سالروز درگذشت دریادار احمد مدنی – بیژن مهر -جبهه ملی ایران-آمریکا


دریادار دکتر احمد مدنی مبارز خستگی ناپذیر آزادی, از رهبران شهیر جبهه ملی ایران بود که چون پیشوایش مصدق, مغضوب دو نظام شاه و شیخ بود و هست چون اندیشه ملی داشت و هیچگاه بر سر منافع و مصالح ملی سازش نکرد .
او در تمام دوران زندگی خود برای آزادی ، استقلال و عدالت اجتماعی در ایران تلاش کرد و رنج زندان ، تبعید و آوارگی را به جان خرید.خدایگان(!)شاهنشاه آریامهر ٬دریادار مدنی که افسری فساد ناپذیر بود و تملق و چاپلوسی در آستانش جایی نداشت را از کار برکنار کرد ولی او در جامه استادی دانشگاه به خدمت به ایران ادامه داد و از محبوبیتی کم نظیر در بین دانشجویان برخوردار بود .
دکترمدنی در حساس ترین زمان تاریخی پس از انقلاب به عنوان استاندار٬ استان خوزستان را که با دسایس داخلی و خارجی روبرو و بسیار متشنج بود ٬ آرام کرد و توطئه های خائنین و اجنبی را خنثی نمود.وی اولین وزیر دفاع پس از سقوط شاه در کابینه مهندس بازرگان بود که در نجات جان افسران ارتش شاهنشاهی از چنگال خلخالی و همچنین در جلوگیری از متلاشی شدن نیروی دریایی توسط خمینی نقش مهمی ایفا کرد.
دکتر مدنی معلمی صبور و دلسوز یرای شاگردانش و سربازی فداکار و دلیر برای کشورش بود٬در روز ۲۳ بهمن ۱۳۸۴ خورشیدی دریادار احمد مدنی پس از یک بیماری نسبتاً طولانی در شهر دنور در ایالت کلرادو امریکا چشم از جهان فروبست.خاطره اش جاودان باد.

۱۰ فوریه ۲۰۲۰

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است