همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران, بیانیه در مورد مذاکرات اتمی


  Hambastegi

هموطنان عزیز

 همانطور که پیش بینی میشد رژیم جمهوری اسلامی برای حل سومین بحران بزرگ بعد از انقلاب ۵۷  نیز دادن هزینه های بسیار بالا را بر تسلیم شدن به مردم و گفتن حقایق در باره سیاست ویرانگرهسته ای ترجیح داد. در توافقی که با جزئیات مهم بین ایران و قدرتهای خارجی صورت گرفت که در تیرماه بصورت یک قرارداد بین المللی ثبت خواهد شد ایران پذیرفته است که:

ـ میزان عظیمی از ذخیره اورانیومهای غنی شده خود را از بین ببرد.

ـ اورانیوم را بالاتر از ۴ درصد غنی نکند و این کار تنها در نطنز صورت گیرد.

ـ از فردو برای غنی سازی دیگراستفاده نشود.

ـ تنها حدود ۵۰۰۰ سانتریفوز نسل اول از ۲۰۰۰۰ فعلی بکارغنی سازی ادامه دهند.

ـ پروتکل الحاقی و کد اصلاحی ۳٫۱ را اجرا کند. فعالیتهای هسته ای ایران  در مواردی بمدت ۲۵ سال تحت نظر قرار می گیرند و بعد از انهم ایران حق ندارد از پروتکل الحاقی خارج شود.

– در زمینه  فعالیت‌های اتمی طرف مقابل به مهار کردن ایران دست یافته که بنابر مورد، ۱۰ ساله و ۱۵ ساله و ۲۰ ساله و ۲۵ ساله و دائمی خواهد بود.

–   در عوض تحریمهای سازمان ملل از تیرماه بتدریج برداشته می شوند و تحریمهای امریکای بتدریج معلق خواهد شد.  – تحریمهایی که مربوط به موشکهای بالیستکی است با قی می ماند.

– طرف مقابل  بر خلاف اطلاع دروغی که هیات مذاکره کننده ایرانی به مردم رسانده، به این شکل که: “در روز اول اجرای توافق همه ی تحریمهای اقتصادی برداشته می شود” همه تحریمها برداشته نمیشوند بلکه:

 تحریمهای مربوط به برنامه موشکی و تروریسم و تجاوز به حقوق بشر برجا می مانند .

تحریمهای وضع شده از طرف سازمان ملل متحد لغو نمیشوند بلکه به حال تعلیق در میآیند.

بر طبق این توافقنامه فقط تحریمهای مربوط به برنامه ی اتمی ومرحله به مرحله به حال تعلیق در  غنی سازی نبود. رژیم جمهوری اسلامی از آغاز از سیاست هسته ای بعنوان یک ابزار برای تثبت خود استفاده کرده است و با اینکه راه مناسب برای پایان دادن به بحران وجود داشت، ترجیح داد که بحران را طولانی کرده و درپایان بعد از هدر دادن صدها میلیارد هزینه از اموال شما مردم ایران با دادن امتیازهایی توافقی را که طبق آن دولت ایران در امر هسته ای زیر قیمومیت دول خارجی قرار می گیرد را امضا کرد.

 ما از آغاز مخالف راه حل نظامی و تحریمها بودیم. از اینکه سایه حمله نظامی به ایران، حداقل برای مدتی، بکنار می رود  و برخی از این تحریمها برداشته شود خرسندیم. امیدواریم این توافق برای مردم مجال و فضائی را برای عمل ایجاد کند، بدین سان اکنون که مردم نگران حمله نظامی نیستند در با باز یابی حق حاکیمت خود کوشا تر باشند وبا احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت خود عمل کنند و نظام جمهوری اسلامی را به حهت هدر دادن سرمایه  ها و نیز سوزاندن فرصتها مورد باز خواست قرار دهند  ومراقب باشند تا رژیم  جمهوری اسلامی بار دیگر ایران را دچار بحران تازه ای نکند.

 هوشیار باشیم که نظام حاکم و ولی فقیه آن، هردو برای حفظ و اعمال استبداد، نیازمند بحران سازی و ایجاد فضای تبلیغاتی هستند تا با توسل به این وسائل از گشایش فضای آزاد در داخل جامعه پرهیز کنند  و از ایجاد روابط مسالمت آمیز  با کشورهای خارجی سر باز بزنند.

 ما سیاست هسته ای جمهوری اسلامی را جنایتی علیه ملت ایران می دانیم وهمچنان در افشای این سیاستها خود را مسئول می دانیم.

از نظر همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران توافق اخیر راه حل نیست و حقوق ملی مردم ایران را مخدوش کرده است. ما معتقدیم تنها زمانی برای این مسئله راه حل ممکن می گردد که حاکمیت کشوربا مردم ایران باشد.

همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران

 چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ – ۸ آوریل ۲۰۱۵

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است