وزارت اطلاعات شکایتش را از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران پس گرفت


anjoman-senfi-rouznamenegaran

رییس هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران اعلام کرد: وزارت اطلاعات شکایت خود را از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران پس گرفته است.

ماشاءالله شمس‌الواعظین در گفت‌و‌گو با خبرنگار رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که من پیش از اعلام آقای جنتی – وزیر ارشاد – در گفت‌وگو با یکی از سایت‌ها مبنی بر پس گرفته شدن شکایت وزارت اطلاعات از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، از این موضوع اطلاع داشتم، اظهار کرد: با وجود اطلاعم از این ماجرا‌، ترجیح دادم این موضوع از زبان مقامات مربوط که رییس‌جمهور این مأموریت را به آن‌ها واگذار کرده بود، اعلام شود، چون وقتی این موضوع به‌صورت رسمی اعلام می‌شود، دیگر از جنبه صنفی خارج و به موضوع ملی تبدیل می‌شود.

او درباره‌ی جزییات این تصمیم، توضیح داد: به‌وسیله‌ی سه وزیر و معاونان آن‌ها که از طرف رییس‌جمهور برای بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران مأموریت داشتند،‌ توافق‌هایی مبنی بر بازگشایی این انجمن شده است.

شمس‌الواعظین با بیان این‌که ما از طرف اعضای انجمن وعده‌ی برگزاری فوری مجمع عمومی را به‌منظور برگزاری انتخابات عمومی و انتخاب اعضای هیئت مدیره می‌دهیم، تصریح کرد: یکی از وظایف ما در حال حاضر به‌عنوان اعضای قانونی هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، برپایی مجمع عمومی، برگزاری انتخابات هیئت مدیره و اصلاح برخی مواد اساسنامه و گسترش حوزه‌ی عضویت روزنامه‌نگاران در انجمن صنفی است. مثلا طبق اساسنامه صرفا روزنامه‌نگارانی می‌توانستند عضو این انجمن باشند که کار مکتوب در یک نشریه انجام می‌دادند، در صورتی که این بخش باید اصلاح شود.

او تأکید کرد:‌ امیدواریم بعد از دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی، شاهد بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران باشیم. خوشبختانه امیدی در دل روزنامه‌نگاران زنده شده است و حدود ۸۰۰ نفر نامه‌ای را خطاب به رییس‌جمهور برای بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران امضا کرده‌اند. با توجه به این اتفاق‌ها، امیدواریم انجمن صنفی روزنامه‌نگاران بازگشایی شود.

رییس هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران با اشاره به این‌که تلاش‌های وزرای سه وزارتخانه برای حل شدن مشکل این انجمن، گفت: من از مقامات وزارت اطلاعات که شاکی انجمن بود و با پس گرفتن شکایت خود، اقدام مثبتی برای بازگشایی انجمن انجام داد و همچنین وزیر کار و امور اجتماعی، جناب آقای ربیعی که کمیته‌ای را در وزارتخانه‌ی تحت نظر خود در این مورد تشکیل داد و همچنین علی جنتی، وزیر ارشاد که در راستای کاهش تصدی‌گری دولتی، بویژه در مسائلی مانند صدور پروانه‌ی خبرنگاری و برگزاری جشنواره‌ها حرکت می‌کند، تشکر می‌کنم.

او افزود: به‌نظر می‌رسد جای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به‌عنوان فراگیرترین و مشروع‌ترین انجمن روزنامه‌نگاری ایران بین تشکل‌های مطبوعاتی خالی است که امیدواریم به‌زودی شاهد فعالیت دوباره‌ی این انجمن باشیم.

 

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است