تیراندازی به رژه نیروهای نظامی در اهواز و خلاء امنیتی- کورش زعیم


حمله بزدلانه تروریستی در سالگرد حمله صدام حسین به ایران، کسی که هم کشور خود را به نابودی کشاند و هم صدها هزار فرزندان این سرزمین را شهید و معلول کرد، حادثه دردناکی بود که به کشته شدن ۲۹ تن و زخمی شدن ۶۰ تن از شهروندان و کودکان این سرزمین و فرزندان سرباز ما انجامید. شلیک کور در یک رژه آیینی که سربازان اسلحه خالی و نمایشی حمل می کنند توسط مزدوران خائن به کشور که، هرچند گروهک تروریستی الاهواز تابع عربستان و امارات برعهده گرفت، ولی نشانه بی لیاقتی جمهوری اسلامی در تامین امنیت ملت ایران هم بود. دزدیدن درآمدهای کشور و سپرده های مردم و اموال و املاک عمومی و انباشت آن در حسابهای بانکی شخصی یا تبدیل آنها به املاک و دارایی های برونمرزی در دیگر کشورها، عامل بی اعتنایی به توسعه اقتصادی داخلی، فقر و بیکاری در سراسر کشور، بویژه در استانهای مرزی مانند خوزستان، کردستان و بلوچستان بوده و خشم مردم را برانگیخته است. در چنین شرایط است که گروههای تجزیه طلب یا وابسته به آزمندی بیگانگان قدرت میگیرند و می توانند یارگیری کنند.

گروه الاهواز به عنوان یک گروه جدایی خواه با ادعای سرزمین های خوزستان و بوشهر و هرمزگان و همه جزیره های خلیج پارس، در سال ۱۹۹۹ (۱۳۷۹) در لندن اعلام موجودیت کرد، و اکنون در مصر و عربستان و امارات هم شعبه دارد. اقدامات تروریستی این گروه در طی این مدت عبارت هستند از ده انفجار در شهرهای مختلف خوزستان در سالهای ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵، که بزرگترین آنها در فرمانداری اهواز بود که ۱۱ تن شهید و ۸۷ تن زخمی داد. در سال ۱۳۹۲، آنها چندین لوله و تاسیسات نفتی رامشیر را منفجر کردند. در سال ۱۳۹۴، چند لوله انتقال نفت را در نزدیکی اهواز، و در بهمن ۱۳۹۵، افزون بر انفجار چند خط لوله نفت، حسین شریفی رئیس اطلاعات رامشیر و همراهانش را ترور کردند. احمد مولی، رهبر این گروه پارسال ترور شد. جالب اینکه نوه شیخ خزعل، عبدالحمید الخزعل، در همایش ۲۰۱۷ این گروه تروریستی در قاهره شرکت داشت و با سپاسگزاری از “برادران حزب جمهوریخواه امریکا” گفت که ترامپ قول داده خواسته های آنان را بررسی کند. آنچه این نوه ناخلف نمی داند اینست که پدربزرگش با پادرمیانی نماینده مجلس شورای ملی چهارم راضی شده بود با پذیرش ولایت خوزستان از دولت مرکزی اطاعت کند و مالیات سالانه را هم گردآوری و پرداخت نماید.

بنابراین، رفتار سیاسی این گروه، با سابقه نابود کردن زیربنای اقتصادی همان سرزمینی که مدعی آن هستند، و کشتار کور جوانان و مردم خوزستان، نشان میدهد که بجز بازیچه دست قدرتهای بزرگ و برخی همسایگان پرمدعا نیستند. به آن همسایگان پرمدعا باید یادآوری کرد که خودشان در سرزمین متعلق به ایران نشسته اند و از چاههای نفتی که ما تعلق داشته زندگی می کنند.

از سوی دیگر، آنچه در این عملیات تروریستی بیرحمانه در اهواز ابهام ایجاد کرده، اینست که چرا با داشتن خط مستقیم شلیک به جایگاه سان بینندگان رژه، به سربازان غیرمسلح بی دفاع و ظاهرا” فدا شدنی برای اجرای یک طرح شیطانی شلیک کردند؟ دوم اینکه هنگام گزارش رویداد، یک سردار سپاه گفت از چهار حمله کننده دو تن کشته، یکی زخمی و در بیمارستان و چهارمی دستگیر شده است. دیری نپایید که سرداری دیگر گزارش داد که هر چهار مهاجم کشته شده اند! آیا بازجویی از مهاجمان راز مگو را فاش میکرد؟ وزارت اطلاعات کجا بود؟ آیا زورشان فقط به روسری دختران و معترضان به فساد و بی لیاقتی میرسد؟

این حادثه شوم قلب همه ایرانیان را خونین کرد. ما همه برای شهیدان این خیانت بزرگ به سرزمینمان می گرییم و به بازماندگان شهیدان اهواز دل آرامی میگوییم.

کورش زعیم
تهران- ۱ مهر ۱۳۹۷خ

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است