نسرین ستوده پس از بازداشتی چند ساعته، دوباره آزاد شد


نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که پس از شرکت در تجمعی اعتراضی به اسیدپاشی در برابر وزارت کشور بازداشت شده بود، دوباره آزاد شد. ستوده در اعتراض به لغو پروانه وکالت خود نیز در روزهای گذشته تحصن کرده بود.

به گفته رضا خندان، نسرین ستوده پس از چند ساعت بازداشت، دوباره آزاد شده است. شنبه (۳ آبان) نسرین ستوده در راه بازگشت از تجمع عده‌ای از مردم در اعتراض به اسیدپاشی در کنار ساختمان وزارت کشور، بازداشت شد.

شنبه (۳ آبان) نسرین ستوده، وکیل ایرانی و از فعالان سرشناس حقوق بشر، در راه بازگشت از تجمع عده‌ای از مردم در اعتراض به اسیدپاشی در کنار ساختمان وزارت کشور، بازداشت شد.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده با اعلام خبر بازداشت او در صفحه‌ی شخصی فیس‌بوک خود نوشته بود:« پس از پایان تحصن در مقابل ساختمان کانون وکلای دادگستری، نسرین به همراه دوستان و تنی چند از همکارانش جهت اعلام حمایت از زنانی که قربانی اسدپاشی شدند و اعتراض به عملکرد مسئولین، به روبروی وزارت کشور رفته بود. زمان بازگشت همه آن‌ها بازداشت و پس از گرفتن عکس و مداراک شناسایی همگی به جز نسرین آزاد شدند.»

رضا خندان همچنین گفت که گیتی پورفاضل، وکیل دادگستری، پیمان عارف و فرید روحانی از چهره‌های فعال سیاسی از جمله افرادی بودند که به همراه نسرین ستوده بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند.

خندان تاکید کرد که ماموران “بدون هرگونه حکم قضائی” نسرین ستوده را بازداشت کردند. خندان پس از آزادی ستوده گفت که ظاهراً “گروه‌های خودسر” در بازداشت همسرش نقش داشته‌اند و حکمی قضایی نیز ارائه نداده‌اند.

نسرین ستوده در روزهای گذشته در اعتراض به لغو پروانه‌ی وکالتش هر روز در جلوی درب ورودی کانون وکلای دادگستری ایران تحصن کرده بود. او پلاکاردی با شعار “حق کار، حق دگراندیشان” را در دست داشته و به محرومیت خود و دیگران از حق اشتغال به دلیل نگاه نقادانه و انتقادهای سیاسی‌شان اعتراض داشته است.

DW

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است