حمله تروریست دولتی به تروریست تجزیه طلب- مازیار شکوری گیل چالان


هفدهم شهریورماه جاری خبری که از رسانه های فارسی زبان منتشر شد جامعه ایرانی را با بهت و حیرت مواجه کرد. سپاه پاسداران رژیم برای اولین بار اقدام به حمله موشکی نموده و ساختمان مرکزی “حزب دموکرات کردستان” را در خاک عراق هدف قرار داده بود. خبر از کشته شدن برخی از اعضای حزب دموکرات و زخمی شدن “مصطفی مولودی” دبیر کل کنونی و “خالد عزیزی” دبیر کل پیشین این حزب از سوی رسانه ها داده شد. اما دعوا میان تروریست های حکومتی و تروریست های تجزیه طلب به پایان نرسیده دعواهای دیگری در سطح اپوزوسیون ایرانی خارج از کشور گشوده شد. در این راستا سایت “باختر امروز” به مدیر مسئولی “وحید فرخنده خوی فرد” طی خبری اعلام داشت:
«موشک باران و توپ باران موقعیت تروریست های حدک (حزب دموکرات) در ارتفاعات پیرانشهر آذربایجان غربی و داخل خاک عراق ادامه دارد.
مقر تروریست های حدکا در پی این حملات سنگین فروریخته و متحمل تلفات سنگینی شده اند. سپاه پاسداران علاوه بر توپ باران ارتفاعات پیرانشهر آذربایجان غربی ، با پنج فروند موشک داخل خاک عراق(کویه) مقرهای حزب دموکرات را هدف قرار داد.
نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران اشاره کرد:حمله به حزب دموکرات،پاسخ به اقداماتشان در مریوان واشنویه بود. دولت ایران قبلا ابلاغ کرده بودبه اقدامات حزب دموکرات واکنش نشان خواهد داد. پیش تر این نیروهای تروریست بسیاری از مرزبانان ایرانی را به شهادت رسانده بودند»
مدیر مسئول سایت باختر امروز که همچنین از اعضای تحریریه سایت “ایران گلوبال” به مدیر مسئولی آقای “کیانوش توکلی” میباشد خبر فوق را عینا در سایت ایران گلوبال منتشر نمود و لحظاتی بعد پرونده ای جدید در دعاوی و رویارویی اپوزوسیون خارج از حاکمیت گشوده شد. مدیر مسئول سایت ایران گلوبال خبر مذکور را حذف و اکانت ویژه وحید فرخنده را با این استدلال که از آزادی بیان سوء استفاده نموده بلاک نمود. در پی چنین عملی مدیر مسئول سایت باختر امروز در صفحه فیسبوک خود در جهت تقابل بر آمده و متن زیر را منتشر نمود:
«امروز متوجه شدم اکانت بنده در سایت ایرانگلوبال به دلیل انتشار خبر حمله موشکی به مقر تروریستی حزب دمکرات کردستان توسط مدیرمسول سایت بسته شده است. علیرغم اینکه مقالات بنده سالهاست در معتبرترین سایتها ونشریات فارسی زبان منتشر شده و می شود و همچنین خود صاحب امتیاز یک سایت می باشم ، این حذف برای بده مهم نخواهد بود اما برای سایتی که ادعای آزادی بیان مسولان آن گوش زمین و زمان را کَر کرده است لازم دانستم تا چند نکته را مطرح کنم.
یک : آقای توکلی مدعی شده اند که از آزادی بیان سواستفاده شده است . پرسش اینجاست که چطور سالیان طولانی حضور پر شور تجزیه طلبان اعم از پانترکها ، پانکردها و دیگر اجیر بگیران در سایت شما سواستفاده از آزادی بیان نبوده و نیست!!
دوم: برای تثبیت تروریست و تجزیه طلب بودن حزب دمکرات کردستان بنده بخشی از اساسنامه آنها را در قالب عکس ارایه می دهم. در اساسنامه رسمی این حزب بارها از کلمه ملت کورد استفاده شده و خود را جمهوری کوردستان می نامد.درصورتی که در واقعیت ما یک ملت داریم و کرد،بلوچ،ترک، لر، فارس و… در قالب ملت ایران معنا و مفهوم پیدا می کنند. البته این تنها در اساسنامه نیست ، زیرا در عمل هم افراد این حزب بارها مرزبانان ایران را که اغلب از سربازان این مرز وبوم که حافظ مرزهای ایران می باشند را کشته یا زخمی کرده اند.
