نامه ۵۴ اعدامی از قزل‌حصار به مردم ایران


انتظار مردن در هر روز و ماه و سال درد بزرگ و احساس هولناک و رعب آوری است، کمک کنید نجات یابیم!

laghve-edamاین نامه را در شرایطی می‌نویسیم که هر روز از میان ما عزیزترین دوستانمان را با زور بیرون کشیده به دار می‌زنند، ما از نگرانی و دل آشفتگی مردن، خواب و خوراک نداریم. هر ثانیه، هر دقیقه می‌میریم و زنده می‌شویم. انتظار مردن در هر روز و ماه و سال درد بزرگ و احساس هولناک و رعب آوری است. نشستن و منتظر شدن در اینکه کی قرعه مرگ به اسم من در می‌آید، برای شما کسانی که در آسایش و آرامش در کنار خانواده خود زندگی می‌کنید غریب و غیر قابل‌درک است!

وحشتناک‌تر اینکه عین همین احساس را نزدیکان ما اعدامیان همسر، مادر، پدر و فرزند هر روز و هر ساعت تجربه کرده و در استرس و نگرانی دلهره‌آوری به سر می‌برند. ما قربانیان رژیمی هستیم که از گرسنگــی، فقر، بیچارگــی، به ناچار و اجباراً در ایــن مسیــر تباهـی ناخواسته قرارگرفته‌ایم و الآن نیز توسط همان رژیم ایجادکننده فقر و بدبختــی قتل‌عام می‌شویم. اگـر کار داشتیم، اگر محتاج نبودیم، اگــر زندگی‌مان می‌چرخید و بچه‌هایمان گرسنه نبودند چــرا باید به این کار مرگبار دست می‌زدیم؟! آیا فهم این مسئله مشکل است که با علم به اینکه انتهای کار ما مرگ و اعدام بوده است ما باید در چه گرفتاری و بدبختی عظیمی گیر کرده بودیم که تن به این کار انتحاری دادیم؟! کسانی که بیکاری طولانی، شرمندگی اهل و عیال، گریه کودکان برای نان خالی، به هر در زدن پدر و سیه روزی و نا امید شدن از راه چاره را تجربه نکرده‌اند حال و روز ما را نخواهند فهمید! شرایط گفته است که فقر بیچاره‌هایی مثل ما را که دستشان از همه‌جا کوتاه است در این مسیر انداخته، اگر تأمین مالی داشتیم چرا باید به این روز می‌افتادیم؟ ما به مردم ایران که با تبلیغات دروغین حکومت به ما به دیده بد نگاه می‌کنند می‌گوییم:
ما از ناچاری، باعث میلیارد شدن کسانی از حکومت شدیم که تریلر تریلر روزانه مواد مخدر وارد کشور می‌کنند؟! شما آمار بگیرید ٩٩ درصد از ٢٢ نفر از زندانی قزل‌حصار از بیچارگان و گرسنگان طبقه سوم جنوب شهر و مناطق فقیر ایران هستند. ما از مردم شریف ایران و جهان و تمامی نهادهای حقوق بشری می‌خواهیم به داد ما مظلومین برسند.
با توجه به خطر اعدام فوری، ما از اعلام اسامی خود معذوریم
واحد٢ قزل‌حصار – واحد اعدامی‌ها

کمیته بین‌المللی علیه اعدام از همگان دعوت می‌کند این نامه را وسیعا پخش کنند، این درد نامه را به زبانه‌ای مختلف ترجمه کنید و کمک کنید صدای این محکومین به اعدام را، صدای دادخواهی جوانانی را که در آستانه اعدام شدن هستند، به گوش جهانیان برسانیم.

دبیرخانه کمیته بین‌المللی علیه اعدام
۴ تیر ۱۳۹۴

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است