فراخوان مادران عزادار برای سوگواری عمومی

 

شهادت سهراب اعرابی ، جوان 19 ساله، که در راهپیمایی آرام و مسالمت آمیز 25 خرداد در خیابان آزادی توسط نیروهای بسیجی به گلوله بسته شد را به ملت ایران و مادر داغدیده اش خانم پروین فهیمی یکی از مادران صلح ایران ،  تسلیت می گوییم . 

شنبه 27 تیرماه 88 چهارمین هفته ای است که مادران عزادار از ساعت 7 تا 8 غروب به نشانه ی عزاداری در پارک ها جمع می شوند و با سکوت و  بدون هیچ گونه شعارو نوشته ای به یکدیدگر تسلیت می گویند و نشان می دهند   روز و ساعتی  که ندا آقا سلطان بیرحمانه به قتل رسید فراموش نمی شود . عجیب آنکه ، قلب سرشار از عشق   سهراب نیز در غروب 25 خرداد  مورد هدف گلوله دشمنان آزادی قرار گرفته است .

از آنجا که غروب روزهای شنبه  نیروهای انتظامی  به صورتی غیر قانونی  مادران را  در پارک های تعیین شده  ، تهدید و از پارک ها بیرون  می کنند و اگرکسی اطاعت نکند ، دستگیر می شود  از همه ملت ایران ، زنان و مردان  می خواهیم شنبه ها ساعت 7 تا 8 غروب به هر پارکی که مایل هستند برای همبستگی با مادران عزادار رفته و بهر شکل ممکن مادران را تنها نگذارند .

ودر صورت امکان ، پیاده روی  کنند ، به یکدیگر تسلیت بگویند ،گل تقدیم هم کنند ،  روی نیمکت ها آرام بنشینند ،  ِروبان  سیاه به در ختان آویزان کنند یا شمعی روشن کنند و بهر شکل ممکن با حفظ امنیت خود و دیگران همبستگی و اعتراض خود را به نمایش بگذارند .     

و گزارش ها و عکس های خود را به وبلاگ مادران عزادار به آدرس زیر ارسال کنند .

 

ما تا آزادی فرزندان مان و مجازات قاتلان هموطنان مان از پا نخواهیم نشست .

 

وعده ما شنبه 27 تیر در تمام پارک های ایران                                                    مادران عزادار

                                                                                      24/4/88                      www.mournmothers.blogfa.com