بايگاني اخبار - ۲۰۰۹

  خبرهاي برگزيده – پنجشنبه دهم دي ١٣٨٨
اطلاعيه دفتر تحکيم وحدت: حاکميت درسراشيبي سقوط است ، مبارزه تا انتها ادامه دارد

دفتر تحکيم وحدت با صدور اطلاعيه اي کشتار و دستگيري دانشجويان از جمله بازداشت بهاره هدايت را محکوم کرد و خطاب به حاکميت اعلام کردند که کشتار دانشجويان را متوقف کنيد.

هزينه‌هاي سنگين دستگيري احتمالي چهره‌هاي شاخص

حسين باستاني، روزنامه‌نگار و تحليلگر سياسي، در گفت‌وگو با دويچه‌وله از هزينه‌هاي غيرقابل پيش‌بيني دستگيري چهره‌هاي شاخص مي‌گويد. به نظر او، در اين‌صورت رشته امور از کنترل حاکميت خارج خواهد شد و شايد کار به تسخير مراکز دولتي توسط مردم بکشد.

  خبرهاي برگزيده – چهارشنبه نهم دي ١٣٨٨
ابعاد وسيع برخورد با فعالان دانشجويي

هر روز با شدت گرفتن اعتراضات مردمي، اخبار جديد از بازداشت و زنداني نمودن دانشجويان دانشگاه هاي مختلف سراسر کشور به گوش مي رسد. بنا به اخبار رسيده، اعتراضات از چند دانشگاه مرجع به سراسر کشور کشيده شده و حتي دانشگاه هاي آزاد که از داشتن تشکلهاي دانشجويي مستقل محروم هستند را در بر گرفته است...

  خبرهاي برگزيده – سه شنبه هشتم دي ١٣٨٨

مهدي خانبابا تهراني: جنبش نيازمند شوراي هماهنگي ملي است

مسئولان دولت ايران سياست سرکوب را پيش گرفته‌اند. ناظران سياسي هشدار مي‌دهند ممکن است جنبش مسالمت‌جوي مردم ايران در برابر سرکوب دولتي به راههاي خشونت‌آميز روي آورد. چگونه مي‌توان جنبش را از روي‌آوري به خشونت نجات داد؟

لاهيجي: جنبش کنوني برخاسته از بطن جامعه ايران است

دستگيري منتقدان حکومت و فعالان مدني ادامه دارد. مسئولان از "وابستگي به غرب" و لزوم "پاکسازي" جامعه سخن مي‌گويند که به نظر فعالان حقوق بشر مي‌تواند به معناي سرکوبي خونين باشد. آيا مي‌توان جنبش کنوني ايران را خاموش ساخت؟

‫صداي تيراندازي در محوطه و تپه هاي زندان اوين

‫بنابه گزارشات رسيده به فعالين حقوق بشر و دمکراسي در ايران، بامداد روز سه شنبه ۸ دي ماه حوالي ساعت ‫۱ صداي تيراندازي در محو طه و تپهاي اوين شنيده شد و شدت تيراندازي به حدي بود که باعث بيدار شدن اکثر زندانيان گرديد. تيراندازي ها تا مدتي نسبتا طولاني ادامه داشت وهمزمان صداهاي داد وبيداد شنيده مي شود. علت تيراندازي نامشخص مي باشد. در حال حاضر تعداد زيادي از زندانيان سياسي در زندان اوين بسر مي برند اين مسئله باعث نگراني شديد خانواده هاي آنها شده است.

هشدار دفتر تحکيم وحدت : تحمل اين خونريزي ها را نداريم

دفتر تحکيم وحدت با صدور اطلاعيه‌اي حوادث خونين عاشورا را محکوم کرد و تاکيد کرد: که جامعه دانشگاهي تاب و تحمل اين جنايت ها و خونريزي ها را ندارد.

با تداوم دليرانۀ مبارزات مردم، آزادي ميهن از چنگال خونين نظام جهل و جنايت و بيداد ولايت فقيه نزديک است

خيزش شکوهمند ششم دي ماه مردم در تهران و بسياري از شهرهاي کشور ضربۀ پرصلابت ديگري بود که بر پيکر استبداد خونريز، چپاولگر و واپس گراي مذهبي در ايران وارد آمد و عمق و دامنۀ جنبش دموکراسي خواهي را در ميهن رنج کشيدۀ ما به درخشان ترين شکلي به معرض نمايش گذاشت.

جبهه مشارکت: حوادث روز عاشورا نشان شکست کودتا بود نه نشانه اقتدار حاکميت

بيانيه جبهه مشارکت در تحليل رخداد روز عاشورا و محکوم کردن حمله به مردم بي دفاع و مظلوم در روز عاشورا و تسليت به بازماندگان شهدا

  خبرهاي برگزيده – دوشنبه هفتم دي ١٣٨٨

آيت الله دستغيب: فقها و علما سکوت را بشکنند.
زندانيان را آزاد کنيد و از اين همه خلاف شرع و خلاف قانون به بهانه حفظ نظام دست برداريد

 

پيام تسليت و بيانيه سازمان دانش آموختگان ايران درخصوص حوادث خونين عاشورا

 

 ‫پيام تسليت کروبي در پي شهادت چندتن از هموطنان در روز عاشوراي خونين
‫اگر دين نداريد لااقل آزاد مرد باشيد
‫رژيم شاه هم حرمت عاشورا را نگه مي داشت

  خبرهاي برگزيده – يكشنبه ششم دي ١٣٨٨
اعلام حکومت نظامي در نجف آباد
در پي شدت گرفت درگيري ها در شهر نجف آباد زادگاه آيت الله العظمي منتظري پليس اعلام حکومت نظامي کرد.
‫به گزارش خبرنگار جرس، در نجف آباد در ساعت ۲۱ امشب (يكشنبه ششم دي ١٣٨٨) پليس با بلندگو در سطح شهر اعلام حکومت نظامي کرد و از مردم خواست تا از خانه هاي خود خارج نشوند.
‫گفتني است در ۶ ماه گذشته و در جريان اعتراضات پس از انتخابات اين براي اولين بار است که پليس به صورت رسمي اعلام حکومت نظامي کرده است.
 فشارهاي گسترده و صدور احکام سنگين براي روزنامه نگاران در بند

 

تصاويري از اعتراضات و مقاومت دليرانه مردمي امروز (يكشنبه ششم دي ١٣٨٨) در برابر رژيم کودتاچي، متجاوز و جنايتکار

کديور: رژيم حاکم بر ايران در حال فرو‌پاشي است

محسن کديور، ضمن آنکه از کشورهاي غربي خواسته است، با حکومت کنوني ايران به عنوان دولتي مشروع رفتار نکنند، ابراز اطمينان کرده است که رژيم حاکم بر ايران دير يا زود سرنگون خواهد شد.

  خبرهاي برگزيده – شنبه پنجم دي ١٣٨٨
روز پيروزي خون بر باتوم؛ شمارش معکوس براي حماسه عاشوراي سبز

ده ها هزار نفر از هواداران جنبش سبز خود را براي برگزاري مراسم عاشورا در خيابان ها و ميادين مرکزي شهر تهران آماده مي کنند و همزمان استقرار نيروهاي ضد شورش در اين مسيرها نشان از نگراني شديد حکومت نسبت به تجمع عاشورايي سبزها دارد.

‫وعده ما ظهر عاشورا است
‫‫خانواده هاي زندانيان سياسي نوزدهمين بيانيه خود را در آستانه روز عاشورا صادر کردند.
‫در اين بيانيه آمده است: ظهر عاشورا وعده همه بستگان آزادگان دربند است که هرجا که خيمه حسيني برپاست الله اکبر گويان و با فرياد ياحسين و يازينب، رهايي عزيزانمان را که بيش از شش ماه است در بند و رنجند، طلب کنيم.
ندا آقا سلطان، چهره شاخص سال ۲۰۰۹

ندا آقا سلطان،از سوي روزنامه‌ي تايمز لندن به عنوان "چهره سال" برگزيده شد. اين روزنامه در صفحه‌ي اول خود در شماره‌ي روز ۲۶ دسامبر (۵ دي) با چاپ تصويري، اين خبر را اعلام نمود.

  خبرهاي برگزيده – جمعه چهارم دي ١٣٨٨
بيانيه شماره ٣ انقلاب سبز

 در خصوص تظاهرات تاسوعا و عاشورا:

تنها دو شب براي فرسايش نيروي سرکوب فرصت داريم

  خبرهاي برگزيده – پنجشنبه سوم دي ١٣٨٨
  

"مايل نيستيم نظام فرو بپاشد"
گفت‌گو با دکتر عزت‌الله سحابي در باره چشم‌اندازهاي جنبش سبز

  خبرهاي برگزيده – چهارشنبه دوم دي ١٣٨٨
جزوه آشنايي با حقوق شهروندي هنگام بازداشت و بازجويي

علي قلي زاده( دانشجوي ستاره دار سال ‫۸۸ )

اين نوشته در پي آن است كه كمك كند در صورتي كه شما به هر دليلي مورد بازجويي مأموران انتظامي ، قضايي يا امنيتي قرار گرفتيد از حقوق خود مطلع باشيد.

 مرکز اسناد حقوق بشر ايران

 گزارش «جنايت عليه بشريت: حمله جمهوري اسلامي به بهاييان ايران» را به زبان فارسي

 درباره آزار و تعقيب بهاييان توسط جمهوري اسلامي ايران منتشر مي‎کند.

‫۵ کشته و ده ها زخمي در درگيري سيرجان

 مراسم اعدام در ملاء عام در سيرجان به صحنه خونين تظاهرات ضد حکومتي تبديل شد

به گفته شاهدان عيني همزمان با ورود کاميون حمل دو اعدامي و ورود دادستان و فرمانده نيروي انتظامي سيرجان مردم به خودروي آنها و همچنين کاميون حمله کرده و مسئولين شهرستان و مامورين نيروي انظامي را مورد ضرب و شتم قرار دادند

  خبرهاي برگزيده – سه شنبه يكم دي ١٣٨٨
فشار بر رسانه‌ها تا کي؟

روز گذشته مديريت روزنامه "فرهيختگان" بيش از ۱۵ روزنامه‌نگار اين روزنامه را اخراج کرد. روزنامه "انديشه نو" نيز توقيف شد. جلوگيري از اطلاع‌رساني در ايران دامنه‌اي گسترده‌تر از پيش پيدا کرده است.

خانواده آيت‌الله منتظري مجبور به لغو مراسم مسجد اعظم گرديد

مراسم خاکسپاري آيت الله حسينعلي منتظري با حضور جمعيت بزرگي از هوادارانش و شخصيت هاي مذهبي و سياسي ايران در قم برگزار شد، اما به گفته فرزند آقاي منتظري، پس از پايان اين مراسم بيت او به محاصره نيروهاي انتظامي و نظامي در آمد.

  خبرهاي برگزيده – دوشنبه سي ام آذر ١٣٨٨

صدها هزار تن ازنقاط مختلف کشور در مراسم تشييع پيکر آيت الله منتظري شرکت کردند

اين در حالي است که نيروهاي امنيتي از ديشب از ورود برخي خودروها به شهر قم جلوگيري مي کرد .جمعيت در اين مراسم شعار مي دهند: «اين ماه ماه خون است ، يزيد سرنگون است» ، «منتظري مظلوم راهت ادامه دارد، حتي اگر ديکتاتور بر ما گلوله بارد» ، «روحاني با غيرت آزاديت مبارک» ، «منتظري نمرده ، اين ستمه که مرده» و «ابوالفضل علمدار ، ديکتاتور ورش دار».

روزنامه سبز، شماره هاي:

 ٦٦ ، ٦٧ ، ٦٨ ، ٦٩ ، ٧٠ ، ٧١

  خبرهاي برگزيده – يكشنبه بيست و نهم آذر ١٣٨٨

 

پيام ها، بيانيه ها و اخبار مربوط به درگذشت آيت الله منتظري

ميرحسين موسوي و مهدي کروبي

 در پي درگذشت آيت الله حسينعلي منتظري، در بيانيه مشترکي

 روز دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۸۸ را عزاي عمومي اعلام کرده اند.

بيانيه مشترک براي درگذشت آيت الله منتظري

نهضت آزادي ايران - شوراي فعالان ملي مذهبي - حزب ملت ايران - جاما - جبهه ملي ايران - جنبش مسلمانان مبارز - جامعه زنان انقلاب اسلامي ايران - دفتر تحکيم وحدت - دفتر ادوار تحکيم وحدت

آيت‌الله منتظري درگذشت

آيت‌الله منتظري، يکي از مراجع بزرگ تقليد و يکي از منتقدان صريح‌الحن و سرسخت رژيم کنوني ايران در نخستين ساعات روز يکشنبه  بيست و نهم آذر ١٣٨٨ در سن ۸۷ سالگي درگذشت.

مرگ اين مرجع تقليد بر اثر بيماري اعلام شده است. مراسم خاکسپاري وي روز دوشنبه، سي ام آذر ماه در قم برگزار مي شود. در اين حال، هزاران ايراني از اقصي نقاط کشور به ويژه از تهران، اصفهان، نجف آباد براي شرکت در مراسم خاکسپاري آيت الله منتظري عازم قم شده اند.

  خبرهاي برگزيده – شنبه بيست و هشتم آذر ١٣٨٨
بر سر پيمان خويش با مردم ايستاده ام
مهدي کروبي در نامه اي سرگشاده به مردم

ماجراي سعيده پورآقايي را بهانه کرده اند تا آن همه پيراهن حيايي که دريده شد را در لواي آن پنهان کنند
تظاهرات عليه حضور محمود احمدي نژاد در کپنهاگ

 آرش اديب زاده

 با درنظرگرفتن اين که ايران از همه گونه آلودگي هوا و آب، نابودي جنگل ها و زيستگاههاي وحوش و گياهان و شماري ديگر دست درازي به طبيعت رنج مي برد...بايد پرسيد اين سخنان محمود احمدي نژاد چه معنائي پيدا مي کند ؟

  خبرهاي برگزيده – جمعه بيست و هفتم آذر ١٣٨٨
جنبش سبز ايران در گفتگوي راديو زمانه با دکترابراهيم يزدي

حتي من بايد اين را بگويم که آقاي کروبي و آقاي موسوي هم ديگر نمي‌توانند اين جنبش را خاموش يا کنترل کنند. مگر آن که حاکميت بيايد، همان‌طور که آقاي مکارم شيرازي ي به‌درستي پيشنهاد کرده‌اند، مثل همه جاي دنيا با رهبران اين جنبش به مذاکره بنشينند و در مواردي باهم توافق کنند.

  خبرهاي برگزيده – پنجشنبه بيست و ششم آذر ١٣٨٨
بيانيه حاميان موسوي و گروه انقلاب سبز:

 جمعه تجمع مي کنيم

 به حساس ترين مرحله

 از مبارزات مدني رسيده ايم

جنبش راه سبز (جرس): صفحه حاميان ميرحسين موسوي در فيس بوک و گروه انقلاب سبز با انتشار بيانيه مشترکي از مردم خواستند روز جمعه، مقابل سر در اصلي دانشگاه تهران تجمع کنند.

  خبرهاي برگزيده – چهارشنبه بيست و پنجم آذر ١٣٨٨
آيا سپاه پاسداران به خودکشي دست خواهد زد؟

‫همه آثار و شواهد حکايت از تدارک سران خائن سپاه براي يک کودتاي خونين دارد . اينها که همه ترفندهاي سرکوب را آزموده اند و نتيجه اي از آن نديده اند اکنون به خيال خود ميخواهند آخرين تير ترکش را از آستين به در آورند و آن همان کودتاي خونين از قماش کودتاي شيلي در سال ۱۹۷۳ است .

  خبرهاي برگزيده – سه شنبه بيست و چهارم آذر ١٣٨٨
سپاه و راهکارهاي مقابله با «جنبش سبز» و «تضعيف منطقه اى» جمهورى اسلامى

 بيژن يگانه

«درحال حاضر مهمترين عنصر تاثيرگذار بر مسائل كشور و منطقه، افزايش تهديدات دشمن است» اداره سياسي سپاه در مقدمه گزارش خود از شرايط «نامناسب» و تضعيف جمهورى اسلامى ايران و متحدانش در منطقه ياد كرده و هفت راهكار براي مقابله با اين وضعيت پيشنهاد کرده که همگى داخلى هستند.

آتش صدا و سيما بجاي جنبش سبز بروي سر کودتاچيان فرود آمد

در حاليکه قاتلان فرزند روح الله خميني بخاطر پاره شدن عکس خميني خود را جر مي دهند ، خانواده خميني پاي خود را از اين ماجرا بيرون کشيده است. سيد حسن خميني در يک دهن کژي آشکار بدون هيچ اظهار نظري در مسافرت است

موسوي مي گويد: مطالبات مردم افزايش يافته است

ميرحسين موسوي روز دوشنبه بر مساله افزايش مطالبات "مردم" در مقابل حکومت تاکيد کرده و گفته است که بعضي از حرکات به گفته او "ساختارشکنانه" ناشي از برخورد خشن دولت با معترضان است.

  خبرهاي برگزيده – دوشنبه بيست و سوم آذر ١٣٨٨
اعتراف بولتن محرمانه ستاد کل نيروهاي مسلح

 محاسباتمان در مورد جنبش سبز غلط بود

‫ستاد مشترک کل نيروهاي مسلح با اشاره به اشتباهات محاسباتي دستگاه امنيتي در مورد اقبال اجتماعي به حرکت هاي اعتراضي و ناکارآمدي روشهاي حکومتي در خاموش کردن جنبش سبز، راهکارهاي جديدي براي برخورد با تجمعات ۱۳ آبان و ۱۶ آذر توصيه شده است.

دستگيري موسوي و کروبي در ترازوي نظام

مجيد محمدي 

سخنان صريح خامنه‌اي در مورد نحوه‌ مواجهه‌ نامزدهاي مخالف با پيغام‌هاي وي در روزهاي پس از انتخابات و در واقع ناديده گرفتن نصايح وي ، و نيز اعلام وصول شکايت نمايندگان مجلس از موسوي توسط دادستان کل کشور پروژه‌ دستگيري موسوي و کروبي را يک گام به جلو راند.

  خبرهاي برگزيده – يكشنبه بيست و دوم آذر ١٣٨٨
مبارزه بي خشونت
کارزارهاي بي خشونت
رامين احمدي

 ‫ امروز ده سال بعد از تيرماه ۱۳۷۸ ، و پس از چند هفته سرکوب وحشيانه، حکومت کودتا از کنترل و سرکوب کامل عاجز است. بر اساس آنچه که تا کنون رخ داده مي توان گفت که مبارزهء بي خشونت مردم ما پيشرفت و بلوغي اعجاب انگيز داشته است. ‫

  خبرهاي برگزيده – شنبه بيست و يكم آذر ١٣٨٨
مراسم روز جهاني حقوق بشر در کلن
 بمناسبت برگزاري روز جهاني حقوق بشر

با بزرگداشت شکوهمندانه اين روز جهاني همگام و همآوا و همراه با هم ميهنانمان در ايران و سراسر جهان، در راستاي گسترش پيکار آزاديخواهانه و پيروزي نبرد سرنوشت ساز و نيل به آزادي، استقلال و دموکراسي براي ميهنمان بپاخيزيم

  خبرهاي برگزيده – جمعه  بيستم آذر ١٣٨٨
توسط کانون مدافعان حقوق بشر انجام شد
اهداي تنديس « تلاشگر حقوق بشر» به آيت الله منتظري
  خبرهاي برگزيده – پنجشنبه نوزدهم آذر ١٣٨٨

غرش دانشجوي دانشگاه هنر در ١٦ آذر

دانشگاه قزوين:"ما مي گيم شاه نمي خوايم، اسمشو رهبرمي ذارن"

فيلم سخنراني شجاعانه مجيد توکلي براي ۱۵۰۰ تن از دانشجويان پلي تکنيک

»دانشگاه تهران براى دومين روز متوالى به صحنه رويارويى دو گروه از دانشجويان تبديل شد«

بررسى روزنامه هاى صبح چهارشنبه ايران

علي خامنه اي به عنوان "ديکتاتور سال" برگزيده شد

- دانشگاه اسلو، علي خامنه اي، را به عنوان «ديکتاتور سال» برگزيد.انتخاب کنندگان شخصيت «ديکتاتور سال» ، آقاي خامنه اي را از ميان ١١ نامزد، از جمله کيم جونگ ايل، رهبر کره شمالي، رابرت موگابه، رييس جمهوري زيمبابوه و رهبر نظامي ميانمار برگزيده اند

  خبرهاي برگزيده – چهارشنبه هجدهم آذر ١٣٨٨
تمامي دانشجويان دربند استبداد، افتخار جنبش دانشجويي هستند چه با لباس زنانه چه با لباس مردانه

انجمن اسلامي دانشجويان پلي تکنيک با صدور بيانيه اي ضمن تشکر از تمامي دانشجويان ايران به دليل شرکت پرشکوه در تجمعات خود بر ضداستبداد کشور در روز دانشجو تشکر کرد.

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه هفدهم آذر ١٣٨٨

 

روزنامه سبز، شماره هاي: ٦٢ ، ٦٣ ، ٦۴، ٦۵

گزارشهايي از ١٦ آذر ١٣٨٨

 دختران رهبري تظاهرات تهران را به عهده دارند.

همبستگي مردم بينظيراست، دربهاي منازل برتظاهرکنندگان بازاست.

تصاوير خامنه اي و احمدي نژاد آتش زده ميشود.

 مزدوران لباس شخصي-بسيجي شهرستانها به تهران منتقل شده اند.

در شهرهاي بزرگ مردم به دانشجويان مي پيوندند.

در تظاهرات دانشگاه خواجه نصيرالدين

پرچم ايران بدون آرم جمهوري اسلامي

به اهتزاز در مي آيد.

پيام ويدئويي

 بهاره هدايت نماينده "جنبش همبستگي دانشجويان ايران" به دانشجويان خارج کشور

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه پانزدهم آذر ١٣٨٨
در ميدان وجدان‌هاي مردم خاکريزهايتان پي در پي در حال سقوط است
بيانيه مهندس ميرحسين موسوي به مناسبت ۱۶ آذر
‫بيانيه سازمان دانش آموختگان ايران (ادوار تحکيم وحدت) به مناسبت فرا رسيدن ۱۶ آذر روز دانشجو

‫شانزدهم آذر هرسال يادآور خاطرات درخشاني در تاريخ جنبش دانشجويي ايران است. نگاهي گذرا به اين تاريخ پر افتخار نشان مي دهد که مبارزه با ظلم، برپايي عدالت، آزادي خواهي ، استقلال طلبي و ميهن پرستي شاخصه هاي درخشان مبارزات جنبش دانشجويي ايران در ساليان پيشين بوده است.

از قانون اساسي بدون ولايت فقيه تا ولايت مطلقه فقيه

۱۲ آذر سال ۱۳۵۸ در يک همه‌‌پرسي، قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران به تصويب رسيد. دکتر عبدالکريم لاهيجي يکي از نويسندگان طرح اوليه قانون اساسي مي‌گويد آنچه تصويب شد با طرح اوليه کاملا متفاوت بود.

  خبرهاي برگزيده - شنبه چهاردهم آذر ١٣٨٨
مروري بر جنبش دانشجويي ايران از آغاز تا كنون /  بخش اول

‫از زمان تاسيس اولين دانشگاه (دانشگاه تهران ) تا كنون ۷۵ سال مي گذرد.شكل گيري نطفه جنبش دانشجويي در ايران را نبايد جداي از تاريخ تاسيس دانشگاه دانست. در سالهاي بين ۱۳۱۳-۱۳۲۰ فضاي عمومي دانشگاه تحت هژموني نوعي مدرنيزاسيون و توسعه آمرانه و سكولاريسم قرار داشت. با اشغال ايران توسط متفقين رشد جنينِ تحفه مدرنيزاسيون سريعتر وسريعتر شد ...

راهپيمايي ۱۶ آذر در کلن

دوشنبه ۷ دسامبر

فراخوان براي راهپيمايي

 ۱۶ آذر، روز دانشجو را گرامي بداريم و از مبارزات جنبش دانشجويي و جنبش سبز دمکراتيک ايران حمايت کنيم.

  خبرهاي برگزيده - جمعه سيزدهم آذر ١٣٨٨
بيانيه جبهۀ ملي ايران در قبرس

به مناسبت ١٦ آذر

جبهۀ ملي ايران در قبرس، کليۀ اعمال ضدبشري حکومت در حق دانشجويان و ملت حق طلب ايران را محکوم مي کند و همگام با جنبش قشر فرهيخته و آينده ساز ايران، روز ١٦آذر را گرامي مي دارد

تهران سرکوبي ها را به ايرانيان خارج از کشور نيز تعميم داده است

 بازرسي صفحات فيس بوک و تويتر در دستور کار است

وال استريت جرنال مي نويسد ده ها نفر در آمريکا و اروپا که درفيس بوک يا تويتر از ايران انتقاد کرده اند ميگويند بستگانشان در ايران براي اين کار آنان مورد بازجوئي قرار گرفته اند، و يا موقتا بازداشت شده اند.

بيانيه کانون روزنامه نگاران و نويسندگان براي آزادي
 به مناسبت ١٦ آذر ١٣٨٨

عمر هيچ نظام استبدادي طولاني نيست و با استمرار آهنگ اعتراضهاي مردمي نويد پيروزي نزديک است.

  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه دوازدهم آذر ١٣٨٨
اطلاعيه مطبوعاتي

 شانزدهم آذر روزدانشجو روز برافراشته شدن پرچم آزادي و آزاديخواهي

امروز دانشجويان ايراني در سراسر گيتي نماد فداکاري و آزادي خواهي ملت ايران هستند و با مبارزات بدون وقفه خود عليه ارتجاع و استبداد ،حکومت اسلامي را به چالش کشانده اند.

بيانيه شماره ۱ دانشجويان سبز دانشگاه هاي ايران

 به مناسبت ۱۶ آذر مطالبات راستين ملت ايران را همگام با ايشان فرياد خواهيم كرد

ما معترضيم به لجن پراكني، دروغ پردازي و تخريب بي وقفه صدا و سيمايي كه هرگز صداي ميليون ها مردم معترض را نشنيد. ما مردم ايران، به برخورد سنگين و غير عقلاني حاكميت اقتدار گرا با مردم و نهادهاي مدني به خصوص تشكل هاي دانشجويي و به صدور احكام سنگين بدون در نظر گرفتن قانون معترضيم.

مبارکتان باد اين پيوند

براي پيمان و سميراي گرامي

اولين بار که تازيانه استبداديان کبودش ساخت و چماق کين سرش را شکافت و نامش در دادگاه انقلاب به مجرميت و در دفترمبارزات سياسي به آزاديخواهي ثبت شد تيرماه هفتادوهشت بود

  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه يازدهم آذر ١٣٨٨

روايتي تازه از حکيم عمر خيام

گروهي از پژوهشگران ايراني، بريتانيايي و آمريکايي و گروهي از چهره هاي فرهنگي و هنري فعال در زمينه معرفي خيام، تازه ترين ديدگاه‌هاي خود را در باره دستاوردهاي فرهنگي و علمي خيام در اين فيلم مستند برشمرده اند.

