۱۸ تیر، سالروز یورش به خوابگاه دانشجویان – حزب ملت ایران


پاینده ایران
ای آفریدگار پاک
ترا پرستش می کنم و از تو یاری می جویم

هم میهنان؛
در سینه‌های مردم خوب شهرمان، در تاریخ سرزمین‌مان ثبت است که خردگریزان، بیست سال پیش از این، در ۱۸ تیر ماه ۱۳۷۸ زخمی کهنه را سر گشودند و به گونه ای دیگر، خانه دانش و آزادی را به خون دانشجویان و آزادیخواهان رنگین کردند و حزب ملت ایران نیز مورد هجوم قرار گرفت و به بهانه های واهی دبیر حزب و چند تن از هم‏رزمان و هواداران حزب و شماری از دانشجویان ژرف اندیش به بند کشیده شدند و خاطره فراموش ناشدنی روزهای ۱۶ آذر ۳۲ ، یکم بهمن ۱۳۴۰ و… را زنده کردند. این مبارزان، فرزندان دلیر ملتی بزرگ‏اند که راه و رسم زیست شرافتمندانه را در مکتب آزاداندیشانی چون «مصدق» بزرگ آموخته اند، به دور از هرگونه خشونت، هرگز حقیقت را فدای مصلحت نکرده اند. آنان نمایندگان راستین ملتی هستند که تمام راه‏های قانونی ابراز عقیده و بیان را بر روی‏شان بسته اند. فرزندان ملتی هستند که از تبعیض، بیداد، بی فردایی، فساد، دزدی، دروغ، رشوه، فرار مغزها، سقوط ارزش های اخلاقی و وجود کاربدستان ناشایست، نداشتن بهداشت، آموزش و…. به جان آمده اند.
حزب ملت ایران؛ بر این باور است:
در بروز چنین رویداد سیاهی سه گروه نقش آفریدند: یکم، آمران؛ دوم، مجریان یا امر برآن؛ سوم، پرده پوشان یا نان به نرخ روز خوران که در ۱۸ تیر ماه نقاب از چهره این سه گروه گرفته شد. با دریغ مهاجمان آزاد و مبارزان و دانشجویان دربند شدند.
حزب ملت ایران؛ ضمن محکوم یورش به مراکز علمی و پژوهشی بر این باور است که دانشگاه‏ها باید از استقلال برخوردار بوده و مصون از هرگونه تجاوز و دست اندازی حاکمان باشد، چرا که زور با علم سازش ندارد و تنها راه برون شد، به دور از خشونت از بن بست که جمهوری اسلامی فراروی مردم ایران قرار داده است، ایجاد جبهه همبستگی ملی، متشکل از حزب‏ها، نیروها، دستجات صنفی و شخصیت های ملی برون حاکمیت است و بس.
برقرار باد جبهه همبستگی ملی برای مردم‏سالاری
پرتوان باد جنبش اصیل دانشجویی ایران
برچیدن زندان سیاسی- عقیدتی- مدنی، خواست ملی است
حزب ملت ایران
تهران- ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۸

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است