نه به جنگ، آری به اعتصابات و اعتراضات؛ ما به جنگ‌طلبی و حضور نظامی حکومت اسلامی در سوریه نه می گوییم


هفت سال پیش اعتراضات خیابانی مردم جان به لب رسیده سوریه از دیکتاتوری اسد آغاز و بسرعت به جنگ داخلی تبدیل شد. مردمی که برای آزادی به پا خاسته بودند، مورد تهاجم وحشیانه رژیم اسد قرار گرفتند و در شرایطی که مردم در آستانه گذر از دیکتاتوری موروثی خانواده اسد بودند، حکومت اسلامی ایران بعنوان ابزار سرکوب دولت سوریه، دست به جنایاتی زد که مشابه آنرا در ایران مرتکب شده بود. بنا به اظهارات منابع آگاه، حکومت اسلامی سالانه ۶ میلیارد دلار هزینه جنگ سوریه می‌کند و با این سیاست دخالت‌گرانه و جنگ‌طلبانه، ایرانیان را به فقر، فلاکت، گرسنگی، تنفروشی در کشورهای همجوار و … کشانده و جامعه ایرانی را در آستانه سقوط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی … و جنگ تازه‌ای قرار داده است. جامعه ایرانی با شعارهای “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران“، “سوریه را رها کن فکری بحال ما کن” و اصلاح‌طلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا، با سیاست‌های حکومت اسلامی و موجودیت این نظام، زیر تیغ سرکوب مخالفت خود را اعلام کرده است.

اکنون جنگ سوریه، که حکومت اسلامی در تداوم و پیامدهای آن نقش ویرانگرانه داشته، در مخاطره جهانی شدن است. با تقابل امریکا و اروپا با دست نشاندگانش مانند عربستان و اسراییل و… در منطقه از یک سو، و روسیه با پادوهایش مانند حکومت اسلامی ایران و ترکیه و… از سوی دیگر هر لحظه بیم آن میرود که جنگی غیرقابل کنترل منطقه را شعله‌ور کند.

ما جمعی از ایرانیان صلح‌طلب و آزادیخواه و طرفدار حقوق انسانی بر این باور هستیم که باید به سوء استفاد ۴٠ ساله حکومت اسلامی از ایران و ایرانیان برای اهداف دینی، پایان دهیم. ما با صدای بلند حکومت اسلامی و سیاست‌های آنرا محکوم کرده و به جهانیان اعلام می‌کنیم که سیاست‌های حاکمان ایران در تضاد بنیادی با خواست جامعه ایرانی بوده و این رژیم نامشروع و ضد‌بشری در هیچ زمینه‌ای سیاست‌ها، خواست‌ها، منافع و مصالح کشور ما ایرانیان را نمایندگی نمی‌کند. برای همین ما خواستار صلح و دوستی بین مردمان خاورمیانه وبازگشت نیروهای ایرانی از سوریه، عراق، یمن و .. به کشور هستیم. همه ایرانیان میهن‌دوست، آزادی‌خواه و صلح‌دوست را به اعتراض و مقاومت علیه حضور نظامی حکومت اسلامی در سوریه دعوت می‌کنیم. هم‌میهمان عزیز، بیایید باهم، با اعتراضات گسترده خود علیه جنگ‌طلبی جمهوری اسلامی صدای انسان دوستی خود را بگوش جهانیان برسانیم.

ما امضا کنندگان این بیانیه معتقدیم که سیاست‌های دوراز تدبیر کشورداری و ویرانگرانه‌ی خود رژیم، حاکمیت جمهوری اسلامی را به شدت فلج کرده است. ما امضاء کنندگان این بیانیه بعنوان جمعی از جامعه ایرانی؛ به جنگ اسلامگرایان حاکم به نام ایران و با امکانات مادی و معنوی ایرانیان نه می‌گوئیم و حضور نظامی رژیم اسلامی در سوریه و پشتیبانی از رژیم اسد را محکوم می‌کنیم و خواهان بازگشت فوری نیروهای ایرانی به وطن هستیم. ما برای گسترش اعتراضات و اعتصابات تا بر کناری حاکمیت جمهوری اسلامی مبارزه می‌کنیم.

اسامی امضاء کنندگان:

  Twitter        Facebook        Google+        Balatarin       
تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد