اصلاح طلبیِ ملی با عبورِ نَرم از اصلاحطلبی حکومتی; بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا درباره درخواست برگزاری یک گردهمایی در تهران از طرف جبهه ملی ایران


هم‌میهنان آزاده،

جبهه ملی ایران طی نامه ای به ریاست جمهوری از رئیس دولتی که مدعی به حق بودن آزادی‌های مدنی، رعایت حقوق شهروندی در کشور و تحمل اعتراض قانونمند مردم میباشد درخواست نمود که با برگزاری یک گردهمایی عمومی از طرف این سازمان در تهران موافقت نماید . متن کامل نامه درخواست به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی ، ریاست محترم جمهوری
باسلام وادای احترام،
پس از حوادث اعتراضی اخیر، جنابعالی و وزیر محترم کشور و سایر مقامات جمهوری اسلامی کرارا اعلام نمودید که دولت با تجمعات قانونمند مردم مخالف نیست. و مردم حق آزادی بیان دارند و می توانند پیشنهادات و نظرات خود را در امور کشور مطرح نمایند. بر اساس این گفته ها و بر طبق اصل ۲۷ قانون اساسی، جبهه ملی ایران تصمیم دارد که به منظور اعلام نظرات خود در این برهه حساس از تاریخ کشور، از مردم تهران دعوت نماید که برای استماع نظرات و پیشنهادات جبهه ملی در یک تجمع عمومی شرکت نمایند. از آن جا که جنابعالی به عنوان ریاست جمهوری سوگند یاد کرده اید که عهده دار اجرای قانون اساسی و صیانت از حقوق ملت باشید از شما میخواهیم که به وزارت کشور دستور فرمایید موافقت با برگزاری این گردهمایی و تقبل حفظ امنیت آن را اعلام نمایند. زمان این گردهمایی در عصر روز ۱۴ اسفند ۹۶ و مکان آن در هر یک از میادین تهران پیشنهاد میگردد.
دهم بهمن ماه ۱۳۹۶
تهران – هیئت رهبری وهیئت اجرائیه جبهه ملی ایران

جبهه ملی ایران- اروپا از این درخواست هیات رهبری و هیات اجرایی جبهه ملی ایران قویاً پشتیبانی می کند. برای اینکه هرگز«بسیار دیر» نشود و کیان کشور ایران بدست دشمنان درونی و بیرونیش به خطر نیفتد باید هرچه زودتر حقوق شهروندی همه آحاد کشور بی کم و کاست از طرف همه ارگانهای کشوری و لشکری برسمیت شناخته شده و رعایت گردد.

بی‌شک «آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی» می‌تواند گام نخستینِ یک آشتی واقعاً ملی و آغاز یک روند همبستگیِ نوینی در کشورگردد.

استقلال، آزادی، عدالت اجتماعی

پاینده ایران

جبهه ملی ایران- اروپا

پنج‌شنبه دوازدهم بهمن ماه ۱۳۹۶

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است