بیانیه “هماهنگی ایرانیان اروپا” در باره رویدادهای اخیر ایران؛ حکومت اسلامی ایران در گل فرو مانده است. نگذاریم کشورمان را با خود در باتلاق فرو برد!


سیاست کور کورانه و دشمنانه رژیم اسلامی ایران با جهان، به ویژه با آمریکا، در تضاد با مصالح و خواسته های ملت صلحدوست ایران می باشد. در پی همین سیاست رژیم حاکم بر ایران، کشور را به ورشکستگی های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشانده است و در آستانه غرق شدن در توفان خشم توده های میلیونی همه آحاد ملت ایران است.

ما سخت نگران آینده میهن مان و شهروندان آن هستیم و می خواهیم به جهانیان بگوییم که ملت ایران دشمنی پلیدتر از خود حکومت اسلامی ندارد. ۴۰ سال است که جمهوری اسلامی ایران با مردمان میهن مان در جنگ است. حکومت اسلامی همواره عامل سرکوب، کشتار، تنگدستی و استثمار مردم بوده است. ملت ایران بارها با قیام های شجاعانه کوشش نموده تا خود را از زیر ستم نظام اسلامی رها کند، اما همیشه با سرکوب های بربرمنشانه، زندان، شکنجه، اعدام و ترورهای حکومتی روبرو شده است.

حکومت اسلامی کشته شدن قاسم سلیمانی، مسئول نهاد تروریستی ـ اسلامی سپاه قدس در اروپا و خاورمیانه را دستاویزی برای گستراندن بیشتر دامنه سرکوب خود قرار داده است. سران دیکتاتوری حاکم بر ایران تلاش می‌کنند ماهیت جنایتکارانه و شکست سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی خود و بی رونقی نمایش انتخابات آتی را پنهان کنند.

رژیم اسلامی به دلایل شکست های پی در پی سیاسی، بی اعتباری داخلی و بین المللی، رویگردانی و تنفر ملت از آن، در انزوای کامل قرار دارد و به روزهای پایانی خود نزدیک‌تر می شود.

ایرانیان آگاه و شرافتمند آرزو دارند که در فردای سرنگونی سیستم دیکتاتوری اسلامی در ایران، همه آمران و عاملان سرکوب و کشتار شهروندان ایرانی و غیر ایرانی در طی ۴۰ سال گذشته، در دادگاه های عادلانه محاکمه شوند.

اگر حاکمان روزی با نوشیدن جام زهر به صلح با عراق تن دادند یا با نرمش قهرمانانه کاسه لیس برجام شدند، اکنون با کوبیدن بر طبل ترور و وحشت و بگیر و ببندهای خانواده‌های جانباختگان آبان ماه ۹۸، از جمله دستگیری همه خانواده زنده یاد پویا بختیاری، می خواهند مبارزه براندازانه ملت ایران را به عقب بیاندازند و چند صباحی بیشتر به زندگی ننگین خود ادامه دهند.

ما، مردم اروپا، اتحادیه اروپا، سازمان ملل و تمامی کشورها و نهادهای آزادیخواه را به دفاع از حقوق بشر در ایران و پشتیبانی از مبارزات مردم دعوت می کنیم. با نابودی حکومت داعشی در ایران، یکی از سنگرهای اصلی تروریسم ویران خواهد گردید و پرچم استقلال، آزادی و جمهوری مبتنی بر جدایی حکومت و دین در میهن ما برافراشته خواهد شد.

ما ملت ایران را به همبستگی ملی و دمکراتیک برای نجات کشور دعوت می کنیم. به باور ما تنها راه رهایی و دموکراسی در ایران، تشدید مبارزه برای سرنگونی حکومت اسلامی است.

ما بر این باوریم که گفتمان جنگ، از آن ملت ایران نیست و بلکه همان گفتمان قیام آبانماه ۱۳۹۸ می باشد که همانا صلح و امنیت در ایران و منطقه خاور میانه از راه سرنگونی حکومت اسلامی می گذرد.

لازم به یادآوری است که به دنبال اعتراضات متعدد به سرکوب های وحشیانه رژیم، «هماهنگی ایرانیان ساکن اروپا»، متشکل از ایرانیان جمهوری خواه ساکن کشورهای آلمان، انگلستان، بلژیک، فرانسه و هلند، دست به یک گردهمایی اعتراضی در ۱۱ دسامبر در مقابل پارلمان اروپا در بروکسل زد. در همان روز، برای در خواست حمایت از نمایندگان ملت های ساکن اروپا از مبارزات حق طلبانه مردم ایران، یک هیئت انتخابی با رئیس کمسیون حقوق بشر اروپا و چند تن از نمایندگان و شخصیت‌های دیگر اروپایی دیدار و در باره قیام آبانماه گفتگو کرد. در پی همان دیدارها، قرار شده است تا در روز ۲۲ ژانوایه بار دیگر هیئتی از این تشکل در پارلمان اروپا حضور بهم رساند تا صدای سرکوب شدگان و جان باختگان آبانماه را مجددا به گوش جهانیان برساند. نباید به رژیم جمهوری اسلامی اجازه داد تا کشتار ۱۵۰۰ نفر و زندانی شدن بیش از ۷۰۰۰ نفر را با تشنج آفرینی های سودا گران مرگ در منطقه به فراموشی بسپارد.

پژواک صدای شکوهمند آزادیخواهانه جانباختگان قیام آبانماه و همه تنگدستان و پیگیر آزادی همه زندانیان سیاسی باشیم.
به همدردی با خانواده‌های جانباختگان راه آزادی و به یاری خانواده‌های زندانیان بشتابیم.

سرنگون باد کلیت جمهوری اسلامی ایران!

زنده باد دوستی ملت‌ها!

برقرار باد صلح، آرامش و امنیت جهانی برای همه!

هماهنگی ایرانیان اروپا برای پشتیبانی از قیام مردم ایران

۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ برابر با ۲۰ دیماه ۱۳۹۸

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است