جلوگیری نیروهای امنیتی از برگزاری نشست جبهه ملی ایران


پلیس امنیت تهران از برگزاری نشست شورای مرکزی جبهه ملی ایران جلوگیری کرد.

روابط عمومی جبهه ملی ایران در اطلاعیه ای که در وب سایت این گروه سیاسی منتشر شده نوشته است که ماموران امنیتی روزجمعه ۲۷ آذر از ورود اعضای شورای مرکزی این جبهه به منزل عبدالعلی ادیب برومند، رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ممانعت به عمل آورده و آنها را تهدید به بازداشت کرده اند.

کورش زعیم، عضو شورای رهبری جبهه ملی ایران به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که برخورد اخیر نیروهای امنیتی به انتشار اطلاعیه ای از سوی گروه همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران مربوط می شود که در آن گروهی از اعضای جبهه ملی خواستار برگزاری انتخاباتی آزاد و دموکراتیک در ایران شده اند.

پیشتر حسین موسویان، رئیس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران خبر داده بود که وزارت اطلاعات او را احضار و به او ابلاغ کرده است که این تشکل سیاسی غیرقانونی محسوب شده و اجازه فعالیت ندارد.

آقای زعیم در این باره گفت که جبهه ملی ایران گروهی با سابقه سیاسی روشن و قدیمی است که نیازی به دریافت مجوزفعالیت از نهادهای حکومتی ندارد.

جبهه ملی ایران از گروه های سیاسی منتقد جمهوری اسلامی است که در سالهای گذشته همواره با محدودیت‌های فراوانی برای فعالیت سیاسی روبه ‌رو بوده است.

جبهه ملی در اواخر دهه ۲۰ خورشیدی و همزمان با اوج گیری جریان ملی شدن صنعت نفت شکل گرفت.

VOA

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است