بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا به مناسبت هشتم ماه مارس، روز خجسته زن


بیانیه جبهه ملی ایران– اروپا به مناسبت هشتم ماه مارس، روز خجسته زن

هموطنان گرامی،

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ برابر با ۸ مارس ۲۰۱۸ گرامی داشتِ یکصد و نهمین سالگرد مبارزات آزادیخواهانه و برابری‌خواهانه زنان جهان است.

جبهه ملی ایران–اروپا فرارسیدن این روز تاریخی را به تمامیِ زنان ایران و جهان تبریک می گوید. روزی که قرار است نماد احترام به زنان در جامعه باشد. روزی که قرار است نماد عشق مردان به زنان باشد، چه در کسوت همسر، مادر، دختر، خواهر، همشهری یا هم‌میهن.

هموطنان آزاده، ما در آستانه روز زن هستیم. روزی که مبدأ مبارزات مدنی زنان جهان علیه تمامیِ مظاهر ستم علیه آنان شناخته شده است. روزی که باید در آن علیه استبداد حکومتی بر تمامیِ آحاد ملت ایران بطور عام و زنان بطور خاص اعتراض شود. روزی که در آن باید به اسید پاشیِ بیمارشدگان اجتماعی در تعالیم ارتجاعی بپاخاست. روزی که در آن باید صدای زنان ایرانی از نوجوان تا کهنسال در جهان شنیده شود. در این روز جهان باید بشنود که زنان ایرانی را به جرم بدحجابی! شُل حجابی! و بی حجابی کتک می زنند.

در این روز جهان باید بداند که رژیم به اصطلاح انقلابی! زنان ایران را نه به خاطر انقلاب و براندازی که حتا برای اعتراض خاموش به ظلم و زورگویی هتک حرمت می کند، کتک می زند و تهدید به مرگ می نماید. در این روز دنیا باید باخبر شود که زن ایرانی به جرم داشتن عقیده ای متفاوت یا مغایر با خواست و تفسیر حکومتی از دین یا قانون زندانی می شود، آزار می بیند و کشته می شود.

جبهه ملی ایران–اروپا در این روز زنان ایران را از هر عقیده و فرهنگ، فرا می خواند تا در اعتراض به زورگویی و قُلدوریِ حکومتی، علیه انتخاب آزاد زنان برای پوشش و عقیده، مشارکت کنند.

ما زنان محجبه و مردان آزاده را نیز فرا می خوانیم تا در حمایت از این خواست عادلانه و بر حق مخالفان حجاب اجباری، دوشادوشِ زنان و دختران در اعتراضی سراسری در این روز بپاخیزند.

ما زنان معترض به حجاب اجباری را فرا می خوانیم تا در این روز از بامداد تا شام کشف حجاب کنند و با برداشتن روسری ها از سر خود در اقدامی سراسری و متحد در پهنه ایران زمین به حجاب اجباری یک نه بلند بگویند تا صدای دختران انقلاب به خاموشی نگراید که پیام انقلابی باشد، ستم ستیز.

ما سایر زنان و مردان ایرانی را که باور دارند حجاب در دین اجباری نیست و با اجباری کردن این باور دینی(حجاب) احترام و شأن دین نیز نزول کرده است، در این ستم ستیزی فرا می خوانیم، تا از این اعتراض زنان و دختران هم میهن خود حمایت کنند و با بودن در کنار آنان نشان دهند که علیرغم تفاوت عقیده از آزادگی و آزادی حمایت می کنند و معترضین به ظلم را تنها نمی گذارند.

هم میهنان آزاده، ما در ایران نیستیم تا در مبارزه و هزینه دادن شما برای حق انتخاب و آزادی شریک باشیم، اما با دادن فراخوان علیه ظلم و تلاش در بپاکردن “ایده رهایی” از نقطه ای که ظالم دستش به ما نمی رسد، سعی کرده و می کنیم در این مبارزه با شما سهیم باشیم تا استبداد حسب معمول نتواند نطفه اعتراض و دستگاه استمرار اعتراضات ملی را خفه کند.

با امید به آزادی، شادی و سلامت برای همه بانوان ایرانی

با امید به تلاش همه ما برای ایرانی آزاد و سر بلند در تاریخ

سیزده اسفند ماه یکهزار و سیصد و نود شش

جبهه ملی ایران–اروپا

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است