تاملی بر یک خبر -ضیاء مصباحاخیرا در وسایل ارتباط جمعی دیده شد که تعداداندکی از نوجوانان فاقد مسئولیت در ضلعی از میدان شاه سابق اصفهان رو به روی «مسجد شیخ لطف اله» مشغول بازی فوتبال بوده و توپ مرتبا به کاشی های این بنای ماندگار و ارزشمند تاریخی اصابت مینماید.
تهیه فیلم کار افراد غیر مسئول عنوان گردید ،ولی جماعت دل در گرو انحصار و قلب واقعیتها با نفی تاریخ پر بار گذشته میهنمان حتی در تخریب آثار جذاب توریست ها که نمادی از کارها ی درخشان بنیان گذاران شیعه «مورد علاقه جناب ولایتی »میباشد … خواه و ناخواه برگی دیگر بر عملکرد متولیان فرهنگ و هنر افزود ند .
تعمد در تهیه این فیلم یا عادی شمرده شدن وخالی بودن عرصه برای بازی ، با همه آثار منفی وباز تاب نا مناسب تبلیغاتی جهانی …از ابعاد دیگری مورد دقت این یادداشت میباشد که تا کجا پیش رفته ایم و سیستم بر خلاف وظایف و مسئولیت هایش صرفا ناظر بر اینگونه خطاها
*همین روزها خواندیم که : با افزایش واکنش به حذف “انتگرال” از کتاب های ریاضی «سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی »هدف را تامین دیدگاه های دستوری معرفی و عنوان شد حتی اگر اینگونه مطالعات و تصمیمات محکوم شود راه اشتباهی طی نشده است .
مسئول سازمان مزبور در باب جرح و تعدیل های کتب درسی میگوید :
در مبحث تغییرات محتوی کتب درسی”علاوه بر انتگرال مباحث دیگری باید حذف تا جا برای مهارت و سبک زندگی !!باز شودو تا کنون فقط ۱۰ درصد سند تحول عملیاتی شده »
در این باب باید گفت : حساب دیفرانسیل و انتگرال از مهمترین مفاهیم پایه ای علم ریاضیات بشمار میرود و منتقدان حذف آن از برنامه آموزش متوسطه معتقدند این تغییر، سطح ریاضی دانش آموزان ایرانی در جهان را، که تاکنون در شرایط نسبتا مطلوبی قرار داشته، پایین می آورد.
این سازمان که “قلب آموزش و پرورش” بود میگوید «تغییر کامل متون درسی تا سال۱۴۰۰باید با سند تحوّل تطبیق پیدا کند”
از دیگر تغییرات کتاب های درسی برای انطباق با سند تحول که در سطح افکار عمومی جنجالی شد تغییرات در حیطه آموزش زبان خارجی واضافه شدن زبان عربی و چینی به این سبد بود.
همچنین اعلام گنجاندن “ده عنوان از جنایت‌های آمریکا” در کتاب های درسی از قبیل “توطئه تفرقه بین مسلمانان، تفرقه شیعه و سنی، تفرقه بین حوزه و دانشگاه، تفرقه بین دولت و ملت از سوی آمریکا” و “ترور سردار سلیمانی”
همزمان حذف بخشی از تاریخ مدارس در مورد سوابق دخالت روسیه که به تاریخچه جنگ هادر دوران قاجار مربوط می شودو بخشی از معروف ترین آثار ادبیات کهن معاصر فارسی و اضافه شدن آثاری از نویسندگان و شاعران نزدیک به حکومت، و بالاخره باور و دستور اینکه «مبحث شهید شدن محسن حججی »بر حافظ و سعدی اولویت دارد .
با این ترتیب ضربه های متوالی توپ فوتبال جوانان نا آگاه به کاشی های ماندگار بیش از ۴۰۰ ساله ( اقتدار سلسله صفویه بین سالهای ۱۵۰۱ تا ۱۷۲۲میلادی بطول۲۲۱ سال ) ،آیا عادی بشمار تواند رفت یا باید پرتقال فروش را پیدا کرد ..

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است