رحیم معینی کرمانشاهی،‌ شاعری ملی و ترانه سرایی توانا، درگذشت.


رحیم معینی کرمانشاهی،‌ شاعر و ترانه سرا درگذشت.

1415777803999_99.jpgاستاد معینی کرمانشاهی در بهشت سکینه کرج آرام می‌گیرد .
فرزند بزرگ مرحوم رحیم معینی کرمانشاهی از خاکسپاری این شاعر و ترانه‌سرای بزرگ کشور در بهشت سکینه کرج خبر داد.

شیرین معینی کرمانشاهی اظهار کرد: مراسم تشییع پدرم، ساعت ۹:۳۰ فردا(جمعه، ۲۹ آبان) از مقابل بیمارستان جم تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: پیکر او نیز در کنار مزار مادرم در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده می‌شود.

وی با بیان اینکه پدرم تمایل داشت در زادگاهش کرمانشاه به خاک سپرده شود، گفت: مرحوم معینی کرمانشاهی ۹۳ سال سن داشت و پیش‌بینی می‌شد خیلی زود از دنیا برود، ولی مسئولین فرهنگی کرمانشاه هیچ چیزی را آماده نکرده و قطعه‌ای را از قبل تعیین و برای او مهیا نکرده بودند.

وی ادامه داد: البته امروز با ما تماس گرفتند که زمینی را در کرمانشاه برای دفن او می‌دهند، اما چون چیزی از قبل آماده نشده پیکر او را در بهشت سکینه کرج به خاک می‌سپاریم. اگر مسئولین از قبل شرایط را مهیا کرده بودند چه کسی بدش می‌آمد این شاعر در زادگاهش به خاک سپرده شود.
یاد این استاد گرانقدر گرامی باد .moini-kermanshahi

این شاعر و ترانه سرای پیشکسوت امروز (سه شنبه ۲۶ آبان ماه) در بیمارستان جم از دنیا رفت. معینی کرمانشاهی از سال ۸۷ به دلیل کهولت سن،‌ با بیماری نفس‌تنگی و ناراحتی سینه دست و پنجه نرم می‌کرد.رحیم معینی کرمانشاهی سال ۱۳۰۱ خورشیدی در کرمانشاه دیده به جهان گشود. از سال ۱۳۴۱به کار نقاشی پرداخت و در این راه پیشرفت کرد و تابلوهایی نیز به یادگار گذاشت که از جمله تابلوی حضرت مسیح (ع) با کار سیاه‌قلم است. او در ضمن کارهای نقاشی، به نظم شعر می‌پردازد و داستان اختر و منوچهر را در چهار تابلو به رشته نظم کشیده است.

او ضمن سرودن شعر به تصنیف‌سازی هم پرداخت و تصنیف‌هایش که توسط خوانندگان رادیو خوانده می‌شد از شهرت نیز برخوردار شد. این شاعر و ترانه‌سرا تا کنون کتاب‌هایی را همچون «ای شمع ها بسوزید»، «فطرت»، «خورشید شب»، «حافظ برخیز» و دوره‌ی منظوم تاریخ ایران با عنوان «شاهکار» منتشر کرده است. همچنین همکاری با علی‌ تجویدی، پرویز یاحقی و همایون خرم در تولید آثار موسیقایی از دیگر فعالیت‌های این هنرمند است.

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است