حسن روحانی پاسخگوی تاریخ و مردم ایران باشد- ایرج شرف زاده


بیش از یک ماه قبل و در زمانی که شیوع ویروس کرونا در برخی شهرهای کشور دیده می شد ، حس روحانی رییس جمهور با حضور در تلویزیون اعلام کرد که از شنبه اوضاع عادی خواهد شد .

از آن روز بیش از یک ماه گذشته است و شیوع ویروس کرونا نه تنها فروکش نکرده بلکه تمامی استان های کشور و بسیاری از شهرها و روستاها را درنوردیده است .

ده ها تن از پزشکان و پرستاران زحمتکش به کام مرگ کشیده شده اند ، شماری از کارکنان بانک ها قربانی این ویروس مرگبار شده اند و تعداد فوت شده ها که زمانی روزانه ۱۵تا۲۰نفر اعلام می شد در حال حاضر به روزانه حدود ۱۵۰ نفر رسیده ولی ((شنبه)) روحانی هنوز نرسیده است .

زمانی که بسیاری از پزشکان ، مسئولان و دست اندرکاران از روحانی درخواست قرنطینه قم را کردند ، وی اعلام کرد که اعتقادی به قرنطینه ندارد .

آقای روحانی ! آنقدر مماشات و سهل انگاری کردید که در تعطیلات نوروزی باعث شدید ۸ میلیون نفر در جای جای کشور بار سفر ببندند و به این شهر و آن شهر بروند تا مبتلایان احتمالی ، این ویروس کشنده را ناخواسته در تمامی نقاط کشور شایع کنند .

چرا شما اجازه دادید بیش از ۲۰۰هزار نفر از مردم قم که یکی از پر خطرترین و آلوده ترین نقاط کشور به ویروس کرونا بود در تعطیلات نوروزی به مسافرت بروند ؟ چرا شما به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور ، نجات جان انسان ها و عبور از این بحران را در اولویت کاری خود قرار ندادید ؟
شما پس از یک ماه و اندی هنوز نمی توانید به صراحت و شجاعانه برای قرنطینه نقاط پر خطر تصمیم بگیرید . شما و وزیران دولتتان هرکدام مسائل را به یکدیگر پاس می دهید . کشور هند با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت در یک تصمیم قاطع ، تمامی کشورش را قرنطینه کرده ولی شما در یک تصمیم گیری عاجز مانده اید

آقای روحانی ، مدیریت بحران در دولت جنابعالی فشل به نظر می رسد و قدرت اجرایی و تصمیم گیری ندارد ، شما خودتان نیز به عنوان رییس جمهور قدرت به خط کردن ارگان ها ، نهادها و مجموعه های تحت پوشش خود را در مبارزه با شیوع ویروس کرونا ندارید .

اینکه بسیاری مردم از عملکرد شما و دولت تحت اختیارتان طی چند سال اخیر ابراز نارضایتی و بی اعتمادی
می کنند شکی نیست ولی این دلیل نمی شود که جنابعالی به عنوان رییس قوه مجریه در یک سال و چند ماهی که از دوران صدارتتان باقی مانده از بار مسئولیت شانه خالی کنید .

اگر فکر می کنید قدرت های پنهان و پیدا و پشت صحنه ، توان شما را گرفته اند و با سیاست های شما مخالفت می کنند ، با مردم شفاف و روشن صحبت کنید و اگر توان اداره کشور را در شرایط حساس و بحرانی ندارید باید فکری کرد تا مردم و کشور بیش از این متضرر برخی نابخردی ها نشوند .

جناب آقای روحانی ، شما باید در آینده ای چه دور چه نزدیک پاسخگوی این مردم و تاریخ کشور در خصوص برخی ندانم کاری ها و عدم تصمیم گیری های قاطع و به موقع باشید .

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است