بايگاني حقوق بشر ۲۰۱۰

زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر:
به اعتصاب غذای خود پایان دهید، ایران آزاد به شما نیازمند است

زندانیان سیاسی زندان گوهردشت با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام حمایت از خواسته های بحق اعتصاب کنندگان بند ۳۵۰، از آنان درخواست کردند که هر چه سریعتر به اعتصاب غذای خویش پایان دهند.

آغاز اعتصاب غذای نامحدود خانواده‌های زندانیان سیاسی

پیش‌تر خانواده‌های هفده زندانی سیاسی زندان اوین که از یک هفته قبل دست به اعتصاب غذا زده‌اند، اعلام کرده بودند که «اگر به خواسته‌های زندانی‌ها رسیدگی نشود، اعتصاب غذا خواهند کرد.»

حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۸۸

به نظرعبدالکریم لاهیجی در سال ۱۳۸۸ در ایران به دلیل سرکوبگری حکومت پسرفت بزرگی در زمینه‌ی حقوق بشر صورت گرفته است. از طرف دیگر او معتقد است که بر آگاهی‌های حقوق بشری و مدنی مردم در این سال بسیار افزوده شده و این پیشرفت بزرگی است.

گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در ايران

‫در هفته گذشته ۷ تن به اعدام محکوم شدند و فعالین سیاسی و مدنی به ۳۳ سال زندان محکوم شدند، بیش از هزار کارگر بی کار شدند.

آخرین اخبار زندانیان سیاسی و مطبوعاتی: مزاحمت های مکرر؛ تکرار اتهامات

‫با گذشت بیش از ۸ ماه از کودتای انتخاباتی ۲۲ خرداد، بازداشت فله ای فعالان سیاسی و مطبوعاتی در سراسر کشور ادامه دارد و خبرها از وخیم تر شدن وضعیت این زندانیان در زندان ها، تشدید فشارها برآنان و خانواده هایشان حکایت دارد.

پیش از اینکه ایران زیمبابوه دیگری شود، به فکر راه حلی باشید.

شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل و وکیل حقوق بشر خواستار کمک فوری جامعه جهانی برای مقابله با سرکوبهای حکومت ایران علیه معترضین شد، اما با هرگونه تحریم اقتصادی علیه ایران نیز مخالفت کرد.

شورای حقوق بشر سابقه بد حقوق بشری ایران را تاکید کرد

دیده بان حقوق بشر امروز گفت ایران با رد انتقادات بین المللی از وضعیت حقوق بشر خود نشان داد شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیاز به نظارت بر این کشور دارد.

کمپین بین المللی حقوق بشر:

بررسی وضعیت حقوق بشر ایران در سازمان ملل ثابت کرد که برای بهبود حقوق بشر در ایران باید فشار های بیشتری وارد شود

گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در ايران

در هفته ای که گذشت ۴۰۰ کارگر اخرج شدند، ۱۲۰ فعال سیاسی و مدنی بازداشت شدند و برای ۵ تن حکم اعدام صادر شد.

نامه شيرين عبادي به شوراي حقوق بشر سازمان ملل و کميسر عالي‌ حقوق بشر

روز پانزدهم فوريه (۲۶ بهمن ماه) براي رسيدگي به وضعيت حقوق بشر در ايران، جلسه اي‌ در شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد، مستقر در شهر ژنو، برگزار خواهد شد- نماينده جمهوري اسلامي ايران به مدت يک ساعت گزارشي را قرائت کرده و سپس نوبت به نمايندگان کشورهاي عضو شورا مي‌‌رسد تا نسبت به آن اظهار نظر نمايند. نظر به اين که گزارش دولت ايران در برگيرنده تمامي حقايق نيست لذا دکتر شيرين عبادي نيز گزارش مختصري تهيه کرده و براي همه آنها و همچنين کميسر عالي‌ حقوق بشر ارسال نموده است.

 

يورش وحشيانه نيروهاي سرکوبگر به مادران عزادار ودستگيري تعداد از آنها

 
تجمع اعتراضي خانواده در مقابل دادگاه انقلاب و ليست اسامي دستگيرشدگان

تجمع صدها نفر از خانواده ها در مقابل دادگاه انقلاب و ليست اسامي دستگير شدگان

روز چهارشنبه ۱۶ ديماه از ساعت ۹ صبح صدها نفر از خانواده بازداشت شده ها براي پيگيري وضعيت آزادي بازداشت شده ها به دادگاه انقلاب مراجعه كردند. از وضعيت تعداد زيادي از بازداشت شده ها خبري نيست و خانواده هايشان نگران هستند كه عزيزانشان در معرض شکنجه براي نمايشات تلويزيوني مي باشند وهمچنين ابراز نگراني ميكردند كه عزيرانشان زيرشكنجه هاي حاكمان ازدست بروند

‫تجمع اعتراضي خانواده ها در مقابل دادگاه انقلاب و ليست دستگير شدگان روز عاشورا

‫بنابه گزارشات رسيده به فعالين حقوق بشر و دمکراسي در ايران ،روز دوشنبه ۱۴ ديماه از ساعت ۹ صبح داخل و بيرون دادگاه انقلاب پر از جمعيت مادران و پدران و همسران و حتي فرزنداني بود كه مضطرب و نگران به دنبال خبري از عزيزان خود بودند...

عليرغم اشغال کامل پارک لاله و پيرامون آن ماداران عزادار اعتراضات خود را برگزار کردند

 
اعتراض خانواده ها در مقابل دادگاه انقلاب و ليست اسامي دستگير شدگان تاسوعا و عاشورا

تنها مطالب و مقالاتي که با نام جبهه ملي ايران - ارو‌پا درج ميشود نظرات گردانندگان سايت ميباشد .