آرمیتا گراوند، قربانی دیگر حجاب اجباریجمهوری اسلامی از بدو پیدایش بر اساس اندیشه‌های ارتجاعی بنیانگذار آن آیت‌الله خمینی عمل کرده است. تعریف از حقوق انسان در تفکرات ایشان که مبتنی بر قرائتی از دین اسلام و فقه شیعه است با تعاریف حاصل از تمدن امروز بشر تفاوت‌های فاحش و اساسی داشت و دارد. بر اساس این اندیشه‌های قرون وسطایی ایرانیان از بسیاری از حقوق اولیه خود محروم شده‌اند. در این میان اما بازنده بزرگتر زنان ایران بوده اند. جمهوری اسلامی همواره کوشش کرده به طرق مختلف آنان را از متن فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی حذف کند و با وضع قوانین تبعیض‌آمیز و ایجاد قوای سرکوب فشار را بر ایشان افزایش دهد تا جایی که زنان را حتی از امکان انتخاب پوشش خود نیز محروم کرده است.
نتایج جنبش زن، زندگی، آزادی نشان داد که تلاش چهل و چند ساله حکومت ظالم جمهوری اسلامی در تحمیل پوشش اجباری به زنان از طریق زور با شکست مواجه شده است. شکست چنین ایده مرتجعانه‌ای از ابتدا هم قطعی بود ولی رژیم به قیمت تحمیل هزینه‌های بسیار جانی، روانی و مادی به جامعه همچنان بر این خواسته خود پافشاری دارد. به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی جدا از ارزش ایدئولوژیکی که برای حجاب قائل است باور دارد که رعایت این حق مسلم زنان سبب می‌شود تا آنان برای دستیابی به سایر حقوق خود نیز امیدوار شوند و حکومت میخواهد از روشن شدن چنین نور امیدی جلوگیری به عمل آورد. ایستادگی سرسختانه و خشونت‌آمیز در مقابل خواسته‌های به حق انسانی تنها از حاکمیتهایی برمی‌آید که جدا از ستمگر بودن، از حداقل قدرت تعقل نیز برخوردار نباشند.
در آخرین پرده از رفتارهای خشونت آمیز برای تحمیل حجاب اجباری جان شیرین دختر نازنین ایران آرمیتا گراوند بدست حجاب‌بانان جمهوری اسلامی گرفته شد و صفحه سیاه دیگری بر کارنامه سراسر تباه جمهوری اسلامی اضافه گردید.
سران و رهبران جمهوری اسلامی گرچه تلاش کردند خبر قتل آرمیتا را در لابلای اخبار جنگ اسرائیل و حماس پنهان کنند اما باید بدانند که روزی برای این رفتار خود در مقابل عدالت قرار خواهند گرفت.
ما به عنوان بخشی از نیروهای ملی ایران ضمن همدردی با خانواده گراوند و تمام جان باختگان راه آزادی تاکید مینماییم که خود را متعهد به دفاع از کلیه حقوق و آزادیهای هموطنان خود، منجمله حق آزادی پوشش برای زنان دانسته، پشتیبان و انعکاس دهنده این حق طلبی هستیم.
جبهه ملی ایران – اروپا و
سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

۱۲ آبانماه ۱۴۰۲ برابر با ۳ نوامبر ۲۰۲۳

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است