سوم: در مبحث حقوقیِ اکثر کشورها،حتی کشورهای توسعه یافته اجازه فعالیت رسانه ای به احزاب مسلح داده نمی شود ، چه برسد به اینکه بخواهند عملیات تروریستی این احزاب را در مرزهایشان تحمل کنند. آیا احزاب کاتالونیا در اسپانیا ،حزب ملی در اسکاتلند و یا حزب پادانیا در ایتالیا تحرکات مسلحانه داشته باشند ، دولت مرکزی چه رفتاری با این گروهها خواهد داشت..!؟
چهارم : بنده در همینجا اعلام خواهم کرد خط قرمزم به عنوان یک ایرانی تمامیت ارضی خاک ایران خواهد بود. دوست یا دشمن ، مخالف رژیم جمهوری اسلامی یا موافق اگر بخواهد افکار مسموم و کثیف تجزیه طلبانه خود را نشر دهد، صریحا با ایشان مقابله خواهم کرد. حتی اگر به قیمت جانم تمام شود.
و در آخر از دوستان پژوهشگر و نویسندگانی که جهت نشر مقالاتشان در ایران گلوبال ، شخص بنده معرفشان بودم ؛ عذر خواهی می کنم. امیدوارم خطا و نا آگاهی بنده سروپا تقصیر از عدم تشخیص چون و چرای عوامل و اهداف بلند مدت در جهت به ظاهر فدرالیسم اما در عمل تجزیه طلبانه این سایت را بپذیرید.
پاینده ایران و ایرانی»
اما از آنجا که اینجانب هم رابطه دوستی نزدیک با مدیر مسئول سایت باختر امروز داشته و هم ارادت به جناب آقای کیانوش توکلی، بهتر دیدم رویه ای تحلیلی از آنچه سایت باختر امروز و مدیر مسئولش در صفحه فیسبوک خود منتشر نموده است ارائه دهم. در این راستا سعی بر آن است تا به نیات ، روش و منش حزب دموکرات کردستان پرداخته و ادعای آقای وحید فرخنده خوی فرد مورد راست آزمایی قرار گیرد.
اول: حزب دموکرات کردستان در برنامه و اساسنامه خود با عنوان :برنامه و اساسنامه حزب دموکرات کردستان – مصوب کنگره شانزدهم” در مقدمه مینویسد:
«روند تکوین دولت – ملت ها در خاورمیانه در پی جنگ جهانی اول، امکان آن را فراهم نساخت تا ملت کرد نیز از دولت مستقل خود برخوردار گردند. سازمان نیافتگی شعور ملی کرد در اوایل قرن بیستم از سویی و دخالت های نا عادلانه ابرقدرت های وقت در امور منطقه ای ما از سوی دیگر، موجب محرومیت ملت کرد از دارا بودن یک دولت مستقل گشتند. چنین وضعیتی باعث شکل گیری مرزهای دولت ملت های جدید التأسیس منطقه به سود چند ملت و به حساب تقسیم دوباره کردستان و انکار هویت ملی کردها و حق مشارکت این ملت در حاکمیت سیاسی گردید . . .»
آنچه از این متن اقتباس میشود اینکه حزب دموکرات کردستان مرزبندی های کنونی را مردود شمرده و خواهان کشوری مستقل با نام کشور کردستان میباشد. و اگر در فصول بعدی این برنامه و اساسنامه همواره تأکید مینماید دولت کردی در چارچوب ایران بدین جهت است که شرایط کنونی را برای تجزیه و تأسیس کشوری مستقل محیا ندیده و نمی بیند. همانگونه که دبیر کل اسبق حزب دموکرات ، دکتر “عبدالرحمن قاسملود” این مسئله را به درستی دریافته و در گفتگو با کیهان مورخه بیست و ششم اسفندماه سال پنجاه و هفت گفته بود:
« . . . ایجاد دولت خودکفا در کردستان بهیچ وجه امکان ندارد و کردستان از لحاظ برنامه‏های اقتصادی طویل المدت هم وابسته به اقتصاد سراسر ایران خواهد بود . . .»
