پیام مهندس عباس امیرانتظام در بابِ زلزله غرب ایران


بنام حامى حق

هموطنان عزيز و درد آشنايم

بيش از ٢٤ ساعت است كه با چشمانى مرطوب از اشك و بغضى محبوس شده در گلو نظاره گر صحنه هاى تكان دهنده زلزله اخير در شبكه هاى خبرى هستيم. شاهد بودن تكرار دلخراش فجايع رودبار و بم سنگدل ترين دل ها را نيز به درد مى آورد چه رسد به چون منى كه آسيب پذير تر از هميشه گرديده ام.

بار ديگر بخشى از ميهن و هم ميهنان مظلوم ما غافلگيرانه قربانى قهر و خشم طبيعت گرديده و در اين سرد روزها ناباورانه به سوگ عزيزان خود نشسته اند. خانه ها و كاشانه ها ويران، عده اى گرفتار زير آوارها، و تعدادى نيز جان به جان آفرين تسليم نموده اند. لذا اينجانب و همسرم، محزون و حيران از اين ناروايى ها، وقوع اين حادثه هولناك را به همگان، بخصوص آسيب ديدگان در مناطق غربى كشور، صميمانه تسليت عرض كرده و عاجزانه استدعا داريم كه هر يك از ما در هر كجا كه هستيم، به هر نحوى كه مى توانيم به يارى زلزله زدگان بى پناه شتافته و وظيفه انسانى خود را در حد توان ادا نماييم. به رغم تفكر رو به گسترش عمومى كه : انسانيت ديگر در جامعه ما جايى ندارد، نمى خواهم و نمى توانم آنرا هرگز باور كرده و مصرانه و مفتخرانه بر اين گفتار پا مى فشارم كه :

بنى آدم اعضاى يكديگرند  چو عضوى به درد آورد روزگار، دگر عضو ها را نماند قرار

بدون شك خداوند دادرس نيز همواره يار و ياور همه ما در اين راستا خواهد بو. باشد كه تبلور انسانيت و تداوم آنرا را در انجام اعمال نوعدوستانه شاهد باشيم.

با اميد به امداد رسانى عاجل و آرزوى توفيق مددكاران،

عباس امير انتظام

سحرگاه ٢٣ آبان ماه ١٣٩٦

  Twitter        Facebook        Google+        Balatarin        نسخه چاپی نسخه چاپی
تنها مطالب و مقالاتي که با نام جبهه ملي ايران - ارو‌پا درج ميشود نظرات گردانندگان سايت ميباشد