رئیس‌دولت اصلاحات: فدرالیسم، مطلوب‌ترین شیوه حکومت مردمی است(؟؟؟!!!)سیدمحمد خاتمی: میزان نارضایتی شهروندان از برنامه‌ها را به حداقل برسانید

سیدمحمد خاتمی در دیدار اعضای شورای شهر تهران بر لزوم هماهنگی و انسجام بیشتر بین شورا و شهرداری تاکید کرد و گفت: مردم به عملکرد شوراهای شهر توجه دارند. شورای تهران، شورایی یکدست و مجموعه‌ای است که به یک جریان وابسته است نه یک حزب و باید همه هم و غم خود را صرف حل مشکلات شهری بکند.
کد خبر: ۲۵۵۹۰
تاریخ: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ – ۱۴:۴۱


دیدارنیوز – رییس اسبق جمهوری اسلامی ایران از اعضای شورای شهر خواست گزارش عملکرد خود را مرتب به اطلاع مردم برسانند و پاسخ پرسش‌ها و انتقادها را بدهند و در مواردی که انتقاد وارد است، بپذیرند و با مردم گفت و گو کنند.
وی به راه اندازی شوراها در دولت اصلاحات و موانع پیش رو اشاره و بیان کرد: شوراها را به عنوان سمبل جامعه مدنی راه‌اندازی کردیم که مورد استقبال فراوان قرار گرفت و این استقبال نشاندهنده سیر جامعه ما به سوی مردم‌سالاری بود.
خاتمی، راه‌اندازی شوراها را یک کار بزرگ و موجب افتخار جمهوری اسلامی دانست و گفت: شاید در حال حاضر از نظر سیاسی مناسب نباشد اما مطلوب‌ترین شیوه حکومت مردمی، اداره فدرالی است که آن زمان در وزارت کشور ۱۰ منطقه هم مشخص کردیم اما از نظر قانون اساسی نمی‌توانیم فدارتیو باشیم.
وی افزود: به علت ذهنیتی که تصور می‌کند شورا اختیارات بعضی بخش‌ها را محدود می‌کند، قانون شوراها به نتیجه نرسید و انتظار این بود که دولت و مجلس و شورا با هم تفاهم کنند و قانون محکمی درباره شوراها و شرح وظایف، جایگاه و اختیارات و مسؤولیت‌های آن تدوین شود.
خاتمی خطاب به اعضای شورا یادآور شد: باید سازوکار مناسبی پیدا کنید که حق مردم و شهرداری و شورا توأمان حفظ شود.
وی با تاکید بر ضرورت واقع بینی، شورای شهر تهران را با وجود مسائل و مشکلات زیاد و توقعات موجود، موفق دانست و گفت: تقاضا دارم اختلاف‌های بین شورای شهر و شهرداری رفع و با تدبیر رییس شورا، کارهای درست و قوی برای مردم انجام شود.
خاتمی تاکید کرد: در عرصه فرهنگ و سیاست می‌توان در شورای شهر کارهای خوبی انجام داد تا رضایت مردم جلب شود. در انجام هر کاری روحیه و توقعات جامعه را در نظر بگیرید و با بررسی بیشتر مسائل، میزان نارضایتی شهروندان از برنامه‌ها را به حداقل برسانید. می‌توان با هماهنگی و همفکری بیشتر، کارها را با کمترین مشکل پیش برد.
در ابتدای این دیدار اعضای شورای شهر به بیان مسائل و مشکلات پیش روی شورا و انتقادها و موانع موجود پرداختند.

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است