فراخوان در روزنامه ی آلمانی فرانکفورتر روندشاو برای آزادی نسرین ستوده-فراخوان را بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجالس آلمان و اتحادیه اروپا


در روز جمعه ۱۳ نوامبر فراخوانی برای آزادی نسرین ستوده زندانی سیاسی ایرانی مدافع حقوق بشر در روزنامه ی فرانکفورتر روندشاو، که از روزنامه های مهم آلمان است، منتشر شد.

این فراخوان را بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجالس آلمان و اتحادیه اروپا، سیاستمداران، برندگان جایزه نوبل، دانشگاهیان، هنرمندان و فعالین حقوق بشر در آلمان و سراسر جهان امضا کرده اند.

این فراخوان در بخش ویژه ۷۵ سالگی تاسیس این روزنامه منتشر شد.

امضا کنندگان خواستار آزادی دائمی نسرین ستوده، فراهم آوردن امکان مداوای او، و همچنین آزادی تمامی زندانیان عقیدتی- سیاسی در ایران شده اند.

در اواخر ماه اکتبر و در پی انتقال نسرین ستوده به زندان قرچک و ادامه تلاش ها برای آزادی او و دیگر زندانیان عقیدتی-سیاسی در ایران، به ابتکار گروه کوچکی متشکل از خانم دکتر نرگس اسکندری گرونبرگ از شورای شهر فرانکفورت، خانم شیوا شفاهی از گروه دوستداران نسرین ستوده و آقای والریو کروگر از انجمن جوامع بین المللی دفاع از حقوق بشر(IGFM) با هدف جلب توجه بیش از پیش دولت، سیاستمداران و افکار عمومی آلمان تصمیم به انتشار این فراخوان در روزنامه Frankfurter Rundschau گرفتند.

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است