بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا (سامان ششم) درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران


بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا (سامان ششم) درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران
مردم ایران بار دیگر شگفتی آفریدند.
در انتخابات ریاست جمهوری جمعه گذشته، جمهوری اسلامی همه نیروهای خود، از شورای نگهبان گرفته تا سپاه، از اصول گرا، و به اصطلاح اصلاح طلب، تا طرفداران و لابی گران جمهوری اسلامی در خارج از کشور را به کار گرفت تا از بی آبرویی کامل درپی تحریم گسترده انتخابات توسط مردم جلوگیری نموده و اعتباری ولو ناچیز برای خود کسب کند.
همان طور که دیدیم، اقشار و طبقات مختلف مردم در برابر این همه تبلیغات و تهدیدات به آنها نه گفتند.
اگر از همه تقلبات جمهوری اسلامی و مهندسی انتخابات توسط آنها بگذریم و بر فرص محال بگوئیم آماری که آنها اعلام کرده اند واقعی است، نتایج زیر از آمار اعلام شده توسط وزرات کشور به دست می آید:
۴۸,۷ درصد از واجدین شرایط رای داده اند؛
۶،۳ درصد آرای سفید یا بهتر بگوییم، رای اجباری داده شده است.
یعنی حداقل ۵۵ در صد رای دهندگان به جمهوری اسلامی نه گفته اند.
حال اگر فرض کنیم که این رای گیری یک همه پرسی برای نظام بود و به جای جمهوری اسلامی یک سازمان بین المللی این انتخابات را بر گزار می کرد، قطعا این آمار درصد خیلی بزرگتری را نشان می داد، ولی با همین آمار نیز پایان جمهوری اسلامی رقم خورده است، زیرا به گفته اقای خامنه ای شرکت در انتخابات واجب و دفاع از نظام است، در حالی که ۵۵ درصد رای دهندگان آنرا رد کرده اند. نکته جالبتر وزن اصلاح طلبان است که سهم آنها فقط چیزی بیشتر از ۴ درصد بوده است.
در واقع، اگر مردم در سال ۹۶ در کف خیابانها فریاد بر آوردند “اصلاح طلب، اصول گرا، دیگه تمامه ماجرا”، جمعه گذشته در یک رفراندوم ناخوانده، این شعار را به واقعیت تبدیل کردند.
این پیروزی بزرگ باید تجربه ای باشد برای مردم و نیروهای اپوزیسیون برای گذار از جمهوری اسلامی.
این تجربه مثبت نشان داد که اگر نحله های مختلف سیاسی ایران در بزنگاههای خاص هماهنگ عمل کنند، می توانند از پس این رژیم سرکوبگر برآیند وی را وادار به عقب نشینی کنند.
امروز روزی است که نیروهای ایراندوست، دست در دست هم، یا در کنار هم، با پرهیز از خشونت، مسیر برکناری جمهوری اسلامی و جایگزینی آن با یک نظام سکولار – دموکراتیک را آغاز نمایند.

جبهه ملی ایران- اروپا (سامان ششم)
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است