حزب ملت ایران: گذشت از حق ایران در دریای خزر خیانتی فراموش شدنی نیست


هم میهن؛

تاریخ ایران سراسر آکنده از دست اندازی دول دیگر و معامله بر سر حقوق اساسی ایرانیان بوده است. ملت ایران هرگز تاریخ دست اندازی و تجزیه جغرافیایی این سرزمین را فراموش نکرده است. بر باد رفتن حقوق ایرانیان علی الخصوص حقوق سرزمینی ایران، زمانی رنگ واقعیت به خود گرفته است که کار بدستان حاکمیت، در ضعیف ترین اوضاع داخلی بوده و بیگانگان  از این هجوم ها پیروز به میان آمده اند. ملت ایران هنوز  جدا شدن سرزمین های آن سوی ارس و افغانستان و بحرین را فراموش نکرده است. ملت ایران هنوز خاطره به توپ بستن  مجلس شورا توسط روس ها، همکاری در تسخیر ایران در آغاز جنگ جهانی دوم و کارشکنی در طی مسیر قانونی دولت دکتر “محمد مصدق“ را در خاطره خود دارد. بار دیگر بیگانگان عزم جزم کرده اند تا در ضعف حکومت ودر پناه بده بستان های پشت پرده، سهم ایران در دریای خزر را ببلعند. بنا بر اسناد حقوقی و توافقات معتبر صورت گرفته ۱۹۲۱ (دوستی) و قرارداد ۱۹۴۰ بحرپیمایی و تجارت میان ایران و اتحاد جماهیر شوروی، سهم ایران از کلیه منابع و منافع و امور دیگر برابر بوده و  معادل ۵۰ درصد است. هم چنین مطابق اسناد منتشر شده پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و کشور های نوبنیاد، کلیه توافقات بر اساس احترام به رعایت مفاد قراردادهای شوروی و کشورهای همسایه بوده و تجزیه اتحاد جماهیر شوروی چیزی از حقوق ایران نمی کاهد.

حزب ملت ایران، بر این باور است که طرح شکایت پیرامون وضعیت حقوقی دریای مازندران در مجامع بین المللی، تنها راه حل ممکن برای برون رفت از وضعیت فعلی است. بی تردید هر گونه گفتگو  پنهان و آشکار بر سرسهم ایران در دریای خزر با کشورهای حاشیه این دریا علی الخصوص روسیه، خیانتی آشکار به ملت ایران و تاریخ پرفراز و نشیب این سرزمین  است.

حزب ملت ایران، با توجه به حضور ناوگان دریایی دو کشور روسیه و قزاقستان، مصرانه خواستار حضور نیروی دریایی ارتش در این دریا برای صیانت از حقوق تاریخی ملت ایران است.

حزب ملت ایران، خواستار پیگیری حقوقی استحصال منابع زیرزمینی و روزمینی ومحیط زیستی این دریا، بنا بر رعایت اصل قراردادها در حقوق بین الملل است. بی تردید اگر ایرانیان حقوق خویش به مثابه انسان، شهروند و حقوق ملی و بین المللی خویش را می شناختند و از آن مهم تر بدان عمل می کردند، در چنین وضعیت فاجعه باری نبودیم.

حزب ملت ایران، دوستان و دشمنان ایران را تنها و تنها بر پایه منافع و مصالح ملی می شناسد و هیچ معیار دیگری برای آن قائل نیست.

  حزب ملت ایران

تهران – ۲۸ آذر ۱۳۹۶ خورشیدی

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است