‫۱۶ آذر روز اتحاد - مبارزه – پيروزي

جبهه دموکراتيک ايران

در حالي که اپوزسيون سکولار-دموکرات ايران که طيف وسيعي از مخالفين جمهوري اسلامي را در بر مي گيرد به صورت شفاف اعلام کرده اند که خواهان جدايي دين از حکومت هستند و جمهوري اسلامي را نمي خواهند،اصلاح طلبان و در راس ان ها مير حسين موسوي اعلام مي کند که خواهان جمهوري اسلامي،نه يک کلمه کم و نه يک کلمه زياد است.اين مهم ترين اختلاف و چالش در بين دو جناح فعال در جنبش سبز است

برگزاري مراسم ١٦ آذر توسط دانشجويان سبز در دانشگاه کلن

جنبش دانشجويي از زمان زنده يادان بزرگ نيا، شريعت رضوي و قند چي همواره براي آزادي و رهايي مردم درمقابل استبداد و ديکتاتوري و دولتهاي کودتا و براي استقلال ميهن در مقابل سياستهاي استعماري و سرکوبگرانه دولتهاي بيگانه و مهاجم ايستادگي کرده است

نامه سرگشاده (‫۱۹۷ نفر) به رئيس قوه قضائيه ، آيت الله آملي لاريجاني

براي آزادي دکتر عبدالله رمضان زاده

حدود پنج ماه پيش ، آقاي دکتر عبدالله رمضان زاده استاد دانشگاه تهران و استاندار سابق كردستان ، به همراه شماري ديگر از فعالان سياسي دستگير شد و تاکنون دلايل اين بازداشت به اطلاع افکار عمومي نرسيده است. شايد مردم استان کردستان بيش از ديگر شهروندان کشور در اين خصوص نگران و منتظر آزادي فرزندشان از بند باشند

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه دهم آذر ١٣٨٨
پيام جبهه متحد دانشجويي به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو

۱۶ آذر امسال روزي است که جنبش دانشجويي دست دردست جنبش هاي زنان، معلمان، دانش آموزان، کارگران، کارمندان و دريک کلام همگام با اقشار ملت ايران فرياد دمکراسي خواهي خود رابه گوش هاي ناشنواي حاکمان خواهد رساند.

روزنامه سبز، شماره هاي:  ۵۸ ،  ۵٩ ، ٦٠ ، ٦١

  خبرهاي برگزيده - دوشنبه نهم آذر ١٣٨٨
يازدهمين سالگرد قتل محمد مختاري و محمد جعفر پوينده
يازدهمين سالگرد قتل محمد مختاري و محمد جعفر پوينده، دو نويسندۀ آزاديخواه و عضو برجستۀ کانون نويسندگان ايران، روز جمعه سيزدهم آذر در امام زاده طاهر کرج برگزار ميشود.
ما خانوادههاي مختاري و پوينده از همۀ آزاديخواهان و فرهنگ دوستان دعوت ميکنيم که با شرکت خود در اين مراسم ما را در يازدهمين سالگرد خاموشي عزيزانمان همراهي کنند.
خانواده هاي مختاري و پوينده
مکان: امام زاده طاهر کرج
زمان: جمعه، ۱۳ آذر ۱۳۸۸، ساعت ١۴ تا ١٦
  خبرهاي برگزيده - يكشنبه هشتم آذر ١٣٨٨
بيانيه شماره يک ستاد هماهنگي جنبش سبز دانشجويي
دعوت از مردم براي پيوستن به آنها در روز ۱۶ آذر

از تمام مردم در همه شهرها دعوت مي شود که با پيوستن به فرزندان دانشجوي خود در مراسم امسال در دانشگاه ها، آنان را تنها نگذارند و در صورتي که کودتاچيان از ورود آنان به محوطه دانشگاه ها ممانعت به عمل آوردند با تجمع اتومبيل در اطراف دانشگاه ها و ايجاد ترافيک، تردد سرکوب گران را با اشکال مواجه سازند و به اين ترتيب دانشجويان را ياري دهند

  خبرهاي برگزيده - شنبه هفتم آذر ١٣٨٨
تاکيد دانشجويان و دانش آموختگان ليبرال بر ادامه مقاومت و مبارزه مسالمت‌آميز
 پيام‌مان، پيام مقاومت و ايستادگي در برابر ماشين سرکوب دولت کودتاست، ‫۱۶ آذر سبز در راه است
  خبرهاي برگزيده - جمعه ششم آذر ١٣٨٨
مراسم روز جهاني حقوق بشر در کلن
بمناسبت برگزاري روز جهاني حقوق بشر در کلن

با بزرگداشت شکوهمندانه اين روز جهاني همگام و همآوا و همراه با هم ميهنانمان در ايران و سراسر جهان، در راستاي گسترش پيکار آزاديخواهانه و پيروزي نبرد سرنوشت ساز و نيل به آزادي، استقلال و دموکراسي براي ميهنمان بپاخيزيم

  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه پنجم آذر ١٣٨٨
موج جوانان بيکارحاکي از شکست طرح هاي اشتغالزايي است

دبيراجرايي خانه کارگر تهران با تاکيد بر اينکه در حال حاضر هرخانواده اي يک دختر يا پسر بيکاردارد،گفت: هنگامي که خانواده ها بيکاري را با پوست و گوشت خود حس مي کنند شعارهاي اشتغالزايي وکاهش بيکاري تاثيرگذار نيست

در قطعنامه مراسم بيست سالگي تصويب قانون كار عنوان شد: امروز کارگران به معناي واقعي محتاج نان شب خود هستند

نبود امنيت شغلي سبب شده است که کارگران به بردگي گرفته شوند؛در چنين وضعيت اسفباري قانون کار را بطور کامل تغيير مي‌دهند که اگر پيش بيني‌ها درست باشد از کارگر ايراني هيچ چيز باقي نخواهد ماند.

محمد خاتمي: افتخار مي‌کنيم که از آزادي و انتخابات آزاد دفاع مي‌کنيم

حرمت سپاه و بسيج اين است که در كنار مردم باشند/ اگر از اوضاع گله‌اي باشد ما معتقديم بيان آن جرم نيست/ راه حل مشکل اين نيست كه با اعتراض، با خشونت برخورد شود.

  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه چهارم آذر ١٣٨٨
بيانيه شماره ۱۵ ميرحسين موسوي

آرمان جنبش سبز مجبورمان مي کند اجازه ندهيم در ترسيدن ما طمع کنند
 و بدانيم که بالاتر از سياهي رنگي نيست، ترساندن آخرين تير ترکش حاکمان است

پيام دانشجويان ايراني(دفتر تحکيم وحدت) براي دانشجويان اروپا

http://www.youtube.com/watch?v=qbTsSD84Qhg

‫"ما هنوز نميدانيم که چند نفر از دوستان دانشجوي در حوادث اخير کشته شده اند و چند نفر در زندانند، هنوز نميدانيم که چند نفر تحت چه شکنجه هايي هستند. اما اينرا ميدانيم که را دموکراسي خواهانه ما راهي بازگشت ناپذير است"

Letter to Members of the United Nations onHuman Rights in Iran – November 200

To all members of the UN General Assembly

حنا مخملباف جايزه اش را به امير انتظام تقديم کرد

مي خواهم اين جايزه را با عشق و احترام کامل به "امير انتظام" تقديم کنم که ۲۵ سال بي گناه در زندان هاي جمهوري اسلامي مقاومت کرد، يعني بيشتر از عمر من.

جنبش نوين و همبستگي ايرانيان

بدينوسيله به اطلاع هموطنان گرامي ميرسانيم:

 ‫دوشنبه نهم آذر ماه ۱۳۸۸ ( ۳۰ نوامبر ۲۰۰۹ ) جلسه عمومي سازمان جبهه ملي ايران – اروپا ( آلمان ) برگزار ميشود.
‫ از هم ميهنان ارجمند دعوت مي کنيم که در اين نشست حضور بهم رسانيد.
 

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه سوم آذر ١٣٨٨
شرم تان باد اي خداوندان قدرت

  پيامي نو از دو هنرمند و ستاره فرهنگ ايران شجريان و پريسا

آبان  ١٣٨٨

> بشنويد اين واي مادرهاي جان ‌آزرده است > کاندرين شبهاي وحشت سوگواري مي کنند > بشنويد اين بانگ فرزندان مادر مردهاست > کز ستم هاي شما هر گوشه زاري مي کنند > بنگريد اين کشتزاران را که مزدورانتان > روز و شب با خون مردم آبياري مي کنند

  خبرهاي برگزيده - دوشنبه دوم آذر ١٣٨٨
بيانيه دفتر تحکيم وحدت به مناسبت اغاز اذر ماه، ياداور مبارزات جنبش دانشجويي ايران

‫در طي چند ماه گذشته حاکميت انحصار طلب اخرين تلاش ها را براي يک دست کردن قدرت از يک سو و نيز تمهيدات لازم براي جلو گيري از اعتراضات احتمالي دانشجويي در سالگردشهادت سه اذر اهورايي توسط دولت کودتا در اذر ۱۳۳۲ را انجام مي دهد . ‫بازداشت گسترده دانشجويان و نيز احکام سنگين دادگاه هاي انقلاب که بي شباهت به دادگاه هاي تفتيش عقايد در قرون وسطي نيست ...

‫گزارش ماهانه نقض حقوق بشر در ايران، آبان ۱۳۸۸

گزارش بخش بسيار کوچکي از موارد نقض گسترده، مستمر و برنامه ريزي شده حقوق بشر در ايران که توسط اين شبکه گرد آوري شده است

فعالين ايراني دفاع از حقوق بشر در اروپا و آمريکاي شمالي

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه يكم آذر ١٣٨٨
پاسخ کروبي به اظهارات محسني اژه‌اي و عسگراولادي

در پايان به آقاي عسگراولادي با اين سن و سال توصيه مي کنم که ديگر به بيان اينگونه مطالب نپردازد چرا که هم اکنون در مجمع تشخيص ، کميته امداد و هيئت منصفه مطبوعات مشغول هستند و با اين گونه اظهارات مسير جديدتري براي ايشان باز نخواهد شد.

  خبرهاي برگزيده - شنبه سي ام آبان ١٣٨٨
سالمرگ خونين پروانه و داريوش يادآور بي‌فرجامي حذف و خشونت
بيانيه ۳۳۶ تن از تلاشگران سياسي، فرهنگي و اجتماعي به مناسبت سالروز قتل فروهرها

در يکم آذر ماه ۱۳۷۷ برگي ديگر از خشونتهاي سياسي در تاريخ ايران ورق خورد و داستان مظلومانه غرقه در خون شدن، پروانه و داريوش فروهر دو تلاشگر دير پاي راه آزادي و استقلال و سربلندي ايران، نگارش يافت. اين قتل سياسي حلقه‌اي از زنجيره‌اي بود که در کوتاهتر از يکماه منجر به ربودن و کشته شدن چند تن از شخصيت‌هاي دگرانديش شد.

استقبال با شکوه از احمدي نژاد در استاديوم تختي تبريز

  خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و نهم آبان ١٣٨٨
دعوت به مراسم بزرگداشت فروهرها

مراسم بزرگداشت هشتمين سالگرد شهادت دو سرو سرفراز آزادي و مردمسالاري و استقلال ايران شهيدان داريوش فروهر و پروانه فروهر يكم آذرماه ساعت ٣٠/١٦ الي بعد از ظهر در خانه آن دو شهيد واقع در خيابان سعدي شمالي خيابان هدايت كوچه شهيد مرادزاده پلاك ٢٢ برگزار ميگردد.

  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و هشتم آبان ١٣٨٨
شلاق ستم بر پيکر کامبيز نوروزي

 ، شلاق بيداد بر پيکر آزادي انديشه و مطبوعات است!

 اکنون که اخبار مجازاتهاي قرون وسطايي رژيم کودتا در باره اسراي جنبش يک به يک منتشر ميگردد ، بايد آماده بود تا بزودي با خيزشي ملي و جنبشي اجتماعي که در تکامل طبيعي جنبش سبز ملت ايران قرار گيرد

جايزه بنياد بيژن مقدم

 براي دو تن از بهترين کوشندگان در ارتباط با روز کورش بزرگ

نگار صالحي زاده ، پرويز هراتي نژاد

 

روزنامه سبز، شماره هاي: ۵۵ ، ۵٦، ۵٧

  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و هفتم آبان ١٣٨٨
گراميداشتِ ياد بيدار غلامحسين ساعدي

‫اکنون که بيست و دومين سالگرد درگذشت غلامحسين ساعدي فرا مي رسد، در ساعت ۱۵ روز شنبه سي‌ام آبان ماه ۱۳۸۸مطابق با بيست و يکم نوامبر ۲۰۰۹ بر مزار او گرد هم مي‌آئيم تا ياد همواره بيدار نويسندة بزرگ ايران را گرامي داريم.
‫همسر و دوستان
‫(گورستان پرلاشز، قطعۀ ۸۴، مترو: خط ۳، ايستگاه "گامبتا")

 

اينجا ايران است و شما فرياد ما را مي شنويد!

ايرانيان، براي رهايي زندانيان دربندمان بکوشيم

پارتيزانهاي تهران

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و ششم آبان ١٣٨٨
ايران و عربستان؛ در دو سوي جبهه حق و باطل

مهرداد فرهمند

شيخ عبدالعزيز آل شيخ، بلندپايه ترين مقام مذهب وهابي، در مصاحبه با روزنامه سعودي الوطن، ايران را متهم به پشتيباني از شورشيان زيدي مذهب يمن کرده و اين "همکاري" را مبني بر گناه و ستمکاري دانسته است.

  خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و پنجم آبان ١٣٨٨
تقاضاي ۱۰۹ سازمان حقوق بشري از سازمان ملل متحد براي محکوم کردن نقض حقوق بشر در ايران

بيش از يکصد سازمان مستقل حقوق بشر و سازمان هاي جامعه مدني از سراسرجهان از هئيت هاي نمايندگي در سازمان ملل متحد خواستند که از قطعنامه مجمع عمومي در محکوميت نقض حقوق بشر در جمهوري اسلامي ايران حمايت کنند، و از جمهوري اسلامي بخواهند که الزامات بين المللي حقوق بشر کشور ايران را رعايت کند.

نامزد ندا آقا سلطان: ندا فردي سياسي بود

آقاي ماکان در اين مصاحبه تاکيد کرده که نامزدش از نظر سياسي فردي فعال بوده و گفته است: " ندا از روز نخست در صف جلوي معترضان قرار گرفت. او ذاتا روحيه رهبري داشت و بسياري ( از معترضان) را به سوي خود جذب مي کرد. فکر مي کنم به همين دليل هدف قرار گرفت. حکومت ايران و مقام هاي امنيتي آن، او را تحمل نمي کردند و مي خواستند که او را از بين ببرند."

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و چهارم آبان ١٣٨٨
شيرکو معارفي؛ زنداني کُرد ديگري در انتظار اعدام

  شيرکو معارفي به گفته پدرش با گروه «کوموله» در ارتباط بوده است. اما اين ارتباط باز هم به گفته پدر شيرکو معارفي «از روي ناچاري و براي پيدا کردن شغل و کسب درآمد» بوده است. و به گفته وکيل او «کوموله» مدت‌هاست که مشي مسلحانه ندارد

گزارشي از يك‌روز ‌كاري كودكان‌زباله‌گرد: كسي كودكي‌ام را پشت مخازن زباله حس نكرد

اگر تنها ده دقيقه عرض يك خيابان منتظر بمانيد، حدود ‫۳۰ كودك زباله‌گرد در وهله‌هاي گوناگون به اين مخازن سر مي‌زنند كه نه دستكش دارند و نه دهان‌بند بسته و فرم مخصوص پوشيده‌اند/ اغلب اين كودكان در معرض ايدز و هپاتيت هستند.

  خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و سوم آبان ١٣٨٨
عبدالله مومني، سخنگوي سازمان دانش‌آموختگان ايران (ادوار تحکيم)
 از سوي شعبه‌ي پانزدهم دادگاه انقلاب اسلامي، به ٨ سال حبس تعزيري محکوم شد

«صبح امروز عبدالله، در تماسي که کمتر از يک دقيقه به طول انجاميد و نيمه‌کاره قطع شد، از صدور حکم هشت سال حبس خود خبر داد که شش سال از اين حکم مربوط به پرونده‌ي جديد او در ارتباط با انتخابات و دو سال ديگر آن، مربوط به پرونده‌اي قديمي است که در آن به اقدام عليه امنيت ملي متهم شده بود.»

پرده برداشتن از جنايتهاي هولناک قتلهاي زنجيره اي زندانيان زن
 در زندان گوهردشت کرج

يکي از هولناکترين جنايتها عليه زنان زنداني بي دفاع در زندان گوهردشت کرج که تا به حال باعث گرفتن جان چندين زن زنداني شده است را بر ملا ميشود. دستور دهندگان و مجريان آن براي پوشاندن جنايتهاي خود در جواز دفن قربانيان علت مرگ را خودکشي و يا نرسيدن مواد مخدر ذکر مي کنند.

  خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و دوم آبان ١٣٨٨
محمد خاتمي: امروز ديکتاتورهاي زمان نيز ادعاي مردمي‌بودن مي‌کنند
هر منتقدي را به براندازي متهم مي کنند و همچنان فضا به سوي محدود تر شدن پيش مي‌رود

 در اين زمانه کسي حکومت "استبدادي و ديکتاتوري" را تحمل نمي کند

  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و يكم آبان ١٣٨٨
  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيستم آبان ١٣٨٨
زنداني سياسي کرد احسان فتاحيان صبح امروز چهارشنبه ۲۰ آبان اعدام شد

بدين ترتيب کمپينهاي متعدد توسط سازمانهاي حقوق بشري براي جلوگيري از اعدام اوبه نتيجه نرسيد و احسان درزندان سنندج به دار آويخته شد .

در خبرها آمده بود که خانواده احسان فتاحيان از نيمه شب گذشته ، هراسان بدنبال خبري از وضعيت احسان تا نه صبح هزاران بار مردند و زنده شدند و نتوانستند خبر درستي از مسئولان بشنوند .

سرکوب وحشيانه، مردم را به همبستگي بيشتر و جنبش را به فضاي مبارزه ملي سوق ميدهد!

راه حل اساسي بيرون رفتن از اين بحران، پذيرش حاکميت مردم و برگزاري انتخابات آزاد براي تشکيل مجلس موسسان تحت نظر مراجع بين المللي است

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه نوزدهم آبان ١٣٨٨
دور جديد اعدامهاي سياسي از روز چهارشنبه

 بپا بايد خاست

احسان فتاحيان، زنداني سياسي کرد روز چهار شنبه اعدام خواهد شد. پيش از اين تلاش فراواني صورت گرفته بود که جرائم گوناگوني را به وي تحميل کنند و در اين راه بيش از 3 ماه فشار شديد و شکنجه و حشيانه را تحمل کرد

  خبرهاي برگزيده - دوشنبه هجدهم آبان ١٣٨٨
گفتگو با مهندس مير حسين موسوي :

اينکه به مردم بگوييم علي رغم همه بدي ها و ضعف ها و فساد ها پشت حاکميت بايستيد؛ اين جوانمردانه نيست. نظام بايد مشکلات همه مردم را حل کند يا اينکه در جاهايي که نمي تواند کاري بکند، مردم قانع سازد. از تکنولوژي هسته اي تا سياست هاي اقتصادي و کارآمدي. مردم از اين نظام انتظار دارند.

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه هفدهم آبان ١٣٨٨
»روسيه بدقول است«

"بحث هايي که در رابطه با اس ‫۳۰۰ مطرح مي شود اگر موضع رسمي روسيه باشد نشاندهنده فصل جديدي از بدقولي آنهاست."

رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس، اين موضوع را "ماجراي کهنه اي" توصيف کرده و گفته است: "اگر (روسها) به پيمانشان عمل نکنند و مذاکرات به نتيجه نرسد اين مسئله نقطه منفي در روابط دو کشور خواهد بود."

  خبرهاي برگزيده - شنبه شانزدهم آبان ١٣٨٨
زنان و دختران اسير شده در ١٣ آبان را مخفيانه به بازداشتگاه مخوف خورين ورامين منتقل کرده اند

  جنايتي هولناک در راه است !؟

بايد براي اطلاع رساني به موقع و نجات اين قهرمانان جنبش به اقدامي عاجل و گسترده در سطح داخلي و بين المللي دست زد

روزنامه سبز:

 شماره:  ‫۴۹ ، ‫۵۰ ، ۵١، ۵۲، ۵٣، ۵۴

  خبرهاي برگزيده - جمعه پانزدهم آبان ١٣٨٨

دست کم ‫۴۰۰ شهروند بازداشت شده در اعتراضات روز ١٣ آبان ماه تهران به زندان اوين منتقل شده اند.

  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه چهاردهم آبان ١٣٨٨
بازداشت ولي الله عبدي پور از فعالان ملي در ١٣ آبان

 از تعداد و هويت بازداشت شدگان سيزده آبان و محل نگداري آنان خبر دقيقي در دست نيست اما شواهد نشان از بازداشتهاي بسيار گسترده با روشي بسيار خشونت آميز است . با اين حال هرچه از اين تجمعات زمان مي گذرد هويت برخي از بازداشت شدگان نيز آشکار مي گردد. ولي الله عبدي پور از فعالان ملي گرا از جمله بازداشت شدگان در شهر تهران مي باشد.

  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه سيزدهم آبان ١٣٨٨

 

 اخبار ١٣ آبان

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه دوازدهم آبان ١٣٨٨
بيانيه هاي دولت و مخالفان در آستانه ١٣ آبان

با نزديک شدن ١٣ آبان پليس ايران محدوديت هايي براي مراسم اين روز قائل شده اما مهدي کروبي به چنين محدوديتي بي اعتنايي نشان داده و همزمان اعتراضات دانشجويي نيز ادامه يافته است.

‫اطلاعيه سخنراني روز شنبه ۷ نوامبر:  جنبش مدني سبز ايران و آيندۀ آن به همراه پرسش و پاسخ

روزنامه سبز: ۴۳ ، ۴۴ ، ۴۵ ، ۴۶ ، ۴۷ و ‫۴۸

  خبرهاي برگزيده - دوشنبه يازدهم آبان ١٣٨٨
ترس، نگراني و واماندگي ارگانهاي رژيم کودتا

 دربرابر "خطر" ١٣ آبان آشکار است

دادسراي و انقلاب تهران با صدور اطلاعيه اي ضمن گراميداشت ١٣ آبان به عنوان روز ملي مبارزه با استكبار جهاني خواستار هوشياري بيشتر مردم در مراسم راهپيمايي اين روز تاريخي شد

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه دهم آبان ١٣٨٨
بيانيه چهاردهم خانواده هاي زندانيان سياسي: روز دوشنبه در برابر مجلس گرد هم خواهيم آمد

ما آزادي فرزندانمان را مي خواهيم. آزادي همسرانمان را. آزادي پدران و مادرانمان را. يک روز جدايي از آن ها حقي است که مسئولين نظام اسلامي از ما سلب کرده اند و ما اين حق مسلم خود را تنها موکول به آخرت نمي کنيم که دين اسلام، دين خاتم، پاسخ گوي حق و نياز امروز است و ما نياز امروزمان را همين امروز مطالبه مي کنيم.

  خبرهاي برگزيده - شنبه نهم آبان ١٣٨٨
گزارش ممانعت از برگزاري مراسم روز جهاني کورش

سد چند لايه نيروهاي امنيتي که با چندين دستگاه اتوبوس به منطقه منتقل شده بودند مجال هيچگونه برگزاري مراسم را براي حاضرين ميسر نساخت و حتي بيابانهاي منطقه توسط خودروهاي گشت نيروي انتظامي به شدت کنترل مي شد

بيانيه شماره ۱۴ ميرحسين موسوي

 در آستانه سيزدهم آبان

چيزي که ما مي‌توانيم از اين ماجرا بياموزيم آن است که خود دچار افراط نشويم. دير يا زود – بلکه به اميد خدا بسيار زود – مخالفان مردم صحنه را ترک مي‌کنند. آيا آن روز بايد کشوري تخريب شده براي ملت باقي بماند؟

گزارش کانون مدافعان حقوق بشر
از وضعيت حقوق بشر در ايران در بهار و تابستان ١٣٨٨

اين سازمان مردم نهاد در گزارش دو فصل بهار و تابستان با اشاره به وضعيت حقوق بشر در ايران، از برخوردهاي صورت گرفته با کنشگران مدني و شهروندان، به خصوص در جريان برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و حوادث پس از آن، انتقاد کرد. بر اين اساس کانون مدافعان حقوق بشر از مسئولان خواسته است تا به حقوق سياسي و مدني شهروندان ايراني از جمله آزادي بيان و آزادي تجمع احترام بگذارند.

  خبرهاي برگزيده - جمعه هشتم آبان ١٣٨٨
نامه ي سرگشاده به دبيرکل سازمان ملل

براي نجات جان محکومان به اعدام و الغاي احکام دادگاههاي نمايشي با توجه به شواهد و مدارک انکارناپذيري که در نقض فاحش حقوق بشر و آزار و شکنجه در زندانهاي جمهوري اسلامي وجود دارد از مقامات جمهوري اسلامي بخواهيد به در خواست سفر آقاي نوواک به ايران براي تحقيق در اين باره که از ماهها پيش بي جواب مانده است پاسخ مثبت دهند.

  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه هفتم آبان ١٣٨٨

دعوت به تظاهرات چهارشنبه ۱٣ آبان ازطرف روابط عمومي جبهه ملي ايران – اروپا ( آلمان)

اعتراض يک دانشجو

 در ديدار با آيت‌الله خامنه‌اي

اگر صدا و سيما مي توانست همان جور که تلويزيون فلان کشور غربى با يک سابقه و تجربه فراوان و با استفاده هاى هنرى، دروغ هاى خودش را راست جلوه مي دهد، واقعيات موجود کشور را درست منعکس کند، شما بدانيد امروز اميد نسل جوان، دلبستگى نسل جوان به کشورش، به دينش، به نظام جمهورى اسلامى اش، به مراتب بيشتر از حالا بود.

قطعنامه سياسي مصوب همآيش چهارم اتحاد جمهوريخواهان ايران:

براي تمکين حکومت به راي مردم، براي تامين حقوق شهروندان!

اتحاد جمهوري خواهان ايران به مواضع شجاعانه آيت الله منتظري و ايستادگي آقايان موسوي، کروبي و خاتمي در برابر کودتاگران ارج مي گذارد و ۹ مادۀ پيشنهادي آقاي موسوي را به سود آزادي و تحقق پيش شرط هاي انتخابات آزاد مي داند.

  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه ششم آبان ١٣٨٨
گزارش مشروح و تصويري از تجمع خانواده هاي زندانيان سياسي مقابل دادستاني تهران

جمعي از خانواده‌هاي زندانيان سياسي در اعتراض به بازداشت عزيزان دربندشان صبح امروز چهارشنبه ششم آبان ماه، مقابل ساختمان دادستاني تهران تجمع مسالمت‌آميز كردند.

روزنامه سبز

 شماره هاي: ۴۱  و  ۴۲

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه پنجم آبان ١٣٨٨
گزارش همايش بين المللي قفقاز در بستر تاريخ

" جعل تاريخ، جعل محدوده جغرافيائي، جعل نژاد، جعل زبان،‌جعل خط و حتي جعل اسامي سرزميني از جمله خيانت هائي است که در حق پيشينه منطقه قفقاز شده است "

  خبرهاي برگزيده - دوشنبه چهارم آبان ١٣٨٨
بيانيه خانواده‌هاي زندانيان سياسي: ششم آبان تجمع خواهيم کرد!

اين خانواده‌ها در بيانيه خود آورده‌اند که هدف از برگزاري اين تجمع، «اتمام حجت براي آزادي» عزيزانشان است.
آنها در عين حال هشدار داده‌اند که چنانچه مسئولان، «تظاهر به نديدن ما و نشنيدن پياممان» کنند، در مرحله بعدي دست به «تحصن» خواهيم زد.

