روح‌الله حضرت‌پور، نماینده‌ی ارومیه در مجلس :چه شد که دامادسالاری که تقبیح می‌شد حال توسط تقبیح‌گران احیا شده است؟!


روح‌الله حضرت‌پور، نماینده‌ی ارومیه در مجلس با بیان اینکه:چه شد که دامادسالاری که تقبیح می‌شد حال توسط تقبیح‌گران احیا شده است؟!»، گفت: جمهوریت را با ابزارهایی چون نظرخواهی و همه پرسی قدرت ببخشیم و مردم را به رأس امور بازگردانده و جمهوری اسلامی ایران را تکریم کنیم.

به‌گزارش انصاف نیوز، آقای حضرت‌پور در بخش دیگری از نطق خود گفت: مردم از افزایش تنش‌ها با جهان کلافه هستند و یک عقیده همواره تبلیغ می‌شود و هر کس خلاف آن را بگوید مورد هجمه قرار گرفته و به طور طبیعی این وضع مردم را خشمگین کرده و حتی مراجع عالیقدر که حرف مردم را می‌زنند مورد هجمه قرار می‌گیرند.

خانه ملت نوشت: روح‌الله حضرت‌پور، در نشست علنی صبح امروز(یکشنبه، ۲۳ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه باید به مردم بازگردیم و طبق خواسته آنها عمل کنیم، گفت: متأسفانه برخی تصمیمات و مواضع ما با خواسته مردم متضاد شده و مسئولان کم کاری می کنند که باید از این ملت عذرخواهی کنیم.
[
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه نظرات مردم شنیده نمی شود، اظهار کرد: مردم از افزایش تنش ها با جهان کلافه هستند و یک عقیده همواره تبلیغ می شود و هر کس خلاف آن را بگوید مورد هجمه قرار گرفته و به طور طبیعی این وضع مردم را خشمگین کرده و حتی مراجع عالیقدر که حرف مردم را می زنند مورد هجمه قرار می گیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم می خواهند از حق زندگی بهره برده و عدالت را تجربه کنند، یادآور شد: من نمی دانم در فردای آخرین شب انتخابات چه شد؟ گویا خیلی از استانداردهای سیاسی کشور عوض شده چرا که صداوسیما از دلار ۲۸ هزار تومانی حرفی به میان نیاورد. نمی دانم چرا گرانی های افسارگسیخته رسانه ای نشده و دیگر بورس دغدغه ملی نیست. چه شد که دامادسالاری و خویشاوندسالاری که تقبیح می شود توسط تقبیح گران احیا شده است.

حضرت پور در ادامه با بیان اینکه مذاکره با جهان که از نظر برخی امری ضد ملی بود امروز با جدیت دنبال می شود، عنوان کرد: هر کسی می تواند مشکلات را حل کند ما نیز در کنار او هستیم البته دیگر هیچ یک از این سوال و جواب ها برای ملت رنج کشیده ارزشی ندارد و اگر می توانید در عمل به داد مردم برسید در غیر این صورت، تحول اساسی در سیستم کشورداری را آغاز کنید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه آمار خروج نخبگان و ثروت از کشور را فاجعه آمیز دانست و افزود: با مردم چه کرده ایم که سرمایه های خود را صرف خرید ملک در سایر کشور ها می کنند؟ ما با عزت ایرانیان چه کرده ایم؟ این دولت و آن دولت برای مردم تفاوتی ندارد. شعله های بحران اقتصادی ۴گوشه معیشت و زندگی مردم را به آتش کشیده و مردم اعتمادی به مسئولان ندارند و حتی می گویند زمانی که وعده و قولی از مسئولان می شنویم دلهره بیشتری می گیریم چرا که در کمترین مدت خلاف آن اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: نمونه بارز آن گرانی خودرو بود که وزیر صمت وعده کاهش قیمت ها را داد ولی در عمل چه شد؟ در همین دو سه ماه اخیر بسیاری از کالاهای اساسی باز هم گران تر شده است و همین چند روز قیمت های اعلامی برای ۲۵ کالای اساسی مردم را شوکه کرده است.

حضرت پور اضافه کرد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیب تولیدی و هزاران تن محصولات کشاورزی در خاک زرخیز منطقه ما تولید می شود اما امروز قیمت آب از قیمت محصولات بیشتر است. نزدیک هزار کیلومتر مرز بین المللی داریم اما در بن بست ارتباطات جهانی رنج می بریم.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی ادامه داد: بزرگ ترین معادن کشور از جمله طلا از دل خاک استان من بیرون کشیده می شود اما هنوز فقیر مانده ایم و از این درآمدزایی ها برای کشور چیزی جز سونامی سرطان ها عاید ما نمی شود. همچنان که دو دهه است برای احیای دریاچه ارومیه وعده سرخرمن انتخاباتی سرلوحه شده است، با دشنه به جان این نگین آذربایجان افتاده و نمک آن را نیز به یغما می برند.

وی در ادامه با بیان اینکه سهم چندانی از منابع کشور نداریم و از این ناعدالتی شکایت خود را نزد رهبری معظم می بریم، عنوان کرد: چرا اقشار ضعیف جامعه باید تقاص تورم ها را پرداخت کنند. تصمیمات کارشناسی نشده، کشاورزان و دامداران را کلافه کرده و فقط میانگین هزینه علوفه هر رأس گوسفند در سال بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است، آن وقت با چه منطقی این گوسفند زنده را کیلویی ۶۲ هزار تومان قیمت گذاری کرده اید.

حضرت پور در ادامه با بیان اینکه تورم با دستوری کردن و فشار به کشاورز و دامدار کنترل نمی شود و این تدبیر نیست، گفت: بار مالی افزایش قیمت سفره مردم نباید به روستایی تحمیل شود. امروز ساده ترین مسائل کشور به دلیل سوءمدیریت بر زمین مانده و ما برای سرک کشیدن به حریم خصوصی مردم به دنبال مصوبه هستیم و به بهانه صیانت، سرعت اینترنت را محدود و پهنای باند را کم کرده و تعطیلی کسب و کارهای اینترنتی را منجر می شویم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: کارگران، معلمان، کشاورزان، بازنشستگان و رانندگان و ملت عزیز ایران امروز در شرایط سختی زندگی می کنند. گنجشکان باغ مجلس هر روز صدای آنها را می شنوند اما ما نمی شنویم لذا باید از ابزارهای قانونی بهره مند شده و از اراده ملت نترسیم.

وی افزود: جمهوریت را با ابزارهایی چون نظرخواهی و همه پرسی قدرت ببخشیم و مردم را به رأس امور بازگردانده و جمهوری اسلامی ایران را تکریم کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ما فرزندان انقلاب و راهبری مثل پدرانمان آماده ایم تا جان و مال خویش را در مسیر عمل به وظیفه قانونی و رفع مشکلات مردم فدا کنیم.
انصاف نیوز

تنها مطالب و مقالاتی که با نام جبهه ملی ايران - ارو‌پا درج ميشود، نظرات گردانندگان سايت ميباشد
بازنشر مقالات با ذكر مأخذ آزاد است