با مقاومت و حفظ امید برای حذف مجازات اعدام تلاش کنیم-همگامی برای جمهوری سکولار دمکرات در ایران


اعلامیه «همگامی برای استقرار جمهوری سکولاردمکرات در ایران» در محکومیت اجرای حکم اعدام محمد قبادلو و فرهاد سلیمی

اعدام‌ها در ایران به طور مرتب و نگران‌کننده‌ای ابعاد وسیعتری به خود میگیرد و جمهوری اسلامی هر روز چند تن از هموطنان ما را به بهانه های گوناگون به جوخه های اعدام می‌سپارد.

امروز، سه‌شنبه سوم بهمن ۱۴۰۲، محمد قبادلو یکی دیگر از معترضان بازداشت‌شده در اعتراضات سراسری “زن، زندگی آزادی” و فرهاد سلیمی زندانی عقیدتی کرد، اعدام شدند. در حالیکه حکم قبادلو پیش از آن در دیوان عالی قوه قضائیه جمهوری اسلامی نقض شده بود.

ناتوانی جمهوری‌اسلامی در حل مشکلات، به قهقرا رفتن کشور تقریبا در همه عرصه‌ها و تنش آفرینی علیه کشورهایی که از سوی حکومت متخاصم پنداشته می‌شوند و ضعف در مقابل آنها، نظام را بر آن داشته که به تنها وسیله ای که می‌شناسد یعنی سرکوب و کشتار هموطنان روی آورده، این چنین جبران مافات کند.

«همگامی» به عنوان یکی از امضا کنندگان «میثاق حق زندگی»، این اعدام‌ها و جنایات جمهوری اسلامی را محکوم کرده، بر ضرورت تمرکز فعالیت‌ها بر حفظ حق زندگی و حذف مجازات اعدام تاکید می‌کند.

ما بار دیگر خاطرنشان میکنیم که مرگ‌پراکنی و ارعاب نهادینه شده در جمهوری اسلامی، جلوی زوال محتوم آن را نخواهد گرفت. این اعدام‌ها بیش از هر چیز ضعف و اقتدار شکننده نظام را آشکار می‌سازند . مقاومت جامعه و حفظ امید در تلاش هم‌افزا برای حاکمیت ارزش‌های انسانی در ساختار قانونی کشور، دستگاه سرکوب را زمینگیر خواهد کرد.

همگامی برای جمهوری سکولار دمکرات در ایران

۳ بهمن ۱۴۰۲ برابر با ۲۳ ژانویه ۲۰۲۴

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است