شرکت در انتخابات …، وزیر امور خارجه و سردار سپاه ترمز بریده اش


 
آقای ظریف وزیرامورخارجه ایران در کنفرانس سالانه اسلو در خصوص «بازیگران فرآیند صلح و میانجیگران نزاع‌های مسلحانه» در پاسخ بسخنگوی سازمان حقوق بشر ایران در خصوص وخامت وضعیت حقوق بشر  طی سه سال زمام داری آقای روحانی  میگوید: “اگر مردم ایران آن طور که شما می گوئید از شرایط در ایران ناراضی نبودند با آن تعداد بالا  به پای صندوق ‌های رأی نمیرفتند. بنابراین نظری که  شما  دارید با نظر اکثریت مردم ایران فرق دارد شما از فاصله دوربا عینکهای خاصی به وضعیت ایران نگاه میکنید. امیدوارم عینکهای خودتان را عوض کنید.
 
آقای ظریف من بعنوان یک ایرانی ازجنابعالی  سؤال میکنم: «چنین به نظر نمیرسد که شما بعنوان  یک انسان نه، به عنوان یکی از  وزرای کابینه آقای روحانی از عملکرد مجموعه  نظام اسلامی ولایی حاکم درایران آگاهی نداشته باشید؟ آیا واقعا نمیدانید درکشوری که اتباع آن حتی حق اظهار نظر ندارند. مثلا اگر شاعر یا نویسنده ای نه در مورد رهبر بلکه حتی در مورد کسی که  وابسته و دعاگوی رهبرمعظم! میباشد سخنی بگوید و ِیا ازعملکرد کسی که به فرمان آقای  خامنه ای  منصوب  شده است انتقادی بنماید  او را با عناوین  نفوذی، فتنه گر، مزدور  و در راستای منافع دشمنان و بیگانگان اعلام  و  به زندان، اعدام   و یا  شکنجه های  چندین ساله محکوم مینمایند.
 
آقای ظریف، تلاش و پشتکار و صمیمیت  شما در راستای  حل مشکل اتمی با قدرت های جهانی، سبب شده که جنابعالی مورد احترام اکثریت ملت ایران قرار داشته باشید. با توجه به فضایی که اکنون در ایران حاکم میباشد، گفتار شما در مورد انتخابات اسفند ماه مجلس ممکن است سخنی محافظه کارانه ای بوده باشد که برای استمرار وزارت و همچنین برای حفظ خود و وابستگان شما بوده است. از اینرو من به عنوان یک ایرانی که به میهن و هم میهنانم  صادقانه علاقمند میباشم سؤالی از شما دارم که انتظار دارم پاسخ آنرا نه به من، بلکه به وجدان و انسانیت خود بدهید.
 
در سال ۱۳۸۸ آقای  مهندس میرحسین  موسوی با  ( نوزده میلیون هفتاد پنج هزار ششضد  بیست و سه رای ) به ریاست جمهوری از طرف ملت ایران انتخاب میگردد، اما به سخنرانی خامنه ای در مجلس به عنوان عامل فتنه اعلام به حبس خانگی محکوم میگردد، اما  احمدی نژاد با ( پنج میلیون ششصد نود هشت  هزار چهار صد هفده ) رآی  به  فرمان  خامنه ای  به عنوان ریاست جمهور منصوب  می گردد. و علیرغم  ویرانی ها  و غارت هایی که  در ۸ ساله حاکمیت خود مرتکب میشود، خامنه ای او را به عنوان پاکترین و بهترین رؤسای  جمهور ایران اعلام میدارد. آیا جنابعالی اعتقاد دارید که آن انتخابات آزاد و خواست مردم ایران بوده است؟
و در انتخابات اسفند ۱۳۹۴ خامنه ای برای اینکه همه کرسی های مجلس شورای به وسیله مزدوران و گوش بفرمان های او اشغال گردد، میگوید من گفتم که در انتخابات شرکت کنید نه اینکه بخواهید نماینده شوید! اما اکثریت ملت ایران بکسانی رای دادندکه اطمینان داشتند از مزدوران او نمیباشند.
 
در کشوری که شما وزیر امور خارجه آن میباشید، آیا از عملکرد ازگانهایی که ظاهرا تابع رهبر میباشند آگاهی کامل دارید و از بازده اعمال آنها  راضی میباشید؟ با توجه به تلاش شما در راستای پیشرفت قرارداد اتمی ایران، مردم ایران باور دارند که شما با گروه چاپلوسان و  باج گیران خامنه ای یکشان نمیباشید.
 
یکی از ارگانهای نظام جمهوری اسلامی ایران سپاه پاسداران میباشند. مسلما آکاهی دارید که تشکیل سپاه پاسداران که درحال حاضر فرمانده  مستقیم آنها آقای خامنه ای میباشد در اوایل انقلاب  به فرمان خمینی با این هدف که  نظام جمهوری اسلامی را در برابرتوطئه های دشمنان داخل  وخارج مصون نگهداردتشکیل شده است.اما درزمان ریاست جمهوری احمدی نزاد با  گسترش  فساد درسراسر کشورسپاه تبدیل به مافیایی شده است که تقریبا بیشتر بنیادهای  اقتصادی کشور را زیر سلطه خود قرار داده است. ساخت  اسکله های غیر قانونی و محرمانه در سواحل  دور افتاده برای ورود و خروج  کالا های  قاچاق  که  دولت احمدی نزاد یا شریک انها بود و یا اهمیتی برای آن ها قایل نبود و  توجهی به این مسآله نداشت که چه مشکلاتی ممکن است برای کشور داشته باشند.
 
