تروریسم خوب، تروریسم بد / بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا درباره جنایت تروریستهای مسلمان در پاریس


jebhe-melli-iran-eu-usهموطنان گرامی،

بی گمان درباره فاجعه‌ای که سه مسلمان فرانسوی آفریقایی تبار در پاریس آفریدند و پیامدهای آن آگاهید. ما نخست این عمل ضد انسانی را شدیداً محکوم میکنیم. جبهه ملی ایران از بدو پیدایش خود اصولا روش مبارزاتی مسالمت آمیز را برگزیده است و حتی به بهای جدا شدن بخش بزرگی از جوانان جبهه ملی و روی آوردن به روش مبارزه خشونت آمیز چریکی، همواره بدان وفادار مانده است.

ولی شما نیک می‌دانید که با کشته شدن تروریستهای پاریس و بوجود آوردن جو حکومت نظامی مشکل تروریسم حل نخواهد شد. مادامیکه ریشه‌ها و دلایل تروریسم زدوده نشده اند، این آفت، شوربختانه روزبروز قربانیان بیشتری خواهد گرفت و بسیاری از تباهی ها و زشتیهای موجود در جوامع مانند بیکاری، تهیدستی، تحقیر و تبعیض را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

در کشورهایی که مسیحیت دین بیشترین مردم و اسلام دین یک اقلیت مهاجر است، میان این دو جدایی و فاصله فرهنگی بزرگی موجود است. این جدایی تنها در اجازه رسم چهره پیام آور اسلام فروکاسته نیست، تنها در پذیرش منش رواداری دینی و آزادی مطلق بیان نمی باشد، جایگاه زن در خانواده و اجتماع نیز یکی دیگر از گونه هایی است که باید دگرگونه شود. خودگویاست که چنین دگرگونیها امکانات مادی، اداری و زمان می‌خواهد و بدون تفاهم، همدلی و همکاری بویژه میان پیشوایان ادیان و روشنفکران هر دو بخش جامعه، شدنی نخواهد بود.

مشکل بزرگ دیگر، دولتهای تروریستی مانند جمهوری اسلامی و اسراییل و دیگر دولتهایی اند که در سیاستهای خارجی آنها بکاربرد خشونت همانند یک وسیله در خدمت إعمال و پیشبرد اهدافشان رایج است. اینکه در این میان هزاران قربانی برجای می مانند، اهمیتی ندارد. مادامیکه تروریستها در راستای سیاستهای آنها می کُشند، خوبند، انقلابیند و نیازمند به یاری انساندوستانه. اما هنگامیکه خودرأی و خودسر شده و« موی دماغ» آن‌ها می شوند، بد و جنایتکار شده و باید نابود گردند.

هممیهنان، مبارزه با چنین دولتهایی که دستگاههای جاسوسی، تبلیغاتی بسیار گسترده و قوی دارند، بدرستی که بسیار سخت است و جز پرده دری، روشنگری و بسیج درازمدت مردم راه دیگری نیست. باید نگران زمانی بود که کشور ما جولانگه این سیاستها گردد، دریغ است ایران که ویران شود.

پیروزباد آزادی، حاکمیت ملت و عدالت اجتماعی
پاینده باد ایران

جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا
۲۶ دی ماه ۱۳۹۳

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است