شادروان ابوالفضل قاسمی: تسلیم هیچ کسی نشوید که حتی جزئی بوی ارتجاع می‌دهد


«دو روز پیش از بازداشتم در یک سخنرانی در جبهه ملی هشدار دادم اجازه ندهید ارتجاع انقلاب چنین شکوهمندی را منحرف سازد و امروز نیز این سخن را می‌گویم: “مردان آزادیخواه، وطن‌دوست، پیشاهنگان ساختن ایران بر نعش‌های ارتجاع! تسلیم هیچ کسی که حتی جزئی بوی ارتجاع می‌دهد، نشوید و این را بدانید، خطرناکترین مرتجعان تاریخ آنهایی هستند که ریاکارانه، با نیمه ریش و کراوات ما را به سوی خود می‌خوانند ..

شادروان ابوالفضل قاسمی: تسلیم هیچ کسی که حتی جزئی بوی ارتجاع می‌دهد، نشوید!

حکومت اسلامی به کمک سرکوب و ترور سیاسی رهبران جنبش و احزاب سیاسی توانست جامعه ایران را از نظر توانمندی رهبری سیاسی و اجتماعی خلع سلاح کند۔

اپوزیسیون ملی، لائیک، دمکرات و سوسیال، چهره های درخشانی داشته که اکنون جای آنها در جنبش خالی می باشد۔

در این روزگار سخت و دردناک مردم و میهن، افسوس خوردن بر فقدان چهره های درخشان، مشکلی از ما را حل نخواهد کرد، اما بررسی اندیشه های سیاسی و پراتیک اجتماعی آنها، می تواند پشتوانه رزم سیاسی و اجتماعی ما و تدقیق سیاست های ساختن ایران فردا باشد۔

اگر بخواهیم از صدها چهره شریف آزادیخواه، میهندوست و مردمی جنبش رهائی ایران و ایرانیان از سلطه دیکتاتوری و استبداد در حکومت های شاه و شیخ نام ببریم، بدون تردید حسین فاطمی، ابوالفضل قاسمی و شاپور بختیار بعنوان چهره های ماندگار سیاسی و اجتماعی جنبش در راس جدول خواهند درخشید۔

یاد هر سه و همه مبارزان راه آزادی، داد و دمکراسی گرامی باد۔

در گرامیداشت یاد پولاد آبدیده جنش ملی ابوالفضل قاسمی، نطق ایشان پیرامون هشدار به استقرار حکومت ارتجاعی – اسلامی، منتشر می شود۔

ارتجاع گرایان نقابدار

سخنی از ابوالفضل قاسمی دبیرکل حزب ایران و عضو هیات اجرائیه جبهه ملی در زمان انقلاب:

«دو روز پیش از بازداشتم در یک سخنرانی در جبهه ملی هشدار دادم اجازه ندهید ارتجاع انقلاب چنین شکوهمندی را منحرف سازد و امروز نیز این سخن را می‌گویم: “مردان آزادیخواه، وطن‌دوست، پیشاهنگان ساختن ایران بر نعش‌های ارتجاع! تسلیم هیچ کسی که حتی جزئی بوی ارتجاع می‌دهد، نشوید و این را بدانید، خطرناکترین مرتجعان تاریخ آنهایی هستند که ریاکارانه، با نیمه ریش و کراوات ما را به سوی خود می‌خوانند تا افسون‌های نویی به این مار فسرده بدهند و اینان که رنگ و روی ترقی‌خواهی و آزادی‌گری به خود زده‌اند، خطرناکتر از همه هستند. یا باید کلاَ از «فرهنگ ملی، هویت ایرانی، تمدن ایرانی» دفاع و در حفظ آن تلاش کرد، یا باید به «فرهنگ‌‌زدایی ملی، تازی ‌گری در هر نقش، چه تاریخ، چه زبان، چه فرهنگ، چه سنن و شعائر ملی» گردن گذاشت. راه میانه، راه دورویان یا ارتجاع ‌گرایان نقابدار است.»

(از خاطرات ابوالفضل قاسمی، در دست انتشار توسط نشر مهری)
منبع:
اقبال اقبالی، ایرانگلوبال

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است