بیانیه جبهه ملی ایران در پشتیبانی از نرگس محمدی، نسرین ستوده و فرهاد میثمی


بیانیه جبهه ملی ایران در پشتیبانی از نرگس محمدی، نسرین ستوده و فرهاد میثمی

۱ مهر ۱۳۹۷

خبر دردناک بیماری شدید نرگس محمدی که پیش از درمان کامل به زندان بازگردانده شد موجب نگرانی انسانی و ملی است. نرگس محمدی که به جرم شرکت در پایه گذاری کانون مدافعان حقوق بشر و کارزار لگام (حذف گام به گام اعدام) و برنده جایزه حقوق بشری ساخاروف که به تحمل ۱۶ سال حبس محکوم شده، پس از سه سال محرومیت از مرخصی برای عمل کیسه صفرا به بیمارستان منتقل شده بود که پیش از درمان بیماری های دیگرش که آمبولی ریه و فلج عضلانی است به زندان بازگردانده شد.

نسرین ستوده از چهره های جهانی حقوق بشری با اعتصاب غذای در اعتراض به دستگیری و زندانی کردن شوهر و همکارش، رضا خندان، همه را نگران سلامتی خود کرده است. اتهامات خانم ستوده شرکت در جنبش لگام، اتهام موهوم کمک به تشکیل کلیسای خانگی، تشویق به برگزاری رفراندوم و تلاش برای برگزاری تجمع و تحصن است که هیچکدام از آنها در هیچ قانون جمهوری اسلامی پیش بینی و جرم شناخته نشده است. ما به حبس غیرقانونی نسرین ستوده و رضا خندان اعتراض داریم و نگران سلامتی این بانوی کوشنده میهن دوست و آزادیخواه هستیم؛ و از ایشان خواستاریم که اعتصاب غذای خود را هر چه زودتر بشکند که وجود او برای ادامه مبارزه مسالمت آمیز سیاسی و حقوق بشری مورد نیاز ملت ایران است.

دکتر فرهاد میثمی زندانی سیاسی و حقوق بشری برجسته دیگری است که جان خود را در اعتراض به ستمگری و بی قانونی با اعتصاب غذای طولانی مدت به خطر انداخته است و ما نگرانی سلامتی او هستیم. دکتر میثمی مردیست که از زمان دانشجویی دغدغه محرومان جامعه، بویژه کودکان، را داشته و با درآمد فعالیت انتشاراتی خود را کمکهای شایانی به آموزش کودکان محروم در سراسر کشور کرده است. اکنون در اعتراض به حجاب اجباری که هیچ قانونی بجز سلیقه شخصی دادرسان آنرا جرم تعریف نکرده، به زندان افتاده و نزدیک شش هفته در اعتصاب غذا بسر میبرد. ما بشدت نگران شرایط وخیم جسمی او هستیم و از او میخواهیم که خاطر همان کودکان محروم ار تحصیل دست از اعتصاب غذا بردارد و خود را برای مادر و کودکانی که چشم به راهش هستند سالم نگه دارد.

جبهه ملی ایران ضمن اعتراض به زندانی کردن این شخصیت های برجسته آزادیخواه، پاک نهاد، کوشنده و میهندوست، آزادی هر چه زودتر آنان را خواهان است.

ما زنده می خواهیمت، برخیز و نو کن پیمان

صد کار کارستان هست، این گام آغازین است

تهران- شورای مرکزی جبهه ملی ایران

شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷خ

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است