احکام اعدام و غيرعادلانه را لغو کنيد

ديده بان حقوق بشر با انتشار بيانيه اي از قوه قضاييه ايران خواست که فورا احکامي را که توسط دادگاه انقلاب تهران از پايان سپتامبر تا کنون برعليه متهماني که به تحريک ناآرامي هاي بعد از انتخابات متهم شده اند لغو کند. اين احکام نتيجه دادگاه هاي غيرعادلانه اي است که متهمان از داشتن وکيل اختياري منع شدند.

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه سوم آبان ١٣٨٨
بيانيه سازمان دانش آموختگان ايران: جرم زيدآبادي اين است که متراکم‌ترين واحد اختيارات را به اندکي مسئوليت فراخوانده

سازمان دانش آموختگان ايران (ادوارتحکيم وحدت) با صدور هفتمين بيانيه خود پس از کودتاي 22 خرداد، نسبت به تحت فشار قرار گرفتن احمد زيدآبادي، دبيرکل اين سازمان براي اخد اعترافات اجباري پس از بيش از 40 روز بي‌خبري مطلق از او هشدار داده و همچنين ضمن محکوم کردن حمله به مهدي کروبي با اشاره به صدور احکام سنگين حبس براي فعالان سياسي زنداني،‌ تاکيد کرده است که ملت نخواهد گذاشت فرزندانش سالها در حبس بمانند.

‫گزارش ماهانه نقض حقوق بشر در ايران، مهر ۸۸

گزارش بخش بسيار کوچکي از موارد نقض گسترده، مستمر و برنامه ريزي شده حقوق بشر در ايران که توسط اين شبکه گرد آوري شده است

فعالين ايراني دفاع از حقوق بشر در اروپا و آمريکاي شمالي

  خبرهاي برگزيده - شنبه دوم آبان ١٣٨٨
رمز‌گشايي مجمع روحانيون مبارز از طرح خشونت‌طلبان عليه آيت‌الله موسوي خو‌ييني‌ها

مجمع روحانيون مبارز اعلام کرد که «خوف» آن دارد که سرنوشت انقلاب به سرنوشت «مشروطه» دچار شده و آزادي‌خواهان يا بر «دار» شده و يا در «تبعيد‌گاه» کشته شوند.

  خبرهاي برگزيده - جمعه يكم آبان ١٣٨٨
بيانيه تحليلي جبهه ملي ايران درمورد واگذاري اموال ملي و عمومي به بهانه خصوصي سازي
  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه سي ام مهر ١٣٨٨
اعزام پيمان عارف به دادگاه و تفهيم اتهامات جديد

اين فعال دانشجويي در مورد اتهام عضويت در جبهه ملي ايران نيز با استناد به اصل قانوني بودن جرم و مجازات، خواهان مشخص شدن عنصر قانوني بزه انتسابي از سوي بازپرس سبحاني گرديد و بر قانوني بودن جبهه ملي ايران تاکيد کرد.

  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و نهم مهر ١٣٨٨
پيام جبهه ملي ايران
شماره ‫۱۷۷ منتشر شد
نامه‌ي مجيد دري و پيمان عارف از زندان اوين به دادستان تهران: با کدام زندانيان سياسي ديدار کرده‌ايد؟

اعتراض داريم به شرايط دهشتناک نگهداري خود در سلولهاي انفرادي بندهاي امنيتي و بازجويي هاي آن ايام. بازجويي‌ها و بازجوياني که دست کم ضرب و شتم ايشان در مورد يکي از دو نگارنده اين يادداشت منجر به شکستن دندان او گرديده و تاکنون نيز حتي عليرغم امادگي پرداخت هزينه دندانپزشکي توسط قرباني خشم آقاي بازجو، زندان اوين نسبت به درمان و ترميم دندان شکسته هيچ اقدامي ننموده است.

روزنامه سبز

 شماره هاي:  ۳۸  ،  ۳۹  و  ‫۴۰

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و هشتم مهر ١٣٨٨
شکايت 'حدود ۱۰۰' نماينده مجلس ايران از موسوي

حميد رسايي، نماينده تهران در مجلس گفت: "نامه مذکور يک درخواست حقوقي است که در آن نمايندگان از ميرحسين موسوي به خاطر بيانيه ها و اقداماتي که به وارد شدن لطمات و صدمات به آبروي نظام و اموال عمومي و خصوصي مردم منجر شده است، شکايت کرده اند".

گزارش "جنبش همبستگي دانشجويان ايران" از شهر زاهدان
ماجراي پشت پرده انفجار در شهر "سرباز" استان سيستان و بلوچستان

  خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و هفتم مهر ١٣٨٨

تا زماني که مساله بحران قبول نشود و مردم اغتشاشگر ناميده شوند راه حلي پيدا نخواهد شد

متن کامل سخنان مهندس ميرحسين موسوي در اولين مصاحبه تصويري و اينترنتي وي

خانواده هاي زندانيان سياسي خطاب به مسئولان قضايي
در برابر صاحبان زور که استقلال قوه قضائيه را زيرسؤال برده اند سکوت پيشه کرده ايد

دهمين بيانيه خانواده هاي زندانيان سياسي در حالي که ‫۱۲۸ روز از بازداشت عزيزانشان مي گذرد، منتشر شد.

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و ششم مهر ١٣٨٨
حکم دادگاه را در باره فعالان سنديکاي نيشکر هفت تپه محکوم مي کنيم

اعضاي سنديکاي هفت تپه که جرمي به جز دفاع از حقوق غير قابل انکار همکاران کارگر خود ندارند، به آن دليل محکوم مي شوند که خواهان ايجاد تشکل و احقاق حقوق کارگران و جلوگيري از اجحاف به آنان و تعطيلي کارخانه و خصوصي سازي آن هستند.

  خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و پنجم مهر ١٣٨٨
اظهارات آيت الله منتظري
 در مورد انرژي هسته اي ايران

" در هر حال بايد بشريت و به ويژه مسلمانان در راه ممنوعيت قانوني و اجرايي چنين سلاح هايي از سوي هر کشوري با تضمين سازمان هاي معتبر و معتمد بين المللي پيشگام باشند."

به جاي سرکوبگران مردم را محکوم کرديد.
بدون اطلاع اظهار نظرنکنيد.
نامه مهدي کروبي به آيت‌الله نوري همداني

  خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و چهارم مهر ١٣٨٨
فضاي امنيتي بايد هرچه زودتر برچيده شود
هشدار مشترک ميرحسين موسوي و محمد خاتمي به حاکمان

حامد روحي نژاد زنداني محکوم به مرگ :
 دستگير شدم تا در آينده، قرباني نتايج انتخاباتم کنند

اين زنداني با بروز اعتراضات گسترده مردمي پس از انتخابات در ايران از سوي دستگاه امنيتي انتخاب و با وعده و تهديد مجبور ميشود نمايشي را در مقام مجرم در دادگاههاي حوادث پس از انتخابات ايفا کند

  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و سوم مهر ١٣٨٨
گزارش نهادهاي حقوق بشر ايراني به مناسبت ‫۱۰ اکتبر روز جهاني مبارزه براي لغو حکم اعدام
وضعيت اعدام در ايران

گزارش سال ١٣٨٨

براي کيوان صميمي

حالا کيوان صميمي از داخل بند دويست و نه زندان اوين نامه‌اي بسيار کوتاه نوشته خطاب به همه ما. اميدوارم خودش بداند اين نامه چه ارزشي براي تک تک ما دارد

  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و دوم مهر ١٣٨٨
افشاگري تکاندهنده يکي از عوامل رژيم

 که از رژيم روي گردان و در حال حاضرفراري مي باشد

من نه دنبال شهرت هستم و نه مظلوم نمائي. بلکه دنبال راهي هستم که بتوانم اعمال شرم آوري که درگذشته انجام داده ام را جبران کنم و بتوانم به مردمم خدمتي کنم

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و يكم مهر ١٣٨٨
گفتگوي حنا مخملباف با نرگس کلهر

نرگس کلهر، دختر مهدي کلهر مشاور محمود احمدي نژاد با فيلمي در محکوميت شکنجه در فستيوال حقوق بشر نورنبرگ آلمان شرکت کرده بود، حنا مخملباف در اين فستيوال با او درباره پيوستنش به جنبش سبز گفتگو ميکند.

سخنگوي كارگزاران از برنامه سپاه براي دستگيري رهبران سبز خبر داد
حسين مرعشي سخنگوي حزب كارگزاران سازندگي از برنامه بخشي از سپاه پاسداران براي دستگيري و از صحنه خارج كردن رهبران جنبش سبز خبر داد. سايت خبري "جوان فردا" كه توسط نزديكان مرعشي اداره مي شود متن مصاحبه روزنامه اعتماد با سخنگوي كارگزاران را منتشر و اعلام كرده است كه مصاحبه اي كه چند روز پيش در اعتماد منعكس شده بود به خاطر فشار بر مطبوعات "ناقص" بوده است.
  خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيستم مهر ١٣٨٨
هشدار محمد خاتمي در مورد سرنوشت جمهوري اسلامي

اگر حکومت با خواست مردم همسو نشود اين حرکت ادامه خواهد داشت، ولي با هزينه هاي بسيار زياد و البته مسلم است که اين حرکت از بين نخواهد رفت.

مطمئن باشيد نه مردم از اين راه برخواهند گشت و نه کساني که با همه وجود به اين راه اعتقاد دارند.

روزنامه سبز

 شماره هاي:  ‫۳۵ و ۳۶

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه نوزدهم مهر ١٣٨٨
آخرين سخنان و خواسته هاي بهنود شجاعي

صبا واصفي

هيچ کس نمي تواند خودش را جاي من بگذارد و تصور کند چه قدر سخت است. لحظه اي که مي بيني هم بندي هايت به دست و پاي ولي دم مي افتند و فايده اي هم ندارد.

برگي تکاندهنده

 از محرمانه ترين بخش بازجويي از سعيد امامي

«من از آغاز انقلاب تا به امروز سرباز گوش به فرمان نظام مقدس اسلامي و مقام ولايت بوده و هستم، هيچگاه بدون کسب اجازه و يا بدون دستورات مقامات عالي نظام کاري انجام نداده ام.

  خبرهاي برگزيده - شنبه هجدهم مهر ١٣٨٨
“شهروند آزاد”؛ آرزويي که مومني را راهي اوين کرد

عبدالله مومني نيمه شب اول تيرماه ۱۳۸۸، درست يک هفته پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري ايران در ساختمان ستاد شهروند آزاد در ميدان ونک تهران بازداشت شد، تا با آرزوي ايراني با شهرونداني آزاد، بار ديگر روزهاي تلخ اوين را تجربه کند.

محمد ملكي را آزاد و به بيمارستان منتقل كنيد.

 

درخواست فعالان سياسي و فرهنگي در نشست كميته پيگيري بازداشت‌هاي خودسرانه

  خبرهاي برگزيده - جمعه هفدهم مهر ١٣٨٨
جايزه صلح نوبل به باراک اوباما تعلق گرفت

کميته نروژي اهداء کننده جايزه صلح نوبل، باراک اوباما را بخاطر«تلاش فوق العاده اش در تقويت ديپلماسي بين المللي و همکاري ميان مردم جهان» شايسته دريافت اين جايزه اعلام کرد.

  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه شانزدهم مهر ١٣٨٨
پاسخ مهدي کروبي به اظهارات احمدي نژاد در مصاحبه با PBS امريکا

خشت اول چو نهد معمار کج تا ثريا ميرود ديوار کج

ادعاي مطرح شده در آن مصاحبه کذب محض و من کماکان بر پيگيري جنايت انجام گرفته که وجدان هر انسان آزاده اي را بدرد مي آورد، تاکيد دارم

  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه پانزدهم مهر ١٣٨٨
يک بعثي فرمانده نيروي مقاومت بسيج

محمدرضا ثماني (معروف به نقدي) در سال 1358 بعنوان معاود عراقي که ظاهراً توسط صدام از عراق اخراج شده بود از مرز ايران عبور و در شهر نقده سکني گزيد.

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه چهاردهم مهر ١٣٨٨
معلمان دربند را آزاد کنيد

بيانيه کانون صنفي معلمان به مناسبت روز جهاني معلم

دستگيري دبير کل و اعضاي کانون صنفي معلمان در روز جهاني معلم

«زنداني در ايران؛ بي‌حرمت و فاقد حقوق»

۷ تا ۱۳ اکتبر هفته‌ي جهاني «احترام و عدالت براي زندانيان» است. زندان در نظام کيفري ايران چه نقشي دارد؟ حقوق زندانيان تا چه حد در ايران رعايت مي‌شود و چرا شمار زندانيان در ايران بالاست؟ گفتگو با دکتر محمد سيف‌زاده

  خبرهاي برگزيده - دوشنبه سيزدهم مهر ١٣٨٨
نشانه ها حکايت دارد که حال دکتر ملکي در زندان وخيم است

خانواده دکتر ملکي: مقامات قصد حذف فيزيکي دکتر ملکي را دارند

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه دوازدهم مهر ١٣٨٨
سردار عراقي: تمام مسئوليت بر عهدۀ سپاه و بسيج بود

فرمانده سپاه پاسداران تهران بزرگ اظهار داشت که در خلال ناآرامي‌هاي پس از انتخابات رياست جمهوري، به مدت دو ماه از ۲۵ خرداد تا ۲۵ مرداد، مسئوليت کامل "برقراري نظم و امنيت" کشور بر عهده اعضاي سپاه پاسداران و بسيج بوده است.

  خبرهاي برگزيده - شنبه يازدهم مهر ١٣٨٨
خاطيان همچنان به فتنه گري مشغولند و عزيزان ما به جرم ناکرده در زندان

نهمين بيانيه خانواده هاي زندانيان سياسي

با درخواست مجدد آزادي عاجل همه عزيزان، مردان و زنان و جوانان دربند در پيشگاه مراجع عظام، علماي اعلام، انديشمندان و فرهيختگان و اساتيد و فرهنگيان و گروه هاي مرجع و همه مردم رشيد و آگاه کشورمان اعلام مي داريم که اگر اين درخواست ما همچنان توسط مسئولين ذي ربط بي جواب بماند، عليرغم ميلمان چاره اي جز مراجعه به مراجع بين المللي باقي نمي ماند

بازجوي ابطحي به سراغ رمضان‏زاده رفت

بعد از اخذ آخرين بازخواني پرونده توسط بازپرس، بازجوي عبدالله رمضان‏زاده تغيير کرده است. بازجوي جديد وي، همان بازجوي محمدعلي ابطحي است.

  خبرهاي برگزيده - جمعه دهم مهر ١٣٨٨
بازداشت اعضاي شوراي مرکزي و شوراي تهران دفتر تحکيم وحدت

‫ بيش از ۱۴ نفر از از اعضاي شوراي مرکزي و شوراي تهران دفتر تحکيم وحدت صبح امروز بازداشت شدند.

  خبرهاي برگزيده - پنجشنبه نهم مهر ١٣٨٨
مشکلات اسفناک بهداشتي ‫بند ۸ زندان اوين

‫اندرزگاه (بند) ۸ زندان اوين با توجه به انحلال بند سياسي اين زندان در سال ۸۶ محل نگهداري برخي از زندانيان سياسي همچون محمد صديق کبودوند (رئيس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان)، پيمان عارف (فعال دانشجويي و رضا ملک است.

بيش‫ از ۷ ماه از بازداشت موقت شبنم مددزاده مي گذرد؛
کمبود مدعي العموم مانع تشکيل دادگاه

شبنم مددزاده که شرکتي فعال در تحصن و اعتصاب غذاي ۱۲ روزه‌ بيش از ۱۲۰ تن از دانشجويان دانشگاه تربيت معلم تهران در خرداد ماه سال ۱۳۸۷ داشت، در پي اين تحصن بازداشت شد.

روزنامه نگاران به ناحق در زندانند

بيانيه انجمن دفاع از آزادي مطبوعات

به دنبال گذشت سه ماه از زنداني بودن تعدادي از روزنامه نگاران، انجمن دفاع از آزادي مطبوعات با صدور بيانيه اي در مورد وضعيت آنها ابراز نگراني كرد.اين بيانيه در شرايطي صادر مي شود که وضعيت هيچ يك از روزنامه نگاران بازداشتي مشخص نشده و اتهام دقيق آنها اعلام نشده است.

  خبرهاي برگزيده - چهارشنبه هشتم مهر ١٣٨٨
سعيد حجاريان پس از ۱۰۹ روز آزاد شد

سعيد حجاريان، عضو ارشد حزب مشارکت که در پي انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري دستگير شده بود، روز چهارشنبه پس از ۱۰۹ روز بازداشت با قرار وثيقه آزاد شد.

  خبرهاي برگزيده - سه شنبه هفتم مهر ١٣٨٨
رمز بهروزي همانا ايستادگي و مقاومت است
بيانيه دفتر تحکيم وحدت به مناسبت آغاز سال تحصيلي

دانشگاه امسال تلخ تر از هر سال گشايش مي يابد، که هنوز داغ هاي بسيار بر دل آن است. "اکنون ما مانده ايم و زندان هايي آباد و دانشگاه هايي ويران؛ قبرستان هايي پررونق و جامعه اي رنجور. امروز بهترين روزنامه آن است که بسته باشد، بهترين زبان آن است که بريده باشد، بهترين قلم آن است که شکسته باشد، و بهترين متفکر آن است که اصلا نباشد.

‫ادامه يافتن تجمعات اعتراضي خانواده هاي دستگير شدگان در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوين

ليست تعدادي از اسامي دستگيرشدگان ۲۷ شهريور ماه

حمايت فعالان سياسي، اجتماعي، فرهنگي و جامعه مدني

 از اقدام آيت‌الله منتظري و فراخوان مراجع و علما

« مراجع و عالمان ديني در پيشگاه خدا و مردم مسئولند»

  خبرهاي برگزيده - دوشنبه ششم مهر ١٣٨٨

احمدي نژاد باز هم در دانشگاه حاضر نشد؛ مراسم آغاز سال تحصيلي در دانشگاه تهران همراه با فريادهاي "مرگ بر ديکتاتور"

... "مجتهد واقعي منتظري صانعي"، "ندائيم، سهرابيم، ما همه يکصدائيم"، "کروبي بت شکن بت بزرگ بشکن"، "شکنجه، تجاوز ديگر اثر ندارد"...

کروبي خطاب به هاشمي:

 آنچه در خبرگان بايد مي‌شد؛ نشد

مهدي کروبي در نامه‌اي مهم به هاشمي نسبت به عملکرداو در مجلس خبرگان انتقاد کرد.

پاسخ شما به مردمي که از وظايف مجلس تحت رياست شما در شرايطي چنين خطير پرسش مي کنند، چيست؟

‫بيانيه شماره ١٣ ميرحسين موسوي

روز قدس نشان داد حيات جديدي که مردم انتخاب کرده‌اند امري گذرا نيست

مهران براتي: ادعاي رهبري منطقه، داشتن سلاح اتمي را ايجاب مي‌کند

گزينه جنگ چه از طرف اسرائيل و چه از طرف آمريکا يک گزينه بسيار جدي است و شايد اين تهديدات بر تغيير در نظام حکومتي ايران تأثيرگذار باشد.

روزنامه سبز

 شماره هاي:  ‫۲۹  و  ۳۰

  خبرهاي برگزيده - يكشنبه پنجم مهر ١٣٨٨
آقايان اشتباه مي‌کنند! اين ما هستيم که به دنبال مردم مي‌رويم نه آنها به دنبال ما

محمدرضا خاتمي: مشارکت يک تفکر است که بذر آن در دل جامعه پاشيده شده

روزنامه اعتماد در شماره امروز خود با دکتر سيدمحمدرضا خاتمي مصاحبه‌اي تفصيلي انجام داده که برخي قسمت‌هاي اين گفتگو امکان انتشار در روزنامه را نيافت. متن کامل اين گفتگو را که در اختيار پارلمان‌نيوز قرار گرفته بخوانيد...

سپاه پاسداران سهام هشت ميليارد دلاري مخابرات را خريد

در بزرگترين معامله تاريخ بورس ايران، پنجاه درصد شرکت مخابرات ايران به ارزش حدود هشت ميليارد دلار به چند شرکت وابسته به سپاه پاسداران فروخته شد.

اهداف و انگيزه‌هاي سپاه از تاسيس بانک

نخستين بانک وابسته به سپاه پاسداران ايران، به زودي فعاليت رسمي خود را آغاز مي‌کند. يک کارشناس اقتصاد، رخنه‌ي نظاميان در سيستم بانکداري ايران را بخشي از يک پروژه بزرگ سياسي و اجراي صوري اصل ۴۴ قانون اساسي مي‌داند.

  خبرهاي برگزيده - شنبه چهارم مهر ١٣٨٨
نامه همسر دکتر ملکي به رئيس قوه قضائيه

همسر دکتر محمد ملکي نامه‌اي خطاب رئيس قوه قضائيه منتشر کرد. به گزارش خبرنامه اميرکبير خانم ميرمعز ضمن تشريح بيماري‌هاي دکتر ملکي و وضعيت نامناسب جسمي وي خواستار انتقال دکتر ملکي 76 ساله، مسن ترين زنداني سياسي، به بيمارستان جهت معاينه شد.

 

‫اعتراضات گسترده خانواده هاي دستگيرشدگان ۲۷ شهريور و ليست جديدي از دستگير شدگان

  خبرهاي برگزيده - جمعه سوم مهر ١٣٨٨
ادعاي هفته‌نامه "دي‌تسايت - Die Zeit ": قالي‌باف جاي احمدي‌نژاد را خواهد گرفت

براساس گزارش هفته‌نامه آلماني "دي‌تسايت" کميسيوني با مشارکت وابستگان حکومت سرگرم تدوين طرحي براي برون رفت از بحران سياسي ايران است. "دي تسايت" مي‌نويسد که ممکن است در آينده نزديک قالي‌باف جاي احمدي‌نژاد را بگيرد.

‫گزارش ماهانه (شهريور ۱۳۸۸) در مورد نقض گسترده، مستمر و برنامه ريزي شده حقوق بشر در ايران
‫در اين گزارش بخش بسيار کوچکي از موارد نقض حقوق بشر در ايران را که توسط اين شبکه گرد آوري شده است به اطلاع مي رسانيم

فعالين ايراني دفاع از حقوق بشر در اروپا و آمريکاي شمالي

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه دوم مهر ١٣٨٨
احمد قابل: حاکميت در برابر مردم راهي جز عقب‌نشيني ندارد

مجلس خبرگان ايران از موضع سيد علي خامنه‌اي در برابر اعتراضات مردم حمايت کرد. در مراسم پاياني هاشمي رفسنجاني رئيس مجلس خبرگان حضور نداشت. احمد قابل، پژوهشگر ديني، غيبت آقاي هاشمي را مخالفت ضمني او با بيانيه خبرگان مي‌داند

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه يكم مهر ١٣٨٨
وضعيت نگران کنندۀ دکتر محمد ملکي در زندان

 فرنگيس حبيبي

 بيش از يک ماه از بازداشت دکتر محمد ملکي، رئيس دانشگاه تهران در دولت موقت و فعال ملي مذهبي مي گذرد. او که علاوه بر بيماري هاي ديگر دچار بيماري پروستات پيشرفته است، در اين يک ماه در سلول انفرادي بسر مي برد و تنها از مراقبت هاي ابتدايي پزشکي زندان برخوردار است که به دادن داروهاي آرامبخش محدود مي شود.

 

نامه ديگري از فرماندهان سابق جنگ به خامنه اي:

آدم منحرفي مثل شما ابداً راست نمي شود. با شمشير بايد شما را راست کرد…

بيانيه مشترک سبزهاي کلن

 و اتحاد براي ايران فراخوان همبستگي و ايستادگي ايرانيان برونمرزي در برابر دولت کودتا در ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۹

آيت الله منتظري: راه اصلاح براي حفظ جمهوري اسلامي بس دشوار است

آيت الله حسينعلي منتظري، از مراجع تقليد شيعه در قم، در نامه اي به ميرحسين موسوي از دشواري راه اصلاحات سخن گفته است.

خبرهاي برگزيده - سه شنبه سي و يكم شهريور ١٣٨٨
دستگيري ها و تجمع اعتراضي خانواده ها ي دستگير شدگان قيام در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوين همچنان ادامه دارد

‫ليست اسامي تعدادي از دستگير شدگان ۲۷ شهريور

روزنامه سبز جديد

 شماره هاي: ۲۴ - ۲۵ - ۲۶

خبرهاي برگزيده - دوشنبه سي ام شهريور ١٣٨٨

نامه اتحاد جمهوريخواهان

 ايران به سران حکومت هاي اروپا، آمريکا و کانادا

"ما مصرانه از شما مي خواهيم در حمايت از مردم ايران هنگام سخنراني آقاي احمدي نژاد درمجمع عمومي سازمان ملل متحد اجلاس را ترک کنيد. مردم ايران نظاره گر شما خواهند بود"

خبرهاي برگزيده - يکشنبه بيست و نهم شهريور ١٣٨٨
براي دفاع از حقوق و حرمت مردم ايران

 براي رساندن فرياد دادخواهي مردم ايران به جهانيان

 براي آزادي زندانيان سياسي

در دمونستراسيون بزرگ ايرانيان مقيم امريکا و سايرکشورها در برابر ساختمان سازمان ملل متحد شرکت نمائيم!

درپي احضار به دادگاه

کروبي: فرصت خوبي خواهد بود تا در دادگاه جنايت ها را بازگو کنم

جمعي از پزشکان و دندانپزشکان عضو هيات علمي دانشگاه بعدازظهر پنج شنبه با حضور در منزل حجه الاسلام و المسلمين کروبي با وي ديدار کردند.

راهپيمايي و تظاهرات درشهر کلن چهارشنبه 23.09.09

فراخوان شرکت در تظاهرات و راهپيمايي اعتراضي گسترده و جهاني ايرانيان عليه حضور محمود احمدي‌نژاد در سازمان ملل متحد

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و هشتم شهريور ١٣٨٨
شعار مرگ بر روسيه

بجاي شعار مرگ بر آمريکا و مرگ بر اسراييل

خبرهاي(ويدئويي) برگزيده - جمعه(روز قدس) بيست و هفتم شهريور ١٣٨٨
روز قدس در آينه رسانه ها

به رغم هشدارهاي داده شده درباره برگزاري تجمعات اعتراضي همزمان با برگزاري راهپيمايي روز قدس، از تهران و ديگر شهرهاي ايران خبر مي‌رسد که حاميان جنبش سبز و معترضان به نتايج انتخابات بار ديگر با حضور پرشمار در خيابان‌ها دست به تظاهرات زده‌اند.

روز قدس به مردم حمله نخواهد شد

جمعه ۲۷ شهريورماه ۱۳۸۸ ,

يادداشت وارده

از افراد درون نظام خبر مي رسد که گويا حکومت هيچ برنامه اي براي برخورد با مردم و سرکوب تظاهرات روز قدس ندارد. دليل اين امر، آنچنان که ما بين سرداران شايع است، چرخش غافلگير کننده روسيه در چند هفته اخير مي باشد.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و ششم شهريور ١٣٨٨
فراخوان جبهه ملي ايران- اروپا بلژيک

 براي شرکت در تظاهرات روز قدس در بروکسل

 هموطنان گرامي، جمعه 18 سپتامبر مصادف با روز قدس در ايران است. بجاست که تمام آزاديخواهان، با هر ديدگاه و ايدئولوژي، با شرکت در اين مراسم سبز نشان دهند که حکومت ديکتاتور و کودتاگر تنهاي تنهاست و ديگر در هيچ کجاي جهان پايگاهي ندارد. ما ايرانيان آزاده با حضور پرشور و يکرنگمان به دشمنان قسم خورده ايران نشان خواهيم داد که جاي جاي پهنه گيتي آرامش نخواهند داشت وبه همميهنانمان اميد ميدهيم که ذره ذره خاک کره زمين با شماست. وعده ما جمعه 18 سپتامبر برابر با 27 شهريور 1388 مقابل سفارت جمهوري اسلامي ساعت 18 تا 19

جبهه ملي ايران –اروپا(بلژيک)

فراخوان جوانان و دانشجويلن سبز کلن

در پشتيباني از حرکت آزادي خواهانه مردم ايران در روز قدس

 ايرانيان به کودتاچيان و دشمنان ملت هشدار ميدهند که مادام که ميهن مان دربند اسارت آنان است، برپائي روز قدس را به روزي براي گفتن يک نه بزرگ به اين اشغالگران خودي و داخلي در ايران و به حکومت قرون وسطائي فقيه ـ پاسدار بدل خواهند کرد.