با انتخاب  آقای  روحانی با توجه به وعده های پیش  از انتخاب ایشان  مردم ایران  و  اختمالا شمار قابل ملاحظه ای از شرکت ها و سرمایه گذاران داخل  و خارج کشور  در این فکر  بودند با آرامشی که ممکن است در ایران به  وجود بیاید، با توجه به رفع  تحریم ها  میتوانند مجددا روابط دو سویه با ایران  داشته باشند. که میتوانست برای شماری از بیکاران تولید کار نماید. و شاید از گسترش فقر جلوگیزی نماید.علاوه بر آن با توجه بعمل کرد سپاهیان که بدون مانع  و رادعی میتوانند ثروت های کلانی از راه  قاچاق کالا بدون پرداخت هیچ گونه مالیات به دولت بدست آورند ممانعت  بعمل آورد. از اینرو  سرداران سپاه علاقه ای به آرامش و  متعادل بودن کشور ندارند، زیرا آنرا مانع غارتگری و تجاوز به بیت المال ملت ایران برای خود میدانند.
 
بدین جهت با علاقه کابینه آقای روحانی به بازگشایی ارتباط و  همکاری دو  جانبه  با شرکت های ایرانی  و خارجی و عدم علاقه سرداران به این ارتباط، چند  هفته بعد ازامصای موافقت نامه اتمی با کشور های پنجگانه و  شورای  امنیت  سازمان ملل  متحد، سپاه با  پرتاب چند موشک که بر بدنه  آنها  کلمات « مرگ بر ایسرائیل » حک شده بود  بدون  هیچ دلیل فقط با این هدف که به جهانیان  اعلام  دارندکه شرایط ایران با گذشته هیچ تغییری ننموده  است، و هنوز  قدرت در  اختیارکسانی است که علاقه ای به تجدیدروابط متعادل با کشورهای دیگرکه به سود هر دو  طرف خواهد بود ندارند، از اینرو میخواهند شرایط مجددا به دوره پیش از برجام باز گشت نماید.
 
کشته شدن جمعی از زائران ایرانی درمراسم حج درمکه که میتوانست مشکل و بی آبرویی قابل ملاحظه ای در جهان برای  عربستان سعودی  که همواره دشمن سوگند خورده ایران و ایرانیان میباشد بوجود آورده بود، با حمله اراذل  و اوباش وابسته بگروههای پاسداران امنیتی به سفارت  عربستان  در تهران و  کنسولگری مشهد، سپاهیان، سناریو را  در راستای منافع عربستان تغییر میدهند.
 
مدتی است که  حمله تروریستی نهم دسامبر سال ۲۰۰۹ به نیویورک  و بمب گذاری در اردو گاه ارتش امریکا درلبنان مورد بحث دادگستری امریکا  و رسانه های معتبر امریکا میباشند که  لبه تیزحمله متوجه دولت عربستان است. اما سردار قاسم  سلیمانی فرمانده سپاه قدس با نوشتن بیانیه ای دولت بحرین  را تهدید میکند چنانچه  به درخواستهای  شیعیان بحرین توجه نشود سپاه پاسداران با حمله به بحرین آنجا را با خاک یکسان خواهد کرد.
 
قاسم سلیمانی با این تهدید نامه بزرگترین هدیه ای را که میشد در این  شرایط  بحرانی به دولت سعوذی داد به آنها تقدیم کرده  است. او ضمنا با این رجز خوانی که سرمایه گذاران و شرکت هایی که ممکن  بود در ایران  سرمایه گذاری کرده و روابط  تجارتی برقرار نمایند پیام میدهد که ایران هنوز در زمان فرمانروایی احمدی نزاد میباشد، و هیچ چیز تغییر نکرده است.
 
نتیجه این رجز خوانی های کسانی چون سلیمانی که فراموش کرده است او هنور «بنایی» است که در قریه رابور در کرمان آجر روی هم میگذاشته، اکنون در سایه ولایت امر بدون اینکه اختیار قانونی داشته  باشد به جای رهبر یا  رئیس جمهور علیرعم  قانون چنین با سرنوشت مردم و  کشور بازی میکند تا ایران را تبدیل  به ویرانه ای نا امن و بدون قانون  در جهان اعلام دارد؟ در کدام یک از کشور های جهان یک فرمانده نظامی، حتی با بالاترین مقام نظامی می تواند اعلان جنگ به کشوری که عضو سازمان ملل متحد میباشد بدهد؟
 
اودرحالی که اعتبار و حیثیت ایران و ایرانیان را درجهان زیرسؤال میبرد، بهترین هدیه و شانس را به شیوخ عربستان  پیشکش میکند و افتخار تروریست  بودن  را به سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی ایران میدهد. سلیمانی نمیداند  به کشوری اعلان جنگ میدهد  که  بزرگترین پایگاه نیروی دریایی امریکا میباشد و با گفتن چنین ترهاتی بهترین شانس حمله ویا تحریم مجدد را در اختیار نمایندگان کنگره امریکا که حامیان ایسرائیل میباشند اهدا میکند.
 
هم میهن عزیز آقای ظریف، اطمینان دارم که جنابعالی از قوانین و اختیارات رؤسا و مسؤلین کشوری ونظامی آگاهی کافی دارید، ازاینرو سؤال میکنم «آیا به عنوان وزیرامور خارجه  نمی توانید به این سردار هشدار دهید که او نمیتواند طبق قانون در مسایلی که در حوزه اختیار او نمی باشد دخالت نماید.
رضا آذرخش
تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است