سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۶

اجرای حکم پیمان عارف به سال آتی موکول شد

 

پیمان عارف که از سوی شعبه ۶ اجرای احکام دادگاه انقلاب جهت اجرای حکم یک سال و نیم زندان احضار شده بود، تا پس از تعطیلات نوروز مهلت یافت تا نسبت به ارائه ی "عذر موجه" برای تأخیر در ارائه ی لایحه ی تجدید نظر خواهی خود، اقدام نماید.

وی در این باره گفت: "روز شنبه به اتفاق وکیلم دکتر نعمت احمدی در شعبه ۶ اجرای احکام حاضر شده و استدلال کردم که اساسا رأی یک سال و نیم زندان، رأی بدوی و غیرقطعی است. قاضی نیز با استناد به اینکه رئیس کل دادگستری استان تهران، "حجت الاسلام آوایی" با بازگرداندن ۵ پرونده ی مربوط به عارف، علی افشاری، دکتر محمدی گرگانی، سعید رضوی فقیه و آرش پهلوان نصیر به این شعبه، دستور اجرا این آراء را صادر نموده و احکام را قطعی تلقی کرده اند، دستور بازداشت و انتقال بنده را به زندان اوین صادر نمود."

این در حالی بود که با وجود عدم ابلاغ رأی بدوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به وکلایم، من به عنوان " اصیل" به هنگام ابلاغ و رؤیت رأی نسبت به آن اعتراض نموده بودم. هر چند طبق تاریخ مورد ادعای شعبه اجرا، تسلیم لایحه ی مورد نظر پس از مهلت ۲۰ روزه بوده است.

نهایتا قاضی اجرای احکام پس از تماس و مشورت با مقامات بالاتر قوه قضائیه، حاضر به پذیرش بدوی و غیرقطعی بودن رأی، شده و اعلام کرد که تا پس از تعطیلات نوروز مهلت دارم که نسبت به ارائه ی مدرکی مبنی بر بیماری و یا هر عذر موجه دیگر به جهت تأخیر در ارائه ی لایحه اقدام نمایم. در این صورت رأی را بدوی تلقی نموده و جهت تجدید نظر به شعبه تجدید نظر مسترد خواهد کرد و در غیر اینصورت رأی را قطعی دانسته و نسبت به اجرای آن اقدام می کند.

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر

 

 

تنها مطالب و مقالاتي که با نام جبهه ملي ايران - ارو‌پا درج ميشود نظرات گردانندگان سايت ميباشد .