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و پنجم شهريور ١٣٨٨

بيانيه سازمان دانش آموختگان ايران در خصوص محاکمه عبدالله مومني:
اتهامات بي‌اساس و واهي است

دلايل عنوان شده در دادگاه سند افتخار سازمان است

كانون مدافعان حقوق بشر: حركت ملي خشونت‌زدايي را سامان دهيم

کانون مدافعان حقوق بشر با انتشار بيانيه اي با توجه به بروز پديده خشونت در ابعاد مختلف و اشکال کهنه و جديد آن در ماه هاي اخير، پيشنهاد داد تا حرکت ملي خشونت زدايي سامان داده شود. به گزارش سايت کانون مدافعان حقوق بشر، در بيانيه اين سازمان مردم نهاد که خطاب به تك تك ايرانيان دلسوز با هر ايده، مرام و تفكر و در هر جايگاه و مقام و در هر گروه و نهادي نوشته شده، پيشنهادهايي براي خشونت زدايي در جامعه به روشنفكران و نهادهاي مدني، صنفي و حقوق بشري و احزاب و گروههاي سياسي، اجتماعي و اصحاب قلم و همچنين مسئولان امر داده شده است.

 

خانواده هاي دستگير شدگان به تجمعات اعتراضي خود در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوين ادامه ميدهند

خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و چهارم شهريور ١٣٨٨
ميزگردي با فعالان قديم و جديد جنبش دانشجويي
«نبايد تمام بار جنبش سبز را بر دوش دانشجويان گذاشت»

 مهدي عربشاهي، دبير تشکيلات دفتر تحکيم وحدت، مهدي اللهياري، نماينده دانشجويان آزادي‌خواه و برابري‌طلب، و فريدون احمدي، فعال دانشجويي در انقلاب ۵۷ در ميزگردي، وضعيت جنبش دانشجويي ايران در سال تحصيلي جديد را بررسي کرده‌اند.

خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و سوم شهريور ١٣٨٨
نامه مهدي کروبي خطاب به ملت ايران

محکمه واقعي در ميان مردم است و بايد به ميان مردم رفت و ديد که آنها چه کسي را محکوم مي کنند و چه کسي را صداي حق خواهي خود مي دانند

مهدي کروبي نامه ي سرگشاده اي را خطاب به ملت ايران نوشت. وي در اين نامه با اشاره به شرح مختصري از فجايع صورت گرفته در طي حوادث بعد از انتخابات به روند رسيدگي نامه خود در هيئت ويژه اعتراض کرد.

نامه آيت الله منتظرى به مراجع تقليد: سکوت سزاوار نيست

آيت الله العظمي حسينعلي منتظري در نامه اي خطاب به مراجع عظام تقليد، علماء قم ، نجف ، مشهد مقدس ،‏ ‏تهران ، اصفهان ، تبريز، شيراز و ساير بلاد اسلامى ضمن حکومت فعلي در ايران را «حکومت ولايت نظامي ناميد، و اعلام کرد که«همه مى‎دانند مدافع سرسخت حاكميت دينى و از پايه گذاران‏ ‏ولايت فقيه - البته نه به شكل مرسوم فعلى ، بلكه به گونه اى كه مردم او را‏ ‏انتخاب نمايند و بر كارهاى او نظارت داشته باشند - بوده ام و در راه تحقق‏ ‏آن در بعد علمى و عملى تلاش زيادى نموده ام ، اكنون در مقابل مردم آگاه‏ ‏ايران به خاطر ستم هايى كه تحت اين نام و عنوان بر آنان مى‎رود احساس‏ ‏شرمندگى كرده و خودم را در پيشگاه خداوند بزرگ مسئول و در مقابل‏ ‏خون هاى ريخته شده شهداى عزيز و تجاوزات به حقوق مردم بيگناه‏ ‏مورد عتاب مى‎بينم.»

خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و دوم شهريور ١٣٨٨
 دعوت مجمع روحانيون مبارز از مردم براي راهپيمايي روز قدس در اعتراض به حق کشي،محکوميت بيداد و اشغال

در حالي که پس از دعوت مهدي کروبي از مردم براي شرکت در راهپيمايي روز قدس، آيت الله خامنه اي جمعه گذشته از تبديل راهپيمايي روز قدس به راهپيمايي اعتراض آميز ابراز نگراني کرد، مجمع روحانيون مبارز اصلي ترين تشکل روحانيون حامي جنبش سبز با انتشار اطلاعيه اي از مردم ايران خواست در راهپيمايي روز قدس به عنوان«روز اعتراض به مظلوميت انسان در روزگار ما و محکوميت بيداد، اشغال و حق کشي»شرکت کنند.

 نامه همسرمحمد ملکي به بازپرس پرونده
درباره نگراني از سلامتي دکتر ملکي

خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و يكم شهريور ١٣٨٨
هشتمين بيانيه خانواده زندانيان سياسي: سه ماه از بازداشت‌هاي غيرقانوني مي گذرد

خانواده زندانيان سياسي در هشتمين بيانيه خود به ادامه نگهداري عزيزانشان در زندان اعتراض کردند.

خبرهاي برگزيده - جمعه بيستم شهريور ١٣٨٨
کروبي: با اين بگيروببندها از ميدان به در نمي‌روم

کروبي در نامه‌اي به رئيس جديد قوه قضاييه، ابعاد جديدي از پيگيري‌هاي صورت گرفته در خصوص جنايات پس از انتخابات را فاش کرد. حجت‌الاسلام مهدي کروبي در اين نامه مهم با اشاره به دستور فرمانده سپاه به وزير بهداشت دولت کودتا براي ارائه ندادن اسناد و مدارک پزشکي به مجروحان و مصدومان حوادث اخير، خواستار آن شده که لااقل قوه قضاييه زير سلطه نظاميان قرار نگيرد و تاکيد کرده است که با اين بگير و ببندها از صحنه بيرون نمي‌رود.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه نوزدهم شهريور ١٣٨٨
استقبال جبهه مشارکت از تشکيل "راه سبز اميد"

جبهه مشارکت ايران اسلامي با صدور بيانيه اي از تشکيل "راه سبز" اميد توسط ميرحسين موسوي استقبال کرده و مهمترين دست آورد اين انتخابات را"ظهور و بروز اراده ملي در بالاترين سطح و در فراگيرترين عرصه براي غلبه بر موانع و عوامل عقب ماندگي و در جا زدن کشور" عنوان نمود

‫اطلاعيه سازمان دانش آموختگان ايران: آيا عبدالله مومني زنده است؟

درپي ابراز نگراني شديد خانواده عبدالله مومني پس از گذشت ۳۵ روز بي خبري مطلق از سلامتي وي، و انتشار برخي شايعات نگران کننده، سازمان دانش آموختگان ايران (ادوارتحکيم وحدت) اطلاعيه‌اي  منتشر ساخت

علي جمالي عضو شوراي مرکزي سازمان دانش آموختگان: مؤمني سه ماه است در وضعيت اسف‌بار در زندان به سر مي‌برد

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه هجدهم شهريور ١٣٨٨
کميته پي‌گيري بازداشت‌هاي خودسرانه: بيماران زنداني را آزاد کنيد   -    اتهامات واهي و غيراخلاقي را کنار بگذاريد
موسوي:  مردم! مراقب باشيد شما را تحريک نکنند

مير حسين موسوي با صدور بيانيه‌اي دستگيري آقايان دكتر سيد عليرضا بهشتي، مهندس مرتضي الويري و سردار مقدم را محکوم کرد.

‫۱۵۲ تن از بزرگان دانش به رئيس قوه قضائيه ، جلائي پور را آزاد کنيد ‫

۱۵۲ نفر از اساتيد، مدال اوران المپيادهاي علمي و دانشجويان برجسته کشور در نامه اي خطاب به رئيس قوه قضاييه خواستار پيگيري وضعيت بازداشت شدگان و به خصوص جوانان دانشجوي دربند شدند. در اين نامه که به امضاي ۱۵۲ نفر از اساتيد و دانشجويان دکتري و کارشناسي ارشد و المپيادهاي علمي رسيده همچنين درخواست آزادي محمدرضا جلايي پور، برنده مدال طلاي المپياد ادبي در سال ۷۹، رتبه يک کنکور سراسرس در سال ۸۰ و دانشجوي ممتاز دکتري دانشگاه آکسفورد نيز مطرح شده است.

خبرهاي برگزيده - سه شنبه هفدهم شهريور ١٣٨٨
بازداشت مرتضي الويري، علي‌رضا بهشتي و پلمپ دفتر کروبي

ماموران دادستاني تهران دفتر مهدي کروبي را پلمپ و اسناد آن ضبط کردند. ماموران دادستاني همچنين مرتضي الويري و علي‌رضا بهشتي، نمايندگان کروبي و موسوي در کميته پيگيري زندانيان و آسيب‌ديدگان حوادث اخير را بازداشت کردند.

نيروهاي امنيتي کودتا اسناد جنايات را بردند  -   يورش به کميته پي گيري وضعيت آسيب ديدگان
خبرهاي برگزيده - دوشنبه شانزدهم شهريور ١٣٨٨
نامه سرگشاده ۳۳۰ روزنامه‌نگار به دادستان جديد تهران:
روزنامه‌نگاران زنداني را آزاد کنيد
بيانيه مجمع مدرسين و محققين در انتقاد از سخنان فرمانده سپاه:
سالم سازي نظام واجب تر از حفظ نظام است
روزنامه سبز جديد
 شماره: ‫‫‫‫۱۹
خبرهاي برگزيده - يكشنبه پانزدهم شهريور ١٣٨٨
کروبي با انتقاد از سخنان رييسي و انتشار يک نمونه از اسناد تاکيد کرد
مستنداتم را به کميته ويژه قوه قضائيه ارائه کردم

آماده ارائه ساير مستندات نيز هستم

بيانيه سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران در پاسخ به موج حملات و هتاکي هاي اخير عليه شخصيت هاي محبوب ملت
بيانيه جيهه مشارکت در واکنش به اظهارات غير مسئولانه فرمانده سپاه
مي خواهند از تعقيب محتمل خود به خاطر تقلب در انتخابات و جنايات پس از آن بگريزند
خبرهاي برگزيده - شنبه چهاردهم شهريور ١٣٨٨
‫بيانيه شماره ۱۱ ميرحسين موسوي خطاب به ملت ايران ‫

از تنهايي و آينده خود مي ترسند پس شما را مي ترسانند

خبرهاي برگزيده - جمعه سيزدهم شهريور ١٣٨٨
‫اسامي و مشخصات دقيق ۷۲ تن ‫از جانباختگان جنبش سبز

در اينجا اسامي و مشخصات دقيق ۷۲ شهيد جنبش سبز که تاکنون احراز هويت شده اند آمده است و تلاش ها براي شناسايي و تکميل اين ليست ادامه داشته و شهداء به اسامي ذکر شده در اين ليست ختم نمي گردد.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه دوازدهم شهريور ١٣٨٨
پيام جبهه ملي ايران

شماره ‫۱۷۶ منتشر شد

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه يازدهم شهريور ١٣٨٨
 نامه ‫۲۱۰ استاد و دانشجوي جامعه‌شناسي و علوم اجتماعي ايراني داخل و خارج از کشور

ضمن محکوم کردن تمام آن چه در وقايع انتخابات رياست جمهوري اسلامي ايران گذشته است، و در عين تقبيح قتل و خونريزي و ضرب و شتم جوانان پاک و برومند ايراني که تنها اعتراضي آشکار و قابل حل داشتند، و همراه با اعتراض به بازداشت و اعتراف‌گيري از سران احزاب اصلاح طلب کشور»، خواستار رفع محدوديت‌ها و آزادي هر چه سريعتر محمدرضا جلايي پور شده اند.

بيانيه جمعي از شاعران و نويسندگان ايران
در اعتراض به خشونت هاي رخ داده عليه مردم در وقايع اخير
خبرهاي برگزيده - سه شنبه دهم شهريور ١٣٨٨
نظام‌ سرکوبگر "خود ـ برانداز" و "خود ـ ويرانگر" است

پيروزي "قدرت حق" بر "حق قدرت " قطعي است

نهضت آزادي ايران، همچون گذشته، مشفقانه به حاکمان توصيه مي‌کند که، به جاي سرکوب و حذف نيروهاي سياسي ملتزم به قانون اساسي و تنگ کردن پيوسته فضاي سياسي، با قانونمداري وگسترش آزادي‌هاي سياسي و مدني، بقا ، انسجام و ثبات نظام را تضمين کنند. نيازي نيست که حاکمان در ميان نيروهاي صادق اصلاح طلب، روشنفکران، دانشجويان و روزنامه نگاران منتقد به دنبال عناصر برانداز و عوامل انقلاب مخملي بگردند؛ در واقع، پيامدهاي اقدامات سرکوبگرانه است که موجب سقوط و فروپاشي مي‌شود و اين بدان معنا است که چنين حاکماني خود عامل براندازي خويش‌اند

آخرين گزارشات از چندي زندانيان در بند

‫خانواده هاي فعالان سياسي و مطبوعاتي بازداشت شده بعد از کودتاي ۲۲ خرداد در حاليکه از يک سو نگران وضعيت نامشخص و بلاتکليف عزيزان دربند خود هستند، از سوي ديگر نظاره گردادگاههاي نمايشي هستند که توسط مباشران دولت کودتا برگزار مي شود. اين خانواده ها که برخي از آنها کوچکترين خبري از عزيزانشان ندارند و برخي ديگر به تماس هاي تلفني کوتاه دل بسته اند

خبرهاي برگزيده - دوشنبه نهم شهريور ١٣٨٨
شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات: استراتژي رعب‌آفريني و دروغ، پرده ديگري از بي خردي جنايت کاران

شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات در بيانيه اي با اشاره به «محدوديت‌ها و تهديد‌هاي گسترده جريان تماميت‌خواه» عليه احزاب اصلاح طلب و تاکيد براينکه«احزاب با سابقه و قانوني اين شورا همچون حزب مشاركت ايران اسلامي و سازمان مجاهدان انقلاب اسلامي در معرض بيشترين فشارها قرار دارند و بسياري از اعضا و فعالان گروه‌هاي سياسي آن با اتهامات ناروا تحت بازداشت‌هاي غيرقانوني قرار دارند»اعلام کرد که «اينگونه فشارها ما را از تعقيب اهداف و آرمان‌هايي كه در مسير تعالي ايران اسلامي و تامين حقوق و آزادي‌هاي مردم داشته‌ايم بازنمي‌دارد.»

روزنامه سبز جديد

 شماره هاي:  ۱۷  و  ۱۸

خبرهاي برگزيده - يكشنبه هشتم شهريور ١٣٨٨
يک هفته بي خبري از وضعيت دکتر محمد ملکي

از هفته گذشته که اعلام شد دکتر محمد ملکي به سلول انفرادي بند ۲۰۹ زندان اوين منتقل شده ، تاکنون هيچ خبري از وي در دست نيست و او تماسي با خانواده نداشته است.

خبرهاي برگزيده - شنبه هفتم شهريور ١٣٨٨
مهدي کروبي: هنوز سرنوشت بسياري از بازداشت شدگان نامعلوم است

مهدي کروبي با نگارش نامه اي سرگشاده به صادق لاريجاني رييس قوه قضاييه اعلام آمادگي کرد تا بخشي از مستندات خود را درباره آنچه روي داده به او ارايه کند و در صورت تامين امنيت آسيب ديدگان برخي از انها را به وي معرفي تا نسبت به احقاق حق انها اقدامات لازم انجام شود .

برگزارکنندگان دادگاه قرون وسطايي و استاليني بايد محاکمه شوند

بيانيه تازه سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران

تصفيه صادق ترين و وفادارترين کادرها و نيروهاي انقلاب و نظام در جريان است

از اعدام در زندان تا اعدام در خيابان: ٣۰ سال جمهوري اسلامي

جمعيت دفاع از زندانيان سياسي ايران - کلن

گرد هم آيي به مناسبت بيست ويکمين سالگرد قتل عام هزاران زنداني سياسي در جمهوري اسلامي در سال ۶۷ کلن – جنب کليساي دم- شنبه ۲۹ آگوست ۲۰۰۹.

حمايت از گردهم‌آيي کلن

پشتيباني جمعي از ايرانيان مقيم نوردراين وستفالن (کلن) از گردهم آئي جمعيت دفاع از زندانيان سياسي ايران ـ کلن

خبرهاي برگزيده - جمعه ششم شهريور ١٣٨٨
سرکوبگران جمهوري اسلامي مانع برگزاري مراسم خاوران شدند

امروز ماموران سرکوبگر رژيم خاوران و اطراف آن را به محاصره در آورده و به کسي اجاز رفت و آمد به خاوران را ندادند.

براي تغيير در صحنه مي مانيم

محمد خاتمي در ديدار با اعضاي جبهه اصلاحات

امروز هم سخن ما اين است که "شائبه بي‌اثر شدن رأي مردم در نظام بايد برطرف شود و اعتماد خدشه دار شده مردم به عنوان مهم‌ترين پايگاه و پشتوانه اعتبار نظام به سرعت ترميم شود

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه پنجم شهريور ١٣٨٨
بازگشايي دانشگاهها نزديكتر مي شود؛ نگراني ها افزونتر

نگراني از اين بابت كه دانشجوها خون تازه و انرژي‌مضاعفي را به جنبش "عدالت خواه و آزادي طلب ايرانيان" كه امرزه رخت سبز به تن كرده است، تزريق كند و دستان جسور و بي باك دانشجويان به عنوان قشر پيشروي جامعه ياريگر دستان ملتي باشد كه اين روزها بغض كرده و بهت زده شاهد شقاوت و شكنجه و جنايت سالوسگران است

فرهاد يزداني

‫سپاه پاسداران ۲۰ روز ديگر شرکت مخابرات ايران را مي خرد

‫بزرگ‌ ترين معامله تاريخ بورس كشور در ۱۸ شهريور برگزار مي شود و بنياد تعاون سپاه پاسداران قصد دارد دراين معامله بزرگ با تشکيل کنسرسيومي سهام ۵۰+۱ درصدي مخابرات ايران را خريداري کند.

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه چهارم شهريور ١٣٨٨
اين حكومت نه جمهورى است و نه اسلامي

آيت الله منتظري در پاسخ به روزنامه نگاران ، فعالان سياسي و مدني: حضرات براي رسيدن به مقاصد دنيوي چشم و گوش و دل بر حقايق بسته اند

افشاي تجاوزهاي جنسي مصداق بارز پاي بندي به آزادي بيان است!

بيانيه ي کانون نويسندگان ايران درباره‌ي افشاي تجاوز جنسي به زندانيان

سه بيانيه از شوراي فعالان ملي مذهبي

شوراي فعالان ملي مذهبي با صدور سه بيانيه جداگانه، به بازداشت محمد ملکي اعتراض کردند، خواستار رسيدگي قوه قضاييه به موضوعات مطرح شده از سوي مهدي کروبي شدند و از لزوم معاينه زيدآبادي توسط پزشکان مستقل سخن گفتند

روزنامه سبز جديد

 شماره هاي:  ۱۳ ۱۴  -  ۱۵

خبرهاي برگزيده - سه شنبه سوم شهريور ١٣٨٨
حزب مشارکت:چهارمين دادگاه نمايشي تلاشي ديگربراي مشروعيت بخشيدن به دولت برآمده از کودتا بود

يك بار ديگر به جريان حاكم هشدار مي دهيم كه به مسير قانون، عدالت و اخلاق بازگردند و از عقلاي موثر بر رفتار جريان حاكم مي خواهيم تا عواقب اين رفتار را به کساني که مست قدرت خويشند گوشزد كنند.

از بهارستان تا بهشت زهرا راهي نيست

تصاويري از قطعه ۳۰۲ بهشت زهرا بر سايت رسمي جبهه مشارکت ثبت شد و بار ديگر به ياد همه مردم شهر آورد که بازجوها به جز تجاوز مشغول زنده به گورکردن زندانيان نيز هستند

مسيح علي نژاد

خبرهاي برگزيده - دوشنبه دوم شهريور ١٣٨٨
ولايت فقيه بايد حذف شود

احمد قابل در ديدار با اعضاي انجمن اسلامي دانشگاه مازندران

اگر الان حاکمان به خواست مردم تمکين کنند، شايد مردم به يک رفراندوم کوچک بسنده کنند يعني محدود به همين خواسته هاي آقايان هاشمي و موسوي. اما اگر اينجا تمکين نکنند در ايستگاه بعدي معلوم نيست مردم بسنده کنند

ابراز نگراني خانواده ها از فشار بر زنان بازداشتي براي اعتراف به روابط غيراخلاقي

"فرياد اعتراضمان را نسبت به استمرار اين روند غيرقانوني بلند كرده پيش از همه مراجع بزرگوار و انديشمندان آزاده و نيز رئيس قوه قضائيه كه مسئول مستقيم همه اين بي قانوني‌ها به نام اسلام و دين است، مخاطب قرار مي دهيم"

دعوت به جلسه سخنراني

درگذرگاه تاريخ از‫ کودتاي ۲۸ مرداد ماه ۱۳۳۲ تا کودتاي ۲۲ خرداد ماه ۱۳۸۸

سفر تفصيلي پيرامون دو رخداد سياسي که روند دموکراسي و جامعه مدني را در ايران به نابودي کشاند.

از اعدام در زندان تا اعدام در خيابان: ‫۳۰ سال جمهوري اسلامي

جمعيت دفاع از زندانيان سياسي ايران - کلن

گرد هم آيي به مناسبت بيست ويکمين سالگرد قتل عام هزاران زنداني سياسي در جمهوري اسلامي در سال ۶۷ کلن – جنب کليساي دم- شنبه ۲۹ آگوست ۲۰۰۹

خبرهاي برگزيده - يكشنبه يكم شهريور ١٣٨٨

‫۲۰ روز بي خبري مطلق از عبدالله مومني

درحالي که قريب به بيست روز از ملاقات همسر و فرزندان عبدالله مومني سخنگوي دربند سازمان دانش آموختگان ايران با او مي‌گذرد، طي اين مدت آنها در بي خبري مطلق از وي به سر مي‌برند.

در مقابل کودتاگران متحد شويد

نامه صدها روزنامه نگار و فعال سياسي و مدني به مراجع تقليد و آقايان هاشمي رفسنجاني، محمد خاتمي، ميرحسين موسوي و مهدي کروبي

هشدار درباره اعتراف‌گيري‌ها از زنان

جبهه مشارکت ايران اسلامي نسبت به اعتراف‌گيري «اخلاقي» از «زنان پاکدامن» و برگزاري دادگاه‌هاي «ضربتي چند دقيقه‌اي» براي گروهي از فعالان سياسي هشدار داد.

خبرهاي برگزيده - شنبه سي و يكم مرداد ١٣٨٨
دکتر محمد ملکي با هجوم به منزل ايشان بازداشت شد

‫ساعت هشت و نيم صبح امروز شنبه ۳۱ مرداد، ۵ مامور اطلاعات به منزل دکتر محمد ملکي هجوم آورده و به گشتن کامل منزل پرداخته و نهايتا ايشان را دستگير کرده اند.

شنيدم در زمان خسرو پرويز  ..  گرفتند آدمي را توي تبريز

به جرم نقض قانون اساسي  ..   و بعض گفتمان هاي سياسي

حفظ نظام جز با احقاق حقوق ملت مقدور نيست

حزب كارگزاران سازندگي با صدور و انتشار بيانيه‌اي درحمايت از مهدي کروبي تاكيد كرد«حفظ نظام جمهوري اسلامي جز با احقاق حقوق ملت و اين امر جز با اجتماع خردمندان دلسوز نظام جمهوري اسلامي از همه طبقات و همه جريان‌هاي سياسي ممكن و مقدور نيست. »

 

هر بيست و پنج سال يک کودتا
گفت و گو با دکتر هرميداس باوند، استاد حقوق بين الملل در دانشگاه تهران

خبرهاي برگزيده - جمعه سي ام مرداد ١٣٨٨
گفت‌وگو با دکترحبيب‌الله پيمان، دبيرکل جنبش مسلمانان مبارز
‫جنبش سبز بيشتر شبيه نهضت ملي شدن نفت است تا انقلاب ۵۷
 فراخوان به گردهمايي و راهپيمايي ( آخن - آلمان )

هر شب ستاره اي به زمين مي کشند و باز

اين آسمان غم زده غرق ستاره هاست

کميته همبستگي با اعتراضات مردم ايران ـ آخن

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و نهم مرداد ١٣٨٨
چالش‌هاي سياست خارجي دولت دهم در داخل

مهمترين چالش سياست خارجي دولت دهم افزايش نفوذ در تدوين و هدايت خطوط اصلي روابط خارجي کشور و در نتيجه به دست گرفتن ابتکار عمل، به‌خصوص در ديپلماسي هسته‌اي و همچنين مناسبات با آمريکا است.

پنجشنبه شب، فرياد الله اکبر بر پشت بام‌ها

امشب (پنجشنبه) قرار است احمدي‌نژاد به اصطلاح گفت‌وگوي تلويزيوني با مردم داشته باشد. در همين حال گروهي از فعالان اينترنتي نيز از مردم دعوت کرده‌اند که همزمان با اين سخنراني، مردم بر پشت بام‌ها حاضر شوند و شهرها را از فرياد الله اکبر پر کنند.

روزنامه سبز جديد

 شماره هاي:۱۰  -  ۱۱  -  ۱۲

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و هشتم مرداد ١٣٨٨
بيانيه شماره ‫۶ خانواده هاي زندانيان

حمايت خانواده زندانيان سياسي از اقدامات شجاعانه مهدي کروبي:
آمران امور جاري در به پايان رساندن اشتباهاتي كه مرتكب شدند تعلل مي ورزند

خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و هفتم مرداد ١٣٨٨
بيانيه مشترک سازمان دانش آموختگان ايران و دفتر تحکيم وحدت در حمايت از کروبي

اين سازمانها با انتشار اين بيانيه‌ تاکيد کردند که کروبي و ساير رهبران جنبش اصلاحي مردم را در برابر موج توهين‌ها و تهديدات اخير تنها نخواهند گذاشت.

بيانيه جبهه مشارکت در حمايت همه جانبه از شيخ مهدي کروبي:

فرزندان امام و انقلاب اجازه انحراف جمهوري اسلامي را نخواهند داد

 شيخ اصلاحات آب در لانه عنکبوتي اقتدارگرايان ريخته است

ميرحسين موسوي طي نامه اي خطاب به کروبي نوشت:

نامه شما رسانه غيرملي و روزنامه‌هاي كودتاچيان را دستپاچه كرده است / اين همه دستپاچگي از خبرهاي وحشتناكي كه ما هنوز اطلاعي از آنها نداريم خبر مي دهد / اينهايي كه مرتكب جرم شده‌اند ايادي حكومت بوده‌اند

خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و ششم مرداد ١٣٨٨
افشاي سناريوي حکومت ايران درباره مرگ ترانه موسوي

در حالي که رسانه‌هاي دولتي ايران گزارش‌ها درباره‌ي مرگ "ترانه موسوي" را "شايعه" مي‌خوانند، مهدي کروبي در گفت‌وگوي مفصل خود با روزنامه‌ي اعتماد ملي، قتل اين دختر جوان را تاييد و سناريوي "مسئولان" درباره مرگ ترانه را افشا کرد.