همچنین حزب دموکرات کردستان همواره از ادبیات تجزیه طلبانه در تقابل با ادبیات ملی ایران بهره جسته و از واژه ملت کرد به جای قومیت کرد و از واژه ملیت های ایران بجای قومیت های ایرانی بهره میجوید. حال اینکه ملت و ملیت جدای از قومیت بوده و میباشد. ملیت از وجود پهنه جغرافیایی مشخص که به عنوان کشور از آن یاد میشود که دارای دولت مرکزی و پرچم و سرود ملی و شهروندان مشخص و معین که تحت حمایت و تابعیت دولت مرکزی کشور معیین قرار گرفته اند با عنوان ملت یاد میشود. در مثل اینکه شهروندان عرب تونسی ملیت عربی ندارند بلکه دارای ملیت تونسی میباشند. فارس های ایران ملیت فارسی نداشته، بلکه ملیت ایرانی را دارا میباشند. بر همین اساس کردهای ایران فاقد ملیت کردی بوده بلکه ملیت ایرانی را یدک میکشند. بنا بر این استفاده از ملت کرد به جای قومیت کرد نشان از نیت نهفته در ضمیر حزب دموکرات و دیگر تجزیه طلبان دارد که هدف درازمدت خود را در صورت ایجاب شرایط به تجزیه خاک میهن و تأسیس کشوری به نام کردستان تعریف و ترسیم نموده اند.
همچنین در فصل اول همین برنامه و اساسنامه مرقوم شده است:
«ماده نخست، آرمان ها و پرنسیپ های حزب:
آرمان حزب دموکرات کردستان تحقق حق تعیین سرنوشت ملت کرد در شرق کردستان (کردستان ایران) میباشد»
همان گونه که مرقوم داشته شده است از شرق کردستان با عنوان کردستان ایران یاد شده و کردستان ایران فقط جهت ابهام زدایی داخل پرانتز قرار گرفته است. این نشان از همان نیت در ضمیر حزب دموکرات داشته و دارد که در رویای تأسیس کشوری به نام کردستان میباشد اما اکنون به جهت محیا نبودن شرایط به خود مختاری یا دولت فدرال کردی در کردستان ایران تکیه نموده است تا شرایط را جهت تجزیه مناطق کرد نشین از خاک ایران فراهم نماید.
دوم: حزب دموکرات کردستان در بیانیه مورخه بیست و دوم آبان ماه سال نود و شش پیرامون فراخوان کمک به مردم زلزله زده سرپل زهاب و دیگر مناطق کردنشین کشور ما ایران عنوان داشت:
« حزب دمکرات کردستان در رابطه ‌با این رویداد جانگداز با مردم زیان‌ دیده‌ کردستان ایران همدردی کرده‌ و ضمن عرض تسلیت به‌ خانواده‌ و بازماندگان قربانیان این زمین ‌لرزه‌، برای مجروحان این حادثه ‌شفای عاجل آرزو می‌کند و از مردم کردستان می‌خواهد که ‌با تمام توان و امکانات به ‌یاری خواهران و برادران و هم‌میهنان مصیبت ‌دیده‌ بشتابند»
حزب دموکرات کردستان فقط از مردم کردستان خواسته است تا به کمک زلزله زدگان در مناطق کردنشین بشتابند. همچنین با مرقوم داشتن واژه “به ‌یاری خواهران و برادران و هم‌میهنان مصیبت ‌دیده‌ بشتابند” گویی دیگر اقوام و شهروندان ایرانی را هم وطن ندانسته، بلکه فقط کردها را هموطن کردها قلمداد نموده است.
