نامه ی سرگشاده به آقای محمد رضا عالی پیام – منوچهر تقوی بیات


سخنان شما را در پیوند یوتیوبی که در اینجا پیوست کرده ام، شنیدم و چهره غرور آفرین شما را دیدم. دلم سوخت و اشک از دیدگانم جاری شد. دلم یعنی درونم، جانم، هستی آگاه درونی ام بسیار متأثر شد. اشکی که از چشمانم جاری شد، نه اشک ریا و تزویر بود به طمع بهشت و حورعین و جوی های آنچنانی، اشک یک ایرانی بود برای زندگی دردآلود و مرگ بی حرمت ملتی بزرگ که بیش از هزار و چهارصد سال است در همین دنیا با آتشی به نام اسلام می سوزانندش و باز نسل بعد از نسل پهلوان هایی چون تو می آفریند.
معنای پهلوان را مردم امروز میهن ما به دلیل انحطاط فرهنگی فراموش کرده اند. معنای پهلوان به گونه ای مجسم و راستین در شاهنامه هست. پهلوان راستین خود فردوسی است که بیش از هزار سال است شیوه ی سخن گفتن و رهنمود های میهنی و مردمی اش همچنان به گوش می رسد. او هزار سال است که فرهنگ ملت بزرگی را با همه ی پاکی ها ی بلورین اش سرفراز نگاه داشته است. پهلوان راستین کسی است که آگاهانه شمع زندگی اش را در راه مردم می افروزد و تا پایان ایستاده می سوزد. آنانی پیروزند که زنده می مانند و کاری سترگ از خود به یادگار می گذارند. فردوسی زندگی اش را، ذره ذره ی هستی اش را، به مردمان میهن ما و همه ی جهان پیشکش کرد و تا پایان جهان هر کس بتواند او را بفهمد از پهلوانی او بهره مند می شود.
تو هالوی پهلوان یا پهلوان هالو، تو پهلوان پهلوان ها، تو آنچه باید بکنی کرده ای، تو جاودانه شده ای، تو درد مردم مان میهن ما را به وسعت تاریخ فریاد کرده ای. تو دیگر مردنی نیستی. هر کس روی رایانه اش بنویسد “هالو” همه ی گفته های نغز تو، همه ی پیام های عالی و بی نظیر تو، همه ی فرزانگی تو و رهنمود های راهگشای تو پدیدار می شود و مردم؛ هر کس در همه ی جهان و تا پایان جهان تو را خواهد شنید و لبخندهای تلخ تو را خواهد دید. تو جاودانه شده ای و کسانی که تو را تهدید می کنند نقش بر آب می زنند. تو و خامنه ای هر کدام به شیوه ی خود، اثر خود را بر تاریخ گذارده اید. وای به حال کسانی که از خود ننگ بر جای می گذارند. نوشته های تو به همه ی زبان های دنیا ترجمه می شود، گفته های تو و فیلم های تو حتا اگر اجازه پخش در ایران نداشته اند در همه ی جهان دیده و شنیده می شوند.
اگر از هر هزار جوان ایرانی در هر زمینه ای که استعداد دارد یک نفر راه تو را دنبال کند، ملت ایران به خوشبختی و پیروزی خواهد رسید. اگر خامنه ای و حکومت اسلامی خیلی بر حق و الهی است و جرأت دارد اجازه دهد که تو و یا کسانی مانند تو که از مردم هستند برای ریاست جمهوری کاندیدا شوید. حکومت اسلامی در ایران تنها جایی در دنیا است که در آن کاندیدا شدن آزاد نیست. شهروندانی مانند تو هر اندازه هم که محبوب باشند اجازه ندارند خود را برای کاندیداتوری ریاست جمهوری یا مجلس نامزد کنند. اگر نهادهای بی طرف جهانی و حقوق بشری و یا “مهدی موعود” چنین امکانی را برای ملت ایران فراهم کنند، من و میلیون ها ایرانی به محمد رضا عالی پیام رأی خواهیم داد.

با آرزوی پیروزی ملت ایران
منوچهر تقوی بیات
استکهلم ـ سی و یک ام فروردین ماه ۱۳۹۶ خورشیدی برابر با بیست ام آوریل ۲۰۱۷ میلادی

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است