بيانيه تعدادي از احزاب و تشکل‌هاي عضو کميته پي‌‌گيري بازداشت‌هاي خودسرانه

امضاء کنندگان اين بيانيه ضمن هشدار نسبت به عواقب سوء نقض حقوق شهروندان از سوي حاکميت خواستار توقف فوري اين روند و آزادي هرچه سريعتر کليه زندانيان سياسي و عقيدتي مي‌باشند

اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان دانشگاه‌هاي سراسر کشور (دفتر تحکيم وحدت) / جبهه ملي ايران / جنبش مسلمانان مبارز / حزب ملت ايران / سازمان حقوق بشر کردستان / سازمان دانش آموختگان ايران اسلامي (ادوارتحکيم وحدت) / فعالان طيف چپ

خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و پنجم مرداد ١٣٨٨
علماي حوزه‌هاي قم، اصفهان و مشهد: رهبر شرايط رهبري را از دست داده

جمعي از علما و فضلاي حوزه‌هاي علميه قم، اصفهان و مشهد در نامه سرگشاده‌اي به اعضاي مجلس خبرگان رهبري دغدغه‌هاي خود را با ايشان در ميان گذاشته‌اند و خواستار ارزيابي صلاحيت‌هاي آيت الله خامنه‌اي براي ادامه رهبري جمهوري اسلامي شده‌اند

خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و چهارم مرداد ١٣٨٨
تشکيلات «راه سبز اميد» را ايجاد مي‌کنيم تا حقوق مردم را استيفا کنيم

ميرحسين موسوي در ديدار با اعضاي جامعه پزشکي
 با برخوردهاي اخير، جا دارد انسان سر به زير خاک کند

‫بيانيه شماره ۵ خانواده زندانيان سياسي

خانواده هاي زندانيان سياسي با صدور بيانيه اي با بيان اينکه "فرياد استغاثه زندانيان بي گناه در زندان هاي جمهوري اسلامي دل هر انسان آزاده اي را به درد مي آورد" و با تاکيد بر ادامه تلاشهايشان، عملکرد قوه قضائيه در حوادث اخير را نقطه تاريکي در کارنامه نظام اسلامي ارزيابي کردند

خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و سوم مرداد ١٣٨٨
کودتاي ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ معروف‌ترين کودتاهاي تاريخ

اقدامات توطئه‌آميز براي براندازي حکومت‌ها، در همه‌ي دوره‌هاي تاريخي وجود داشته است. ولي «کودتا» به عنوان مفهومي مدرن، با مفهوم دولت ملي پيوند خورده است.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و دوم مرداد ١٣٨٨
مهدي کروبي: بهتر بود آقاي لاريجاني و بروجردي شتاب زده موضعگيري نمي کردند

من به مسئولان مي گويم که هيچ گاه اين فحاشي ها و انتقادات من را وادار به سکوت نخواهد کرد من در اين ‫۲۰ سال گذشته از اين حرف هاي درشت بسيار شنيده ام و تا زماني که زنده هستم از حقوق مردم دفاع خواهم کرد و شما نمي توانيد زبان ، دست و قلم بنده را بنديد

حمايت روشنفکران جهان از جنبش سبز ايران

‫به همت اکبر گنجي، جمع بزرگي از روشنفکران جهان، مانند يورگن هابرماس، مارتا نسبام، چارلز تيلور، نوام چامسکي، جوز راموز هورتا(برنده ي جايزه صلح نوبل در سال ۱۹۹۶)، نادين گورديمر(برنده ي جايزه ي نوبل ادبيات در سال ۱۹۹۱)، اورهان پاموک(برنده ي جايزه ي نوبل ادبيات در سال ۲۰۰۶)، ماريو وارگاس يوسا(رمان نويس مشهور پرويي)، رابرت بلا، شيلابن حبيب، کورنل وست، هيلري پتنام، بنجامين باربر، هاوارد زين، مايکل والزر، طلال اسد، خوزه کازوناوا، نانسي فريزر، مارشال برمن، جوشوا کوهن، فيليپ پتيت، ريچارد جي برنشتاين باامضاي نامه اي برخوردهاي حکومت جمهوري اسلامي با مردم را محکوم و از جنبش سبز مردم ايران، حمايت کردند.

روزنامه سبز جديد

شماره هشت

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و يكم مرداد ١٣٨٨
عملکرد صدا و سيما در جهت منافع بيگانگان است

مهندس موسوي در ديدار با اعضاي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات: آمريکا هم به اندازه اينها نمي‌تواند به ايران ضربه بزند

تاکيد سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران بر نقش دولت در جنايت‌هاي اخير در بازداشتگاه

شخص آقاي احمدي نژاد به عنوان رئيس شورايعالي امنيت ملي و آقاي محصولي به عنوان وزير کشور و رئيس شوراي امنيت کشور مسئول اجرايي اصلي اين حوادث ميباشند

‫بيانيه کانون مدافعان حقوق بشر:
‫اعترافات اخذ شده از متهمان فاقد اعتبار و ارزش قانوني مي باشد

از مسولان نظام جمهوري اسلامي ايران مي خواهيم كه هر چه سريعتر مقدمات آزادي زندانيان سياسي را فراهم و ناقضين حقوق مردم را تحت تعقيب و مجازات قرار دهند.

خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيستم مرداد ١٣٨٨
بيانيه شوراي ملي صلح

شوراي ملي صلح خواهان آزادي همه ي زندانيان سياسي از جمله تني چند ازهمكاران و اعضاي خود است: عبدالفتاح سلطاني، عيسي سحر خيز، كيوان صميمي، عبدالله مومني، سعيد حجاريان، مصطفي تاج زاده، كورش زعيم، كاك اميني

خبرهاي برگزيده - دوشنبه نوزدهم مرداد ١٣٨٨
‫اطلاعيه سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران درخصوص دومين جلسه محاكمه غيرقانوني معترضان به نتايج انتخابات اخير

قرار دادن نام فعالان سياسي در کنار برخي اعضاي سازمان مجاهدين خلق و سلطنت‌طلب‌ها در کيفرخواست، «بيش و پيش از هرچيز، سند رسوايي ترتيب‌دهندگان اين نمايش رسوا» است

همراه با ملت بزرگ و آگاه ايران عليه کودتا گران، به مبارزه براي دفاع از اصالت ها و ماهيت اسلامي و مردمسالار نظام ادامه خواهيم داد

خبرهاي برگزيده - يكشنبه هجدهم مرداد ١٣٨٨
نامه كروبي به هاشمي‌رفسنجاني پس از ده روز منتشر شد

به فجايعي که در زندان‌هاي جمهوري اسلامي رخ داده، رسيدگي کنيد

چنانچه حتي اگر يك مورد نيز صدق داشته باشد، فاجعه‌اي است براي جمهوري اسلامي كه تاريخ درخشان و سپيد روحانيت تشيع را تبديل به ماجراي سياه و ننگين مي‌كند كه روي بسياري از حكومت‌هاي ديكتاتور از جمله رژيم ستمشاهي را سفيد خواهد كرد.

مسئوليت جان زندانيان برعهده فرماندهان و گروگانگيران است
 دولت برآمده از کودتا غيرقانوني است نه ما

سازمان دانش آموختگان ايران (ادوارتحکيم وحدت) در واکنش به برگزاري دادگاه روز گذشته و حضور احمد زيدآبادي دبيرکل اين سازمان در آن و همچنين انتشار اخبار نگران کننده در مورد وضعيت جسمي عبدالله مومني سخنگوي اين سازمان، بيانيه‌اي منتشر و در آن تاکيد کرده‌ است «مسئوليت جان زندانيان برعهده فرماندهان و گروگانگيران است».

خبرهاي برگزيده - شنبه هفدهم مرداد ١٣٨٨
خبرهاي برگزيده - جمعه شانزدهم مرداد ١٣٨٨
جنبش صلح آلمان: تهديدهاي نظامي بس است!

برخي از شخصيت‌هاي علمي و پژوهشي جنبش صلح آلمان با انتشار بيانيه‌اي با عنوان "ما درباره‌ي تهديدهاي جنگي اسرائيل عليه ايران هشدار مي‌دهيم" از دولت‌آلمان خواسته‌اند، ارسال آتي زيردريايي ‌به اسرائيل رامتوقف سازد.

نامه‌ شوراي فعالان ملي ـ مذهبي به احزاب اصلاح‌طلب در مورد دادگاه فرمايشي

ما بر اين باوريم که هرگونه اعتراف و تجديد نظر در پشت ديوارهاي زندان و سلول‌هاي انفرادي و تحت فشار بازجوها، فاقد ارزش قانوني بوده و تنها نشان‌دهنده‌ي شرايط غيرانساني‌اي است که بازداشت‌شدگان در آن به‌سر مي‌برند.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه پانزدهم مرداد ١٣٨٨
شکاف‌ها در روحانيت شيعه عميق‌تر مي‌شود

اکنون روحانيت شيعه با يک انتخاب تاريخي مواجه‌ است: تبديل شدن به عوامل ايدئولوژيک يک حکومت ديکتاتوري نظامي يا ايستادن در کنار مردم با بازگشت به اصول و قواعد شرعي و قانوني، و فرهنگ اعتراضي شيعه.

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه چهاردهم مرداد ١٣٨٨
‫ بيانيه جبهه مشارکت در روز تحليف نمايشي: رفتار جمهوري اسلامي به حکومت‌هاي طاغوتي شبيه شده

سوگمندانه بايد گفت حکومتي که آمده بود تا پناه مردم باشد در مقابل ظلم و جور و اقامه کننده عدل، امروز فرياد عدالت خواهي مردم را با سرکوب پاسخ مي دهد و حکومتي که آمده بود درس آزادي و آزادگي به همه بندگان خدا بدهد امروز تحمل آزاديخواهي مردم را ندارد

هاله سحابي دختر مهندس عزت الله سحابي

 از فعالان زنان و عضو مادران صلح ايران را

 در ميدان بهارستان با ضرب وشتم دستگير کردند

گوشي جديد نوكيا N88

كه با همكاري جمهوري اسلامي ايران توليد شده است

خبرهاي برگزيده - سه شنبه سيزدهم مرداد ١٣٨٨
اعتراف آيت‌الله امامي کاشاني در مسجد جمکران:

نور ولايت فقيه کم‌ سو شده و نمي‌تواند مشکلات کشور را حل کند

آيت‌الله امامي کاشاني در سخناني در مسجد جمکران از امام زمان درخواست کرد هرچه سريع‌تر ظهور کند.

دعوت به تظاهرات در شهر کلن-آلمان

 در اعتراض به تنفيذ و تحليف دولت کودتايي احمدي نژاد و براي همبستگي با خانواده هاي کشته شدگان و زندانيان سياسي،

 تظاهرات بزرگي در شهر کلن برگزار مي شود.

پيام آيت الله العظمى منتظرى در اعتراض به برگزاري دادگاههاى فرمايشى ‏

‏‏اين گونه اقرارها و اعتراف گيرى ها كه متأسفانه سالهاست در جمهورى‏ ‏اسلامى رائج شده و در زندان هاى غير قانونى و با وارد نمودن فشارهاى روحى و جسمى گرفته‏ ‏ميشود، فاقد وجاهت شرعى و قانونى بوده و از منكرات و گناهان‏ ‏بزرگ به حساب مى‎آيد

کودتا و دادگاه هاي قرون وسطايي تنها دستاورد انقلاب مشروطه

بيانيه دفتر تحکيم وحدت در خصوص چهاردهم مرداد ماه سالگرد فرمان انقلاب مشروطيت و برگزاري محاکمات غيرقانوني

در آستانه چهاردهم مرداد ماه سالگرد فرمان انقلاب مشروطيت، دفتر تحکيم وحدت با انتشار بيانيه اي محاکمه غيرقانوني با ادعاي بي پشتوانه انقلاب مخملي را محکوم نموده و نگراني خود را از وضعيت بازداشت شدگان و نيز نحوه اعتراف گيري ها اعلام داشت

خبرهاي برگزيده - دوشنبه دوازدهم مرداد ١٣٨٨
نمونه اي از آنچه در سالروز اعلام مشروطيت از قهرمانيهاي مردم تبريز بجا مانده:

نامه جمعي از مردم تبريز و ديگر شهرها خطاب به نمايندگان مجلس :

در مراسم تحليف شرکت نکنيد!

‫ اطلاعيه سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران درباره محاكمه غيرقانوني معترضان به نتايج انتخابات اخير

بعد از برگزاري دادگاه غيرقانوني ونمايشي عده اي از معترضان به نتايج انتخابات اخير كه موجب رسوا شدن هرچه بيشتر كودتاچيان شد سازمان در اطلاعيه اي ضمن تاكيد برغيرقانوني بودن اين محاكمه فرجام آن را سقوط كشور دانست

مجمع روحانيون مبارز: مي خواهند افكار عمومي را منحرف كنند

مهمترين تشكل روحاني اصلاح طلب در واكنش به نمايش هاي اخير اقدام به انتشار بيانيه اي افشاگرانه در خصوص نيات صحنه گردانان رويدادهاي اخير پرداخته است

بيانيه مجمع مدرسين ومحققين در اعتراض به دادگاه نمايشي و تبليغاتي شخصيتهاي اصلاح طلب

‫‫اين مجمع با صدور بيانيه‌اي، ضمن تاييد دستگيري يک عضو خود «با وضعي اهانت‌آميز»، دادگاه روز شنبه را «نمايشي» ناميد و تصريح کرد: اين دادگاه مطابق اصول قانون اساسي و مدني فاقد وجاهت قانوني بوده و از درجه اعتبار ساقط است

طلوع مجدد جامعه ، افول مسلم نظام
آيا نا معادله دولت ـ ملت در ايران به نفع ملت در حال تغيير است؟

علي صارمي / سيد ظهور نبوي چاشمي / ميثاق يزدان نژاد

‫زندانيان سياسي بند ۳۵۰ زندان اوين ‫

کروبي با اشاره به دادگاه اصلاح طلبان
اين نمايش هاي خودساخته راهکار خروج از بحران نيست / مناظره اي در تلويزيون بگذاريد تا حقايق روشن شود

يعني اين افراد در زندان تنبيه شده و فکر و اعتقاد خود را تغيير داده اند ! يا اينکه آن زندان بان داراي نفس مسيحايي بوده و موجب شده که اين افراد تحت تاثير قرار بگيرند !

در «روز نکبت» درس تاريخ بياموزيم

 دولت‌هاي كودتايي عمر كوتاهي دارند

امروز «روز نکبت» است؛ روزي که رهبر نظام بر تقلب صورت گرفته در انتخابات و کودتاي پس از آن صحه مي‌گذارد و با انتصاب يک متقلب کودتاچي بي‌کفايت به عنوان رئيس دولت، تمام‌قد در مقابل يک ملت مي‌ايستد و هر ترديدي را در خصوص سلب عدالت از خودش برطرف مي‌سازد

خبرهاي برگزيده - يكشنبه يازدهم مرداد ١٣٨٨

‫بيانيه شماره ۴ خانواده زندانيان سياسي : به راستي آيا اين جمهوري اسلامي نبود كه در دادگاه ديروز محاكمه شد؟

ما خانواده هاي زندانيان سياسي معتقديم تمام اين نمايش، كه بر پاية سناريويي از پيش طراحي شده به صحنه برده شد، براي تحت الشعاع قرار دادن جناياتي كه در يك ماهه گذشته بر سر جوانان و مردم اين مرز و بوم آمد و نيز غافل شدن از حقي كه عده زيادي از مردم معترض معتقدند در انتخابات رياست جمهوري از آنان نقض شده، بود.

شيرين عبادي: «آقاي شاهرودي! ويرانه‌اي را که تحويل گرفتيد، ويرانه‌ترش کرديد!»

متن کيفر خواست از روي وبلاگ کسي برداشته شده که ۹ ماه است در زندان است و از مخالفان فعالان حقوق بشر در ايران بوده است

موسوي: دندان شكنجه‌گران واعتراف‌گيران به استخوان مردم رسيده است

‫بيانيه شماره ۱۰ مهندس ميرحسين موسوي در مورد دادگاه گروهي از فعالان نهضت سبز

سيد محمد خاتمي: دادگاه ديروز مغاير قانون اساسي بود -  نمايش‌هاي اينچنيني به ضرر نظام است

خاتمي با نمايشي خواندن آنچه روز گذشته تحت عنوان دادگاه متهمان حوادث اخير برگزار شد، اعترافات را فاقد اعتبار دانست و بر محاکمه مسببان جرم‌ها و جنايات رخ داده در بازداشتگاه‌ها تاکيد کرد.

روزنامه سبز جديد

 شماره پنج

خبرهاي برگزيده - شنبه دهم مرداد ١٣٨٨
 فراخوان ‫تجمع خانواده‌هاي زندانيان

 ساعت ۱۱ فردا (يکشنبه ۱۱ مرداد) جلوي دفتر رئيس قوه قضائيه ‫

‫خانواده هاي زندانيان قصد دارند فردا (يکشنبه) ساعت ۱۱ جلوي دفتر آيت‌الله هاشمي شاهرودي جمع شوند و اعتراض خود را به اين دادگاه فرمايشي و اعتراف‌گيري زير شکنجه اعلام کنند.
‫خانواده‌هاي زندانيان از آحاد مردم نيز خواسته‌اند که آنها را در اين حرکت حق‌طلبانه تنها نگذارند.
‫بر اساس اين گزارش، دفتر رئيس قوه قضائيه در اين آدرس قرار دارد: خيابان وليعصر، روبه‌روي خيابان جامي، خيابان پاستور شرقي، روبه‌روي مجمع تشخيص مصلحت نظام، دفتر آيت‌الله هاشمي شاهرودي

‫بيانيه چهارم ستاد ۸۸: رئيس‌جمهوري قانوني ايران، ميرحسين موسوي است
‫ستاد ۸۸ که از ستادهاي تبليغاتي حامي خاتمي و موسوي بوده است، با صدور چهارمين بيانيه خود، اعلام کرد که ميرحسين را رئيس‌جمهوري قانوني ايران مي‌داند و به شدت از اعتراف‌گيري‌هاي مخملي انتقاد کرد.
اين دادگاه رسوا، بي خاصيت و منزجركننده است

بيانيه جبهه مشارکت ايران اسلامي در خصوص دادگاه نمايشي کودتاگران

مصاحبه افشاگرانه با عليرضا بهشتي

گفت‌و‌گو با عليرضا بهشتي روز پنچ شنبه در چهلم شهداي انتخابات در دفتر کارش انجام شد.

نگراني عليرضا بهشتي از اوضاع اين روزهاي کشور نه تنها از چهره او بلکه زماني آشکارتر شد که گفت نگران مراجعانش و قرارهايي است که مي‌گذارد

موسوي: جنبش حق‌طلبانه مردم کوچکترين ارتباطي با خارج ندارد
سرشت جنبش مردم،جنبه مسالمت‌آميز دارد

شعار کليدي مردم در راه سبزي که برگزيده‌اند، "جمهوري اسلامي نه يک کلمه کمتر و نه يک کلمه بيشتر" است.

خبرهاي برگزيده - جمعه نهم مرداد ١٣٨٨
‫فيلم کوتاهي از تظاهرات جمعي از دليران ميهن درروز ۸ مرداد دراطراف مصلا - خيابان آپادانا

برخي از شعارها: ما بچه هاي جنگيم بجنگ تا بجنگيم -  رهبر ما قاتله ولايتش باطله - مرگ بر ديکتاتور

نامه ۱۲۰ آکادميسين و دانشجوي ايراني خارج از کشور خطاب به آيت‌الله شاهرودي: زندانيان سياسي را آزاد کنيد!
نامه نهضت آزادي به هاشمي شاهرودي

‫نهضت آزادي ايران با انتشار نامه اي سرگشاده، ضمن اعتراض به فشارهاي وزارت اطلات براي متوقف کردن"مختصر فعاليت" هاي اين حزب، با اشاره به اين که به حزب گفته اند تصميم نظام بر اين است که فعاليت هاي حزب متوقف شود، از وي پرسيده است، نظام کيست؟ مگر نظام چيزي جز قانون است؟

 نهضت آزادي خواهان رسيدگي به وضعيت اين حزب در دادگاه صالحه و بر اساس اصل ۱۶۸ قانون اساسي است.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه هشتم مرداد ١٣٨٨
بيانيه شماره سه خانواده زندانيان سياسي
 روزهاي سخت شهادت عزيزان هموطنمان به دست دژخيمان از خدا بي خبر را سپري مي کنيم

"هشدار مي دهيم و يادآوري مي نماييم كه همراهي و هم ياري اين جمع همبسته با همه خانواده هاي آسيب ديده و جريحه دار، به عنوان خانواده اي واحد و متحد تا تحقق كامل خواسته هاي قانوني ملت ايران حفظ خواهدشد."

خاتمي در ديدار با نمايندگان اقليت مجلس: بازداشتگاه غير استاندارد بود يعني چه؟ جنايت‌ها رخ داده و خون‌ها ريخته شده
غير استاندارد يعني چه؟ يعني مثلا هواکش آن درست نبود يا دستشويي‌ها تميز نبوده است؟خير! جنايت‌هايي رخ داده است؛ جان‌هايي باخته شده است و رفتارهايي با جوانان و زنان و مردان عزيز صورت گرفته است که وقتي در زندان‌هاي در دست بيگانگان صورت مي گيرد، همه برآشفته مي‌شوند و فرياد مي زنند.
فرزندان جنبش زنان را آزاد کنيد

‫۸۰۰ تن از فعالان جنبش زنان و فعالان مدني طي بيانيه اي خواستار آزادي فرزندان جنبش زنان شدند

روزنامه سبز جديد

 شماره چهار

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه هفتم مرداد ١٣٨٨
‫در خواست ‫روزنامه نگاران از رئيس قوه قضاييه براي آزادي همكاران خود

‫ ۱۶۹ تن از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران با ارسال نامه‌اي به رئيس قوه قضائيه،ضمن ابراز نگراني از وضعيت همكاران بازداشت‌شده خود، خواستار آزادي اين افراد شدند.

‌فقط تعداد همكاران بي گناه در بازداشت‌مانده ما اصحاب قلم و رسانه آنقدر هست كه ايران را به عنوان بزرگترين زندان روزنامه نگاران جهان بشناسند. از تعداد زنداني‌هاي انديشه و فكر درمي‌گذريم.

پاسخ آيت الله العظمى منتظرى به نامه جمعى از نخبگان و شخصيت هاى فرهنگى و سياسى
تصميم گيرندگان حوادث و فجايع اخير آيا تجربه حكومت شاه و ساير رژيم هاى استبدادى را از ياد برده اند؟

مردم ايران بسيار فهيم و دانا هستند و اگر‏ ‏خطاكاران واقعا مجازات نشوند قانع نمى شوند.

هشدار عبادي و عفو بين الملل

شيرين عبادي و آيرين خان، دبيرکل سازمان عفو بين الملل با انتشار بيانيه اي مشترک نسبت به وخيم تر شدن اوضاع در ايران هشدار داده اند.

خبرهاي برگزيده - سه شنبه ششم مرداد ١٣٨٨

 

ليست جان باختگان شناسايي شده به ٧٨ نفر رسيد

به عنوان نماينده‌ي مردم در بالاترين نهاد حکومتي، حاکمان را به قانون بازگردانيد

نامه‌ي نهضت آزادي به هاشمي رفسنجاني

بيانيه نزديک به ‫۱۵۰ تن از وکلاي دادگستري

 براي آزادي وکلاي بازداشتي

اعلام پشتيباني جبهه دمكراتيك ايران

 ازبرگزاري مراسم ٨ مرداد ياد بود جانباختگان راه آزادي

چهلمين روز شهادت ندا آقا سلطان و ديگر جانباخته گان جنبش دمکراسي خواهي مردم ايران را گرامي بداريم!

گرد هم مي آئيم تا شعله ي نداي آزادي خواهي هم چنان گرم و فروزان باشد.

روز پنجشنبه 30 ژولاي 2009، از ساعت 19 تا 21

جمعي از ايرانيان ايالت نورد راين وست فالن – آلمان

Bürgerzentrum Engelshof e. V. Oberstr. 96 51149 Köln - Porz Westhofen

کميته نداي ايران در هلند

مراسمي بخاطر گراميداست ندا و ديگر جانباختگان در چهلم ندا در آمستردام

زمان: جمعه، 31 ژوييه؛ ساعت 23:00 – 20:00

Beursplein، مکان: آمستردام

روزنامه سبز جديد

 شماره يک  -  شماره دو  -  شماره سه

خبرهاي برگزيده - دوشنبه پنجم مرداد ١٣٨٨
پيام حضور افراد کمسيون امنيت در زندان گوهردشت، شکنجه هاي وحشيانه زندانيان سياسي بود

‫بنابه گزارشات رسيده از بند ۱ زندان گوهردشت کرج،زنداني سياسي بهروز جاويد طهراني صبح امروز ساعاتي قبل ازبازديد افراد کمسيون امنيت با ضرب وشتم وحشيانه که منجر به خونريزي شديد قسمتي از بدن او شده بود همراه بود . و او را براي ساعاتي به سلولهاي انفرادي بند ۵ منتقل کردند. ‫

موسوي: چرا اينقدر مردم را آزار مي‌دهيد؟ آزادي کجاست؟
 اعياد، فرصتي براي بروز خلاقيت‌هاي نهضت سبز است

مردم از چنين جنايت هايي نخواهند گذشت؛ چه طور سران کشور از اين فجايع گريه نمي کنند؟

نامه ي جمعي از اعضاي هيئت علمي دانشگاه هاي تبريز به مهندس موسوي

جمعي از اعضاي هيئت علمي دانشگاه هاي تبريز با ارسال نامه اي به مهندس موسوي ، ضمن اعتراض به وقايع بعد از انتخابات و بازداشت دلسوزان و فرزندان انقلاب ، حمايت و همراهي خود را با مهندس ميرحسين موسوي در راه استقرار جمهوريت نظام اعلام داشتند.

خبرهاي برگزيده - يكشنبه چهارم مرداد ١٣٨٨
پيام شديداللحن آيت‌الله علي‌محمد دستغيب در پاسخ به بيانيه منتسب به اکثريت خبرگان
هاشمي وقتي جانشين امام را تعيين کرد خلاف نگفت، امروز خلاف مي‌گويد؟

آيت‌الله علي‌محمد دستغيب، از مراجع بنام شيراز و از اعضاي خانواده‌ي روحاني دستغيب، با صدور پيامي شديداللحن به نامه‌ي منتسب به اکثريت اعضاي مجلس خبرگان رهبري واکنش نشان داد و از آنها خواست عذرخواهي کنند و به خواست ملت برگردند.

شکوه يک طومار

در مراسم رونمايي طومار سبز معترضان به نتايج انتخابات رياست جمهوري ايران، نزديک به دويست نفر به مدت دو ساعت چوب هاي طوماري را با خود حمل کردند تا سرانجام تمامي طومار که بيش از هزار و پانصد متر طول داشت بدور ميدان بزرگ Champ de Mars در پاريس به نمايش در آيد.

آخرين روز اعتصاب غذاي فعالين سياسي در نيويورک و حضور گسترده جبهه ملي ايران- آمريکا در اين مراسم

سومين و آخرين روز اعتصاب غذاي فعالين سياسي در نيويورک روز جمعه ۲۴ جولاي با حضور پر شور بيش از ۵۰۰ نفر از ايرانيان برگزار شد.

