حدود ۲۸۰۰ شهروند ایرانی خواستار بررسی مجدد پرونده فعالان محیط زیست شدندحدود ۲۸۰۰ نفر از شهروندان ایرانی در نامه‌ای به غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه ایران، خواستار بررسی مجدد پرونده فعالان محیط زیست زندانی با توجه به کناره‌گیری حسین طائب از ریاست اطلاعات سپاه پاسداران و استفاده آنها از امکان آزادی مشروط شدند.

این نامه که به امضای بیش از ۲۷۸۰ رسیده، از فعالان محیط زیست زندانی به عنوان «برجسته‌ترین و خوش‌نام‌ترین کارشناسان و متخصصین مطالعات و حفاظت از حیات‌وحش کشور» نام می‌برد که بیش از چهار سال است در زندان به‌سرمی‌برند.

مراد طاهباز، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان، هومن جوکار، سام رجبی، امیرحسین خالقی، سپیده کاشانی و عبدالرضا کوهپایه از بهمن ۹۶ با اتهاماتی نظیر «جاسوسی» و «همکاری با دول متخاصم» زندانی هستند. امضاکنندگان این نامه اما موضع‌گیری رسمی وزارت اطلاعات در دولت پیشین را یادآوری کرده که «رد فعل جاسوسی توسط این اشخاص بود».

نامه یادشده همچنین به گزارش کمیته چهار نفره دولت دوازدهم، متشکل از وزرای کشور، اطلاعات، دادگستری و معاون حقوقی ریاست‌جمهوری اشاره می‌کند که آنها نیز «اذعان داشتند هیچ سندی در خصوص فعالیت جاسوسی این فعالین محیط‌زیست در دست نیست».

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است