همچنین در بیانیه مورخه بیست و چهارم آبان ماه همین سال تحت عنوان “تجلیل و تقدیر حزب دموکرات کردستان از مردم کردستان ایران” کمک ها و هم دردی هموطنان غیر کرد را که میتوان از نمونه های بارز آن به گریستن “جواد خیابانی” در برنامه پخش مستقیم سیما و کمک های افراد سرشناس و غیر سرشناس که در اولین فرصت خود را به مناطق زلزله زده رسانده و کمک های شایانی را خدمت زلزله زدگان ارائه نمودند را نادیده گرفت. در بخش هایی از این بیانیه که هیچ تقدیر و تشکری از شهروندان غیر کرد نشده است میخوانیم:
« متعاقب زلزلە شامگاە بیست و یکم آبانماه و روشن‌شدن عمق فاجعە و گستردگی زیانهای جانی و مادی آن بویژە در استان کرماشان و برخی از مناطق استان ایلام، مردم کردستان ایران یکبار دیگر در معرض یک آزمون ملی و انسانی قرارگرفتند . . . تأسف‌ بار بودن اوضاع زلزلە زدگان کە شمار قربانیان آن هر دم افزایش می‌ یافت از سویی و بی‌ کفایتی مؤسسات حکومتی و دولتی و بی‌ مبالاتی عمدی آنها در امدادرسانی بە ساکنان مصیبت‌ دیدە این دو استان از سوی دیگر، موجب گشت کە مردم کردستان ایران در یک اقدام همگانی و عظیم ملی و بشردوستانە بە یاری همزبانان و هم‌میهنان زلزلەزدەی خود بشتابند . . . با تلاش تشکلهای مردمی و غیردولتی و فعالان سیاسی، مدنی، مدافعان محیط زیست، روحانیون و شخصیتهای اجتماعی و خیرین در کلیە شهرها و روستاهای هر چهار استان کردستان ایران، مراکز و مکانهایی برای جمع ‌آوری کمکهای مردمی ایجاد گردید. اقدام عمومی گردآوری کمک کردهای مقیم خراسان و دیگر استانها را نیز فراگرفت. در جریان این اقدام ملی و انسان دوستانە برای یکبار دیگر صدها و هزاران صحنەی افتخارآمیز از شرکت اقشار و طبقات گوناگون مردم، در بە نمایش گذاردن همت والا، در اثبات دوبارە همبستگی ملی و انسانی و درخشش والایی احساسات و شعور مردم کردستان، تکرار شد»
از متن فوق و نادیده انگاشتن تعمدی کمک های بی دریغ مردم از مناطق غیر کرد نشین این ظن بیش از پیش تقویت شده و میشود که حزب دموکرات کردستان تعمدا در پی القای غیر ایرانی بودن به کردهای ایرانی بوده و میباشد تا در شرایط مقتضی راه را برای تجزیه خاک میهن ما ایران هموار نماید.
سوم: حزب دموکرات کردستان در پیام خود به مناسبت هفتاد و سومین سالروز تأسیس میگوید:
«هم‌ میهنان گرامی ! مردم انقلابی کردستان ! خانوادەهای ارجمند و سرافراز شهدا و زندانیان سیاسی ! اعضاء، کادرها و پیشمرگان مبارز حزب دمکرات کردستان !»
در ابتدای این پیام که توسط دبیر کل حزب آقای “مصطفی مولودی” قرائت شده است به واژه پیشمرگان مبارز حزب دموکرات کردستان اشاره شده است. پیشمرگه در قاموس این حزب تجزیه طلب به معنی میلیشیا یا نیروی مسلح چریکی اطلاق میشود. بی شک حزبی که آرمان خود را تجزیه خاک میهن عزیز ما ایران می داند از پیشمرگه های مسلح خود در راستای همین آرمان کام جسته و به اعمال تجاوز به مرزهای مام میهن و اعمال تروریستی مبادرت می ورزد. در این خصوص سخنان نماینده اقلیم کردستان عراق و نیچروان بارزانی ، رئیس حکومت اقلیم کردستان عراق استناد خواهیم نمود.
“ناظم دباغ” نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران پیرامون حمله موشکی تروریست دولتی به مقر تروریست های تجزیه طلب عنوان داشته است:
« دولت ایران نیز قبلا ابلاغ کرده بود که به اقدامات حزب دموکرات واکنش نشان خواهیم داد. حزب دموکرات اخیرا در منطقه مریوان و اشنویه اقداماتی انجام داده است»
همچنین “نیچروان بارزانی” در این خصوص گفته است:
« ما بعنوان پرنسیب ، یک سری اصول اخلاقی داریم .
اصول اخلاقی ما این است که اقلیم کردستان عراق ، به هیچ شیوه ای نمیشود بکار گرفته بشود برای حمله یا درست کردن آشوب درون کشورهای همسایه‌ ما. این بعنوان پرنسیب برای ترکیه ، ایران ، سوریه و هرکشور دیگری را مشمول میشود که ما به هیچ شیوه ای راضی نیستیم و قبول نیز نخواهیم کرد اقلیم کردستان عراق جایگاهی بشود برای درست کردن آشوب در این کشورها !! بسیار افسوس هزار افسوس»
سئوال این است که پیشمرگه های تجزیه طلب در مریوان و اشنویه چه کرده بودند؟؟؟ احزاب تجزیه طلب چه کرده اند که نیچروان از آن با عنوان حمله و آشوب یاد میکند و آن را محکوم مینماید؟؟؟

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است