بیانیه‌ آیت‌الله محمود امجد، استاد اخلاق حوزه علمیه قم علیه خامنه‌ای


بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
جناب آقای خامنه‌ای!
سخنان دیروز شما را شنیدم و به خدا پناه می‌برم از استدراج، به خدا پناه می‌برم از این همه بازیگری که به قول و فعل شما حاکم شده، به خدا پناه می‌برم از این دیکتاتوری و استبداد رأیی که شما – آن هم در لباس روحانیت – به آن دچار شده‌اید. سخنان شما نشان داد که انسان – ولو با همه مزایا- می‌تواند در منظر عام، خلاف عقل و منطق سخن بگوید و نه از خلق پروا کند و نه از خالق.

شما نام این استخفاف مفتضح را انتخابات می‌گذارید؟! و بعد هم برای هرکسی که نخواهد در این نمایش شرکت کند، حکم ارتکاب گناه کبیره صادر می‌کنید؟! آیا اگر کسی نخواست به این استخفاف تن دهد معصیت کرده؟!

در حالی‌که گناه و بلکه ذنب لایغفر این است که شما با چماق و زور و تزویر همه بندگان خدا را عبد خود کرده‌اید و این جمهوری را به کلی از معنا تهی کرده‌اید و راه نفس‌کشیدن بر هر آزاده‌ای بسته‌اید و جاهلان بی‌حیا را بر جان و مال و آبروی مردم مسلط کرده‌اید و دانایان را به کنج عزلت رانده‌اید و علما را مرعوب یا زرخرید کرده‌اید و در حالی‌که پیش چشم همگان، در همه امور جزیی و کلی  از خرید یک واکسن تا انتخاب وزیر و استیضاح و سؤال و تا حصر و حبس مظلومین – جملگی در ید اختیار شماست، باز جلوی دوربین‌ها نقش منتقد و بی‌گناه را بازی می‌کنید که کناری نشسته و به جبران ظلمی تذکر می‌دهد؟!

گمان می‌کنید بر عاقلان پوشیده است که جز تطهیر چهره خودتان، غرض از این همه سخن آن بود که زمینه را برای مسدود کردن همین فضای مجازی هم فراهم کنید تا مبادا آگاهی مردم، مانعی ولو اندک برای استبداد رأی شما و جانشین شما باشد؟! گمان می‌کنید مردم نمی‌فهمند و نیات شما و بازیگری‌های شما امری پوشیده و پنهان است؟!

بسیار شگفت‌انگیز است که از حجاب اجباری دفاع می‌کنید و کار را هم به دست پلیس می‌دهید. در حالی که می‌دانید چه جنایت‌ها و فسادهایی در اثر این امر رخ می‌دهد. آن‌وقت اگر کسی در اعتراض به این مظالم و مفاسد روسری از سر برداشت در حکومت شما به قتل نوامیس مسلمین و حبس‌های طویل‌المدت محکوم می‌شود!

عجیب‌تر آنکه این موضوع را به امام استناد می‌دهید. در حالی‌که همه می‌دانند امام در پاسخ به سوال مسئولان، صرفا با لزوم حجاب در ادارات دولتی موافقت کرد و این شما بودید که مانند دوستان مؤتلفه‌ای‌تان مسأله اصلی مملکت برایتان حجاب زنان بود و با سخنرانی‌تان عده‌ای به خیابان می‌ریختند و زنان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند و به کمیته می‌بردند. امام در همان وقت به آقای ناطق که وزیر کشور بود دستور داد ضاربان  تعزیر شوند و اخبار تعزیر را از رسانه‌ها اعلام کنند. شما می‌دانید که اینگونه سخن‌گفتن خوار کردن امام است و باز این کار را انجام می‌دهید، در حالی که در ظاهر از او تجلیل می‌کنید!
آقای خامنه‌ای!
زمانی انتظار داشتیم توانایی‌های شما در راه بهبود معیشت و رفاه این مردم به کار گرفته شود و اینک با کمال تأسف شاهدیم که هر سخن و حرکت شما جز اینکه تنفر از خودتان و از اسلام و دین را نزد مردم بیشتر کند، نتیجه‌ای ندارد.

۱۲ سال قبل در نامه‌ای که به دست فرزندتان سپردم، برای شما نوشتم که من و شما باید به فکر آخرت‌مان باشیم و امروز هم می‌گویم از این فرصت اندک باقیمانده استفاده کنید و دست از استخفاف مردم و پایمال کردن حقوق ایشان بردارید. بترسید از ظلم به کسی که جز خدا کسی را ندارد و این مردم مظلوم و ستم‌دیده جز خدا کسی را ندارند.

و اما سخنی با دوستان، برادران و خواهرانم؛
اینجانب هرگز در هیچ دوره ای (چه زمانی که خود رأی داده‌ام و چه وقتی که رأی نداده‌ام) برای احدی تعیین تکلیف نکرده‌ام و معتقدم که در امر سیاسی هر فردی خود مجتهد است، لکن اکنون از جهت بیان معیارها و ملاک‌ها  اظهار نظر  را بر خود فرض مى‌دانم:

در وضعیت فعلی از آنجا که در مملکت یک رأی بیشتر وجود ندارد و آن رأی آقای خامنه‌ای است و این عین فرعونیت است و از آن جا که این‌ها همگان را برده می‌خواهند، شرکت در این نمایش، مصداق شراکت در استخفاف مردم و ظلم‌پذیری است و روشن است که انجام چنین فعلی و هر فعل دیگری که تأیید باطل باشد، منع اخلاقی و حکم حرام شرعی دارد.

امروز بر علماست که یا عمامه از سر بردارند و یا در مقابل این بدعت‌ها و ظلمی که بر مردم می‌رود و پایمال شدن حقوق ایشان بایستند. سلام خدا بر همه حق جویان و حق پرستان عالم باد
بالاخره یه حرف درست از صدا و سیما شنیدیم

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است