عفو بین‌الملل خواستار آزادی مریم شفیع پور شد


shafipour-maryam

سازمان عفو بین المللی در بیانیه ای که در وب سایت این سازمان معتبر بین‌المللی منتشر شده است خواستار اقدام فوری برای آزادی فوری و بدون قید و شرط خانم مریم شفیع پور و اعتراض به وضعیت او شده است.
لازم به ذکر است که این سازمان خواسته است تا درخواست های آزادیِ خانم مریم شفیع پور و اعتراض به وضعیت او به دفاتر آقایان سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، صادق لاریجانی ریاست قوۀ قضائیه جمهوری اسلامی ایران،  حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی های دیپلماتیک جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف جهان ارسال شود.
ترجمه این اطلاعیه  به این شرح است:

دانشجوی ایرانی، مریم شفیع‌پور، به دلیل فعالیت‌های صلح آمیز در بازداشت به سر می‌برد.
اقدام فوری
دانشجوی محروم از تحصیل، مریم شفیع‌پور، بیش از پنج ماه است که بر مبنای اتهاماتی که ظاهرا به فعالیتهای صلح آمیز او مربوط است در زندان به سر می‌برد.
فعال دانشجویی، مریم شفیع‌پور، که از ادامه تحصیلات دانشگاهی محروم شده است، از ۵ مرداد ۱۳۹۲ در بازداشت به سر می‌برد. او بیش از دو ماه را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین بدون دسترسی به وکیل سپری کرده و سپس به بند عمومی زندان اوین منتقل شده است. او از اعضای کمیته زنان ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بود.
جلسه نخست دادگاه مریم شفیع‌پور به اتهامات امنیتی، از جمله «تبلیغ علیه نظام» در روز ۲۹ مهر ۱۳۹۲ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. به نظر می‌رسد که اتهامات علیه او به فعالیت‌های سیاسی صلح جویانه مریم شفیع‌پور مربوط است. جلسه دوم دادگاه او که قرار بود روز ۱۱ دی ۱۳۹۲ برگزار شود به دلیل غیبت قاضی به تعویق افتاده است. در سال ۱۳۸۸ مریم شفیع‌پور توسط یکی از شعب دادگاه انقلاب قزوین به یک سال زندان تعلیقی به جرم «تبلیغ علیه نظام» محکوم شد. اگر او بر اساس اتهامات جدید محکوم شود، احتمال دارد که او مجبور به تحمل آن یک سال حبس تعلیقی هم بشود.
بر اساس برخی گزارش‌ها، مریم شفیع‌پور در آذر ماه دچار تپش قلب شده و یک بار هم بیهوش شده و به بهداری زندان اوین منتقل گردید. سازمان عفو بین الملل خبر دارد که مریم شفیع‌پور برای تپش قلب نامنظم در زندان دارو دریافت کرده است.
لطفا به انگلیسی، فارسی یا زبان خود فورا به مقامات ایرانی بنویسید و
-از مقامات ایرانی بخواهید تا از مریم شفعیع‌پور رفع اتهام کنند چرا که به نظر می‌رسد این اتهامات به فعالیت‌های صلح جویانه حقوق او مربوط می‌باشد و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط مریم شفیع‌پور شوید.
– به مقامات اصرار بورزید تا به او اجازه بدهند تا با خانواده‌اش به طور منظم ملاقات کند و به وکیل منتخب خودش دسترسی داشته باشد.
– از مقامات ایرانی بخواهید تا اطمینان حاصل کنند که او از شکنجه و دیگر اشکال بد رفتاری مصون مانده و هرگونه مراقبت پزشکی که به آن نیازمند است را دریافت کند.

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است