سایت فرارو: ضربه کاری یمنی‌ها به آل‌سعود در جبهه نجران؛ متلاشی‌شدن ۳ تیپ و اسارت صدها نظامی بزرگترین عملیات یمنی‌ها علیه عربستان


سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن با اعلام عملیات «نصر من الله» در نجران عربستان از اسارت صد‌ها نظامی سعودی و متلاشی‌شدن سه تیپ نظامی این رژیم خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در یک کنفرانس مطبوعاتی، جزئیات عملیات بزرگ نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه متجاوزان را اعلام کرد که این عملیات در نجران در جنوب عربستان و با نام «نصر من الله» انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما عملیات «نصر من الله» را در نجران انجام دادیم که طی آن شمار زیادی از نظامیان سعودی را اسیر کردیم.

یحیی سریع تأکید کرد: یگان‌های متخصص نیرو‌های مسلح در چارچوب حمایت و پشتیبانی این عملیات در محور نجران مشارکت داشتند که در رأس آنها، یگان موشکی، یگان پهپادی و دفاع هوایی قرار دارند.

سریع افزود عملیات نظامی «نصر من الله» بزرگترین عملیات گام به گام در برابر نیرو‌های دشمن از زمان آغاز تجاوزگری است که چند ماه طول کشید.

وی گفت: پس از تسلیم شدن هزاران نفر از نیرو‌های دشمن، نیرو‌های ما به تأمین امنیت اسیران در برابر حملات هوایی دشمن اقدام کردند.

سریع با بیان اینکه شمار اسیران دشمن آن قدر زیاد است که شمارش آن‌ها را دشوار کرده، تصریح کرد در این عملیات سه تیپ دشمن به‌طور کامل از هم فروپاشید و مقادیر زیادی تسلیحات از جمله صد‌ها خودروی نظامی و زرهی به‌غنیمت گرفته شد.

وی ادامه داد صد‌ها نفر از جمله شماری از فرماندهان، افسران و نیرو‌های ارتش سعودی در عملیات نجران به اسارت درآمدند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در ادامه گفت: در این عملیات، صد‌ها کیلومترمربع در محور نجران آزاد شد.

سریع خاطرنشان کرد: ما به خانواده‌های اسیران دشمنان خود اطمینان می‌دهیم که اقدامات ضروری بیشتری را برای حمایت از آن‌ها در برابر حملات جنگنده‌های متجاوز اتخاذ خواهیم کرد.

این سخنگو ادامه داد که طی ساعات آینده، جزئیات بیشتری از عملیات بزرگ «نصر من الله» اعلام خواهد شد.

متن بیانیه سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن درباره بزرگترین عملیات زمینی علیه عربستان

«به‌یاری خداوند تعالی، نیرو‌های مسلح یمن، به‌اطلاع تمام قشر‌های ملت عظیم و عزیز یمن می‌رساند که عملیات «نصر من الله» که عملیات وسیع و منحصربه‌فرد در محور نجران است به‌عنوان بزرگترین عملیات کمین و گام به گام علیه نیرو‌های دشمن از ابتدای جنگ علیه کشورمان انجام شد، عملیاتی که به‌مدت چند ماه ادامه داشته و دشمن تا این لحظه متحمل خسارت‌ها و تلفات بسیار زیاد شده است.

اول: سه تیپ نظامی نیرو‌های دشمن با تمام تجهیزات نظامی و بیشتر افراد و فرماندهانش سقوط کرد.

دوم: مقادیر زیادی سلاح شامل صد‌ها خودروی نظامی و زره‌پوش به‌ غنیمت درآمد.

سوم: هزاران نفر از نیرو‌های دشمن که بیشترشان از خائنان و فریب‌خوردگان هستند، به‌اسارت درآمدند و صد‌ها نفر هم کشته و یا زخمی شدند.

چهارم: میان اسیران، شمار زیادی فرمانده و افسر و سرباز ارتش سعودی به چشم می‌خورند.

پنجم: پس از گذشت فقط ۷۲ ساعت از آغاز این عملیات، نیرو‌های ما دشمن را به‌طور کامل در محاصره خود قرار دادند که شامل سه تیپ نظامی از خائنان و فریب‌خوردگان با یک گردان از ارتش سعودی بودند که همگی منهدم و درهم شکسته شد و تمام آن‌ها به‌اسارت گرفته شدند و همچنین صد‌ها کیلومترمربع در این عملیات آزاد شد.

بر اساس دستورات فرماندهی، با تمام اسیران بر اساس اصول دین و سنت و رسوم اصیل یمن و اخلاق انسانی رفتار شد و نیرو‌های ما پس از تسلیم شدن هزاران نفر از نیرو‌های دشمن به تأمین امنیت آن‌ها در برابر حملات انتقامجویانه جنگنده‌های دشمن اقدام کردند، جنگنده‌های دشمن تا کنون ده‌ها حمله هوایی علیه اسیران انجام داده‌اند.

نیرو‌های مسلح یمن به تمام خانواده‌های اسیران از ملیت‌های مختلف اطمینان خاطر می‌دهند که تمام اقدامات لازم را برای حمایت از آن‌ها در برابر حملات جنگنده‌های دشمن به‌کار خواهند گرفت و با آن‌ها به‌شیوه انسانی رفتار خواهند کرد تا به یک قرارداد مبادله فراگیر با دشمن و مزدورانش اعم از خائنان و فریب‌خوردگان دست یابند.

یگان‌های مختلف نیرو‌های ما با مأموریت‌های مختلف و در چارچوب گستره جغرافیایی وسیع در چارچوب حمایت از عملیات نظامی مشارکت کردند که در رأس آنها، یگان‌های موشکی و نیز پهپادی و نیرو‌های دفاع هوایی و یگان‌های مختلف نیرو‌های زمینی مشارکت داشتند.

نیرو‌های مسلح همچنان به اجرای مرحله مختلف عملیات بر اساس طرح ترسیم‌شده ادامه می‌دهند و در کنفرانس‌های بعدی نتایج و جزئیات عملیات در مراحل مختلف آن را طی روز‌های آینده اعلام خواهیم کرد.

مجد و شکوه از آن یمن مقاوم و استوار در برابر متجاوزان و اشغالگران و جنگ‌افروزان است، درود و رحمت خداوند بر شهیدان، خداوند مجروحان را شفا عنایت بفرماید و اسیران را آزاد گرداند، کرامت و عزت از آن ملت عزیز و یمن عظیم ما است».

از سوی دیگر محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله تأکید کرد عملیات «نصر من الله» بزرگترین عملیات نظامی علیه متجاوزان از زمان آغاز جنگ ظالمانه علیه یمن به‌شمار می‌رود که دشمن در مدت زمانی کوتاه متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگین شده است.

سخنگوی انصارالله اظهار داشت تلاش سعودی برای سرپوش گذاشتن بر چنین شکست کوبنده و سنگینی که در برابر رزمندگان یمنی متحمل شده، بیهوده است.

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است