فروریزی متروپل نماد فروپاشی جمهوری اسلامی است – ابوالفضل قدیانی


فرو ریختن برج مترو پل موجب کشته شدن ده‌ها انسان بی‌گناه و نیز ده‌ها و شاید هم صدها انسان مجروح و مصدوم شد که هنوز تعداد دقیق کشته‌شدگان و زخمی‌ها مشخص نشده، چون معلوم نیست چه تعداد افراد زیر آوارند؛. چه تعداد زنده و چه تعداد جان باخته‌اند.

این فروریزی نماد فروپاشی نظام جمهوری اسلامی است که بر فساد و تبعیض و ظلم بنا گردیده و تمامی نهادهای حکومتی را در تمامی عرصه‌ها فرا گرفته است. علت اصلی فروریزی برج متروپل خطا و اشتباه انسانی در محاسبات و مهندسی نبوده و نیست چون مهندس ناظر و کارشناس سازمان نظام مهندسی به مسئولین مربوطه گزارش‌ها و هشدارهای لازم را برای جلوگیری از ادامه ساخت برج متروپل داده بودند اما علیرغم این گزارش‌ها و هشدارها شهردار، فرماندار و استاندار از حسین عبدالباقی، مالک برج متروپل، که از رانت خواران و فاسدان مشهور استان خوزستان است، دفاع و راه را برای ادامهٔ ساخت برج متروپل باز کرده و او را در ایجاد این جنایت یاری رسانده‌اند.

طبق گفته مطلعین عبدالباقی با عده‌ای از مقامات کشور داد و ستد و زد و بند داشته و با حمایت آنان از رانت زیادی برخوردار است و طبیعی است که سهم حامیان قدرتمندش هم محفوظ است، بنابراین علت العلل فروریزی برج متروپل ، فساد و رانت‌خواری است که خود شاهد و سند دیگری بر فساد ساختاری در نظام استبداد دینی بر پایه ولایت مطلقه فقیه به ریاست علی خامنه‌ای مستبد خود بین و قدرت پرست ایران است.

فساد آن‌چنان در تار و پود این نظام تنیده که پس از رخ دادن فاجعه به جای اعزام فوری گروه های امداد و نجات در ساعات اولیه ، گروه‌های سرکوب با تمام تجهیزات برای خفه‌کردن صدای معترضان به صحنه فرستاده می‌شوند. چرا؟ چون حاکمیت خود از عمق و گستردگی فساد خود آگاه است و هم از آگاهی مردم از این فساد ساختاری و نیز از میزان مخالفت اکثریت قریب به اتفاق مردم با نظام جمهوری اسلامی مطلع می‌باشد، لذا در هراس و وحشت مدام و روز افزون از ملت به سر می‌برد.

در این فاجعه‌ تاسف‌بار حسین عبدالباقی و تمامی حامیان و شرکای پیدا و پنهان وی مقصرند و مسئول و باید پاسخگو باشند اما مقصر و مسئول اصلی علی خامنه‌ای مستبد امروز ایران است که باید پاسخگو باشد. مردم معترض هوشمندانه به درستی تشخیص داده‌اند که منشاء تمامی این مفاسد و فجایع و مصائبی که در عرصه های مختلف بر سر ملت آوار شده اوست. بی دلیل نیست که وقتی جان‌به‌لب می‌شوند و به خیابان می‌آیند نهایتاً او را هدف می‌گیرند؛ علیه او شعار می‌دهند و خواهان کناره‌گیری‌اش از قدرت می‌شوند. چون می‌دانند ویرانی این کشور و فقر و فلاکت انسان‌کشی که دامن‌گیر اکثریت قاطع ملت شده به خاطر حکومت مادام العمر غیر قانونی، نامشروع و غاصبانهٔ وی می باشد.

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است