با فراخوان به اعتراض در سالگرد خیزش آبان ۹۸ همراهیم! – اعلامیه ۶ حزب و سازمان جمهوریخواه دموکرات


جنبش “زن، زندگی، آزادی” دو ماهه شد و به روزهای سالگرد خیزش آبان ماه ۹۸ رسید. این خیزش کشته‌ها بجا گذاشت و جمهوری اسلامی زندان‌ها را پر از معترضین کرد. جنبش “زن، زندگی، آزادی” برای سالگرد روزهای توفانی ۲۴، ۲۵ و ۲۶ مردم را دعوت به حضور در اعتراضات کرده و تشکل جوانان محلات در شهرهای مختلف، دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور و تشکل‌های صنفی فرهنگیان فراخوان داده و از گروه‌های مختلف اجتماعی خواسته‌اند که با شرکت خود، سالگرد خیزش آبان  را به گسترده‌ترین اعتراضات و اعتصابات علیه حکومت جنایتکار تبدیل کنند و قدرت مردم را در مقابل سرکوبگران به نمایش بگذارند.

خیزش آبان ماه که در اعتراض به ۳ برابر شدن قیمت بنزین شروع شد، بلافاصله به اعتراض مردم علیه حکومت در بیش از ۱۵۰ شهر فراروئید و کل سیستم و به ویژه رأس حکومت را نشانه گرفت. علی خامنه‌ای که از موج سراسری اعتراضات به وحشت افتاده بود، فرمان تیر صادر کرد و به نیروهای یگان ویژه مجوز داد که مستقیما به معترضین شلیک کنند. حکومت جنایتکار صدها تن از معترضان را به قتل رساند و هزاران تن از آنها را به زندان افکند. اما کشتار و بازداشت‌ها، کارساز نشد و بر خشم مردم افزود. با قتل مهسا امینی، جنبشی به مراتب گسترده و قدرتمندتر پا به حیات گذاشت که حکومت با وجود کشتار بیش از ۳۰۰ تن و دستگیری بیش از ده هزار نفر از معترضان، قادر نشده است آن را خاموش سازد.

ما ۶ حزب و سازمان جمهوریخواه دموکرات یاد جانباختگان خیزش آبان ماه ۹۸ را گرامی می‌داریم و همراهی خودمان را با فراخوان در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان اعلام می‌کنیم. حضور گسترده گروه‌های مختلف اجتماعی در اعتراضات ۳ روزه، جنبش اعتراضی را با سازمان‌دهی و رهبری میدانی نیروی‌های داخل کشور، یک گام بلند جلو خواهد برد و به حکومتگران نشان خواهد داد که جنبش “زن، زندگی، آزادی” سر ایستادن ندارد.

«زن، زندگی، آزادی»

هیئت‌های سیاسی ـ اجرائی:

اتحاد جمهوریخواهان ایران
جبهه ملی ایران ـ اروپا (سامان ششم)
حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب سوسیال دمکرات و لائیک ایران (همسازی جمهوریخواهان)
سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور
همبستگی جمهوریخواهان ایران (هجا)

۲۴ آبان ۱۴۰۱ (۱۵ نوامبر ۲۰۲۲)

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است