لاوروف: سوریه نباید میدان رویارویی ایران و اسرائیل باشد/ اگر اسرائیل تهدیدی از سوریه داشت به ما اطلاع بدهد. روسیه نمی‌خواهد از خاک سوریه علیه امنیت اسرائیل استفاده شود


سرگئی لاوروف وزیر امور خارجۀ روسیه از اسرائیل خواست که اطلاعات خود را دربارۀ تهدیدهای امنیتی علیه اسرائیل در خاک سوریه، در اختیار مسکو قرار دهد.

وزیر امور خارجۀ روسیه تأکید کرد که اگر چنین تهدیدهای امنیتی علیه اسرائیل در خاک سوریه وجود دارد، روسیه آماده است به جای اسرائیل این تهدیدها را خنثی کند.

در هفته های اخیر حملات هوایی اسرائیل علیه مواضع ارتش سوریه و نیروهای نزدیک به ایران در سوریه افزایش یافته است.

وزیر امور خارجۀ روسیه روز دوشنبه افزود: “اگر اسرائیل ناگزیر است با تهدیدهای امنیتی علیه این کشور مقابله کند، ما به همتایان اسرائیلی خود بارها گفته ایم: اگر شما چنین تهدیدهایی را مشاهده می‌کنید لطفاً اطلاعات دقیق خود را در اختیار ما بگذارید، تا در صورت نیاز خودمان کلیه تدابیر لازم را برای خنثی کردن تهدید اتخاذ کرده به کار بگیریم.”

وی افزود که روسیه به طور «اضطراری» به اطلاعاتی که اسرائیل در اختیار مسکو خواهد گذاشت رسیدگی خواهد کرد.

وزیر امور خارجۀ روسیه سپس تأکید کرد که مسکو “نمی‌خواهد که از خاک سوریه علیه امنیت اسرائیل استفاده شود و یا سوریه به صحنۀ رویارویی ایران و اسرائیل تبدیل گردد.”

لاوروف ادامه داد: نمی خواهیم از خاک سوریه، علیه اسرائیل استفاده شود.
او درباره حضور ارتش امریکا در سوریه هم گفت: نمی توانیم آنها را از سوریه اخراج کنیم. با آنها وارد درگیری مسلحانه نمی شویم. چون در سوریه، هستند با آنان برای جلوگیری از برخورد، گفتگو داریم.

گزارش عصرایران به نقل از رادیو فرانسه

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است