بیانیه در محکومیت اعدام جنایتکارانۀ‌ سه هموطن کرد و حمله موشکی به دفاتر احزاب کرد!


دستگاه قضائی جمهوری اسلامی دست به جنایتی دیگر زد. روز شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ (۸ سپتامبر ۲۰۱۸) رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی علیرغم درخواست نهادهای حقوق بشری اعدام شدند. دستگاه قضائی جمهوری اسلامی با اتکا به پرونده های ساختگی سه جوان دیگر را با وجود اعلام بی اعتباری اعترافات آن ها در زیر شکنجه های دهشتناک بازجویان وزارت اطلاعات، به جوخه مرگ سپرد و دادخواهی آن ها را با حکم مرگ پاسخ داد.

رامین حسین پناهی که به اتهام «عضویت در حزب کومه‌له» و «شورش مسلحانه علیه جمهوری اسلامی» محکوم به اعدام شده بود، به کرات این اتهامات را رد کرده بود. زانیار و لقمان مرادی به اتهام «محاربه از طریق اقدام علیه امنیت ملی، عضویت در حزب کومله و ترور پسر امام جمعه مریوان » به اعدام محکوم شده بودند. اما آن ها نیز اتهامات علیه خود را رد کرده و طی نامه ای از درون زندان اعلام نموده بودند که اعترافات آن ها زیر شکنجه گرفته شده است و بازجویان با تهدید آن ها را به پذیرش این اتهامات وادار کرده اند.

در اقدامی دیگر، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی با حمله موشکی به دفتر «حزب دموکرات کردستان» در اقلیم کردستان عراق حمام خون دیگری راه انداخته است. هم چنین همزمان مقر «حزب دمکرات کردستان ایران» نیز توپ باران شده است. در حمله به پلنوم کمیته مرکزی «حزب دمکرات کردستان» حدود ۱۵ نفر کشته و نزدیک به ۴۰ تن از جمله مصطفی مولودی دبیرکل فعلی و خالد عزیزی دبیرکل سابق این حزب زخمی شده اند. اکثر کشته شدگان از جمله هاشم عزیزی، سهیلا قادری، نسرین حداد و ابراهیم زیده ای از اعضای رهبری این حزب هستند.

حمله به دفاتر احزاب کرد، همزمان با اعدام زندانیان سیاسی، نشاندهنده اقدام هماهنگ دستگاه سرکوب جمهوری اسلامی برای دامن زدن به موج جدیدی از خشونت در جامعه و قدرت نمائی در برابر مردمی است که زیر بار فشار اقتصادی و خفقان سیاسی کمرشان خم شده است و هر جا که فضائی پیدا می کنند از اعلام نارضایتی خود از شرائط حاکم بر جامعه ابائی ندارند. جمهوری اسلامی تاکنون همواره کوشیده است با اعدام و سرکوب فضای رعب و وحشت را بر جامعه حاکم کند. اعدام جنایتکارانه ۳ هموطن کرد و حمله به دفاتر احزاب کرد در شرائطی صوورت گرفته است که مبارزات مردم در سراسر ایران ابعاد گسترده ای به خود گرفته است. طنین دی ماه در اعتراضات مرداد ماه دوباره پژواک یافته است. جنب و جوش محسوس دیگری در جامعه در جریان است. خواست تغییر در وضعیت کنونی فراگیرتر شده است و بازتاب آن ارکان حکومت را نیز به لرزه در آورده است.

اتحاد جمهوریخواهان ایران همدردی عمیق خود را با خانواده های جانباختگان حملۀ‌ جنایتکارانه به مقرهای «حزب دمکرات کردستان» و «حزب دمکرات کردستان ایران» اعلام می کند. ما اعدام رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی را شدیدا محکوم می کنیم و به خانواده های آن ها، مردم کردستان و تمامی کسانی که در نجات آن ها از چنگال دستگاه مرگ جمهوری اسلامی تلاش نمودند،و تسلیت می گوییم.

هیات سیاسی اجرائی
اتحاد جمهوریخواهان ایران
۱۸ شهریور۱۱۳۹۷ – ۹ سپتامبر ۲۰۱۸

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است