بیانیه حزب ملت ایران به مناسب سالروز آژادی خرمشهر‎


پاینده ایران ای آفریدگار پاک
ترا پرستش می کنم و از تو یاری می جویم
سوم خرداد
گرامی باد یاد فرزندان حماسه آفرین میهن
در آزادسازی خرمشهر
هم میهنان، ایران یاران
آنگاه که بیگانگان به قصد نابودی این سرزمین و قطعه قطعه کردن آن به نیا خاکمان یورش آوردند و جنگی ناخواسته را بر ملت تحمیل کردند. فرزندان این بوم و بر سربازان دلیر، پاسداران جان بر کف و نیروهای مردمی قهرمان ، بر غم ناخرسندی از وضعیت زندگی و عملکرد کار بدستان انحصارگر ، برای دفاع میهن حسابی جداگانه باز می کنند .بگونه ایکه پیر و جوان ، خرد و کلان قامت افراشتند و یکدل و یکزبان ، یگانه و یکپارچه کوه پیکر در برابر متجاوز ایستادند و این گماشته ی نا بخرد و گوش به فرمان اربابان جهانخوار شرقی و غربی را به مغاک بویناک و سست بنیادش تاراندند و جهانیان دریافتند ایران سرزمین “کاوه ها” و “آرش ها” ، “گرد آفریدها” و”ستارخان ها” و “امیر کبیرها” و “مصدق ها” و جوانان دلیر و پرشور. سرزمینی نیست که هر بیگانه اجازه اندیشه تجاوز به او را به خود بدهد.
که جوانان با شرف نه آن یکبار که همه گاه آماده دفاع از خاک، استقلال ملی مان بر پایه آرمانهای ملت گرایانه ایرانی هستیم.
سوم خرداد یاداور روز بزرگی است که ملت بزرگ ایران این عاشقان ایران از آذری، کرد، بلوچ، عرب، ترکمن و فارس زبانان دریک کلام ایرانیان شهادت را بجان خریدند.مهاجم تابن دندان مسلح را از خرمشهر راندند و از لوث وجود بعثیان جنایت پیشه دست پرورده ی قدرتهای استعماری باز پس گرفتند و ملت به شادیانه این پیروزی در این روز پای کوبیدند و دست افشاندند و سرود سر دادند: فرزندان ایران خرمشهر را آزاد کردند.
حزب ملت ایران به پیروی از آموزه های رهبران راست قامت و میهن پرست خود “داریوش و پروانه فروهر” همواره سنگر میهن پرستان ، آزادیخواهان و استقلال طلبان و عدالت جویان ایرانی است و سوم خرداد روز تجلی اراده ی ملی توسط فرزندان دلیر خود در باز پس گیری خرمشهر را به ملت شریف ایران شادباش میگوید و به روان تابناک تمامی شهیدان دفاع میهنی درود میفرستد.
حزب ملت ایران همچنان برای احقاق حقوق از دست رفته و خونهای پاک ریخته شده در اثر یورش وحشیانه بعثیان مزدور از پای نخواهد نشست از این رو در اوضاع حساس کنونی بر این باور است :
۱- حاکمیت گزارش عملکرد جنگ را بگونه شفاف به ملت ارائه نماید تا حساب خادمان از خائنان و خسارات وارده جانی و مالی روشن گردد.
۲- از گره زدن سرنوشت میهن با سرنوشت دشمنان ایران خودداری شود.
۳- با هرگونه جنگ افروزی مخالف است و به هیچ جریانی اجازه سوق دادن کشور به جنگی دیگر را نمی دهند تا مستمکی برای سرکوب و اختناق در داخل شود ولی درصورت هرگونه تجاوز به خاک میهن، فرزندان ایران تا آخرین نفس در دفاع میهنی کوتاهی نخواهند کرد.
۴- ما بر این باوریم هر ملتی سرنوشت خود را خود باید رقم زند از این رو دخالت در امور ملتها را محکوم کرده باید از سیاست یک بام و دو هوا در مورد کشورهای اسلامی و همسایه پرهیز شود، نباید با ندانم کاری ها، انتصاب کاربدستان ناکارآمد و شعارهای بی درونمایه بیش از این کشور را در عرصه بین المللی دچار بی اعتمادی و در عرصه داخلی دستخوش عقب ماندگی اقتصادی و اجتماعی و ناامیدی گردد.
۵- راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور، مشارکت دادن راستین مردم در امور، آزادی زندانیان سیاسی، عقیدتی و قومی و بازگشت فرزندان میهن که ناچار از جلای وطن شده اند و رفع تبعیض های قومیتی – جنسیتی و عقیدتی و رعایت حقوق برابر انسانها دانسته که همه آنرا در بازپس دادن تمام حقوق ملت به ملت و برقراری حکومت قانون و سامانی مردم سالار می داند.
پرتوان باد نیروی دفاعی ایران در رویارویی با دشمن متجاوز و دفاع از مرزهای میهن
درود به شهیدان و جانبازان دفاع میهن
برچیدن زندان های سیاسی، قومی، عقیدتی و مدنی یک خواست ملی است
برقرار باد سامان مردمسالار
حزب ملت ایران
تهران سوم خرداد ماه ۱۳۹۴ خورشیدی

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است