هشدار ۲۶ زندانی سیاسی نسبت به وضعیت جسمی زندانیان بیمار


zendaniane-siasi1

کلمه: ۲۶ زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در نامه ای خطاب به آملی لاریجانی با هشدار درباره ی وضعیت جسمی زندانیان بیمار، تاخیر و تعلل در رسیدگی به امور درمانی این گونه زندانیان سیاسی و عقیدتی که در وضعیت اورژانس به سر می‌برند را جفای مضاعف در حق خانواده‌های مظلوم آن‌ها و بروز عواقب و پیامدهای ناگوار برای خود زندانیان برشمردند.

مدت هاست که اخبار و گزارش ها حاکی از آن است که قاضی صلواتی با دخالت های غیرقانونی خود در امور درمانی زندانیان مشکلات عدیده ای را به وجود آورده است.

در حال حاضر تعدادی از دراویش گنابادی و وکلای آنان، سیدعلیرضا بهشتی شیرازی، مشاور میرحسین موسوی و سیدحسین رونقی، وبلاگ نویس از جمله زندانیانی هستند که وضعیت اورژانسی آنان نگرانی همبندیانشان را برانگیخته است.

متن این نامه به همراه اسامی امضا کنندگان ان به گزارش کلمه به شرح زیر است:

جناب آقای آملی لاریجانی، ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام

همانطور که استحضار دارید زندانیان سیاسی در گذشته در مواردی مشکلات و نارسائی‌ها و بعضا کارشکنی‌ها در امور درمان زندانیان را منعکس کرده و خواهان برطرف کردن آن‌ها طبق قانون شده بودند که متاسفانه علیرغم آن مشکلات همچنان ادامه دارد.

از جمله تخلفات بارز که برای برخی از زندانیان بیمار مخاطرات جدی ایجاد کرده دخالت‌های غیرقانونی آقای صلواتی در امور درمانی زندانیان سیاسی است. اطلاع دارید که طبق ماده ۱۰۳ آئین نامه سازمان زندان‌ها مصوب ۱۳۸۴ نظر نهایی در مورد اعزام زندانیان بیمار به بیمارستان بر عهده قاضی ناظر زندان می‌باشد. اما دخالت‌های مکرر قاضی صلواتی در امور درمانی، بخصوص در مورد آقایان حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین مکررا موجب اخلال در درمان این دو نفر و تشدید بیماری و وخامت حال آن‌ها شده است.

در آخرین مورد این آقایان ماه‌ها در زندان متحمل بیماری طاقت فرسا بودند و همه مراحل اعزام آن‌ها به بیمارستان طی شده بود ولی قاضی صلواتی مانع اعزام آن‌ها می‌شد که نتیجه آن تشدید بیماری بود. نهایتا پس از گذشت مدتی طولانی و مواجه شدن با وضعیت اورژانسی زندانیان مذکور به بیمارستان شهدای تجریش منتقل و بستری شدند.

پس از انجام معالجات اولیه پزشکان معالج اعلام کرده‌اند که این افراد باید به یکی از مراکز تخصصی درمانی دیگر اعزام گردند که نظر آن‌ها مورد تائید پزشکی قانونی نیز قرار گرفته است. با این وجود و علیرغم اورژانسی بودن وضعیت این بیماران قاضی صلواتی مدتهاست مانع انتقال آن‌ها به مرکز درمانی توصیه شده به وسیله پزشکان معالج شده است. این کارشکنی، در امور درمان در حالی صورت گرفته و می‌گیرد که هزینه‌های درمان نیز به وسیله خود این افراد تقبل شده است.

براساس اطلاعات واصله چهار نفر از دراویش گنابادی در مکانی نامناسب در زندان عادل آباد شیراز محبوسند که دو نفر از آن‌ها آقایان کسری نوری به علت دیسک کمر و ابراهیم بهرامی به علت خونریزی داخلی و با وجود وخامت حال و تایید بهداری زندان از اعزام آن‌ها به مراکز درمانی خودداری می‌گردد.

علاوه بر مورد فوق آقای سیدعلیرضا بهشتی شیرازی نیز که مدتی قبل بدلیل بیماری شدید ستون فقرات به بیمارستان سینا منتقل شده بود طبق نظر پزشکان معالج لازم بوده برای انجام «پن سرجری»، تزریق در فاست کمر، برای چند ساعت به بیمارستان امام خمینی منتقل و سپس بازگشت داده شود که علیرغم پیگیری‌های مکرر، مقام قضایی با آن موافقت نکرده که نامبرده بدون تکمیل مراحل درمان به زندان برگشته است.

همچنین آقای سیدحسین رونقی ملکی که از شدت بیماری وی زمین و زمان مطلعند در اثر تعلل در درمان وی، یکی از کلیه‌های وی بطور کامل از کار افتاده و کلیه دیگر وی ۲۰ درصد از کار افتاده و وضعیت وی روز به روز بد‌تر می‌شود.

بدیهی است تاخیر و تعلل در رسیدگی به امور درمانی این گونه زندانیان سیاسی و عقیدتی که در وضعیت اورژانس به سر می‌برند علاوه بر اینکه موجب تشدید بیماری و پی آمدهای غیرقابل جبران برای این بیماران می‌گردد باعث جفای مضاعف در حق خانواده‌های مظلوم آن‌ها نیز می‌شود.

امضا کنندگان این نامه ضمن درخواست برخورد با متخلفین تقاضای رسیدگی عاجل و رفع مشکلات درمانی زندانیان سیاسی و عقیدتی را دارند.

اسامی بر اساس حروف الفبا:

امیر اسلامی

حسن اسدی زیدآبادی

اکبر امینی ارمکی

رضا انتصاری

عماد بهاور

امید بهروزی

قربان بهزادیان نژاد

نادر جانی

محمد داوری

مصطفی ریسمان باف

محمد صادق ربانی املشی

علیرضا رجایی

امین روغنی

آروین صداقت کیش

بهزاد عرب گل

مصطفی عبدی

محمدصدیق کبودوند

فریبرز کاردار

افشین کرم پور

حمید کرواسی

جعفر گنجی

عبدالله مؤمنی

محسن میردامادی

محمد امین هادوی

سیداحمد هاشمی

فرشید یدالهی

 

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است