نامه سرگشاده جمعی از مبارزین راه آزادی به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نه به جمهوری اسلامی، آری به آزادی و دمکراسی


هشدار به کلیه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی( سپاه پاسداران، ارتش، نیروهای انتظامی، سازمان بسیج مستضعفین و بقیه سازمانها و افراد وابسته به سپاه و ارتش)

هموطن نظامی در این لحظات تاریخ ساز که ملایان حاکم چیزی جز ظلم و جنایت بر ملت ایران روا نداشته اند، با نه گفتن به جمهوری اسلامی ایران اتحاد و پشتیبانی خود را به مردم ادا کن و به پای صندوقهای رای نرو و انتخابات را تحریم نما، تا آیندگان و فرزندان این مرز و بوم بدانند که نظامیان هم در پشتیبانی طرف ملت بوده اند واز ارتجاع و استبداد حذر کرده اند.

۴۲ سال است‌که‌ از بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایران میگذرد.خطاب ما مردم ایران به شما نظامیان و سربازان دلیر که برای بقا و حفظ  آب و خاک وطنتان کشور ایران قسم یاد کرده اید است.

اکنون در این برهه از زمان که آحاد مردم از زن و مرد خواهان رای ندادن به این جمهوری ضد مردمی و ضد ایرانی ، قدم به پیش گذاشته اند وظیفه شماست که با حمایت آنان و هم گامی با اکثریت مردم به پای صندوق های رای نرفته و با رای ندادنتان به دنیا ثابت کنید که این نظام ، نظامی نیست که ملت غیور ایران و شما فرزندان آن خواهانش هستید.

مشروعیت این نظام در انزار  جهانی در گرو آرا عمومی مردم و شما پشتیبانان این ملت است .

نظام جمهوری اسلامی که در ۴۳ سال گذشته در ایران به حاکمیت رسیده است فقط با اتکا و سواستفاده از مردم و شما سربازان، سپاهیان،بسیجیان و دیگر افراد وطن پرست موجود در بدنه نیروهای مسلح میباشد که به بقایش ادامه داده است .

با نگاهی کوتاه که در زیر شمرده میشود شما شاهد خواهید بود که رژیم جمهوری اسلامی در طول استقرارش فقط به منافع شخصی حاکمان که عبارتند از سرداران ، روحانیان و دولتمردان فاسدش ، اندیشیده است.

چپاول ثروت کشور و رانت خواری مستمر در قشر حاکم بی وطن ، کشور ما را به سراشیبی سقوط برده است و از ایران با ماندن این حکومت در آینده، ویرانه ای بیش نخواهد ماند.

در انقلاب ۵۷ وعده دادند که رفاه و آزادی و دمکراسی برای ملت و مستضعفان آن به ارمغان آورند و نان را بر سر سفره آنان بیشتر گرداند  ، اما آنچه حاصل شد  فقط ثروت اندوزی کلان پیشوایان مذهبی گرگ صفت و سرداران غارتگر و حامیان آنها تا کنون بوده است و فقر بی حساب برای ملت مظلوم ایران.

این نظام از بدو تاسیس اش بنا به  ایدئولوژی اسلامی و استبداد مذهبی درونش با بحران و مقاومت مردم روبرو بوده است . روزی در  تاریخ جمهوری اسلامی نیست که با شنیع ترین و شدید ترین و خشن ترین اشکال ممکن اعتراضات گسترده ای مخالفین مردمی در کشور  را سرکوب نکرده باشد.

هشت سال جنگ بی دلیل و بی ثمر با عراق و بجا گذاردن یک ملیون کشته و زخمی و معلول جنگی، شهرهای جنگ زده اکنون بعداز گذشت بیش از ۳۰ سال پس از پایان جنگ هنوز مخروبه ای بیش نیست .

کشتار و اعدام و تعقیب مخالفین در سال‌های اول انقلاب .

بخصوص اعدام و کشتار هزاران نفر جوانان بی گناه این مرز و بوم در سال ۶۷ پس از نوشیدن جام زهر آیت آلله خمینی در جنگ با عراق.

حمله به خوابگاه دانشجویان و پرتاب آنان از بام خوابگاها و اعدام و کشتار آنان.

سرکوب و به گلوله بستن اعتراضات تهی از خشونت گسترده مردم که در خیابان‌ها به نتیجه انتخابات سال ۸۸ معترض بودند.

جنایات اخیر در آبان سال ۹۸ پس از گرانی بنزین و کشتن ۱۵۰۰ نفر از معترضین در کف خیابان و دستگیری و زندانی کردن بیش از ۶۰۰۰ نفر از افراد فقیر و انسانهایی که با گران‌شدن بنزین حیاتشان به خطر افتاده بود.

جهت کوتاهی متن از بر شمردن و دخالت و آزار و اذیتی که هر روزه در نقاط مختلف ایران و خیابان‌های آن از جمله حجاب اجباری و تعدی به حقوق زنان ، برای خواهران و مادران شما و ما وجود دارد خوداری و به همین چند سطر بسنده می کنیم .

در تمامی این سرکوب ها و کشتارهای  بر شمرده در بالا  که بدستور ملایان و در راس آنان آیت آلله خامنه ای صورت گرفته است، سپاه پاسداران و دیگر نیروهای انتظامی تابع آن شرکت داشته و بطرزی وحشت انگیز معترضین را در هم کوبیده و با گلوله به اعتراضات آنها پاسخ گفته اند.

