کنگره ملی کردستان فراخوان به بسیج عمومی داد


کنگره ی ملی کردستان، در آستانه ی حمله ی قریب الوقوع ترکیه به مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک کرد سوریه خواهان بسیج عمومی و مقاومت در برابر این تجاوز احتمالی شد. کنگره ملی کردستان خاطرنشان نمود که همه‌ی بهانه‌های دولت ترکیه برای حمله به روژاوا دروغ است و حقیقت این است که دولت ترکیه دشمن همه‌ی کوردهاست. کنگره ملی کردستان با اعلام اینکه “غیر از مقاومت راه دیگری وجود ندارد”، اعلام بسیج عمومی در سرتاسر بخش های کردستان نمود.

به گزارش فرات نیوز، شورای رهبری کنگره‌ی ملی کوردستان در رابطه با عقب‌نشینی نیروهای ائتلاف بین‌المللی از مرزهای شمال و شرق سوری ه و تهدیدهای دولت ترکیه برای حملات اشغالگرانه به روژاوا بیانیه‌ای کتبی منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است، مدت طولانی است که دولت ترکیه برای حمله‌ی گسترده به روژاوای کوردستان و شمال و شرق سوریه خود را آماده می‌کند. با عقب‌نشینی نیروهای ائتلاف بین‌المللی از مرزهای روژاوا در مدت کوتاهی دولت ترکیه حمله‌ی خود را آغاز خواهد کرد.

  ” تاکنون دولت ترکیه از تهدیدهای خود دست نکشیده و از ابتدا تا کنون در حال دشمنیست”

کنگره ی ملی کردستان با اعلام اینکه تاکنون از این منطقه حمله‌ای علیه دولت ترکیه انجام نشده، خاطر نشان نموده است، “خودمدیریتی شمال و شرق سوریه هرگز تهدیدی برای ترکیه نبوده و هیچ اقدامی در این راستا انجام نداده‌اند. علی رغم آن، از آغاز انقلاب سوریه تاکنون، دولت ترکیه با خودمدیریتی دشمنی می‌کند. همه‌ی نیروهای ضد کورد مانند داعش، النصره و سایرین را حمایت کرده و علیه خلق کورد به کار گرفتند. اما هیچ کدام آنها موفق نشدند و حالا دولت ترکیه مجبور شده خود حمله کند. این حمله مانند حمله به کوبانی، جرابلس و عفرین است.”

​​​​​​​   “دولت ترکیه مخالف همه‌ی دستاوردهای کوردهاست”

​​​​​​​   کنگره ملی کردستان اعلام کرده است، دولت ترکیه دشمن و مخالف همه‌ی دستاوردهای خلق کورد است. “در هر جای جهان که کوردها دستاوردی داشته باشند، دولت ترکیه می‌خواهد آنرا نابود کند. همان طور که گفتیم اینها همه بهانه هستند. نه امنیت ترکیه به خطر افتاده است و نه دولت ترکیه غم پناهندگان را دارد. اینها همه تبلیغاتی دروغین و بدون اساس هستند. حقیقت این است که دولت ترکیه دشمن خلق کورد است و به کوردها و دوستانشان حمله می‌کند.

​​​​​​​   “هر کجا که باشد باید خلق کورد با بسیج عمومی از روژاوا حمایت کند”

​​​​​​​   اکنون روژاوای کوردستان در معرض حمله‌ای بزرگ قرار دارد. نیروهای روژاوا مانند کوبانی و عفرین مقاومت می‌کنند. باید هر کورد و هر کوردستانی در هر کجای این دنیا که باشد، با روح بسیج عمومی، در هر فرصتی به کار و فعالیت علیه دولت ترکیه بپردازد و همگی متحد شوند، مقاومت کنند و از روژاوای کوردستان حمایت کنند. امروز روز مقاومت است. غیر از مقاومت راه دیگری نیست. ما از همه‌ی جوانان و همه‌ی خلق کوردستان دعوت می‌کنیم. ما می‌گوییم اکنون زمان بسیج عمومی است. هر جایی که هستید به پا خیزید.

​​​​​​​   “عقب‌نشینی نیروهای ائتلاف تصمیمی اخلاقی نیست”

​​​​​​​   همچنین عقب‌نشینی نیروهای ائتلاف از مرزها، راه را برای حمله‌ی دولت ترکیه باز می‌کند و تصمیمی غیر اخلاقی است. نیروهای روژاوا با همکاری ائتلاف علیه دشمن بشریت داعش، جنگی بزرگ انجام داده و قربانی بسیاری دادند. این عمل نیروهای ائتلاف امروز دوستانه نیست. نیروهای ائتلاف و سایر نیروهای جهان نباید در مقابل این حمله‌ی دولت ترکیه سکوت کنند و تماشاگر باشند. ما از نیروهای ائتلاف، سازمان ملل و جهان می‌خواهیم که در مقابل این حملات بایستند و خلق شمال و شرق سوریه را تنها نگذارند.

​​​​​​​   “از ارزشهای خود دفاع کنید”

​​​​​​​  در پایان این بیانیه آمده است: یک بار دیگر از همه ی کوردستانیان می‌خواهیم که از ارزشهای خود صیانت به عمل آورده و همه به مقاومت بپردازند.

akhbarerooz

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است