بایدن برای پیروزی فقط به یک ایالت احتیاج دارد


بایدن در ایالت‌های ویسکانسین و میشیگان از رقیب خود ترامپ پیشی گرفت و آرای الکترال او به ۲۶۴ رسید. ترامپ ۲۱۴ رای دارد. هر یک از نامزدهای انتخاباتی اگر ۲۷۰ رای از ۵۳۸ رای “الکترال کالج” را بدست آورند پیروز به حساب می‌آید.

با گذشت دو روز از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هنوز برنده این انتخابات رسما اعلام نشده است. شمارش آرا هنوز در چند ایالت‌ ادامه دارد اما گفته می‌شود که بایدن با پیروزی در یک ایالت دیگر می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برنده شود.

بایدن در دو ایالت ویسکانسین و میشیگان پیروز اعلام شد و یک گام دیگر به پیروزی نهایی نزدیک شد.

شامگاه روز چهارشنبه چهارم نوامبر (۱۴ آبان) بایدن بلافاصله در مرکز انتخاباتی خود در ایالت دلوار با معاون خود کاملا هریس حضور پیدا کرد و اعلام کرد که او و کاملا هریس توانستند بیشترین میزان آرا را بدست آوردند.

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها تاکید کرد که قصد ندارد ادعای پیروزی کند و منتظر شمارش آرا می‌ماند اما آنچه از نتایج شمارش آرا بر می‌آید نشان میدهد او پیروز خواهد شد.

I’m confident that we will emerge victorious.

But this will not be my victory alone.

It will be a victory for the American people. pic.twitter.com/ZqJBVsQuQf

— Joe Biden (@JoeBiden) November 5, 2020

دونالد ترامپ هم یک روز پیش از این ادعای پیروزی کرده بود. ترامپ در حالی که شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا به پایان نرسیده خود را برنده این انتخابات معرفی کرده و خواستار توقف شمارش آرا شد. ترامپ نتایج انتخابات را “فوق‌العاده” خوانده و مدعی شده بود که در انتخابات “تقلب” صورت گرفته است.

دونالد ترامپ به ویژه صحت نتایج شمارش آرا در دو ایالت ویسکانسین و میشیگان را مورد تردید قرار داده است.

میشیگان یکی از چند ایالت واقع در غرب مرکزی آمریکاست که قبلا مشخص نبود کدامیک از رقبا به پیروزی رسیده است. اما بعد از شمارش آرا گفته شد که پیروزی در این ایالت با بایدن بوده است.

در ایالت ویسکانسین هم آرای رقبا دوش به دوش یکدیگر بوده است. اما در نهایت جو بایدن با کسب ۴۹،۴ درصد به پیروزی رسیده است. در این ایالت دونالد ترامپ به ۴۸،۸ درصد آرا دست یافته است. بدین گونه ۱۰ رای الکترال این ایالت به جو بایدن تعلق می‌گیرد.

تیم انتخاباتی ترامپ گفته است که به دادگاه فدرال شکایت برده است.

دویچه وله

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است