خبرهاي برگزيده - شنبه سوم مرداد ١٣٨٨
سکوت نکنيد

نامه بزرگان اصلاحات به مراجع عام تقليد

جمعي از بزرگان اصلاحات با نگارش نامه به مراجع تقليد از انان درخواست کردند تا در برابر انچه بر مردم ايران مي گذرد سکوت نکنند و پيامدهاي زيانبار ان را به مسئولان گوشزد نمايند

کروبي خطاب به وزير اطلاعات

 اجساد کشته شدگان را به خانواده هايشان تحويل دهيد

آيا از آنچه در بازداشت گاههاي غير قانوني مي گذرد خبر داريد ؟

رفتار مأموران جمهوري اسلامي از صهيونيست‌ها هم بدتر است؛ حداقل آنها مراعات زنان را مي‌کنند

خبرهاي برگزيده - جمعه دوم مرداد ١٣٨٨
فراخوان اتحاد براي ايران

فردا (۳ مرداد - 25 July) روز جهاني اقدام براي حقوق بشر در ايران

‫حاميان روز جهاني اقدام عبارتند از: شيرين عبادي ؛ برنده جايزه صلح نوبل، جامعه دفاع از حقوق بشر در ايران(LDDHI)، کمپين بين المللي حقوق بشر در ايران، ديده بان حقوق بشر، گزارشگران بدون مرز، عفو بين الملل، فدراسيون بين المللي جامعه هاي حقوق بشر(FDIH)، ابتکار زنان برنده جايزه صلح

‫بيانيه «شوراي فعالان ملي- مذهبي» در دفاع از پيشنهاد همه‌پرسي و اعتمادسازي ملي

‫شوراي فعالان ملي- مذهبي با صدور بيانيه مهمي از سخنان هاشمي رفسنجاني درباره نقش راي مردم در مشروعيت حکومت تقدير کرد و ضمن حمايت از پيشنهادي خاتمي براي همه‌پرسي و اعتمادسازي ملي، خواستار تحقيق و تفحص يک جمع بيطرف و مورد اعتماد افکار عمومي از عملکرد نهادهايي همچون شوراي نگهبان، صدا و سيما و نيروهاي نظامي و شبه نظامي (بويژه لباس‌شخصي‌ها) در فرايند انتخابات اخير شد.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه يكم مرداد ١٣٨٨

 حمايت از تظاهرات جهاني شنبه ۳ مرداد (۲۵ ژوئيه)

‫ما همه با هم هستيم

ما امضاكنندگان زير از تظاهرات جهاني شنبه ۳ مرداد (۲۵ ژوئيه)، «روز همبستگي جهاني با جنبش مردم ايران»، حمايت مي‌كنيم و از همه هم‌وطنان خود در ايران و سراسر جهان مي‌خواهيم كه تا آن‌جا كه در توانايي‌شان هست در اين حركت سرتاسري شركت كنند...

آزادي اعضاي بازداشت شده جبهه ملي ايران

تمام اعضاي بازداشت شده جبهه ملي ايران در روز ۳۰ تير ۱۳۸۸ آزاد شده اند ولي کوروش زعيم از رهبران جبهه ملي و پيمان عارف عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملي همچنان در زندان هستند.

جبهه ملي ايران بارها خواستار آزادي تمام زندانيان سياسي و اعضاي جبهه ملي که از حوادث ۳۰ خرداد در اسارت بسر ميبرند شده است.

خبرگزاري جبهه ملي ايران

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه سي و يكم تير ١٣٨٨
موسوي: منشوري فراتر از جبهه و گروه سياسي تدوين مي‌کنيم
نبايد فرايند شکل‌گيري اين دولت فراموش شود

ميرحسين موسوي پيش از ظهر چهارشنبه در ديدار با جمعي از اهالي برخي از رسانه‌هاي کشور با اعلام اينکه اين منشور ظرف چند روز آينده منتشر خواهد شد، تاکيد کرد: مي‌خواهيم ظرفيت‌هاي مغفول قانون اساسي را عملياتي کنيم.

ليست جديدي از دستگير شدگان قيام مردم ايران

فعالين حقوق بشر و دمکراسي در ايران، يورش وحشيانه به مردم و مورد ضرب وشتم قرار دادن و دستگيري تعداد زيادي از قيام کنندگان را محکوم مي کند

پاپوش درست کردن براي مخالفان دولت را متوقف کنيد
زندانيان را براي متهم کردن اصلاح طلبان برجسته تحت فشارگرفتند

"اين وحشتناک است که وزيراطلاعات در مورد پخش اعترافات کساني صحبت مي کند که هفته ها بدون دسترسي به وکلاي خود در زندان بوده اند. اظهارات وزير نگراني وهراس ما از اينکه چنين اعترافاتي تحت فشار اخذ شده باشد را مورد تاکيد قرار مي دهد."

جواستورک معاون بخش خاورميانه وشمال آفريقا

خبرهاي برگزيده - سه شنبه سي ام تير ١٣٨٨

همآيش مردم براي بزرگداشت ۳۰ تير ۱۳۳۱ در ميدان ۷ تير

 

 بازداشت و ضرب و شتم گسترده مردم از سوي نيروهاي مزدور رژيم

انقلاب نکرديم که جوان‌ها را خون بريزيد و به سياهچال‌ها بفرستيد

نامه سرگشاده دکتر ايرج فاضل، استاد برجسته دانشگاه و وزير اسبق بهداشت

جبهه‌اي ملي و فراگير از معترضان تشکيل شود

سازمان دانش آموختگان ايران اسلامي (ادوار تحکيم وحدت) در سومين بيانيه خود پس از کودتاي ٢٢ خرداد با تاکيد بر لزوم پي گيري جنايات کودتاگران، از پيشنهاد تشکيل جبهه‌اي ملي و فراگير استقبال کرده و برگزاري رفراندومي در مورد دولت برآمده از کودتا را آغاز مسير احياي مشروعيت از دست رفته حاکميت دانسته است.

خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و نهم تير ١٣٨٨

 

 

چهلمين روز شهادت ندا آقا سلطان

 

‫روز پنج شنبه، هشتم مرداد در قطعه ۲۵۷

فيلم ويدئويي تيراندازي مستقيم مزدوران بسيجي و لباس شخصي کودتاچيان به مردم
موسوي: سنگها را بسته و سگها را گشوده ايد؛ هرچه سريعتر به اين بازي خاتمه دهيد
 ديدار ميرحسين موسوي با خانواده زندانيان سياسي

با مساله‌ي جديدي به نام بيداري ملت مواجه شده‌ايد؛ يک ملتي که دوباره متولد شده و به صحنه آمده تا از دستاوردهاي خود دفاع کند. با دستگيري‌ها و پرونده‌سازي‌ها نمي‌توان اين مساله را خاتمه داد. هر چه زودتر به اين بازي خاتمه دهيد و فرزندان ملت را به ملت برگردانيد.

پيشنهادات جنبش مسلمانان مبارز براي حل بحران

آزادي سريع زندانيان، تأمين حق آزادي تجمعات و تظاهرات، آزادي مطبوعات و رسانه‌ها، ارجاع رسيدگي به نتايج انتخابات به يک هيأت داوري بي‌طرف و منتخب مراجع و در نهايت عدم تنفيذ حکم رياست جمهوري تا زمان اعلام رأي هيأت داوري ...

خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و هشتم تير ١٣٨٨

مجمع روحانيون: تنها راه‌حل خروج از بحران کنوني، برگزاري همه پرسي است

 ساعتي پس از انتشار خبر اظهارات خاتمي درباره برگزاري رفراندوم درباره‌ي مشروعيت دولت، مجمع روحانيون مبارز نيز با صدور بيانيه‌اي تصريح کرد که: «برابر نص صريح قانون اساسي، تنها راه حل برون‌رفت از بحران کنوني، برگزاري همه‌پرسي از مردم است.»

خاتمي: مشروعيت دولت را به رفراندوم بگذاريد

 سيد محمد خاتمي در جلسه‌اي که عصر امروز (يکشنبه) با حضور خانواده چند تن از بازداشت شدگان و اعضاي شاخص مجمع روحانيون مبارز برگزار شد، خواستار برگزاري همه‌پرسي در خصوص مشروعيت دولت شد.

توطعه جديد کودتاچيان عليه مردم‌سالاري

آنان تصميم دارند با تضعيف نهادهاي هنوز "انتخابي" از جمله شوراهاي شهر، جمهوريت را سلب کرده و آن را به حکومتي که در آن تنها ولي فقيه درباره همه‌چيز تصميم مي‌گيرد، تبديل کنند.

دولت و مجلس در تلاش انتصابي کردن شهرداران

مهدي کروبي: من به عنوان عضو اين نظام از دروغ هاي واضح و نسنجيده اي که گفته مي شود شرمنده ام

 

تقلب و بي مهري ها در روحيه ما اثر ندارد

 اعتراضات خشمگينانه و ابراز نگراني خانواده ها در مقابل دادگاه انقلاب
 و ليست جديدي از دستگير شدگان

گزارشي از نشست تحليل آينده‌ي جنبش سبز در دانشگاه سواس لندن
صداي مردم، صداي خداست
خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و هفتم تير ١٣٨٨

اشکال مبارزات مردم در برابر کودتاچيان دگرگون ميشود!

اين نوشته در روزهاي اخير بطور گسترده بر زبانها و درحال پخش ميباشد

‫قطع برق سراسري ۳۰ تير، سه شنبه شب ‫

و پوستر الکترونيکي مربوط به اين خبر

 متحجران طالباني و پشتيبانان کودتا "حرف" ميزنند

 

آيت‌آلله محمد يزدي در پاسخ به اظهارات هاشمي:

- مشروعيت حکومت اسلامي از مردم نيست

- «فقيه ولي‌ امر» با «دستور الهي، ولي ‌امر» است

- اين که مي‌گوييد فضا را طوري آماده کنيد که هر کس حرفش را بزند، يعني چه؟

واکنش ها به سخنان هاشمي رفسنجاني در ايران

در حالي که چهره ها و احزاب جناح اصلاح طلب ايران از سخنان اکبر هاشمي رفسنجاني در نمازجمعه ۲۶ تير استقبال کرده اند، رسانه ها و چهره هاي هوادار دولت از اين سخنان انتقاد مي کنند.

‫شماره ۱۴ ، ۲۶ تيرماه ۱۳۸۸ ‫

حضورسبز ٢ ميليوني در نماز جمعه

دفتر پيگيري حقوق بازداشت شدگان اخير اعلام كرد

‫ شماره تلفن براي پيگيري خانواده‌ها

خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و ششم تير ١٣٨٨
نامه دختر آيت‌الله طالقاني به رهبران و پيشکسوتان انقلاب:  مردم را مي‌زنند و مي‌کشند

آيا در اين شرايط حساس و اضطراري که مردم به شما نياز دارند بجاي سرکشي به زندان‌ها و نهادهايي که در مقابل مردم قرار گرفته‌اند به تعطيلات تابستاني مي‌رويد؟

*** خبرهايي چند ***

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و پنجم تير ١٣٨٨
خطر جدي جان بهروز جاويد تهراني را تهديد مي کند

فعالين حقوق بشر ودمکراسي

 بهروز جاويد طهراني تنها زنداني بازمانده از قيام دانشجويان در تير ماه 1378 مي باشد. او بار ها توسط سعيد شيخان سربازجوي وزارت اطلاعات و پاسداران زندان گوهدشت کرج تهديد به حذف فيزيکي شد.

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و چهارم تير ١٣٨٨
بيانيه دفتر تحکيم وحدت در اعتراض به ادامه بازداشت فعالين سياسي و مدني و نقض گسترده حقوق بشر

دفتر تحکيم وحدت با اعلام انزجار نسبت به سرکوب گسترده ي فعالين مدني، سياسي، دانشجويي و همچنين کشتار مردم بي دفاع در خيابان ها، ادامه روند موجود را شکست پروژه ي انقلاب اسلامي ميداند و آغاز دولت دهم به اين شيوه خط بطلاني است بر تمامي آرمان ها و خواسته هاي مردماني که ۳۰ سال پيش حکومت مستبدانه ي پهلوي را ساقط کردند.

خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و سوم تير ١٣٨٨

نگراني از نحوه محاکمه پيمان عارف عضو سازمان دانشجويان و دانش آموختگان جبهه ملي ايران

‫پيمان عارف که در ۳۰ خرداد ماه توسط حفاظت اطلاعات نيروي انتظامي بازداشت شد به دليل وخامت احوال جسمي چند روزي در بيمارستان امام سجاد بستري و مجددا به محل نامعلومي منتقل شد

خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و دوم تير ١٣٨٨
دعوت جبهه ملي ايران به گردهمايي
 براي گراميداشت تمامي شهيدان راه آزادي ايران، از حماسه ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ ،حماسه نهضت مقاومت ملي، هشت سال دفاع ميهني، هجدهم تيرماه ۱۳۷۸ و ... تا حماسه هاي خونبار و سترگ خردادماه و تيرماه ١٣٨٨ که هر يک چامه اي سرشار از افتخار و اندوه است .

آيت‌الله بيات زنجاني در پاسخ به يکي از استفتائات:

 افراد بايد تلاش کنند فرد نامشروع و متقلب را از طرق مسالمت آميز، تغيير دهند و فردي که واجد شرايط است را روي کار آورند.

خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و يكم تير ١٣٨٨
‫حشمت اله طبرزدي : جان بهروز جاويد تهراني

 (از زندانيان کوي دانشگاه ۱۳۷۸) در خطر است ‫

يکي از دوستان بهروز به ما خبر داده که بهروز در سلول انفرادي است و شرايط جسمي اش بسيار بد است. او گفته بود به اقاي طبرزدي خبر بدهيد که وضعيت من بسيار بد است.

نگراني شديد از وضعيت بازداشت شدگان اعضاي جبهه ملي ايران

پيمان عارف از اعضاي سازمان دانشجويان و دانش آموختگان جبهه ملي ايران که از دانشجويان 3 ستاره نيز مي باشد توسط حفاطت اطلاعات نيروي انتظامي بازداشت شده است واکنون با محافظت نيروهاي امنيتي در بيمارستان سجاد بستري است.

محسن رضايي: وضعيت کنوني منجر به «فروپاشي» مي‌شود

محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام به مقام‌هاي ايران هشدار داد که جامعه کنوني و طرفداران «نظام»، دچار اختلاف شده‌اند و ادامه اين وضعيت جمهوري اسلامي را به سوي «فروپاشي» خواهد برد.

نامه‌ي سرگشاده جمعي از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به آيت‌الله خامنه‌اي

 آرزومي کرديم که‌اي کاش در دوران دفاع مقدس به خون خود غلتيده بوديم اما شاهد به خاک وخون غلتيدن کساني نمي‌بوديم که به دعوت شما به پاي صندوق‌هاي راي آمده بودند

شيرين عبادي خواهان ادامه‌ي همبستگي جهان با مردم ايران شد

شيرين عبادي برنده نوبل صلح در اجتماع ايرانيان کلن گفت که همدردي با مردم ايران در سراسر جهان بسيار قوي است. او خواهان تحريم تلفن‌هاي نوکيا شد و از ايرانيان خارج از کشور خواست جهانيان را در جريان تحولات ايران بگذارند.

وحشيگري پليس قبرس

 

 در برابرتظاهرات کنندگان ايراني - اعضاي جبهه ملي ايران قبرس

خبرهاي برگزيده - شنبه بيستم تير ١٣٨٨
اعلام اعتصاب و کناره گيري امام جمعه موقت قم!

آيت الله استادي: سخنان خودسرانه و کارهاي بيهوده، خدمت به رهبري نيست، خيانت است!

نامه مشترك خطاب به:

 رئيس ادواري شوراي اروپا آقاي فردريک راين‌فلد؛ كميسيون اروپا خوزه مانوئل باروسو؛ رئيس پارلمان اروپا آقاي هانس پوترينگ؛

موضع ما به عنوان ايرانياني كه در خارج از ايران اقامت دارند، اين است كه انتخابات 12 ژوئن بايد با حضور ناظران بين المللي تجديد گردد، اين يگانه موضع به لحاظ اخلاقي و سياسي قابل دفاعي است كه معتقدان به دمكراسي و حكومت قانون مي توانند اخذ كنند.

با کودتايي تمام عيار مواجهيم

سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي با صدور جديدترين بيانيه خود نسبت به ادامه بازداشت فعالان سياسي و ساير دستگير شدگان اخير اعتراض كرد.

آيت الله منتظري: ولايت کسي که با شرع و عقل و ميثاق‌هاي ملي مخالفت کند جائرانه است

 "[اگر چنين مسئولي] به زور يا فريب و تقلب بر آن منصب بمانند مردم بايد عدم مشروعيت و مقبوليت آنها را در نزد خود و برکناري آنان از منصب را با رعايت مراتب امر به معروف و نهي از منکر... و انتخاب مفيدترين و کم هزينه ترين راه ممکن ابراز داشته و بخواهند"

متن کامل نامه مهدي کروبي به هاشمي شاهرودي:

 تا قبل از پايان دوره مسوليت تان بازداشت شدگان را آزاد کنيد

جمعي از کارکنان وزارت کشور با انتشارنامه‌اي سرگشاده نسبت به تغيير و دستکاري آرا مردم در ستاد انتخابات کشور هشدار دادند.

خبرهاي برگزيده - جمعه نوزدهم تير ١٣٨٨

محققان ايراني: سرکوب مردم متوقف شود

۲۴۰ نفر از اساتيد، محققان و دانشجويان ايرانى در دانشگاه هاى مختلف اروپا، آمريكا، و كانادا، با صدور بيانيه اى برخوردها با معترضان به نتيجه انتخابات را محكوم كردند و خواستار توقف سركوب شدند.

شماره11  ، 18 تيرماه 1388

گزارش از تظاهرات بزرگ 18 تير : "تا خامنه اي کفن نشود ، اين وطن وطن نشود"

دادگاه اروپا تحريم بانک ملي لندن را تاييد کرد

 دادگاه اتحاديه اروپا دادخواست بانک ملي لندن براي آزادي اموال اين بانک را رد کرده است.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه هجدهم تير ١٣٨٨

اتحاديه‌ي اروپا ديگر به ديپلمات‌هاي ايران رواديد نمي‌دهد

بر اين پايه، ديپلمات‌ها و وابستگان دولت ايران، تا اطلاع بعدي رواديد تازه‌اي دريافت نخواهند کرد و رواديد‌هاي کهنه‌ي آنان نيز ديگر تمديد نمي‌شود. اگر چه درخواست رواديد ديپلمات‌هاي ايراني از سوي کشورهاي اتحاديه‌ي اروپا رد نمي‌شود، ولي رواديدي هم براي آنان صادر نمي‌شود.

*** خبرهايي چند ***

گزارش مفصلي از نشست اضطراري پارلمان اروپا درباره حوادث ايران

نماينده اسپانيا: من به ايران بارها سفر کرده ام. مردم ايران را مي شناسم. راننده تاکسي، بازاري، مردم عادي، همه تا آن جا که من مي شنيدم بر ضد رژيم احمدي نژاد صحبت مي کردند. همه حس فشار امنيتي داشتند. از اوضاع بد اقتصادي حرف مي زدند. فکر کردم چقدر محبوبيت احمدي نژاد کم است. مشتاقم پيشنهاد بدهيد چگونه مي توانيم به مردم ايران کمک کنيم.

پليس قبرس تظاهرکنندگان ايراني را مورد ضرب و شتم قرارداده

، چهارنفر را دستگير کرده و چند نفر ديگر را به بيمارستان روانه کرده است.

دستگيرشدگان با کمک وکلاي سازمان ملل آزاد شدند.

شماره10 ، 17 تيرماه 1388

خامنه اي و احمدي نژاد مردم ايران را به گروگان گرفته اند! ، سعيد حجاريان را کشته اند؟ ، محسن مخملباف در پارلمان اروپا

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه هفدهم تير ١٣٨٨

بيانيه تحليلي جبهه مشاركت ايران اسلامي در در اعتراض به تداوم بازداشت ظالمانه فعالان سياسي

كودتاگران عليه جمهوريت نظام به زعم خود مي خواهند با خارج كردن عناصر مومن و پاكباخته از فضاي اجتماعي، بنياد حركت عظيم و ريشه دار اصلاحات درونزا در ايران را ويران كنند

تذکرهاي خيلي مهم

براي کساني که تصميم دارند در راهپيمايي 18 تير شرکت کنند:

ظاهراً تظاهرات روز 18 تير اجتناب ناپذير است. پيشنهادي از بطن توده جوان و بدون رهبري مشخص است و به همين خاطر جلوگيري از آن نيز در اختيار کسي نيست.

محمد علي دادخواه هم بازداشت شد

بر پايه گزارشها، محمد علي دادخواه وکيل دادگستري وازاعضاي کانون مدافعان حقوق بشر چهارشنبه در دفتر وکالتش بازداشت شد.

به گفته محمدحسين آقاسي وکيل دادگستري در تهران، نيروهاي امنيتي با مراجعه به دفتر وکالت آقاي دادخواه سخنگوي کانون مدافعان حقوق بشر، او را همراه پنج نفر ديگر از وکلاي جوان بازداشت کردند.

فراخوان به شرکت در تظاهرات در مقابل پارلمان هلند، شهر لاهه

 برخيز که وقت اتحاد است

 تجمع روز پنجشنبه 18 تيرماه 1388 ، 9 ژوئيه 2009 ، ساعت 16:00

اعدام جوانان دستگير شده

با نام فروشندگان مواد مخدر

اين جوانان ندامت نامه امضا نمي کنند و در زندانها اعتراض هاي خياباني خود را پذيرفته و روبروي ماموران رژيم ايستادگي ميکنند.

مبارزه با فيلترينگ

از اکثر شهرهاي ايران گزارش مي رسد که از ظهر روز سه شنبه همزمان با نزديک شدن به روز 18 تير ماه همواره با کاهش سرعت اينترنت ، فيلترينگ شدت بيشتري گرفته است.

 براي دريافت نرم افزار ها ، پروکسي ها و حل مشکلات امنيتي خود مي توانيد از گروه مبارزه با فيلترينگ استفاده کنيد.

شماره9 ، 16 تيرماه 1388

نامه سرگشاده گروهي از شخصيت ها و روزنامه نگاران به آيت الله سيستاني: جماق داران بر ايران حاکم شده اند

فراخوان به شزکت در گردهمايي و راهپيمايي ايرانيان غرب آلمان ـ کلن

 به مناسبت دهمين سالگرد ۱۸ تير، ۹ ژوئيه در کلن

شرکت تک تک ما در اعتراض به حملات وحشيانه رژيم مي تواند عمر کودتا گران و سرکوبگران را کوتاه تر کند.

بيانيه مطالبه از شرکت مخابرات

براي عذرخواهي رسمي از پيشگاه ملت و پرداخت هزينه ها و خسارات وارده به مردم

خبرهاي برگزيده - سه شنبه شانزدهم تير ١٣٨٨

خبرهاي برگزيده - دوشنبه پانزدهم تير ١٣٨٨

نامه(انگليسي) سرگشاده خانم شيرين عبادي آقاي کريم لاهيجي و ...

به دبير کل سازمان ملل

 درباره اوضاع حقوق بشر در جمهوري اسلامي ايران

بيانيه اصلاح طلبان دگرانديش داخل کشور: هيچ حکومتي در تاريخ در نبرد با مردم پيروز نشده!

مردم اين سرزمين براي تحقق آزادي، دموکراسي و عدالت اجتماعي طي سي سال گذشته همه راههاي رسيدن به هدفهاي والاي انساني را تجربه کرده‌اند. بي‌شک تجربه مبارزات آنان در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري در بين روش‌هايي که براي ايجاد تحول در جامعه در پيش گرفته‌اند، کامل‌ترين آنها است.

شماره 7 چهاردهم تيرماه 1388

اخبار اختصاصي و مقالات

خبرهاي برگزيده - يكشنبه چهاردهم تير ١٣٨٨

سخنان کروبي در ديدار با فعالان ستاد انتخاباتي
"در معرفي عوامل فجايع اخير به مانند قتل هاي زنجيره اي عمل نكنيد"

 -----------------

ميرحسين موسوي در اولين گام سياسي پس از انتخابات حزب تاسيس مي‌كند

خرداد خونين، گزارش تفصيلي نقض حقوق بشر پس از انتخابات در ايران

‫آنچه در پي مي آيد، گزارش تفصيلي مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران در خصوص رويدادها، نقض حقوق بشر و اقدامات دستگاه امنيتي پس از انتخابات در محدوده زماني ۲۲ خردادماه تا ۱۲ تيرماه سال ۱۳۸۸ ميباشد.
 

فراخوان به شرکت در راه پيمايي هاي روز ۱۸ تير سالروز حمله به کوي دانشگاه

 ما بيشماريم  ما ميتوانيم ، وعده ما روز پنجشنبه ۱۸ تير ...

 جبهه ي متحد دانشجويي

 

ترانه معروف يکشنبه خونين

 

Going Green-Bloody Sunday' to Iranian Freedom Protesters

پيشنهاد وزير دادگستري پيشين کانادا: محاکمه احمدي‌نژاد در دادگاه بين‌المللي

وزير پيشين دادگستري کانادا در نشست شوراي هماهنگي سازمان‌هاي غيردولتي آلمان خواستار ممنوعيت سفر خارجي براي محمود احمدي‌نژاد و محاکمه وي در ديوان‌عالي بين‌المللي شد. وي برخورد با احمدي‌نژاد را وظيفه کشورهاي دموکرات دانست.

حد کنترل دولت ايران بر اينترنت مصاحبه با يک کارشناس

جنبش اعتراضي در ايران براي خبررساني و خبرگيري چنان استفاده‌اي از اينترنت مي‌کند که شگفتي جهاني را برانگيخته است. آيا دولت مي‌تواند اينترنت را به کنترل کامل خود در آورد؟ مصاحبه‌اي در اين مورد با

مهندس محمود تجلي‌مهر

خبرهاي برگزيده - شنبه سيزدهم تير ١٣٨٨

اسناد تخلف ها و تقلب ها

بخش اول، دوم و سوم گزارش تفصيلي کميته صيانت از آراي ميرحسين موسوي

خبرهاي برگزيده - جمعه دوازدهم تير ١٣٨٨

نام و مشخصات قاتل ندا آقا سلطان

 اختصاصي آژانس خبري کوروش

 فردي که ندا را به قتل رساند کارمند حراست وزارت کشور بود و اسلحه اي که ندا با آن به قتل رسيد کلت 45 با کاليبر 9 ميليمتر بود .

سازمان ملل به ايران نماينده حقوق بشر بفرستد

شيرين عبادي، حقوقدان ايراني، از دبيرکل سازمان ملل متحد خواست تا نماينده‌اي شخصي براي تحقيق در مورد پايمال شدن حقوق بشر در جريانات پس از انتخابات رياست‌جمهوري در ايران منصوب کند.

