باز هم قتل زنی تحت لوای ضد بشری دفاع از ناموس در ایران

 

 

قتل زنی 18 ساله به دست پدرش

 

طبق خبر ارسال شده به کمیته ی علیه خشونتهای ناموسی، زنی هجده ساله بنام فرشته نجاتی فرزند علی ساکن روستای کانی دینار از توابع مریوان شب گذشته به دست پدرش به قتل رسید.

فرشته که در پی ازدواج نا موفق در سن چهارده سالگی بعد از طلاق در خانه پدری به سر میبرد و مادرش به علت مریضی تحت پوشش بهزیستی سنندج می باشد، به علت اذیت و آزار پدر و نامادری اش یک هفته پیش از خانه فرار کرده و به خانه عمویش پناه برده و چند روزی در آنجا می ماند. پدر بعد از اطلاع از مکان او، شب گذشته فرشته را با ترفند به خانه بر گردانده و او را به طرز فجیعی سر بریده است .

هم اکنون جسد فرشته در سرد خانه مریوان میباشد.

لازم به ذکر است که در طی یک ماه گدشته این سومین جنایتی است که به بهانه های مختلف از جمله دفاع از ناموس در منطقه مریوان اتفاق می افتد.

کمیته ی علیه خشونتهای ناموسی ،این گونه اعمال و جنایات را که تحت لوای بهانه های مختلفی از جمله ناموس پرستی و تبعیت از سنتهای ارتجاعی و عقب مانده انجام میگیرد را محکوم مینماید و از تمامی انسانهای بشر دوست می خواهد که برای پایان دادن به این گونه جنایات به شیوه های مختلف اعتراض خود را اعلام نموده

و همچنین از تمامی نهاد های بین المللی و مدافع حقوق انسان درخواست دارد که اقداماتی را در جهت مقابله با این گونه اعمال انجام دهند.

 

کمیته ی علیه خشونتهای ناموسی