جان مبارز گذار از نظام تمامیت‌خواه در خطر است- احد قربانی دهناری


آقای عین‌الله رضازاده جویباری که در اعتراض به جنایت‌های روحانیون عمامه از سربرداشت و لباس روحانیت شیعی از تن درآورد، در زندان ساری، برای چندمین بار مورد ضرب و شتم شدید مامورین قرار گرفت و در گوشه‌ایی از زندان دور از دید سایر زندانیان نگهداری می‌شود. او هنوز در اعتصاب غذا بسر می‌برد و سخت بیمار و جانش در خطر است.

عین اله جویباری زندانی سیاسی با محکومیت ۹ سال زندان ظالمانه به دستور معاون زندان ساری و توسط اوباش مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت و سر و صورتش را خونین کردند

این زندانی سیاسی مقاوم زمانی در لباس روحانیت بود. ضمن تبری از ریا و کاسبی به نام دین، عبا و عمامه را در آورد و اعلام کرد:

«عمامه از سر برمی‌دارم و کلاه ایران‌دوستی بر سر می‌گذارم.» و خواهان کناره‌گیری خامنه‌ای و روحانیون از قدرت شد و نوشت: «همچون اساتید معنوی‌ام ، آیات عظام ایت الله شریعتمداری، آیت الله خویی، آیت الله حسن قمی طباطبایی و آیت الله محمد شیرازی اعتقاد راسخ داشتم که تنها راه نجات تتمه آبروی روحانیت شیعه تطهیر این کسوت از آلودگی های اشتغالات سیاسی است.»

او به به مبارزه با تمامیت‌خواهی رژیم ادامه داد. همین امر موجب شد تا مورد کینه‌ی شدید داعشی‌های حاکم بر ایران قرار گیرد.

برای توهین و تحقیر زندانی سیاسی مبارز، آقای جویباری را بین زندانیان با اتهام قتل، شرارت و قاچاق زندانی کردند. او را با ۴۰ زندانی دیگر در یک سلول ۲۰ متری حبس کرده‌اند بارها مورد تهدید واقع شده است. اما این مرد مبارز تسلیم نشده و همواره اعلام کرده این علی خامنه‌ای است که عامل بدبختی ملت ایران شده است.

در این ضرب و شتم‌های اخیر، تلفن اقای جویباری را قطع کرده اند و او نیز برای چندمین بار دست به اعتصاب غذا زده و جان او در خطر مرگ جدی است.

گروههای مدافع حقوق بشر باید پیگیر پرونده ی این زندانی سیاسی در سازمان های بین‌المللی باشند.

هموطن! در هیاهوی انتصاب قاتل زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران، زندانیان سیاسی و عقیدتی و مبارزان صنفی و مدنی را از یاد نبریم و از مبارزان در بند چون عین الله رضازاده جویباری و هزاران مبارز دیگر با همه توان خود حمایت کنیم!

احد قربانی دهناری

۱۶ تیر ۱۴۰۰ – ۷ ژوئیه ۲۰۲۱

 

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است