بر پایه شواهد متعدد نامبرده دربالا میتوان‌ملاحظه کرد که فرماندهان سپاه با بهره جویی از این فرصت ها به گسترش نفوذ خود در نهادهای سیاسی کشور پرداخته اند . به سخن دیگر جامعه و ملت ایران سالیان درازی است که شاهد افزایش پیوسته نفوذ فرماندهان سپاه می باشد که آنهابرای گرفتن قدرت سیاسی کشور بدست خویش هستند.

در دولت احمدی نژاد که سپاه بیشترین قدرت را بدست آورد تنها ۱۲ نفر از افراد کابینه اش از سپاه بودند و همچنین خود او گذشته ای سپاهی داشت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از آغاز پایه گزاریش‌ نقش موثری در سرنوشت ایران بازی کرده است و از همین رو دخالت عریان امروزش در سیاست چندان شگفت آور نیست. اعمال قدرت در جمهوری اسلامی همواره به همبستگی میان روحانیت و سپاه بوده است. بیش از ۴۲ سال است که روحانیت بر کشور ایران حکومت میکند و سپاه ماموریت حفظ آنرا داشته است . این نهاد اکنون با گسترش نفوذ فزاینده خود که از دیر باز شروع کرده است ، میرود تا در انتخابات پیش رو تمامی قدرت سیاسی و نظامی و اقتصادی کشور را  بدست گیرد و حکمرانی بلامنازع در جمهوری اسلامی گردد.

با نگاهی کوتاه به تائید شدگان و منتصبین کاندید برای ریاست جمهوری که از طرف مجلس خبرگان  طرفدار خامنه ای اعلام گردیده است ، بخوبی میتوان دید که چگونه روحانیت و در راس آن خامنه ای خواهان یک طرفه شدن حکومت میباشد .حکومتی که متکی به رهبر و نیروهای مسلح کشور باشد. حکومتی نظیر کره شمالی که از آزادی و دمکراسی بویی نبرده باشد و بقولی دولتی پادگانی بنا شود.

امروزه سپاه پاسداران از وجود شما سربازان و افسران و پاسداران ، بنام کمک به مردم در حمل قاچاق مواد مخدر و اسلحه و دفاع از اختلاس گران و غارتگران راس حکومت مانند سرداران سپاه و روحانیان بی وطنی شبیه به امام خمینی دست دارد و  دفاع از مردم و ملت ایران را به فراموشی سپرده است.

هر چند که بر اساس گفته خمینی و مندرج در اساسنامه سپاه دخالت سپاه و ارتشیان در سیاست‌ و عضویت اعضا آن در احزاب ممنوع میباشد و وظیفه ایشان حفاظت از مرزهای ایران و نگهداری تمامیت ارضی ایران ذکر شده است.

امروزه گسترش دایرۀ نفوذ سپاه، آگاهانه و حساب شده صورت گرفته است. آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، از سویی گرفتار مخالفت‌های جهانی با فعالیت‌های هسته‌ای  و اعتراض‌های داخلی برای اصلاحات سیاسی و اقتصادی است و از سوی دیگر، نه تمایل و نه توانایی پذیرفتن خواست‌‌های معترضان در زمینه‌‌های گوناگون را دارد. در نتیجه، وی ناگزیر به بهره‌جوئی از سپاه و نیروهای انتظامی تابع آن برای عقب راندن کامل همه رقبای دیگر پرداخته که  ظاهرا ؛خواستار اصلاحات اساسی ؛ در نظام هستند. در این میان سپاه نیز با تسخیر گام به گام مواضع سیاسی و اقتصادی قدرت ، در پی حفظ منافع گروهی خویش برآمده و در عمل به دولتی در دولت تبدیل شده است.

نمونه آنرا در مصاحبه جنجالی ظریف مطمئنا مشاهده کرده اید که سیاست خارجی جمهوری اسلامی عملا در دست سپاه هست و وزارت امور خارجه فقط جهت حفظ ظاهر وجود دارد.

هموطن نظامی وظیفه شما این نیست که در کشورهای دیگر در جنگ برای پیشبرد اهداف قدرت طلبی های  حاکمان ضد کشور و صدور انقلاب اسلامی بیت ظالم رهبری و عده ای روحانی و اختلاس گر و دزد و سرداران رانت خوار باشید که تمامی خانواده آنان چه در خارج ایران و چه در داخل در ثروتی هنگفت و با پول باد آورده از تصاحب کشوری مانند ایران‌، در آسایش زیست میکنند.

وظیفه شما دفاع از مردم بی پناهی است که با بودن این رژیم به فقر و فحشا  و بی خانمانی کشیده شده اند.

هموطن نظامی وظیفه شما دفاع از میهن و مام وطن و نگهداری آب و خاک سرزمین آبا و اجدادی شما ایران است.

تا وقت باقی است و ایران به تاراج و به خرابه ای تبدیل نگشته است با رای ندادن به این جنایت پیشگان حاکم به مقبولیت و مشروعیت نظام ولایی در ایران و عرصه بین‌المللی پایان دهید و  دست همکاری و همپیمانی به ملت مبارز ایران دهید تا با یکدیگر آینده بهتری را  برای برپایی یک حکومت مبتنی بر بستر حقوق بشر و مردمی و دمکراسی و آزادی درانتخابات بنا نهیم .

پاینده ایران و ایرانی

بر قرار باد آزادی و دمکراسی در ایران.

شورای موقت نه به انتصابات نمایشی جمهوری اسلامی ایران

اخبار روز

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است