ژیلا شریعت پناهی، عضو همگرایی جنبش زنان و کمپین یک میلیون امضاء،

کاندید ریاست جمهوری شد

 

پنج شنبه17 اردیبهشت 1388

 

رجانیوز: یك داوطلب انتخابات رياست جمهوري گفت:اگر عزت‌ا... سحابي قبول كند وي را معاون اول خود مي كنم واز شيرين عبادي درخواست مي‌كنم تا رياست‌ وزارت دادگستري را بپذيرد.

به گزارشفارس، ژيلا موحد شريعت پناه پژوهشگر 57 ساله كه با مدرك مهندسي علوم در ستاد انتخابات وزارت كشور حاضر شد و ثبت‌نام به عمل آورد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عمده‌ترين مشكل ما اين است كه مردم در امور كشور مشاركت كامل ندارند.

وي در خصوص حضور بانوان در دستگاه‌هاي اجرايي گفت: 30 درصد هر سازمان دولتي بايد به زنان تعلق بگيرد و خانم‌ها مي‌توانند حتي در مقام رياست‌جمهوري ايفاي نقش كنند.

وي در خصوص گشت ارشاد گفت: حضور اين چنيني گشت ارشاد باعث تشديد بي‌بند و باري، بي‌حجابي و لج‌بازي برخي از خانم‌ها مي‌شود و نبايد حجاب را با زور و فشار به آنها تحميل كرد.

شريعت پناه ادامه داد: در صورت تصويب مجلس از يك خانم به عنوان وزير امور زنان استفاده خواهم كرد و تا آن زمان وزارت آموزش و پرورش را در اختيار يك خانم قرار مي‌دهم.

وي با بيان اينكه اگر عزت‌ا... سحابي قبول كند وي را معاون اول خود مي كنم اظهار داشت: از شيرين عبادي درخواست مي‌كنم تا رياست‌ وزارت دادگستري را بپذيرد.

ژيلا شريعت پناه تصريح كرد: در صورت رئيس‌جمهور شدن تعليق غني‌سازي را به مدت كوتاهي مي‌پذيرم و با اوباما مذاكره مي‌كنم.

لازم به ذکر است که پیش از آن به گزارش سایت تابناک ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری دوره دهم که از ساعت 8 صبح سه شنبه در محل ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شده است که در همان روز اول تعداد ثبت نام کنندگان به 45 نفر رسیده بود که از این تعداد 6 زن و 39 نفر مرد بودند.