کتاب 50 نکته اساسي

 درباره مبارزه مسالمت آميز منتشرشد

رويکردي استراتژيک به تاکتيک هاي هر روزه

ابوالفضل عابديني بازداشت شد

ساعت 9 صبح روز جاري سه شنبه مورخ 9 تيرماه ابوالفضل عابديني نصر روزنامه نگار آزاد و مسئول روابط عمومي مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران بازداشت شد.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه يازدهم تير ١٣٨٨

از الله اکبر مقدس و انقلابي تا الله اکبر نامقدس و غيرانقلابي

حال که نظر شوراي نگهبانِ انتصابي ولي فقيه اعلام شد، حتما فرياد الله اکبر مردم در اعلام عدم پذيرش اين حکم که به بازي گرفتن راي آنها و انتخابشان است، شب به شب رساتر و پردامنه تر خواهد شد. مسلما اين صدا نه تنها در گوشه و کنار شهر تهران که در همه جاي شهر و روستاهاي سراسر ميهن عزيزمان طنين انداز خواهد شد

فراخوان براي شرکت در تظاهرات بروکسل

همميهنان گرامي

- براي پشتيباني از حقوق و پيکار دموکراتيک ملت ايران - براي اعتراض به کشتار و حبس مبارزين داخل - براي اعتراض به دروغ بزرگ انتخاباتي ولي فقيه - براي جلوگيري از استقرار دولت کودتا - براي ابطال نتايج انتخاباتي دروغين شوراي نگهبان - براي انتخابات آزاد در ايران

در تظاهرات روز شنبه 4 ام ژوئيه 2009، در بروکسل، مقابل شوراي اروپا شرکت کنيم.

شوراي عالي جبهه ملي ايران- اروپا

دور تازه اعترافات در جمهوري اسلامي

 سلاح مردمان همه نور و نيکي باشد، سلاح شما همه فريب و دروغ!

بيانيه تحکيم وحدت

 در خصوص سرکوب‌هاي اخير و سناريوي اعترافات اجباري

شايان ذکر است که بنابر مشاهده شاهدان، ماموران امنيتي هنگام بازداشت آقاي عبدالله مومني ايشان را شديدا مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند و اين در حالي است که خانواده‌هاي کليه بازداشت شدگان در نگراني و بي خبري به سر برده و سلامت جسمي دستگيرشدگان به دغدغه‌اي جدي تر از بهره‌مندي آنان از حق برخورداري از يک دادرسي عادلانه بدل شده است.

کشف چهار صندوق راي انتخابات رياست جمهوري در جريان بازديد استاندار و امام جمعه شيراز

تحويل جسد فقط به شرط مصاحبه نمايشي در صدا و سيما وشکايت از ميرحسين موسوي

روزنامه سبز شماره 5 منتشر شد

رئيس جمهور منتخب تشکيلات مستقلي راه اندازي ميکند و صاحب تلويزيون مستقل در خارج از کشور خواهد شد

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه دهم تير ١٣٨٨

سخنراني تاريخي سيدمحمد خاتمي در وصف شرايط حاکم بر کشور

"پاسخ حکومت به اين حرکت بزرگ مردمي چه بود؟! ريختن خون مردم، امنيتي کردن فضاي جامعه و اتهام‌زني به خيرخواهان نظام"

"کودتاي مخملين عليه مردم صورت گرفته است"

بيانيه شماره 9 مهندس ميرحسين موسوي

 در مورد اعلام تاييد نتايج انتخابات رياست جمهوري توسط شوراي نگهبان

من نمي توانم بر سر حقوق و آراي پايمال شدة مردم معامله يا مصالحه کنم. مسئله جمهوريت و حتي اسلاميت نظام ماست. اگر در اين نقطه ايستادگي نکنيم، ديگر تضميني نداريم که در آينده با حوادث تلخي نظير آنچه در انتخابات کنوني گذشت روبرو نباشيم.

بمب کاغذي

باطو م نمي خورد، ضد گلوله است، دستگير نمي شود، زنداني وشکنجه نميشود، بدون هزينه است، همه کس با توان کم قادر به انجام آنست، مداوم و هميشه قابل تکرارست، ...

روزنامه سبز شماره 4 منتشر شد

سقوط آزادي به حاکميت شلاق و زندان و گلوله

ترانه آزادي فرشيد امين

Freedom  Farshid Amin

خبرهاي برگزيده - سه شنبه نهم تير ١٣٨٨

كروبي با نگارش نامه اي به ملت اعلام كرد :
اين دولت را مشروع نمي دانم .
 در هر شرايطي و با هر امکاني به مبارزه ادامه خواهم داد .
 اماده همكاري با افراد و گروههاي تحول خواه هستم
.

جبهه مشارکت ايران اسلامي، نتايج انتخابات را غير قابل قبول داست:
عملا انتخابات در کشور بي معنا شده است و مردمسالاري هويت خود را از دست داده است.

بيانية سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران به مناسبت اعلام صحت نتايج انتخابات رياست جمهوري دهم از جانب شوراي نگهبان
دولت برآمده از انتخاباتي که ملت صحت آن را نپذيرفته و بر ابطال آن پاي مي فشارد، فاقد مشروعيت و وجاهت قانوني است. به مبارزه قانوني عليه دولت غيرقانوني ادامه مي دهيم.

*** خبرهايي چند ***

نطق مهم سيد محمد خاتمي در جمع اعضاي کمسيون امنيت ملي:

 فضا طوري باشد که در آينده مطمئن باشيم مردم به عرصه مي‌آيند

:«فضاي امنيتي و نظامي کنوني نيز بايد تغيير بکند و جامعه را به سوي آرامش برد. و معتقدم هنوز هم همه راه‌ها بسته نيست.»

فراخوان جبهه ملي ايران اروپا-بلژيک

براي شرکت در تظاهرات شنبه 4 ژوئيه ساعت 16 در برابر کميسيون و شوراي اروپا

 بروکسل- بلژيک

بيانيه شجاعانه 30 سينماگر و هنرمند کشور

«چرا بايد اقتدار نظامي را جاي اقتدارمنطق نشاند، آن هم در برابر مردمي كه بخش عمده آنها نسلي است كه همين جا و در همين سه دهه به دنيا آمده و انديشه هايش نتيجه منطقي ِ مشاهده و تجربه هاي رويدادهاي همين ۳۰ سال است و هيچ تهمتي به آن نميچسبد .»

دردنوشته اي از آنچه در كوچه قبا گذشت:هفتم تير، دوباره خون گريست بزن، محکم بزن، اما نخند

افشاي تکميل پروژه کودتا توسط مجاهدين انقلاب

خبرهاي برگزيده - دوشنبه هشتم تير ١٣٨٨

ناخرسندي سياستمداران آلمان از معامله‌ي زيمنس با دولت ايران

دولت ايران از فن‌آوري شرکت آلماني زيمنس، براي کنترل و سرکوب اپوزيسيون ايران استفاده مي‌کند. اکنون در آلمان سياستمداران ناخرسندي خود را از اين مساله بيان مي‌کنند.

روزنامه سبز شماره 3  منتشر شد

هيئت ويژه رسيدگي يه پرونده زندانبان کودتا متشکل از عاملان و قتل هاي زنجيره اي و کشتار زندانيان سياسي و سعيد مرتضوي

هشدار امنيتي براي دارندگان وبلاگ:

 سايت آماري "وبگذر" که برخي از آن در وبلاگ خود بعنوان شمارشگر و ثبت آمار استفاده مي کنند، مستقيما توسط وزارت اطلاعات راه اندازي شده و اداره مي شود. هرگونه تحرک شما در فضاي مجازي بوسيله کدهائي که اين سايت در اختيار شما مي گذارد تا در وبلاگ خود قرار دهيد، مستقيما به اين سايت منتقل مي شود. سريعا به بخش تنظيمات وبلاگ خود رفته و با حذف کدهاي اين سايت، آنرا غير فعال کنيد. در صورت نياز مي توانيد از نمونه هاي خارجي استفاده کنيد. آدرس اين سايت : http://www.webgozar.com

رضايي: در صندوقهايي 70% آرا بايک‌خودکار و يک‌خط!

ما که علم غيب نداريم، شوراي نگهبان هيأتي را مسئول تحقيق و پيگيري ميکند و سخنگو اعلام ميکند، تخلفي صورت نگرفته ، قابل فهم نيست، شايد برخي آقايان علم غيب دارند!

روزنامه سبز شماره 2 منتشر شد

هدف دلسرد کردن مردم و راندن آنها از صحنه است، نبايد در اين دام افتاد

خبرهاي برگزيده - يكشنبه هفتم تير ١٣٨٨

اولين سخنراني هاشمي رفستجاني پس از وقايع اخير:

 عوامل مرموزي عامل ايجاد شکاف ميان مردم و نظام هستند

ايلنا: رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با توجه به تحولات اخير پس از انتخابات، آن را فتنه‌اي پيچيده از سوي عوامل مرموزي دانست که ايجاد وفاق و جدايي ميان مردم و نظام و سلب اعتماد و اطمينان آحاد مردم از نظام اسلامي را هدف گرفته است.

Bon Jovi

for Iranian People

 Records Version of "Stand by Me"

کروبي با نگارش نامه اي با شوراي نگهبان اتمام حجت کرد :
براي حفظ جايگاه رفيع قانوني خود در قانون اساسي، انتخاباتي را که تخلفات و تقلب در آن بر همگان مشهود است باطل اعلام نمايد

نشريه دانشجويي بذر شماره 37

- مردم سرنوشت اين نظام را در خيابان ها تعيين خواهند کرد!

- موسوي و جامعه آينده اش

بياد7 تير 1366 بمباران شيميايي سردشت توسط ارتش عراق

 با كمال تاسف، هنوز هم تعدادي از مردم مقاوم و شريف شهرستان سردشت با آثار و پي‏آمدهاي اين بمباران دست به گريبان هستند و در رنج و درد به سر مي‏برند.

روزنامه سبز شماره 1  منتشر شد

موسسين:خانه فيلم مخملباف، محسن سازگارا، نوشابه اميري، عليرضا نوري زاده، هوشنگ اسدي، مرکز فرهنگي پويا، شهلا بهاردوست

گويا "ديشب(5 تير) در يک جلسه سري وبسيار محرمانه

که بين آقا مجتبي ( پسرخامنه اي ) و چند تن از سران رده بالاي سپاه برگزار گرديده مقرر شده..."

خبرهاي برگزيده - شنبه ششم تير ١٣٨٨

بيانيه جبهه مشارکت در باره پروژه هاي نخ نماي اعتراف گيري:

 مستي قدرت هوش از سر اقتدارگرايان برده است

كروبي با نگارش نامه اي به شوراي نگهبان اعلام كرد
چنانچه هياتي مستقل تشكيل شود نماينده ام را معرفي خواهم كرد

*** خبرهايي چند ***

نامه ميرحسين موسوي به شوراي نگهبان
تأکيد مجدد بر ابطال انتخابات به عنوان مناسب ترين راه برون رفت از معضل ايجاد شده و بازسازي اعتماد عمومي

درباره وجود نيروهاي سرکوبگر خارجي در ناآراميهاي اخير

هم اکنون نيزمدتهاست دو تيپ مشخص از نيروي قدس سپاه پاسداران يکي با استقرار در مجاورت سازمان صدا و سيما و محل نمايشگاههاي بين المللي تهران که از بازماندگان لشگر نه بدر مي باشند مسئوليت حفاظت از صداو سيما را برعهده دارند و تيپ ديگر در خيابان امام خميني تهران در کنار لشگر مخصوص ده سيد الشهدا به عنوان تيپ احتياط تهران که از اعضاي افغان و اعراب لبناني و سوري تبار مي باشند همچنان در بدنه امنيتي و انتظامي سپاه تهران مي باشند .

خبرهاي برگزيده - جمعه پنجم تير ١٣٨٨

نامه کميته پي‌گيري بازداشت‌هاي خودسرانه به مجامع بين المللي حقوق بشر:
 دستکم ۵۰۰ نفر از فعالان در شهرهاي مختلف ايران بازداشت شده اند

*** خبرهايي چند ***

خبرنامه ندا شماره 1 تا 5 منتشر شد

 در سوگ ندا، تهران در آتش و خون، بازهم ميدان انقلاب و خيابان آزادي، هجوم مردم به بانک ها، حکومت نظامي در کرمانشاه

نامه عده اي از فرماندهان دوران جنگ:   دولت دروغگو براي تثبيت کودتا گردانهاي مسلح شعبان بي مخ ها را سازمان دهي کرده

نامه ابراهيم نبوي به مريم رجوي

 ولايتي که شما براي رجوي قائليد بسيار ديکتاتورمنشانه تر از ولايت فقيه موجود است

و شيوه برخوردتان با مخالفان هزار بار بدتر از همين حکومت جمهوري اسلامي است.

بيانيه شوراي هماهنگي اصلاح طلبان استان كردستان در خصوص حوادث بعد از انتخابات

اصلاح طلبان کردستان خواستار ابطال انتخابات و آزادي دستگير شدگان شدند

نامه جمعي از فعالان سياسي و اجتماعي مناطق کردنشين

 در خصوص جلوگيري از شيوه هاي خشنونت آميز و آزادي دستگير شدگان حوادث اخير به رئيس قوه قضائيه

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه چهارم تير ١٣٨٨

جمعه: بادکنک هاي سبز

بر فراز شهرهاي ايران

*** خبرهايي چند ***

فراخوان براي شرکت در تظاهرات سراسري در آلمان

بيانيه شماره ۷ و ٨ مهندس ميرحسين موسوي

حرکت قانوني راهبرداصلي است/به خاطر تهديدها از ايستادگي درسايه شجره سبزاستيفاي حقوق ملت صرفنظر نميکنم

پيام آيت الله العظمي منتظري در اعتراض به سركوب مردم ‏:  به مسئولين و سردمداران حكومتي سفارش مي‎كنم كه از مردم عذرخواهي نمايند

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه سوم تير ١٣٨٨

 پيشنهاد شيرين عبادي به دبيرکل سازمان ملل: نماينده ويژه به ايران بفرستيد!

*** خبرهايي چند ***

‫گفت و گو با يکي از چماقداران لباس شخصي  -  "‫روزي ۲۰۰ هزار تومان مي گيريم"  -  روز آنلاين

 

 مهدي کروبي خطاب به مسولان: كدام شبكه هاي مافيايي سرنوشت انتخابات را تغيير مي دهند

"‌ من نتيجه اين انتخابات را قبول ندارم و دولت برامده از ان را مشروع نمي دانم . "

لغو مراسم سوگواري شهداي ازادي در روز پنج شنبه

فراخوان به گرد همآيي در مرکز شهر مونيخ - آلمان

 به ياد "ندا"  و  براي اعلام مجدد هم بستگي با مبارزات مسالمت آميز و متمدنانه مردم ميهنمان

‫بيانيه شماره ۱۴ کميته صيانت از آراء ستاد آقاي ميرحسين موسوي ‫


روزنامه خيابان  شماره 5 دوم تيرماه 1388  -  "به رغم سرکوب حداکثر و خشونت عريان ديگر بازگشتي  در کار تيست"

العربية: سناريوي استعفاي احمدي نژاد،  هماهنگي ميان خاتمي ورفسنجاني براي بيرون رفت از بحران کنوني ايران -  حسين شحاده

سخنان و موضع رئيس جمهور آمريکا  درباره اوضاع ايران با زيرنويس ويدئويي و ترجمه کل گفته ها

" دختر تهراني" از گروه ساوايامو  -   خواننده و مسئول  بهرنگ علوي

پيام ويديويي محسن مخملباف 2 تير 1388  -  "نترسيم، نترسيم ما همه با هم هستيم"

اولين شماره تک برگي «خبرنامه ندا» منتشر شد!  "خبرنامه ندا را بخوانيد و در ميان مردم پخش کنيد."

خبرهاي برگزيده - سه شنبه دوم تير ١٣٨٨

نامه سرگشاده کروبي به رييس صدا و سيما:   آيا انعکاس وارونه اخبار جز رسالت رسانه ملي است ؟   حاميان دولت احمدي نژاد، مروج اسلام متحجر و طالباني اند

 تکذيب انتصاب تجمع روز چهارشنبه به مهندس موسوي  -  سايت خبري کلمه

برنامه راهپيمايي حاميان ميرحسين موسوي و مهدي کروبي  در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه

بيانيهء عبدالله نوري پيرامون وقايع اخير

*** خبرهايي چند ***

خبرهاي برگزيده - دوشنبه يكم تير ١٣٨٨

 بيانيه جديد مجمع روحانيون مبارز: کدام عقل سليم باور مي‌کند که حرکت اعتراضي ميليون‌ها انسان آگاه با حمايت بيگانگان باشد؟

ما قوياً از جناب آقاي مهندس ميرحسين موسوي حمايت مي‌کنيم!

كروبي با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد: برگزاري مراسم سوگواري شهداي حوادث اخير / مكان و زمان برگزاري مراسم به زودي اعلام مي شود

*** خبرهايي چند ***

 مهدي كروبي با نگارش نامه اي سرگشاده به اظهارات اخير سخنگوي شوراي نگهبان اعتراض كرد .

*** خبرهايي چند ***

هواداران موسوي: عصر امروز(۱۳۸۸/۰۴/۰۱ )  -  با حمل شمع و روشن کردن چراغ خودروها سوگواري کنيد

شوراي نگهبان : ميزان مشارکت در انتخابات در ۵۰ شهر ايران  بيش از ۱۰۰ درصد بوده است

خبرهاي برگزيده - يكشنبه سي و يكم خرداد ١٣٨٨

 ‫بيانيه شماره ۶ مهندس ميرحسين موسوي خطاب به مردم:اعتراض به دروغ و تقلب حق شماست - مردم را به خويشتنداري دعوت مي كنم

*** خبرهايي چند ***

بيانيه سيد محمد خاتمي: ارجاع شکايت به مراجعي که بايد حافظ حقوق مردم باشند ولي خود مورد انتقاد و شکايت هستند راه حل مسئله نيست

*** خبرهايي چند ***

 

‫تصاويري از اعتراضات و مقاومت دليرانه مردمي امروز (شنبه ۳۰ خرداد ١٣٨٨) در برابر ديکتاتورها و کودتاچيان

خبرهاي برگزيده - شنبه سي ام خرداد ١٣٨٨

بيانيه شماره 5 مهندس ميرحسين موسوي خطاب به مردم شريف ايران: نگذاريد دروغگويان و متقلبان پرچم دفاع از نظام اسلامي را از شما بربايند

*** خبرهايي چند ***

*** خبرهايي چند ***

خطابه اشکوري به فقيهان و صاحبان مقام مرجعيت ديني:  بسياري ازشما درتأسيس نظام جمهوري اسلامي نقش داشته ايد

متن نامه موسوي به شوراي امنيت کشور و پاسخ تهديد آميز دبير شوراي امنيت کشور به ايشان

خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و نهم خرداد ١٣٨٨

دعوت به گردهمائي در وين

 اطلاعيه شماره سه جمعيت دفاع از حقوق مردم ايران در وين- اتريش

 نامه سرگشاده مهدي کروبي به شوراي نگهبان
 عفو بين‌الملل: سخنان خامنه‌اي چراغ سبزي بود براي سرکوب
*** خبرهايي چند ***

دعوت به گردهمائي در شهر کلن - آلمان

  سومين فراخوان عمومي براي تجمع دراعتراض به سرکوب مردم در ايران

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و هشتم خرداد ١٣٨٨
 ستاد کروبي: برنامه راهپيمايي به سمت نماز جمعه لغو شده است

 

*** تظاهرات ميليوني روز پنجشنبه - تصاوير***

احمدي‌نژاد در انتظار مشروعيت جهاني
*** خبرهايي چند ***
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و هفتم خرداد ١٣٨٨
*** خبرهايي چند ***
ميرحسين موسوي: پنج شنبه با نماد سوگواري، تجمع يا راهپيمايي کنيد/

فراخوان کروبي براي راهپيمايي روز جمعه با لباس سياه/

نامه مشترک ميرحسين موسوي و سيد محمد خاتمي خطاب به رييس قوه قضائيه/

نامه سرگشاده مهندس مير حسين موسوي به شوراي امنيت كشور درباره اقدامات غيرقانوني لباس شخصي ها/

ميرحسين موسوي: اقدامات وحشيانه و کشتار مردم را محکوم مي کنم

*** خبرهايي چند ***
 شيرين عبادي خواستار برگزاري دوباره انتخابات شد

*** خبرهايي چند ***

خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و ششم خرداد ١٣٨٨

نشست خبري رييس کميته صيانت از آراي ميرحسين موسوي  -  محتشمي پور: تشکيل کميته حقيقت ياب پيشنهاد شد.

 جريان طالباني و خشونت گرا مي‌خواهد صداي مردم را خفه کند

*** خبرهايي چند ***
پيام آيت الله منتظري پيرامون نتايج انتخابات رياست جمهوري و حوادث پس از آن‏

"بنا بر ابراز نگراني حضرتعالي مبني بر نتيجه انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري و صلاح ديد شخص شما بر ابقاء جناب آقاي دکتر محمود احمدي نژاد...

...لذا صرفا جهت اطلاع نتيجه واقعي آراء اخذ شده را به اطلاع مي رساند: ..."

نامه وزير کشور، محصولي به خامنه اي  (از تاييد اصالت اين نامه معذوريم)

 

هشت کشته و دست کم پنجاه زخمي حاصل تيراندازي به سوي مردم بي دفاع

خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و پنجم خرداد ١٣٨٨

 

گزارشي از راهپيمايي ميليوني در اعتراض به تقلب در انتخابات وتصاويري از آن

چکيده اي از سخنان ميرحسين موسوي و محمد خاتمي در ميدان آزادي
*** خبرهايي چند ***
نتايج آراي وزارت كشور به صورت واقعي!!!
‫کارمندان وزارت کشور: ‫لطفا در اطلاع رساني اين خبر ما را ياري کرده و به ديگران خبر دهيد

‫افراد واجد شرايط راي: ۴۹۳۲۲۴۱۲
‫افراد شرکت کننده در انتخابات: ‫۴۲۰۵۴۰۷۸
‫تعداد آراي باطله: ۳۸۷۱۶ ۱
‫ميرحسين موسوي خامنه: ۱۹۰۷۵۶۲۳
‫مهدي کروبي:  ۵۶۹۸۴۱۷
‫محمود احمدي نژاد: ۱۳۳۸۷۱۰۴
‫محسن رضايي ميرقائد: ۳۷۵۴۲۱۸

حضور ميرحسين و کروبي در مسير راهپيمايي براي دعوت به آرامش
به گزارش قلم نيوز، با توجه به آنکه مجوز راهپيمايي امروز صادر نشده است، ضمن اعلام تعويق اين راهپيمايي، چون فرصت براي اطلاع رساني به مردم نيست، مهندس ميرحسين موسوي و حجت الاسلام و المسلمين کروبي در مسير راهپيمايي حاضر خواهند شد و مردم را به حفظ آرامش دعوت خواهند کرد.

‫۴ عصر ميدان انقلاب


بيانيه دانشجويان و دانشآموختگان ليبرال دانشگاههاي ايران  در اعتراض به کودتاي حزب پادگاني، خطاب به مهدي کروبي کانديداي مورد حمايت اين گروه

مهران براتي: مسئله از قبل تدارک ديده شده بود

خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و چهارم خرداد ١٣٨٨

نهضت آزادي ايران: اعتراض به نتيجه اعلام شده انتخابات رياست جمهوري

بيانيه سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران به مناسبت اعلام نتايج انتخابات رياست جمهوري دهم

جبهه مشارکت: انتخابات باطل است

در نامه‌اي به شوراي نگهبان ميرحسين موسوي ابطال انتخابات را خواستار شد

مهدي کروبي: احمدي نژاد را رئيس جمهور نمي دانم -  نمايش امروز احمدي نژاد مضحک است

اعتراض ايرانيان خارج از کشور به نتايج آراء

موسوي درخواست مجوز راهپيمايي کرد. به صورت مسالمت آميز و با رعايت اصل عدم برخورد، مخالفت‌هاي خود را نشان دهيد. خواستار آزادي دستگيرشدگانيم.

 کودتاي سياسي تبديل به کودتاي تمام عيار نظامي شد. امروز بايد " آزادي " را فرياد زد . پيروزي سياسي يا کودتاي سياسي/احمدي نژاد در انتصابات ايران پيروز شد

بيژن مهر

بازداشت گسترده روزنامه نگاران و فعالان سياسي در ايران
بيانيه جديد مهم مير حسين موسوي
خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و سوم خرداد ١٣٨٨

*** تصاوير بدون توضيح ***

تظاهرات خياباني در چند شهر ايران در اعتراض به نتايج انتخابات

 بيانيه ميرحسين موسوي خطاب به مراجع عظام

تمامي راه‌ها براي احقاق حق بسته شده / شايد تذکر شما مفيد واقع شود

ستاد ميرحسين، مردم را به خويشتنداري دعوت کرد

اعلام "پيروزي" رئيس جمهور به همراه سانسور وسيع رسانه ها در ايران  -  گزارشگران بدون مرز
 کروبي: نتايج اعلام شده مضحک است / اين تازه اول داستان است
 ميرحسين موسوي: تسليم اين صحنه آرايي خطرناك نخواهم شد
شگفتي از نتايج انتخابات
خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و دوم خرداد ١٣٨٨
 انتخاباتي که در يادها خواهد ماند
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و يكم خرداد ١٣٨٨
بيانيه دانشجويان و دانش‌آموختگان ليبرال ايران در حمايت از کروبي
قدرت زنان در انتخابات ايران  - ليز دوست خبرنگار بي بي سي، اصفهان
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيستم خرداد ١٣٨٨

 با کدام منطق سياسي، فقهي، شرعي و عرفي مي توان ادعا کرد که تغيير قوانين تبعيض آميز مغاير با امنيت ملي است؟

حمايت ‫۱۲۰ برنده مدال طلاي المپيادهاي علمي کشور و مدال‌آوران المپيادهاي جهاني از مهندس موسوي:
خبرهاي برگزيده - سه شنبه نوزدهم خرداد ١٣٨٨
انتخابات و گفتمان مطالبه‌محور بيانيه شماره ۲
 پيوستن به کنوانسيون رفع تبعيض يکي از موارد قعطنامه کنگره زنان آذربايجان در ۱۳۸۳ بود  -  سخنراني فرانك فريد پيرامون مطالبات زنان در تبريز
بيانيه فراکسيون «آزادي، عدالت و توسعه» در اتحــــاد جمهوريخواهان ايران در مورد دهمين انتخابات رياست جمهوري اسلامي
خبرهاي برگزيده - دوشنبه هجدهم خرداد ١٣٨٨
خبرهاي برگزيده - يكشنبه هفدهم خرداد ١٣٨٨
شکست سختي در انتظار جناح اقتدارگراست   -  احتمال پيروزي در دور اول در مصاحبه با محسن آرمين
خبرهاي برگزيده - شنبه شانزدهم خرداد ١٣٨٨

از فرصت تعديل سياست‌ها استفاده بهينه شود  -  داود هرميداس باوند؛ استاد دانشگاه و تحليلگر سياسي

خبرهاي برگزيده - جمعه پانزدهم خرداد ١٣٨٨

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه چهاردهم خرداد ١٣٨٨

اوباما: آمريکا آماده پيشرفت در حل اختلاف با ايران است

بيانيه حزب پان ايرانيست -  در مورد عدم شرکت در انتخابات رياست جمهوري

مناظره احمدي‌نژاد و موسوي، دگرگوني زبان و گفتمان سياست در ايران

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه سيزدهم خرداد ١٣٨٨

«اپوزيسيون بايد حقوق بشر را اداره کند نه دولت»

اعلاميه ي جبهه ي متحد دانشجويي

 به جاي شرکت درانتخابات مخدوش به تقويت نهاد همبستگي براي دمکراسي وحقوق بشر بکوشيم

خبرهاي برگزيده - سه شنبه دوازدهم خرداد ١٣٨٨

بيانيه انتخاباتي حزب دموكراتيك مردم ايران

دعوت سحابي از مخالفان جمهوري اسلامي و موافقان حيات ايران  -  گفت و گوي اختصاصي خرابات

گردهمايي شبانه در لندن درباره انتخابات ايران

خبرهاي برگزيده - دوشنبه يازدهم خرداد ١٣٨٨

انتظار ۸۰ اقتصاددان کشور از رئيس جمهور آينده

خبرهاي برگزيده - يكشنبه دهم خرداد ١٣٨٨

علاقه‌ي ايرانيان به شرکت در انتخابات رو به افزايش است

خبرهاي برگزيده - شنبه نهم خرداد ١٣٨٨

«زنان در ازاي گرم کردن انتخابات، امتياز بگيرند»

خبرهاي برگزيده - جمعه هشتم خرداد ١٣٨٨

خطوط سياست خارجي نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه هفتم خرداد ١٣٨٨

تحليلگر امنيتي اسرائيلي: دشمن دشمن من، دوست من است

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه ششم خرداد ١٣٨٨

تشکيل ائتلاف "همبستگي براي دموکراسي و حقوق بشر"  -   مصاحبه با حشمت‌الله طبرزدي

خبرهاي برگزيده - سه شنبه پنجم خرداد ١٣٨٨

‫اعلام موجوديت همبستگي براي دمکراسي و حقوق بشر در ايران

‫چهارم خرداد ۱۳۸۸
‫به رياست عاليه استاد اديب برومند همبستگي بر اي دمكراسي و حقوق بشر در ايران اعلام موجوديت مي نمايد ويك شوراي موقت اجرايي براي پيگيري آن انتخاب گرديده است. اعضاي شوراي اجرايي به قرار زير است:
‫۱- داود هرميداس باوند (رييس شورا) ۲- محمد ملكي ( دبير شورا) ۳- اكبر پير هادي ۴- محمد اوليايي فرد ۵- كوروش زعيم (دبير سياسي) ۶- اسماعيل مفتي زاده (مشاور درحقوق بشر) ۷- كيوان صميمي ۸- عليرضا جباري ۹- نسرين ستوده ۱۰- حشمت اله طبرزدي (سخنگو) ۱۱- عيسي خان حاتمي (دبيراجرايي)

خبرهاي برگزيده - دوشنبه چهارم خرداد ١٣٨٨

بيانيه ۱۲۵ استاد دانشگاه شريف در انتقاد از دولت احمدي‌نژاد

سعيد حجاريان با اعلام سه دليل از ميرحسين موسوي حمايت کرد

خبرهاي برگزيده - يكشنبه سوم خرداد ١٣٨٨

خبرهاي برگزيده - شنبه دوم خرداد ١٣٨٨

آخرين فرياد دانشجوي زنداني، بهروز جاويد طهراني به مردم ايران پيش از اعتصاب غدا

طرح مطالبات دفتر تحکيم وحدت از کانديداهاي انتخابات رياست جمهوري دهم

هموطن عزيز ؛ سلام غلامحسين کرباسچي هستم ، پريروز استاندار اصفهان ، ديروز شهردار تهران و امروز نگران ايران؛

خبرهاي برگزيده - جمعه يكم خرداد ١٣٨٨

کروبي: طرح نفت من ادامه راه مصدق و کاشاني است

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه سي و يكم ارديبهشت ١٣٨٨

ايران آزمود، آمريکا تأييد کرد، اسرائيل نگران است

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه سي ام ارديبهشت ١٣٨٨

نهضت آزادي: انتخابات، فرصتي براي تغيير در مديريت كلان كشور

 (دعوت مردم به شرکت گسترده در انتخابات)

خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و نهم ارديبهشت ١٣٨٨

بيانيه ميرحسين موسوي در مورد “اقوام ايراني”

خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و هشتم ارديبهشت ١٣٨٨

گزارش کامل مناظره حاميان موسوي و کروبي در نشست دفتر تحکيم وحدت، ۲۵ ارديبهشت

اعلام حمايت سازمان دانش آموختگان ايران از مهدي کروبي در انتخابات رياست جمهوري

با انتشار بيانيه‌اي تاريخي، مير حسين موسوي براي رعايت حقوق بشر سوگند ياد کرد

خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و هفتم ارديبهشت ١٣٨٨

 درخواست عفو بين‌الملل براي برگزاري انتخابات منصفانه در ايران

خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و ششم ارديبهشت ١٣٨٨

خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و پنجم ارديبهشت ١٣٨٨

مانور نظامي ناتو، مهار روسيه و ايران

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و چهارم ارديبهشت ١٣٨٨

۱۵۰۰نفر از فعالان اجتماعي در بيانيه اي خواستار توقف اعدام افراد زير ۱۸سال شده اند:

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و سوم ارديبهشت ١٣٨٨

رهنورد: آزادي زنداني سياسي شعار همه ملت است

خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و دوم ارديبهشت ١٣٨٨

پاسخ دکتر زيبا کلام به نماينده کهکيلويه و مخالفان: مگر صدا و سيما ميراث يک جناح خاص است؟!

بيانيه مهم ‫۷۵ تن از جامعه‌شناسان برجسته کشور در حمايت از نامزدي ميرحسين موسوي

خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و يكم ارديبهشت ١٣٨٨

بيانيه مشترک کانون نويسندگان ايران(در تبعيد) و انجمن قلم ايران در(تبعيد)
(در رابطه با تشديد سانسور و اختناق در ايران)

خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيستم ارديبهشت ١٣٨٨

خبرهاي برگزيده - شنبه نوزدهم ارديبهشت ١٣٨٨

فعاليت سياسي بحث‌انگيز سپاه و بسيج

خبرهاي برگزيده - جمعه هجدهم ارديبهشت ١٣٨٨

کسري بودجه، تورم ۲۴ درصدي و خطر رکود بيشتر در ايران

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه هفدهم ارديبهشت ١٣٨٨

تکذيب سخنان جمشيدي سخنگوي قوه قضائيه توسط وکيل دل آرا دارابي

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه شانزدهم ارديبهشت ١٣٨٨

آمريکا و ايران - نگاه در جهت‌هاي مختلف

خبرهاي برگزيده - سه شنبه پانزدهم ارديبهشت ١٣٨٨

اطلاعيه شماره ۲ کميته برگزاري مراسم اول ماه مه ۸۸
خبرهاي برگزيده - دوشنبه چهاردهم ارديبهشت ١٣٨٨
فشار مالي و خودسانسوري مطبوعات در ايران
خبرهاي برگزيده - يكشنبه سيزدهم ارديبهشت ١٣٨٨
تجمع خانواده‌هاي بازداشت‌شدگان روز کارگر در تهران
خبرهاي برگزيده - شنبه دوازدهم ارديبهشت ١٣٨٨
دستگيري مسعود لقمان

در جريان تظاهرات روز گذشته به مناسبت روز جهاني کارگر در تهران، مسعود لقمان دانشجوي کارشناسي ارشد ارتباطات دانشگاه علامه و روزنامه نگار آزاد و سردبير وبسايت روزنامک و فعال فرهنگي ملي، توسط نيروهاي امنيتي مضروب و بازداشت شد. شب گذشته نيز ماموران اطلاعات به خانه وي آمده و کتابها و لوازم شخصي نامبرده را با خود بردند. از محل دقيق زنداني شدن مسعود لقمان اطلاعي در دست نيست. البته احتمال مي رود که ديشب يا امروز به زندان اوين فرستاده شود.

نامه صريح کروبي به حسين شريعتمداري: اين دفعه با من طرف هستيد نه با سعيدي سيرجاني
خبرهاي برگزيده - جمعه يازدهم ارديبهشت ١٣٨٨
‫گردهمايي روز جهاني کارگر به خشونت کشيده شد: بازداشت حدود ۱۵۰ نفر از مردم و فعالان کارگري و اجتماعي ‫

اطلاعيه شماره يک کميته برگزاري مراسم اول ماه مه ۸۸

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه دهم ارديبهشت ١٣٨٨
قطعنامه کارگران ايران به مناسبت اول ماه مه روز جهاني کارگر
آب‌هاي آلوده‌ي خليج همچنان نيلگون فارس
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه نهم ارديبهشت ١٣٨٨
تعريف جديد اصلاح طلبي از ديدگاه دبيرکل مشارکت:اساسا تعريف اصلاح‌طلبي يعني پايبندي به اصول
خبرهاي برگزيده - سه شنبه هشتم ارديبهشت ١٣٨٨
در آستانه اول ماه مي، حق کارگران و معلمان را در تشکل هاي مستقل به رسميت بشناسيد
خبرهاي برگزيده - دوشنبه هفتم ارديبهشت ١٣٨٨
طرح مطالبات دفتر تحکيم وحدت از کانديداهاي انتخابات رياست جمهوري دهم
خبرهاي برگزيده - يكشنبه ششم ارديبهشت ١٣٨٨
 سکوت را مي شکنيم، به ياري ياران دبستاني در بند مي شتابيم
خبرهاي برگزيده - شنبه پنجم ارديبهشت ١٣٨٨
انتخابات رياست جمهوري − نگراني از رقابتي نابرابر
خبرهاي برگزيده - جمعه چهارم ارديبهشت ١٣٨٨
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه سوم ارديبهشت ١٣٨٨
ديپلماسي جنگي با اقتصاد آزاد نمي خواند
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه دوم ارديبهشت ١٣٨٨
نظارت نهادهاي مدني ، تضمين تحقق انتخابات آزاد، سالم و عادلانه
خبرهاي برگزيده - سه شنبه يكم ارديبهشت ١٣٨٨
ميرحسين موسوي: نبايد مفاهيم زيباي دفاع مقدس را از دست بدهيم
خبرهاي برگزيده - دوشنبه سي و يكم فروردين ١٣٨٨
خبرهاي برگزيده - يكشنبه سي ام فروردين ١٣٨٨
ابراز همبستگي دانشجويان اروپا با دانشجويان ايران
خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و نهم فروردين ١٣٨٨
خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و هشتم فروردين ١٣٨٨
نرمش آمريکا و ورود اروپايي‌ها به بازار ايران
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و هفتم فروردين ١٣٨٨
کنفرانس ضد تبعيض نژادي و حذف موضوع‌هاي حساس از آن
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و ششم فروردين ١٣٨٨
ابهام در مورد سياست غرب در کشمکش اتمي با ايران
خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و پنجم فروردين ١٣٨٨
برچيدن گشت ارشاد، حداقل سطح مطالبات
خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و چهارم فروردين ١٣٨٨
بيانيه جمعي از سازمان هاي سياسي- اجتماعي در باره انتخابات رياست جمهوري
خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و سوم فروردين ١٣٨٨
مهدي کروبي: اصلاح قانون اساسي ضروري است
خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و دوم فروردين ١٣٨٨
خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و يكم فروردين ١٣٨٨
نامه سازمانهاي بين المللي براي آزادي عاليه اقدام دوست و در دفاع از فعالان حقوق زن به دولت ايران
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيستم فروردين ١٣٨٨
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه نوزدهم فروردين ١٣٨٨
واکنش‌ها به نخستين مصاحبه‌ي مطبوعاتي ميرحسين موسوي
خبرهاي برگزيده - سه شنبه هجدهم فروردين ١٣٨٨
‫بيانيه حدود ۹۰۰ نفر خطاب به مسئولان قضايي و امنيتي کشور: از ديدار نوروزي جرم نسازيد، خديجه مقدم و محبوبه کرمي را آزاد کنيد
خبرهاي برگزيده - دوشنبه هفدهم فروردين ١٣٨٨
برگزاري اجلاس ائتلاف تمدن‌ها در استانبول
خبرهاي برگزيده - يكشنبه شانزدهم فروردين ١٣٨٨
خطر شکنجه دانشجوياني که در وضعيت بي ارتباط با دنياي خارج، زنداني هستند
خبرهاي برگزيده - شنبه پانزدهم فروردين ١٣٨٨
خبرهاي برگزيده - جمعه چهاردهم فروردين ١٣٨٨
اگر هويج‌هاي اوباما مفيد نباشند، چماق اسراييل هميشه وجود دارد
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه سيزدهم فروردين ١٣٨٨
اصلاح‌طلبان جوان از عبدالله نوري حمايت خواهند کرد
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه دوازدهم فروردين ١٣٨٨
ارتش آلمان مذاكره با ايران براى انتقال تجهيزات به افغانستان را تاييد کرد
خبرهاي برگزيده - سه شنبه يازدهم فروردين ١٣٨٨
ملاقات نمايندگان ايران و آمريکا در حاشيه کنفرانس لاهه
خبرهاي برگزيده - دوشنبه دهم فروردين ١٣٨٨
در سال ۸۷ به کرات شاهد نقض حقوق بشر بوده‌ايم  -  شيرين عبادي، «حقوقدان» و «برنده جايزه صلح نوبل» در آستانه سال نو خورشيدي، در گفت‌وگو با راديو فردا گفت که در سال گذشته به کرات شاهد نقض حقوق بشر در ايران بوده است.
خبرهاي برگزيده - يكشنبه نهم فروردين ١٣٨٨
شيرين عبادي: در تمام مراحل اين بازداشت تخلف صورت گرفته است
خبرهاي برگزيده - شنبه هشتم فروردين ١٣٨٨
ايران و گفت وگوهاي اوباما - مدودف در لندن
خبرهاي برگزيده - جمعه هفتم فروردين ١٣٨٨
‫بازداشت خودسرانه فعالان حقوق زن و ممانعت از بازديد نوروزي آن ها
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه ششم فروردين ١٣٨٨
شيرين عبادي برنده جايزه رولاند برگر
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه پنجم فروردين ١٣٨٨
نيروهاي ملي در انتخابات رياست جمهوري شرکت نمي‌کنند
خبرهاي برگزيده - سه شنبه چهارم فروردين ١٣٨٨
گزارش ماهانه(اسفند 1387) در مورد نقض گسترده، مستمر و برنامه ريزي شده حقوق بشر در ايران
خبرهاي برگزيده - دوشنبه سوم فروردين ١٣٨٨
دموکراسي و مصدق: قربانيان کودتاي سي.آي.اي
خبرهاي برگزيده - يكشنبه دوم فروردين ١٣٨٨
اطلاعيه شوراي مرکزي دفتر تحکيم وحدت درباره بازداشت خودسرانه اعضاي شوراي مرکزي و خانوادهايشان
خبرهاي برگزيده - شنبه يكم فروردين ١٣٨٨
سال نوي ايرانيان با بازداشت دانشجويان آغاز شد
خبرهاي برگزيده - جمعه سي ام اسفند ١٣٨٨
پيام نوروزي نهضت مقاومت ملي ايران
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و نهم اسفند ١٣٨٧
سهم ايران از درياي خزر   مصاحبه با الهه کولايي
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و هشتم اسفند ١٣٨٧
صدور حكم بازداشت عمر بشيراز سوي ديوان لاهه را پاس مي‌داريم   نامه مشترك روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشر داخل كشور به ديوان لاهه
خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و هفتم اسفند ١٣٨٧
نامه حشمت الله تبرزدي به خامنه اي:  هراتفاقي براي من وخانواده ام رخ دهد مسووليتش با شماست
خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و ششم اسفند ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و پنجم اسفند ١٣٨٧
‫انـتـخــابـات و گفتمان "مطالبه محور"    ‫بيانيه جمعي از فعالان سياسي، فرهنگي و مدني
خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و چهارم اسفند ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و سوم اسفند ١٣٨٧
بيانيۀ محققين و دانشگاهيان درزمينۀ مطالعات خاور ميانه و ايرانشناسي دربارۀ آزار بهاييان ايران
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و دوم اسفند ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و يكم اسفند ١٣٨٧
بيانيه تحليلي شوراي مرکزي دفتر تحکيم وحدت پيرامون انتخابات رياست جمهوري دهم
خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيستم اسفند ١٣٨٧
حداقل دستمزد کارگران نبايد کمتر از يک ميليون تومان در ماه باشد    بيانيه سنديکاي کارگران شرکت واحد و اتحاديه آزاد کارگران ايران
خبرهاي برگزيده - دوشنبه نوزدهم اسفند ١٣٨٧
جائي که کلمات از بيان حقايق شرم مي کنند!    هفته همبستگي با کارگران ايران در خارج از کشور را پاس بداريم
خبرهاي برگزيده - يكشنبه هجدهم اسفند ١٣٨٧
نشست همبستگي با دانشجويان بازداشت‌شده در ايران
خبرهاي برگزيده - شنبه هفدهم اسفند ١٣٨٧
 شيرين عبادي: تا زماني که شوراي نگهبان بر صلاحيت کانديداها نظارت دارد، در انتخابات شرکت نخواهم کرد

گفت‌وگوي روزنامه آلماني «واتس» با خانم شيرين عبادي

خبرهاي برگزيده - جمعه شانزدهم اسفند ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه پانزدهم اسفند ١٣٨٧
طنين "اي ايران" در احمد آباد‏  /  در بزرگداشت دکتر محمد مصدق
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه چهاردهم اسفند ١٣٨٧
زمان مذاکره: شايد بعد از انتخابات ‏
خبرهاي برگزيده - سه شنبه سيزدهم اسفند ١٣٨٧
کثرت کانديداها هم اکنون به نفع اصلاح‌طلبان است
خبرهاي برگزيده - دوشنبه دوازدهم اسفند ١٣٨٧
سپاه در تدارک مقابله با شورش مردم ‏ /  سرداران: نگران تهديد خارجي نيستيم
خبرهاي برگزيده - يكشنبه يازدهم اسفند ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - شنبه دهم اسفند ١٣٨٧
هيجده تير ديگري در دانشگاه اميرکبير
جمهوري اسلامي بار ديگر بر سر دانشجويان و دانشگاههاي ايران تاخته است!
خبرهاي برگزيده - جمعه نهم اسفند ١٣٨٧
 ضابطان قضايي به نيروهاي خودسر تبديل نشوند
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه هشتم اسفند ١٣٨٧
مقامات امنيتي و قضائي مسئول مستقيم سلامتي و جان دانشجويان هستند
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه هفتم اسفند ١٣٨٧
اعتراض کانون نويسندگان ايران به موج جديد سرکوب و اختناق در ايران
خبرهاي برگزيده - سه شنبه ششم اسفند ١٣٨٧
‫‫صبح سه شنبه صورت گرفت:يورش نيروهاي امنيتي به منازل فعالان دانشجويي دانشگاه پلي تکنيک و بازداشت دانشجويان
خبرهاي برگزيده - دوشنبه پنجم اسفند ١٣٨٧
هجمه بي سابقه چماقداران خشک مغز و لزوم هشياري دانشجويان
خبرهاي برگزيده - يكشنبه چهارم اسفند ١٣٨٧
بودجه ۸۸؛ لايحه اي که تصويب نشده بايد اصلاح شود
خبرهاي برگزيده - شنبه سوم اسفند ١٣٨٧
بيانيه اعتراضي ۴۰۰ تن از فعالان سياسي و مدني پيرامون ادامه بازداشت دانشجويان دانشگاه شيراز و پلي تکنيک تهران
‫گزارشي از کنفرانس  '۳۰ سال انقلاب ايران'  در اسپانيا
خبرهاي برگزيده - جمعه دوم اسفند ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه يكم اسفند ١٣٨٧
تحريريه آزاد: موافقان و مخالفان خاتمي چه مي گويند؟
دولت نهم و برداشت‌هاي غيرقانوني از دلارهاي نفتي
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه سي ام بهمن ١٣٨٧
 مي گويند حکم عاليه اقدام دوست را روي ديوار کوچه الصاق کرده بودند، هيچ وکيلي در جهان ديوارهاي کوچه را براي پيگيري پرونده هايش نگاه نمي کند  /  شيرين عبادي
خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و نهم بهمن ١٣٨٧
 دانشجويان را گروگان گرفته اند تا شهيد دفن کنند
خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و هشتم بهمن ١٣٨٧
مواضع انتخاباتي سازمان دانش آموختگان و تحليل فضاي سياسي کشور
خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و هفتم بهمن ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و ششم بهمن ١٣٨٧
رفت‌وآمدهاي ديپلماتيک بي‌سابقه ميان ايران و عراق
خبرهاي برگزيده - جمعه بيست وپنجم بهمن ١٣٨٧
آمادگي آمريکا براي همکاري با روسيه درباره سپر دفاع ضدموشکي
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست وچهارم بهمن ١٣٨٧
آمريکا و ايران: سناريوهاي محتمل روس‌ها
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و سوم بهمن ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و دوم بهمن ١٣٨٧
کنفرانس دانشگاهي به مناسبت سي امين سال انقلاب ١٣٥٧ ايران
 سياست خارجي آمريکادر قبال ايران؛ «از سرنگوني مصدق تا سقوط شاه»
خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و يكم بهمن ١٣٨٧
لاريجاني: آمادگي براي گفت‌وگو با آمريکا
خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيستم بهمن ١٣٨٧
پايان کار کنفرانس امنيتي مونيخ
خبرهاي برگزيده - شنبه نوزدهم بهمن ١٣٨٧
رئيس قوه‌ي قضائيه: فعلاَ سرمايه‌گذاري در ايران ديوانگي است
کنفرانس امنيتي مونيخ: دستاوردهاي روز اول
خبرهاي برگزيده - جمعه هجدهم بهمن ١٣٨٧
بالاخره خاتمي با کردها به انتخابات آمد
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه هفدهم بهمن ١٣٨٧
تکليف يارانه ها در ايران هنوز روشن نيست
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه شانزدهم بهمن ١٣٨٧
۱۵۰۰ مورد قاچاق مواد اتمي در بازار سياه
خبرهاي برگزيده - سه شنبه پانزدهم بهمن ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - دوشنبه چهاردهم بهمن ١٣٨٧
تشکر دفتر تحکيم وحدت از بيش از ۵۰ انجمن اسلامي
برگزاري با شکوه جشن سده در ايران
خبرهاي برگزيده - يكشنبه سيزدهم بهمن ١٣٨٧
‫اعتراض‌ها به غيرقانوني خواندن "دفتر تحکيم وحدت"
خبرهاي برگزيده - شنبه دوازدهم بهمن ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - جمعه يازدهم بهمن ١٣٨٧
‫«گفته‌هاي متکي و خشم آيت‌الله جنتي»

آيت الله احمد جنتي رئيس بانفوذ شوراي نگهبان، روز پنج شنبه در مورد تجديد مناسبات با آمريکا هشدار داد

سه عضو کمپين يک ميليون امضا بازداشت شدند
‫۱۱ بهمن ۱۳۸۷ ‫

تغيير براي برابري: سه عضو کمپين يک ميليون امضا صبح امروز، جمعه در منطقه کوهستاني توچال تهران بازداشت شدند. نفيسه آزاد، بيگرد ابراهيمي و يکي ديگر ازهمراهان آنان هنگام جمع آوري امضا و گفتگو با مردم توسط پليس کوهستان بازداشت شده و ساعاتي را در پاسگاه مستقر در کوهپايه گذراندند. اعضاي کمپين يک ميليون امضا پس از چند ساعت بازداشت در پايگاه يکم پليس امنيت دربند ، عصر امروز به بازداشتگاه وزرا منتقل شدند.

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه دهم بهمن ١٣٨٧
‫"جنگ رواني" اصولگرايان عليه محمد خاتمي ‫
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه نهم بهمن ١٣٨٧
دخالت نظاميان در انتخابات و واکنش اصلاح‌طلبان
خبرهاي برگزيده - سه شنبه هشتم بهمن ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - دوشنبه هفتم بهمن ١٣٨٧
اقدام وزارت علوم فاقد وجاهت قانوني ونشر اکاذيب است
خبرهاي برگزيده - يكشنبه ششم بهمن ١٣٨٧
نامه معترضانه كانون مدافعان حقوق بشر به وزير امور خارجه ايران
خبرهاي برگزيده - شنبه پنجم بهمن ١٣٨٧
انتقاد شديد آيت الله منتظري نسبت به نقض حقوق شهروندان
 فعاليت کانون مدافعان حقوق بشر ادامه دارد
خبرهاي برگزيده - جمعه چهارم بهمن ١٣٨٧
واقع گرايي، علت رويکرد به خاتمي  -  مصاحبه با الهه کولايي
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه سوم بهمن ١٣٨٧
بيانيه دفتر تحکيم وحدت در محکوميت برخوردهاي گسترده اخير با دانشجويان و دانشگاهيان
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه دوم بهمن ١٣٨٧

فك پلمپ دفتر كانون مدافعان حقوق بشر وظيفه قانوني مسئولان است - ژينوس سبحاني را در اسرع وقت آزاد كنيد

خبرهاي برگزيده - سه شنبه يكم بهمن ١٣٨٧
خاتمي:بهتر بود حول يک برنامه اجتماع مي کرديم تا يک شخص
خبرهاي برگزيده - دوشنبه سي ام دي ١٣٨٧
بحران عميق جمهوري اسلامي در آستانه‌ي سي‌امين ‌سالگرد انقلاب
خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و نهم دي ١٣٨٧
همکاري با سازمان ملل جرم نيست  -  سرنوشت کانون مدافعان در گفت وگو با شيرين عبادي
خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و هشتم دي ١٣٨٧
اطلاعيه دفتر تحکيم وحدت در محکوميت جنايات غزه
خبرهاي برگزيده - جمعه بيست و هفتم دي ١٣٨٧
نامه منصور اسالو در اعتراض به تبعيد و انتقال غير قانوني خود به زندان کرج
خبرهاي برگزيده - پنجشنبه بيست و ششم دي ١٣٨٧
خبرهاي برگزيده - چهارشنبه بيست و پنجم دي ١٣٨٧

دردسري به نام شيرين عبادي

آغاز حمايت رسمي خاتمي از ميرحسين موسوي

خبرهاي برگزيده - سه شنبه بيست و چهارم دي ١٣٨٧

خبرهاي برگزيده - دوشنبه بيست و سوم دي ١٣٨٧

درخواست بازنگري در حكم صادره براي زينب بايزيدي

خبرهاي برگزيده - يكشنبه بيست و دوم دي ١٣٨٧

سفره کارگران خالي‌تر خواهد شد

خبرهاي برگزيده - شنبه بيست و يكم دي ١٣٨٧

خبرهاي برگزيده - جمعه بيستم دي ١٣٨٧

ايران به سرکوب در مناطق کردنشين پايان دهد

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه نوزدهم دي ١٣٨٧

خبرهاي برگزيده - چهارشنبه هجدهم دي ١٣٨٧

در دفاع از بيانيه دفتر تحکيم وحدت در مورد جنگ غزه

خبرهاي برگزيده - سه شنبه هفدهم دي ١٣٨٧

نامه سرگشاده فعالان سياسي، فرهنگي و مدني به آقاي بان کي مون، دبيرکل سازمان ملل متحد

خبرهاي برگزيده - دوشنبه شانزدهم دي ١٣٨٧

ايران بايد در منطقه مسئوليت بپذيرد

خبرهاي برگزيده - يكشنبه پانزدهم دي ١٣٨٧

کنگره جبهه مشارکت و انتخابات رياست جمهوري

خبرهاي برگزيده - شنبه چهاردهم دي ١٣٨٧

تهديد عليه برنده جايزه صلح نوبل شدت مي گيرد

سند جرم اقدامات غير قانوني عليه عبادي

خبرهاي برگزيده - جمعه سيزدهم دي ١٣٨٧

نامه سرگشاده به خانم شيرين عبادي درباره هجوم به دفتر ايشان

نصرت الله خازني در گذشت

خبرهاي برگزيده - پنجشنبه دوازدهم دي ١٣٨٧

تظاهرات عليه شيرين عبادي در مقابل منزل وي

پايان نفت گران و سرنوشت «ديکتاتورهاي نحيف»


تنها مطالب و مقالاتي که با نام جبهه ملي ايران - ارو‌پا درج ميشود نظرات گردانندگان سايت ميباشد .